Punk zine..!
               Na cestách:             

MALLORCA, GR 221: 19. - 26.12. 2020

                Recenze:               

END RESULT – Hellfire EP

WARCOLLAPSE – Bound To Die EP

                Reporty:               

27 Lecie rozbratu 10 - 11. 9. 2021

       Pozvánky na akce:       

METALURGIA FESTIVAL vol. 2

                  Akce:                 

                 TOP 3:               

ENDLESS SWARM / FARŠAS - split EP
SPAZZ - La Revancha MC
HORROR VACUI - Living For Nothing... MC

Papagájův hlasatel records

Rozhovor s kolektivem Papagájův hlasatel records, který vyšel v Japonském zinu EL ZINE...Autor: PHR

1. Od kdy funguje PAPAGÁJŮV HLASATEL records? Řekni prosím něco o historii vydavatelství. A vlastně znamená "PAPAGÁJŮV HLASATEL"?

Pavel: PHR jako label vznikl v roce 1995, PH zine o rok dřív. Existuje v japonsku přísloví starý zlatý časy? Tak přesně tak to nebylo:D Naše první věci byly singly a kazety,který byly tehdy nejčastější nosiče. I na tom poznáš jak je všechno jinak, ačkoliv netuším jestli se někdy kazety prodávaly v Japonsku:) Singl je a byl ideální pro poznání nové kapely, na kazetách vycházely v ČR buď licenční nahrávky ze západu nebo "malý" český kapely, u obou nosičů za cenu cca 3us dolarů a to si prostě lidi kupovali, i když mám dojem že to nebylo o ceně, ale o tom že dnešní nastupující generace punx omezuje nákupy nebo vůbec nenakupuje kvůli něčemu jinýmu co je uvnitř jejich hlavy a je to asi zlá nemoc...

Petr: Jen bych doplnil, že „Papagáj“ je Pavlova přezdívka (slovensky znamená papoušek). To je taky vysvětlení toho, kde se vzalo naše logo. Papagájův Hlasatel byl původní název zinu.

2. Jaké labely jste ze začátku měli za své vzory?

Pavel: Neměli jsme žádný vzory, tehdy v ČR fungovali asi jen Malarie a Day after, plus moře malých kazetových labelů. Vzory ze světa, tehdy naši nejbližší Poláci (sousední země, podobný jazyk) byli asi vzor ve způsobu fungování scény, ale myslím že se dnes oni inspirují v ČR... A inspirace labely jako Flat earth, Profane existence, Tribal war - spíš bych to nazval posvátnou úctou. Před pár týdny jsem byl u zpěváka legendární české kapely Šanov 1 (aby jsi byl v obraze, přirovnání jejich pozice ve scéně v Japonsku je z trochou přehánění podobné Stalin) a bavili jsme se o vydání nové desky Šanova, když jsme se bavili o začátcích labelu a smyslu, způsobu práce a podobně tak řekl asi toto: Ano, dáme vám možnost vydat naši novou desku, protože podporujete scénu a děláte label pro to, aby jste dostali muziku k lidem a neřešíte jako váš cíl finanční profit.

3. Jaké punk/hardcore kapely jsi poslouchal na začátku? Co jsi přitom cítil? Byly do staré české kapely?

Pavel: Hm, myslím že úplně první kapela co jsem slyšel a věděl sem že je to punk byli Tři sestry. Ano, byla to česká kapela.

Petr: Tak pokud si dobře vzpomínám, první punkové kapely, které jsem slyšel byli SPS, Do řady!, Šanov 1, Fabrika… To jsou staré české punkové kapely. Co jsem slyšel poprvé za cizí kapely už si tak dobře nepamatuji, ale určitě to byla klasika na způsob Exploited, Clash atd. A co jsem cítil? Bylo to jak rána do palice a to taková, že ještě dnes po téměř 20. letech ji cítím.

Roman: Asi první punk co jsem slyšel byli The Clash. Měl jsem od jednoho staršího kámoše půjčené nějaké kazety jako Iron Maiden, Kreator atd. a na jedné straně byli právě The Clash. To bylo tak v 5-6 třídě na základce. Pak přišla "Sametová revoluce" a s ní i nějaké dostupné info o punku a začaly se vydávat české punkové kapely, takže jsem se zajímat. Z tohoto poznávacího období mě určitě ovlivnily dema HNF (starý český punk), výběrovka českých kapel "Epidemie" a první setkání s Dead Kennedys.

Veronika: Tak u každého je to určitě jinak. Mě od kluků dělí nejen to, že jsem holka, ale i deset let, tak jako každá správná patnáctka jsem ulítávala na Houbě:) – takže taky česká kapela.

4. Myslím, že Vaše nahrávky jsou docela rozdílné. Myslím, že je to cool. Přesto, neplánuješ vydávat např. jen "pop punk" nebo jen „hardcore punk"?

Pavel: Nemyslím že vydáváme pop punk, ale samozřejmě záleží na pohledu na věc a taky na tom co je v Japonsku a čr pop punk. Ale snažíme se vydávat zajímavou muziku, podpořit zajímavý, dobrý a aktivní kapely. To že zpěvák neblije do mikrofonu a má to melodii, mně nevadí:) Jako label máme velikej přehled o scéně, jsme na moře koncertech, známe se s mnoha lidma a tak není problém mít kapely na vydávání. Většinou vydáváme něco kapelám který známe a jsou to naši kámoši, ale vydávali jsme i "kapely z ulice" a nelitovali toho, na druhou stranu i kapely se kterýma  spolupracujem delší dobu mají tendenci vydat desku a tím jejich podpora končí, což je nejhorší co se může stát.  Já osobně dělím kapely na dobrý a špatný, stejně tak nahrávky. Samozřejmě, bavíme se o nějaké DIY etice, příbuzných stylech a o tom že kapela není nacistická a tak, ale to je asi samozřejmost. Moc dobře vím a celkem slušně se tím bavím že lidi co si od nás kupují ty "měkčí" kapely si nikdy nekoupí ty tvrdší a obráceně, ale je to spíš problém jednoty punk scény a jejich tolerance, než problém PHR.

Petr: Možná by bylo jednodušší být zapsaní jako jen „pop-punkový“ nebo jen „hardcore“ label, ale musíš si uvědomit, že Česko je poměrně malá země a těch labelů, které by vydávali nezávislé punkové kapely je jako šafránu. Kdybychom se tedy soustředili na vydávání např. jen pop-punku tak je možné, že některá dobrá hc-punk kapela by svou nahrávku nikdy nevydala, protože by nesehnala label a to by přece byla škoda, ne?

Veronika: Hehe, Petr to podal, jako bysme byli nenahraditelní. Ale kluci to dobře vystihli. Další naší výhodou je určitě i naše pestrá distribuce. Když se objeví kapela, která podle našeho názoru má na to něco dokázat nebo někoho oslovit, nemusíme si lámat hlavu s tim, jestli je to pro nás moc pop nebo moc crust. Nabízíme spoustu žánrů a vždycky to k nám tak nějak zapadne.

5. Co si myslíš o současné české punkové scéně? Filip ze SEE YOU IN HELL napsal o české scéně pro El Zine. Bylo to hodně zajímavé. Ale myslím, že on je spíš expert na hardcore (crust,thrash,grind atd). Takže bych rád slyšel i tvůj úhel pohledu.

Pavel: Tvůj zin s Filipovým reportem jsem nečetl (zlepšit distribuci v ČR!:), ale Filip má přehled a v rámci možností se snaží být i objektivní takže psal určitě pravdu:) Filip má přehled spíš o těch tvrdších kapelách, a o té "angažovanější" části scény.  My žijeme na pomezí tohoto a punkrocku, kterej je mnohem masovější, byť jak by řekl Filip mu asi chybí "burning spirit" duch. Ovšem, co už nikdo neříká tak na tom klasickým punku začíná skoro každej a podle mně je fajn nabídnout těm novým lidem možnost se zapojit a angažovat - jestli jejich punk skončí u zvracení v parku nebo zapojí mozek je na nich. Jen pro upřesnění, v naší republice žije 10 milionů lidí, čili myslím že v Japonsku je 10x víc obyvatel. Na to jak je ČR malá je tu super scéna, opravdu mraky kapel, a docela dost jich je i nadprůměrně dobrých. Bohužel jsou tu problémy s návštěvností koncertů, malou aktivitou lidí a podobně, ale kde nejsou. Myslím že je nám tu dobře!:)

Petr: Je tu spousta zajímavých punkrockových kapel, každý víkend máš v celé zemi na výběr z několika zajímavých koncertů, ale obecně se návštěvnost koncertů docela zmenšuje. Taky tu máme několik letních festivalů, kde hrává spousta zajímavých kapel, asi nejznámější punkový festival u nás byl Antifest, hrála tam i spousta známých zahraničních skupin. Tenhle festival, ale z ekonomických důvodů asi už definitivně skončil. Další velký festival je Pod Parou, ten z malého lokálního festivalu vyrostl v celorepublikovou záležitost. Snaží se podporovat hlavně českou scénu, ale v minulých letech si tam zahráli i taková jména jako The Damned, UK Subs, Total Chaos, The Casualties, letos budou pravděpodobně Toy Dolls.

Roman: Myslím, že hardcore punková scéna šla u nás poslední roky opět nahoru. A to je dobře! Samozřejmě existuje spousta "pod žánrů" a ne každý punk chodí na všechny koncerty, zajímá se o fanziny, kupuje nahrávky. V té části "scény", která mě baví si určitě nemůžu stěžovat a jsem rád, že se setkávám s tolika pohodovými lidmi. Nesnažím se moc hledat hledat negativa, ale spíš mě naplňují pozitiva...

6. Co si myslíš o hudebních nástrojích na internetu jako mp3, Youtube a Myspace? Jsou celkem praktické. Ovšem, myslím, že jsou i hodně zneužívané…

Petr: Já ještě patřím k té generaci, která pamatuje dobu bez internetu. Musím říct, že to mělo své kouzlo, když jsi sehnal nějakou nahrávku, od které jsi třeba do té doby slyšel jen od kámošů a pak ti ji někdo donesl na 100x kopírované kazetě a ty jsi ji poslouchal pořád dokola, dokud se třeba pásek nepřetrhal. Dnes je to všechno jednodušší, stačí párkrát kliknout myší a najdeš v podstatě vše o co máš zájem. To kouzlo se vytratilo, na druhou stranu je všechno daleko jednodušší a máš možnost poznat kapely i z druhého konce světa, o kterých by ses jinak neměl šanci dozvědět. Z tohodle pohledu mají myslím i ty současné technologie význam. (P.S. – spoustu těch starých 100x kopírovaných kazet, mám stále ve své sbírce…)

Roman: Já myslím, že je to na každém jak se k tomu postaví. Necítím se jako internetový punk, ale na druhou stranu mi některé zmíněné nástroje pomáhají v tom se zorientovat. Nahrávek a kapel jsou tuny a pokud chceš mít nějaký přehled tak v tomto vidím přínos.


7. Prodáváš spoustu CDs/nahrávek/oblečení atd. Je tento byznys v Česku dobrý? Je zde nějaká změna v posledních letech (poté co jste vstoupili do EU)? Jo, v Japonsku je to špatný...

Pavel: Prodáváme taky barvy na vlasy a nekožený boty a opasky, prostě to co si myslíme že má smysl a je punk! Prodeje něčeho jdou dolů, něčeho nahoru, obecně CD a vinylový singly jdou hodně dolů. Většinu věcí co máme si i vyrábíme, takže máme svoje: trika, mikiny, nášivky, placky a plus věci co vydáváme, takže i kdybychom toho prodali míň nemusíme jít dělat seppuku:) Spíš je to o občasným pocitu marnosti z toho všeho... EU v podstatě nic nezměnila, pokud jsi ještě neslyšel o národní mentalitě čechů, tak je to snaha oblafnout autoritu a jakýkoliv úřední nařízení si vyložit tak aby bylo vhodný pro tebe. PHR je česká firma:D Naši celníci jsou asi nejhůř fungující na celým světě, i na balíček se 3 CD ti napaří clo, takže je super že pohyb zboží do EU je bez nich. Taky cestování se hodně zjednodušilo, na českou ID kartu můžeš jet po celé evropě a nikde v bohatých státech západní evropy se na tebe nedívají na hranicích jako na žebráka. Nicméně, díky EU máme současnou ekonomickou krizi asi horší. Jsme relativně chudá země a pokud máme kupovat v bohaté západní evropě jejich věci a tady je prodávat někdy je to hodně riskantní.

8. Řekni mi jaká je hlavní myšlenka tvého labelu. Co je tvoje motivace pro pokračování v práci?

Pavel: Baví mně být v centru dění:)

Petr: Motivace? Vydělat hromadu peněz, žít si jak prase v žitě a koupit si ostrov na Bahamách:D Jelikož jsem se tomuhle po letech ani trochu nepřiblížil, nejspíš to bude o něčem jiným. Chlape, já mám rád punkovou muziku, punkovou kulturu a punkový holky, může pak být něco lepšího než se podílet na punkovém labelu?

Veronika: Já v tom nejedu od začátku, ale nějaký pátek to už taky je a jsem velice ráda, že se na tom mohu podílet. Mrzelo by mne, kdyby to dál nešlo, ale PHR má určitě budoucnost.

9. Napiš mi jaké jsou v součastnoti tvé nejoblíbenější kapely. Znáš některé japonské kapely a kulturu? Systematic Death z (Yokohamy) přijedou brzy do ČR!

Pavel: Jojo, sledujem japonskou scénu, mám rád japosnký punk/oi/streetpunk, míň už hardcorepunk, je pro mně únavné poslouchat japonský styl "každý nástroj hraje něco jiného ale dohromady je to super" ale občas si to poslechnu. mám hodně rád Battle of disarm, viděl sem je na jejich tour v 1998 a doufám že se tu ještě ukážou, ale asi to není moc reálný co? Bohužel se do čr dostávají jen ty "burning spirit" kapely, ale nesmím zapomenout na Hat Trickers kteří tu hráli loni a letos budou zase,  náš známý jim dělá euro tour. Proč nejezdí japonský punk kapely do Evropy? Vím že tu byli Beyond Description, ale pokud vím nebyli v čr, to je na hovno! Japonskou kulturu tady znají všichni a nikdo, myslím že typickej občan ČR ví o japonsku že je to ostrov a jí se tam rejže a pije podivný rejžový víno. Docela dost japonců se pohybuje po Praze s foťákama, normální čech se nikdy do japonska nedostane takže informace jsou na nic. Mně osobně zajímá Japonsko jako každá jiná země na světě, která je zajímavá svou historií nebo kulturou. Takže vím že se neříká harakiri ale seppuka, že japonská mafie je Jakuza (btw je pravda že Extinct goverment je Jakuza band?), vím něco o druhé světové válce, vím kdo byl Jamamoto, nenávidím Unit 731, vím že vám rusové ukradli Sachalin (nám po válce ukradli taky kus území) a znám pár leteckých es z války a kniha Saburo Sakaie - Zera nad pacifikem je jedna z nejčtivějších jaký sem kdy četl! Je pro mně podivný když v japonsku mají lidi smrt z přepracování, v čr je cíle lidí ne práce ale mít se dobře a nic nedělat. Jo a vraždění velryb "pro výzkum" je fakt hnus:(

Petr: Jéje, já jsem velký fanoušek spíš těch starých punkových kapel. Ale přece jen z té současné scény se najdou taky kapely, které mně stále dokola dokáží nakopat prdel. Pokud mám mluvit o české scéně tak jsou to jednoznačně Už Jsme Doma, Ucházím, Black Spirit Rose, Compicité Candide, Spots, Zeměžluč, Funkce Šroubu, Thalidomide… Z ciziny vyhledávám hlavně klasiku ze 70.tých let, poslední dobou mi se v mi v CD přehrávači nejčastěji točí desky od Damned, Secret Affair, Purple Hearts, Buzzcocks, Vibrators a další z tohodle ranku, kdybych je měl všechny vypisovat, tak jsme tu týden. Musím se přiznat, že japonských kapel zas tak moc neznám. Spolupracovali jsme na vydání desky Hat Trickers, jinak poslední dobou se u mě objevili desky od Tom And The Boot Boys, Pogo Machine, či Shit-Faced. Ale přiznávám, že v japonské scéně mám mezery a slibuji, že se to pokusím napravit. Jinak vím, že spousta mých oblíbených starých anglických kapel vydává své nové desky v Japonsku a já mám problém je sehnat, což mně štve:) Pokud někdo vysloví Japonsko, tak mi asi naskočí Tokyo, hora Fuji, vlak shinkansen,  častá zemětřesení, ostrov Okino Torishima, což pokud si dobře pamatuji byl korálový ostrov, který byl těsně pod hladinou moře a tak jste jej zkoušeli uměle navýšit až se pod tíhou betonu definitivně potopil pod hladinu:) Jo a ještě mi naskočí Tomio Okamura, což je český podnikatel s japonskými předky, který bývá téměř denně v České televizi:)

Roman: Uff, to by byl slušný seznam a stejně bych na někoho zapomněl :) Z českých punkových kapel bych určitě doporučil Telefon, Comlicité Candide, Innoxia Corpora, Zeměžluč, Red Insect, Ucházím z těch tvrdších pak See you in hell, Gride, Evidence smrti, Rapsöd, ale určitě je toho víc co tady stojí za řeč, teď mluvím jen za sebe.  Japonských kapel znám dost z toho co si doma často pouštím bych jmenoval alespoň Age, The Stalin, Dingo a Kamisori. Na Systematic Death se určitě půjdu rád podívat. Z japonské kultury se snažím zorientovat ve kreslených věcech jako anime, manga a ve starých samurajských filmech. Určitě bych se rád někdy do Japonska podíval. Japonsko je pro středo evropana určitě zajímavá a inspirující země.

10. A kromě hardcoru/punk rocku, jaký druh kapel máš rád? Jaké jsou tvé koníčky? Řekni mi také něco o tvém běžném životě v Česku.

Pavel: Sbírám anglický anarchopunk desky + všechny ostatní co se mi líbí, čtu, hraju hry, starám se o kočku a sleduju fanaticky TV seriál Lost. Jo a pokud to nevíš, zajímám se o všechno co souvisí s druhou světovou válkou. Rád cestuju a baví mně jízda na kole.

Petr: Poslouchám téměř výhradně jen punkový kapely, ale mám rád i různý spřízněný styly – new wave, alternative, undeground, ale v tomhle už si velmi vybírám a jen málokterá kapela mně opravdu zaujme. Kromě muziky a sbírání punkových desek mám asi takové hodně ne-punkové koníčky. Poslední dobou se mým velkým hobby stala archeologie, kromě toho jsem radioamatér a když mám čas rád chodím do přírody, většinou ve spojení právě s tou archeologií.

Roman: Já vydávám s kámošem komiksový fanzin BubbleGun a o komiks se celkově zajímám.Píšu občas do nějakých zinů a webzinů ať hudebních nebo komiksových.Občas píšu komiksové scénáře nebo povídky. Z ostatních kapel mám rád starý československý underground a alternativní scénu. Doporučil bych kapelu Už jsme doma, vím, že hráli i v Japonsku. Občas i ska, skajazz a reggae, ale nemyslím si, že zrovna v těchto stylech jsou nějaké české kapely nadprůměrné. Spíš poslouchám zahraniční kapely. Třeba Tokyo Ska Paradise Orchestra :) Určitě mám rád i staré desky The Cure nebo Sonic Youth. Tohle všechno a práce, která mě baví, mi zabírá většinu času, ale rozhodně si nemyslím, že by takto vypadal každodenní život většiny populace u nás :)

11. Jaké jsou tvé plány do budoucna? Těším se na Vaše další vydavatelské počiny!

Pavel: Před 14 dny jsme vydali split Houba/Punk Floid (dvě asi nejvíc našláplé kapely v ČR v melodickém punku), během dalších dvou týdnů vyjdou 7"EP Demarche (pražský 82 punk) a The Fialky (Pražský 77 punk), později Biblbroxx (lokální punk z našeho města), v plánu je split Do Řady! / Šanov 1 / Čertůf punk (český legendární kapely!), reedice staré LP Šanova, nová LP/CD Šanov 1, nový CD Punk Floid a nové CD Zeměžluč.

Petr: Kromě toho co už psal Pavel jsme poslední dobou vydali vinylové desky 999 a The Vibrators, rádi bychom pokud se zadaří opět vydali nějakou podobnou legendu. Pár nápadů a tipů máme, tak nám držte palce.

Veronika: No já jen prozradím, že další „světové“ LP snad už nebude 77. U nás je velkým vyznavačem tohoto stylu Petr, tak příště bude na řadě i něco podle vkusu ostatních.

12. Co si myslíš o současné české politice? A je také aktuální Rómská otázka ve Vaší zemi?

Pavel: Jebat politickou korektnost. Cigáni nebo romové jsou ještě vychcanější než češi a mají jinou barvu pleti, proto je o nich víc slyšet. Je to takový pseudo problém, v naší vesnici máme cikány dva a nejsou o nic víc asociální než já. Ale pokud jich je hodně pohromadě v ghettech, většinou problémy začnou. Politika v čr je o dvou macho debilech co vedou dvě hlavní politické strany a díky zkurvenému politickému systému to nemá řešení. To je možná důvod, proč politika nikoho nezajímá. S chutí si přečtu noviny, abych se pobavil který politik kde co ukradl, koho pomluvil, kdo ho podplatil a pak to vypustím z hlavy a jdu dělat něco co má smysl. Byl jsme volit jednou v životě, když hrozilo že se do senátu dostane komunista, to mně probudilo z letargie.

Petr: Myslím, že Pavel to vyjádřil celkem přesně. Česká politika není nic čím bych si chtěl příliš zatěžovat hlavu.

Roman: Česká politická scéna nemá žádnou kulturu, důstojnost a řád. Často si připadám jak na velkém trhu, kde se všichni přeřvávají a nikdo v podstatě nic nenabízí. Někdy si zas připadám jak v Orwellově Farmě zvířat. Lidi jsou znechuceni, takže žádnou změnu v blízké budoucnosti nevidím reálně. Co se týče romské otázky, tak si myslím, že to není otázka, která by se dala zodpovědět jen pár větami. Ano, ten problém tady je, ale nikomu se ho nechce moc řešit. A pokud se udělají nějaké kroky, tak spíše k horšímu. Chybí vzájemná tolerance a snaha cokoli řešit. Co mě trápí je fakt, že většina společnosti začíná být latentně rasistická. Na druhou stranu si myslím, že spousta evropských zemí má problémy se svými menšinami a s řešením vztahů k nim. Taková Francie by o tom mohla povídat, ale zároveň je to první země, která ukáže na Česko jako na stát plný rasismu. Jak jsem psal, tohle není jednoduchá otázka na kterou by se dalo odpovědět pár větami. Nic není černobílé a všechno je hlavně o lidech... a ani já nemám patent na pravdu, asi tak nějak...

13. Děkuji mockrát za umožnění rozhovoru. Můžeš něco vzkázat japonským čtenářům?

Pavel: Stalin vládne! Taky jsou v japonsku tak populární Usagi Yojimbo komiksy o samurajským králíkovi? Věřím, že se jednou do japonska na pár dní dostanu a dáme si, saké:)

Petr: Jsem rád, že někoho v Japonsku vůbec zajímá náš malý český label a česká scéna. Snad se někdy potkáme ať už u vás nebo u nás.

Roman: Jsem moc rád, že můžeme poskytnout rozhovor do japonského zinu a tímto zdravím tebe i všechny tvé čtenáře! Přeji japonským punx mnoho dobrých kapel, koncertů a fanzinů a až přijede nějaká kapela z Česka, tak se jděte určitě mrknout! Díky za rozhovor!

Veronika: Jak se zpívá v songu od jedné české kapely – všechno už bylo řečený. Já také děkuji za rozhovor a vydá-li se snad někdo ze čtenářů do našich krajin, ať se určitě staví na miniexkurzi v Říčanech a na pivo či grilovačku.
25.04.10 22:33
trojka
           Novinky v distru:          

MATRAK ATTAKK - What The Fuck Is Under The Spotlight? LP
SVAVELDIOXID – Första Dagen Efter Sista Bomben LP
TERLARANG - Forbidden LP
SCUMGUTS – s/t LP
FISSURE / SHACKLES – split 10"
SPEED!! NOISE!! HELL!! / MIR – split 10"
ORBAN / CARL GUT – split EP
WARCOLLAPSE – Bound To Die EP
VA - Hladový Pes Žere Svého Pána EP
BRÜNNER TODESMARSCH - 2012-20:20 MC
GORC / HAEXLER - split MC

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one