Punk zine..!
               Na cestách:             

MALLORCA, GR 221: 19. - 26.12. 2020

                Recenze:               

END RESULT – Hellfire EP

WARCOLLAPSE – Bound To Die EP

                Reporty:               

27 Lecie rozbratu 10 - 11. 9. 2021

     Pozvánka na koncert:     

22.01.22 – Praha (007) – HAGZISSA (DE), HEXENBRETT (DE), BAHRATAL

                  Akce:                 

                 TOP 3:               

ENDLESS SWARM / FARŠAS - split EP
SPAZZ - La Revancha MC
HORROR VACUI - Living For Nothing... MC
Rozhovor s náchodskou hc-punkovou kapelou P.L.H., které sice neprozradila co znamená jejich zkrtaka v názvu, ale odhalila svoje vnitřnosti :-).Autor: Trojka a Jerry

Zdravím, tak nám na začátek řekněte něco osobě, takový to klasický „klišé“:-)… nebo se pokuste pozvat lidi na váš koncert, proč právě na vás by měli přijít :-).


Něco o sobě? Jsme kluci z Náchoda a hrajeme ve složení: Mára(kytara-zpěv),Šotek(bicí), Cabi(kytara-vokály) a Pepek(basa). Děláme to co nás baví a snažíme se bejt v tom co nejlepší. Myslíme, že stojí za to se na nás přijít podívat, nudit se určitě nebudete :-).

Samy jste si vydali demo, ale teď by mě zajímalo jestli plánujete nějaký další počin?

No jasně! V září jsme začali točit „debutovou“ desku - konečně – tak by měla bejt do konce roku venku. Bylo by dobrý, kdyby se nám podařilo domluvit se s nějakym labelem, aby ji vydal, ale zatím to vypadá, že to zase budeme muset spáchat sami.

Jste kapela z Náchoda, takže lokalita pro mě ne moc známá, hrají v okolí ještě nějaké kapely kromě vás? Co nějaká lokální scéna, pořádání koncertů a tak jak to tam u vás máte?

Jó, jasně že hrajou! Celkově z okresu můžeme jmenovat asi Tortharry, Desolated, Stolen Lives nebo třeba Heebie Jeebies. Jinak pár kapel je v Český Skalici, kde ostatně máme i zkušebnu. Začíná se to rozjíždět i v Hronově, kde zkoušej kluci z HC bandy Gummo. Ohledně té lokální scény…lokální scéna tu je, ale opravdu jen lokální - tzn. místní kapely si pořádají koncerty víceméně jen pro sebe, takže změna minimální. Největší problém je v prostorech. Přímo v Náchodě je jediná hospoda se sálem, kde se dřív daly v pohodě dělat akce, pak se to ale majitelovi přestalo líbit a tak bylo po prdeli. Jedinou akci co tam od té doby nechal udělat byla pořádaná městem, takže si asi solidně přivydělal. Akce se teda musí dělat po vesnicích kolem, ale tam sou zase lidi líný chodit – pozvat tam někoho z větší dálky je sakra velkej risk. Lidi tady nejsou moc zvyklí chodit na neznámý kapely, ale to asi nebude problém jenom tady u nás, což?


Jelikož jste zatím neprozradili co znamená zkratka P.L.H., tak se neptám co znamená, ale zajímalo by mě proč to nechcete prozradit, přece nic horšího než Proklatě Líný Hovada už snad nejde ne :-).

…a hele, to je ještě lepší název než jsme vymysleli sami! :-):-):-)

V rozhovoru s Broumisem se mi zalíbila otázka „Co pro vás znamená bejt punk rocker?“. Trošku na to navážu… dokážete si představit, že by vás uchvátila nějaká jiná kultura, popřípadě do které by jste chtěli patřit?

Šotek: Já si nemyslím, že by se mělo všechno pořád škatulkovat, už mě to docela začíná i srát, protože když je pak někde napsanej nějakej konkrétní styl nebo hudba, tak tam lidi třeba ani nejdou už jen proto, že se jim to nelíbí nebo to hlavně neznaj. Když tam bude jen „koncert nebo akce“ tak se tam sejde širší okruh lidí, tak od každýho něco..
Jinak já osobně bych mohl hrát i jinou hudbu než to co teď hrajem, protože můj táta je bigbíťák  a já sem na tom vyrostl, takže to mám taky rád..
Cabi: Patřit?to snad ani ne, prostě děláme a posloucháme co nás baví a zároveň v tom hledáme i inspiraci, ale jinak jsem spokojenej tam kde sem…
Pepek: Co se týče hudby, tak nic jinýho nehledám, ale dřív jsem zkoušel jezdit na skejtu a bruslích, takže ještě teď se na ty blázny rád čumnu :-)
Mára: Nechci se nějak zaškatulkovávat. Souhlasím se Šotkem že je tohle v dnešní době problém. Nemáš číro? tak jsi prostě nula. Prostě mám rád HC,punk,metal a poslechnu si i reggae od Tima Armstronga a nebo pořádnej crust. Myslím si, že člověk aspoň trošku patří do každý kultury…a kdo říká, že ne tak u mě není normálníJ

Nedávno proběhla olympiáda v Pekingu, byl kolem toho velkej humbug. Sledovali jste nějaký sporty nebo jak se na to díváte?

Šotek: Sem tam, když jsem měl čas, tak jsem se na něco podíval. Spíš mě ale fascinovalo, jak taková horda číňanů dokáže něco takovýho nacvičit. A to byly „jenom gymnastický prvky“ dokážeš si představit kdyby dostali do ruky samopal???
Cabi: Co se týče olympiády tak tu sem nesledoval. Sice nějaký ty úspěchy se ke mně donesly, ale nějako mě to nepoznamenalo.
Mára: Je škoda, že jsou olympijský hry jen o penězích a dopingu ne?
Pepek: Mně přijde celkem úsměvný, že olympiádu uspořádala země, která vědomě a veřejně potlačuje lidský práva viz. Tibet…

V dnešní době internetu se můžete dostat k muzice a informacím na jaký si jenom vzpomenete, je jasný, že nikdo nemá doma samý originály, ale zajímalo by mě jestli si občas koupíte nějaký CD, desku nebo nějaký časáky ze scény?

Jo někdy si něco i koupíme, teda pokud na akci neprolejem všechny peníze a zbude něco i na hudbu :-). Ne, teď vážně. Když se nám nějaká kapela na koncertě líbí, tak sháníme její originální cd a když není tak holt musíme shánět z netu. Co se týče zinů, tak ty se sem k nám moc nedostanou, když něco čtem tak je to na netu.

Jaký kapely patří mezi vaše nejoblíbenější a s jakou kapelou byste jste si chtěli zahrát?

Šotek: klasiky jako The Casualties, Varukers, ale já teď dělám docela dost do HC-metalu, deathmetalu (jinak metalu všeobecně), takže jsou to kapely třeba z letošního Brutal assaultu z Jaroměře. Škoda,že jsem se tam nebyl podívat, to bych si konečně kurva něco užil… :-)
Cabi: Konflikt, Pro-Pain, Plexis, Zóna A….. je toho opravdu moc.
Mára: určitě to jsou Bones brigade, AC DC, Wolfbrigade, Minor threat, Madball, Transplants, Guided cradle, Disrupt…….
Pepek: z český scény třeba See you in hell, X-Core a starší Streetmachine, ze zahraničních pak Hatebreed, Wolfbrigade (letos na Playfastu byly vynikající), ale klidně i Pennywise…

Chodíte do školy, pracujete nebo si válíte šunky doma, předpokládám, že muzika vás zatím neživí? Děláte nějaké jiné aktivity ve svém volném čase kromě hraní?

Všichni pracujeme, akorát Mára studuje na vysoký v Brně stavební fakultu. Muzika je u nás na prvním místě, ale moc rádi se sejdem spolu v hospodě :-). Šotek už má rodinu, a proto mu moc času, krom toho na muziku, nezbývá. Přes tejden se nesejdem, takže zkoušíme jen o víkendech, pokud to teda nějak skloubíme s koncertama, ale zatím se to daří!

Jaké jsou vaše největší úspěchy popřípadě máte nějaké cíle, kterých byste chtěli dosáhnout, plány do budoucna? Vím, že tahle otázka je taková… ale myslím, že když už někde hraju, tak bych to měl nějak dát dohromady.

No určitě cíle máme, jinak bychom nehráli. Nějakej větší festival jako byl Antifest nebo Pod parou, to by se nám  líbilo zahrát si v nějakej solidní čas, né něco na začátku. No a jinak vypadnout za hranice a něco málo si přivydělat :-). Ale to nedokážeme ničím jiným než poctivým zkoušením a hlavně podáváním maximálního výkonu na koncertech. Určitě bychom nechtěli jet na tour, když bychom  věděli, že na to nemáme a aby se z nás nestaly nějaký rychlokvašky, bohužel dnes je takovejch kapel hodně.

Poděkování, vzkaz, pozdrav nebo poslání do prdele na závěr!

Dík všem posluchačům a návštěvníkům tam kde sme hráli, i když se jim to třeba nelíbilo ale „hlavně si to poslechnout“, nemusíme vyhrát ale zůčastnit se (vyhrajem poději) :-))) v tom to je!!! Dál zdravíme všechny kámoše a na závěr snad jen všem: buďte takoví jaký jste bez přetvářky a dělejte co vás baví. Určitě se někdy uvidíme - třeba už 25.10.08 v Brně v klubu Boro nebo 6.12.08 v Plzni v klubu Neutral kam přijedem udělat bordel :-).
14.10.08 18:58
trojka
           Novinky v distru:          

NOISE MASTER #37 zine
SYSTEMIC DAMAGE / CONCUSSA – split
MATRAK ATTAKK – What The Fuck Is Under The Spotlight? LP
SVAVELDIOXID – Första Dagen Efter Sista Bomben LP
TERLARANG – Forbidden LP
SCUMGUTS – s/t LP
FISSURE / SHACKLES – split 10"
ORBAN / CARL GUT – split EP
WARCOLLAPSE – Bound To Die EP
VA – Hladový Pes Žere Svého Pána EP
BRÜNNER TODESMARSCH – 2012-20:20 MC
GORC / HAEXLER – split MC

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one