Punk zine..!
               Na cestách:             

MALLORCA, GR 221: 19. - 26.12. 2020

                Recenze:               

END RESULT – Hellfire EP

WARCOLLAPSE – Bound To Die EP

                Reporty:               

27 Lecie rozbratu 10 - 11. 9. 2021

     Pozvánka na koncert:     

22.01.22 – Praha (007) – HAGZISSA (DE), HEXENBRETT (DE), BAHRATAL

                  Akce:                 

                 TOP 3:               

ENDLESS SWARM / FARŠAS - split EP
SPAZZ - La Revancha MC
HORROR VACUI - Living For Nothing... MC
Rozhovor s Brněnskými RESURGO, kteří před nedávném vydali parádní demo, které tepe v crust-punkovém rytmu. Na otázky odpovídali Gusta (bicí) a Ofca (kytara), kapela momentálně shání nové členy pro pokračování kapely, ale o tom všem už se dočteš v rozhovoru…


Autor: Trojka

01. Zdary, na úvod nějaké to představení. Vaše sestava prodělala několik změn, kdo všechno s vámi hrál a jak vykrystalizovala vaše aktuální sestava?

Gusta: Zdarec takže já jsem tuhle smečku zakládal na postu basáka spolu s Ofcem na kajtru a Laděm na bicí. Původně jsme chtěli hrát ve třech ale to nám nějak moc nesedělo tak jme po konkurzu na zpěváky vybrali Bobra. Po mém odchodu byl odstrčen Laďa a pak jsem se vůbec nějak nezajímal o to kdo nebo jak v kapele hraje. No a loni kolem léta se mi ozval Ofca s požadavkem jestli bych nechtěl nahrát 9 valu na bicí tak jsem kývnul a nějak takhle vykrystalizovala naše nynější sestava pro nahráváni a 3 koncerty.

Ofca: A dál to pokračovalo, že pak chvíli hrál na bicí Kejkla, basa se furt tak nějak střídala, Bobr se na to vysral a nakonec to skončilo. Problém byl, že mě dost mrzelo, že po nás nezůstala nějaká nahrávka, tak sem se domluvil asi o rok později s Bobrem, že těch pár válů nahrajeme. Původně sme měli v merku někoho jinýho na bicí, ale nakonec mě napadlo zavolat Gustovi, kterej je spíš hlavně bubeník a byl sem mile překvapenej, když sem se dozvěděl, že to s náma nahraje. Takže aktualní sestava vznikla nějak takle. Ikdyž slovo „aktualní" znamená v Resurgo spíš něco jako „Sestava na půl roku".

02. S vaším demem jste mě překvapili, myslel, jsem, že už nehrajete. Kdy jste odehráli váš poslední koncert. Chystáte teď častější vystupování?

Gusta: Vystupovaní ani ne teď 2.4. odehraji já poslední koncert ale kapela pojede dál beze mě.

Ofca: Aktualně poslední koncert byl pár týdnů zpět. Ale jestli myslíš tu asi rok a půl dlouhou pauzu, tak to bylo tuším v dubnu 2011 na Melodce. A častěji bych vystupoval moc rád, ale tahle sestava byla opravdu jen studiová. Takže borci se budou věnovat svým věcem a já budu doufat, že opět seženu nějaký nový spoluhráče.

03. Líbí se mi vaše demo, jak jste s ním spokojení, mohlo se udělat něco lépe nebo je to podle vašich představ? Je to úplně první nahrávka od RESURGO nebo bylo už něco před tím?

Gusta: Díky !! Já osobně si myslím že udělat jde vždy něco líp než to je,zvlášť když to teď poslouchám odstupem doby, ale jinak jsem určitě spokojenej!!! Nahrávka to je oficiálně první .

Ofca: Předtím nikdy nic nebylo, chtěli sme nahrávat už několikrát v různých sestavách, ale vždycky to na něčem vyhořelo. Teď zpětně si říkám, že to o trošičku líp rozhodně šlo. Měl sem ještě pár nápadů, který sem chtěl uplatnit, ale už sem tu nahrávku chtěl mít prostě hotovou. Plus mě mrzí, že se nahrálo tak málo songů, v setu Resurgo bylo ještě zepár válů, který byly rozhodně dobrý. Bohužel díky času nebo spíš nečasu bubeníka sme toho víc nazkoušet nestihli. Ale když to vezmu z jinýho úhlu, tak s nahrávkou spokojenej sem, má to dobrej zvuk, řekl bych, že některý vály sou i celkem chytlavý a špatný to není. Nebo rozhodně to není špatný na to, že většinu těch válů sme vymysleli před pěti rokama, a to sem na kytaru neuměl. Teď kdybych něco nahrával, tak by to znělo rozhodně líp, nápaditěji, melodičtěji a prostě skvěle. Tehdy sem nic neuměl.

04. Nahrávka se může pochlubit dobrým zvukem, jak se vám nahrávalo ve studiu Sonidos? Byli jste tam poprvé nebo už jste tam byli s nějakou jinou kapelou před tím?


Gusta: V Sonidos jsem byl poprvé a spokojenej jsem byl velice!

Ofca: Já tam byl poprve a vlastně to bylo i poprve, kdy sem byl v pořádným studiu (předtím sem se svoji kapelou Pripyat nahrával v Jihlavské garáži) a když se na to dívám takle zpětně, tak spokojenej sem. Se Zdenálem (zvukař) sme se občas sice v něčem neshodli, ale nakonec si říkám, že to bylo v některých případech celkem k dobru. Nehledě na to, že mi kolikrát dost pomohl s různýma kytarovýma partiema a snad nám tam vymyslel i pár drobností. Takže se zázemím studia rozhodně spokojenej sem. Je to profi, Zdenál je dost přístupnej i co se týká domlouvání času a krom toho sem to měl i 25 minut pěcha od baráku, takže to bylo praktický. Sice sem si možná představoval hrubější zvuk, ale ten výsledek je i tak fajn. Jinak při tomhle nahrávání sem díky časové flexibilitě a studiu v podstatě za barákem, zjistil jednu celkem dobrou věc. A to, že když budu příště něco nahrávat s nějakou kapelou, tak rozhodně na části jak tady. Je super, když nahraješ nějakej základ, zvukař ti to dá na flešku, ty si doma vymyslíš nějaký kytarový partie a vrátíš se třeba za 14 dnů něco donahrát a podobně. Je fajn, když to může být takle dlouhodobě otevřený.  Nahrávání typu „Teď máme tři dny a musíme to stihnout za každou cenu" z vysoka mrdám.

05. Na vašem demu se mi líbí váš úvodník k celé nahrávce, mám rád, když kapela otiskne něco víc než jen texty. Máte při koncertě nějaké proslovy mezi jednotlivými songy? Máte radši kapely, které víc hrají než mluví?

Gusta: Úvodník psal Ofca , takže já k tomu asi moc neřeknu. Ale myslím si že když kapela zpívá nějakej text, nemá texťáky a zpěvákovi není moc rozumět tak by nejakej ten proslov o tom valu mela prohodit!

Ofca: Dík, úvodník sem psal já. Jinak, jestli někoho zajímá něco v podobným duchu, tak koukněte na můj blog. http://adulfhilfer.wordpress.com …někdy sou tam dost šílenosti, někdy je to nekorektní, někdy píšu podobný  věci jako ten úvodník. Ale teď k otázce. Osobně bych měl asi co říct, ale řekl bych, že sem k tomu na koncertě nikdy moc necítil prostor. Nebo spíš se nikdy nedostal do takové fáze, kdy mi podium a lidi pod ním přišli tak přirození, abych se uvolnil a mluvil. Krom toho, né vždycky se moje názory slučovali s ostatníma v kapele.

A je mi celkem jedno, jestli má kapela proslovy nebo ne. Pokud to nepůsobí křečovitě, je to spontánní a nemáš pocit, že jde o nějakou další ultrapoliticky korektní opičku, která se chce někomu zalíbit, tak proč ne. Rád slyším jakýkoliv názory, který mi můžou do hlavy vnutit nějaký podněty, který mě později donutí nad přemýšlet nad něčím novým.

06. Před časem vyšla druhá kompilace brněnských kapel a okolí. Co to, že jste se neobjevili ani na jedné z nich?

Gusta: Protože už nebylo místo asi… :-D Když se na kompilaci objevují kapely které ještě ani nevystoupili a hrají dva týdny aji s cestou…. Ale to tady raději nebudu rozmazávat. Prostě Fuck you B….. !! Ale jinak se zeptej Filipa.

Ofca: Na té první sme ještě neexistovali (tam byla moje předchozí kapela Pripyat a Gustova kapela Corebastards) a na druhou sme pozvání nedostali.

07. Všichni jste hráli nebo současně ještě hrajete v jiných kapelách, můžete je nějak přiblížit a napsat o nich pár vět?

Gusta: Já hraju současně ve 4 kapelách ale z toho 2 končí. Takže ty co umírají: Resurgo , S.U.MO.  A ty co se derou z hrobu Brunner todesmarsch , Carl Got nic psát nebudu nechte se překvapit.

Ofca: Já se vrátím jen do minulosti k mé kapele Pripyat. Tam sem hrál na basu, Paaya z Festa Desperato na bicí, Jana z Morsa zpěv, Blanka z Kruger taky zpěv a jeden nezodpovědnej prašivej hipík kytara… Se zkoušením sme hráli cca rok a půl kolem 06 / 07, odehráli sme cca 10 koncertů a rozpadli se poté, co se Paaya rozhodl, že pro něj nejsme moc dobří. Jinak sme zaznamenaní na kompilace Spalte Brno Na Prach a na demo kazetě, která vyšla v Americe. Jinak vyšly ještě nějaký CD-r v Rusku a v Ukrajině, ale to sem nikdy neměl v ruce. Tak bůh ví, jak to bylo.

08. Co znamená název RESURGO, kdo ho vymyslel?

Gusta: Ofca vymyslel , Ofca odpoví….

Ofca: Název sem vymyslel já a pokud je to opravdu tak jak má být, tak něco ve smyslu „Zdvihnu se" nebo „Zase povstanu". A významy to má dva. První je ten lidskej, kdy když mi je zle, tak se nelituju a vstanu. Nesnáším věčně ožralý, sebelítostný trosky, který ti mají neustálou potřebu dokazovat, jak se mají špatně. Když je mi zle, tak prostě vstanu a nedělám ze sebe piču, která jediný co umí, je ukazovat exhibici své slabosti.

A další důvod, proč sem vymyslel tenhle název byl, když se mi rozpadl Pripyat a já chtěl hrát prostě dál. A ačkoliv poslední dobou díky absenci spoluhráčů nevystupuju, tak mě hraní kurevsky baví, seberealizace je super a „Zase povstanu" je prostě takový moje motto. Tzn. že až se na to borci po posledním koncertě vyserou, tak už jen kvuli tomu názvu sháním zase bubeníka a basáka a třeba zas někde za rok. Takže proto Resurgo :-).

09. Máte pěkný internetový stránky www.resurgopunx.wz.cz, nejsou už delší dobu aktualizovaný. Nechystáte se k nim vrátit nebo vám lépe vyhovuje bandcamp či bandzone?

Ofca: Problém spíš je, že sem od stránek ztratil přístupový kódy. Ono bych je možná našel, ale nebudu lhát a prostě přiznám, že nějakej bandzone nebo bandcamp sou pro mě aktualně pohodlnější. Krom toho mi přišlo nesmyslný pro neznámou kapelu obnovovat webový stránky. Lidi sou teďka hrozně zmlsaní stáhováním a streamama, takže hodit to na tyhle servery mi udělá mnohem větší reklamu. Na jednu stranu mě sice vždycky srala určitá „neosobnost" předem určených profilů, povolení toho co můžeš a nemůžeš atd, ale seru na to. Pokud kapela bude zase někdy hrát (což doufám), tak udělám opět aji pořádný stránky, ale teď to pro mě nemá smysl.

10. Co vaše plány do budoucna, v dubnu by jste měli odehrát koncert s Chilskými ALTERCADO a ZKAŽENÁ MYSL, jak se na něj těšíte?

Gusta: Těším se mega!! Protože to bude můj poslední koncert v téhle bandě a ať chci nebo ne po Ofcovi mi bude asi trochu smutno… :-D

Ofca: Jak už sem říkal, borci na to po tom koncertě prdí, takže žádný plány do budoucna nejsou. Pro mě maximálně sehnat nový spoluhráče a pod názvem Resurgo hrát dál a tvořit nějaký ty melodický paskvily. No… a na koncert se samosebou hrozně těším. Na rozdíl od ostatních, kteří mají tak 150 kapel, to pro mě samozřejmost není, tak si to chci maximálně užít. Altercado sem slyšel na netu a řekl bych, že jde o příjemný emo překvapení. Mám rád tyhle kapely, takže jo, těším se popravdě dost.

Brněnský Koncert s ALTERCADO se bohužel ruší, kvůli nevpuštění jednoho s členů kapely do Schengenského prostoru, tím pádem ruší i celé jejich tour. Oficiální vyjádření kapely je zde: http://altercado.tumblr.com

11. Plánovaný koncert s ALTERCADO se zrušil kvůli nevpuštění jednoho s členů kapely do Schengenského prostoru. Bude ještě nějaký koncert v téhle sestavě, která měla odehrát poslední akci nebo už to necháte být? Jak se díváte na nastalou situaci, že nevpustí kapelu přes hranice? Nesnáším tyhle zkurvené celní prohlídky, hranice a je pro mě nepochopitelné, že se tohle stále ještě děje v dnešní, všemi opěvované době "svobody a blahobytu".

Ofca: Myslím, že v téhle sestavě se to už nechá být. A přiznám se, že nad tímhle tématem sem nikdy moc nepřemýšlel. Ale pokud chceš odpověď, tak v tom mám trochu rozporuplný pocity. Na jednu stranu chápu tebe, na druhou se tak trochu bojím globální vlády ve které budeš znamenat ještě větší hovno než si teď a zrušení hranic by byla jedna z věcí, který by k tomu vedly. Jasně, kdokoliv mi může říct, že i tohle je krok, kterej může zamezit mezinárodním konfliktům a narůstající xenofobií mezi různýma kulturama a národama (zvlášť u čecháčka, to je na nenávist vůči čemukoliv co se liší expert), ale já sem v tomhle nějak skeptickej. Nicméně jak říkám, nevidím to černobíle a věřím, že by se dala najít spousta kompromisů.

Ale jinak, nepustit kapelu na tour mi přijde taky zrovna jako zbytečnost, jen to vysvětli byrokratovi u přepážky, kterej prostě nepochopí, že někdo může objet půlku evropy z peněz za cesťák z klubových koncertů.

A myslím, že jediná svoboda, která se opěvuje je spíš uvnitř těch národů. Ale to je spíš svoboda levné elektroniky, možnosti nadávání v hospodě a občasnýho vycestování za hranice (pokud na to máš).

12. To je asi vše, díky za vaše odpovědi. Poslední řádky patří vám…

Gusta: Já díky zato že se najde někdo kdo má o RESURGO zájem…..díky za rozhovor a mej se…. PEKLO VŠEM !!!!

Ofca: Já chci poděkovat za rozhovor. Sice to zní extrémně klišovitě, ale fakt si vážím toho, že někdo věnuje prostor u sebe v zinu pro moje myšlenky. Ač nad tím většina lidí nepřemýšlí, tak život není nekonečnej a jedna z těch věcí, kterou můžete dát svoji existenci význam, je po sobě něco zanechat. Může to být právě to demo, který se ti líbilo nebo i tenhle rozhovor, kterej tu někde může být, ať se stane, co se stane. Takže ještě jednou díky a tenhleten kec už opravdu naposledy. Kdyby měl někdo zájem bubnovat v Resurgo, tak se ozvěte, nemusíte hrát tak dobře jako Gusta, stačí nějakej základ a zodpovědnost. Pokud bys chtěl/a rozjet něco novýho, dej mi i tak vědět na mail, sem otevřenej všemu od postpunku po nějakej fastcore. Čest! 
12.03.13 21:58
trojka
           Novinky v distru:          

NOISE MASTER #37 zine
SYSTEMIC DAMAGE / CONCUSSA – split
MATRAK ATTAKK – What The Fuck Is Under The Spotlight? LP
SVAVELDIOXID – Första Dagen Efter Sista Bomben LP
TERLARANG – Forbidden LP
SCUMGUTS – s/t LP
FISSURE / SHACKLES – split 10"
ORBAN / CARL GUT – split EP
WARCOLLAPSE – Bound To Die EP
VA – Hladový Pes Žere Svého Pána EP
BRÜNNER TODESMARSCH – 2012-20:20 MC
GORC / HAEXLER – split MC

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one