Punk zine..!
               Na cestách:             

MALLORCA, GR 221: 19. - 26.12. 2020

                Recenze:               

END RESULT – Hellfire EP

WARCOLLAPSE – Bound To Die EP

                Reporty:               

27 Lecie rozbratu 10 - 11. 9. 2021

     Pozvánka na koncert:     

22.01.22 – Praha (007) – HAGZISSA (DE), HEXENBRETT (DE), BAHRATAL

                  Akce:                 

                 TOP 3:               

ENDLESS SWARM / FARŠAS - split EP
SPAZZ - La Revancha MC
HORROR VACUI - Living For Nothing... MC
Rozhovor s mladou Sokolovskou kapelou Ourway, která mastí chaos-punk, nedávno vydali svoje první CD, na otázky odpovídal Antosh (kytara/zpěv) a Valy (bubny).


Autor: Trojka

01. Zdary, takže úvod, nějaká stručná historie vaší bandy?

Antosh: Začátek počítám někdy na rok 2009, když sem se po rozpadu několika místních projektů rozhodl, že chci hrát hlavně říznej hardcore punk ve stylu The Casualties/The Unseen, kterej mi tady na západě rozhodně chyběl. Sesbíral sem lidi se kterýma sem předtim už hrával, což byl kláštereckej hardcore skinhead Manys s basou, místní punkáč Kali s bubnama a skejtpunker Robinzn se svým Les Paulem. Vymyslel se název Ourway a prvních pár válů. Časem to Manys a Kali vzdali a někdy na přelomu roku se k nám přidal Valy z místní punx bandy The Kvič a Vesta ze Selfexile. Takhle fungujem do dnes.

Valy: U začátku jsem nebyl, ale song „Strach a nenávist“ se mi dost líbil a při pár kalenicích u Draka jsem se s Antoshem bavil o tom jaký by to bylo s nima hrát. A Antosh když něco chce tak si jde za tím. Zamiloval se do mě a přemluvil k hraní. Jsem za to rád.

02. Před pár dny jste vydali první album s osmy zářezy, kde jste nahrávali, jaké jsou ohlasy, máte ještě nějaké jiné nahrávky? Kolik jste udělali kusů a kde je možný ho sehnat?

Antosh: Nahrávalo se v naší zkušebně v duchu DIY s čím sem já osobně moc spokojenej. Stačil notebook, nějakej software, pár mikrofonů a nahrávka je venku. Přišlo mi v dnešní době zbytečný lízt do nějakýho drahýho studia, když si to je dneska člověk schopnej nějakym způsobem nahrát sám. Ohlasy jsou zatim fajn! Dali jsme sice komplet věc na net ke stáhnutí, ale i tak si lidi píšou o CD a celkově je o ně zájem. Tenhle náš debut předcházelo malý demo o dvou válech, kterej ale vydanej nijak nebyl a objevil se jenom na netu. Protože nejsme zrovna nějaký boháči tak si vyrábíme CD po malejch sériích, který dokážem finančně zvládnout. Když se zásoby vyprodaj, necháváme udělat další a tak dál. Tímhle chci říct, že  zatím to nějak omezený není, ale já osobně bych to viděl tak na max 100 kusů celkem. Naší placku seženeš na našem mailu theourway@gmail.com a nebo na našem koncertě za 50ká.

03. V recenzi na vaše album jsem napsal:  “Kluci valí rychlí hc-punk, chaos punk chceš-li… jojo, přesně ten styl co frčel před pár roky než přišla crustová vlna“, cítíte to stejně, že se styl co hrajete se v posledních letech pozvolna vytrácí?

Antosh: Crust určitě zažívá jakejsi boom, hodně kapel co hráli hardcore punk se k němu hudebně přeřadili a nebo tim aspoň načuchli. Takovej dobrej příklad jsou v našich končinách třeba PNS nebo Climax. Někdy to tu celou bandu určitě nějak pěkně okoření, ale někdy tak ztratí to svoje původní kouzlo. Pro mě je problém strávit hodně novej (ale i starejch) crustovejch kapel, protože mi příjde, že zní většina stejně (což vlastně většinou má). Takže tim chci říct, že nárust crustu tu je, ale mě to nevadí, protože já crust miluju hehe. Na druhou stranu vzniká a nebo zůstalo tu hodně kapel, který tenhle styl nemydlí.

04. Krom koncertů v ČR jste odehráli i koncert v Německu, jak jste s k tomu dostali, kde a s jakými kapelami jste hráli?

Antosh: Německo se domluvilo přes naší známou, která žila ve squatu ve kterym se pak i hrálo. Koncert to byl hodně fajn, lidi fajn, chlast fajn, kapely fajn. Bylo znát, že nejsme v Čechách hehe. Celkově máme zatím koncertů po skromnu a to hlavně tady na západě, ale už se rýsujou další koncerty i mnohem dál!

05. Nedávno jsme u vás hráli s naší kapelou v novém klubu Black and Red, přišlo mi to jako fajn místo, kdo zatím stojí, jak často se tam dělají koncerty a jaká je návštěvnost, přijde mi, že v Sokolově je o muziku zájem? A zároveň se ptám co se stalo s Drakem, to místo mělo svoje kouzlo.

Antosh: Black & Red je něco jako náš druhej obývák. Stojí za tim naše Růženka, která je v tomhle pohostinství už pěkných pár let zaběhnutá. Její bývalá hospoda skončila a tady chyběl nějakej pořádnej prostor, kterej by byl vhodnej pro koncerty a tak nějak to vzniklo. Líbí se mi, že lidi co tam lezou se o to staraj např. nedávno jsme tam postavili celkem slušný pódium. Koncerty tam jsou tak 1-2 do měsíce a většina z nich jsou punx akce. Drtivou většinu koncertů si děláme sami a návštěvnost je skoro pokaždý jiná, jednou příjde 30 lidí a po druhý 150. Jasně, Drak! To byla legendární hospoda! Hodně absintu hehe. Svoje kouzlo určitě měla, možná i kouzlo jedinečný, ale zavřela se kvůli problémům s majitelem. Nějaký přesný důvody, který tam byli neznám, ale je to určitě škoda!

Valy: Růža měla malou knajpu s nepříjemnym majitelem. Ráda dělala akce, ale majitel vždy protestoval a vyhrožoval policií atd.... Název Black and Red vznikl vlastně náhodou, když po vymalování a postavení baru jsme s Mírou Dírou vymejšleli narychlo ceduli na upoutání pozornosti. Našli jsme kus prkna a zbytkama barev napsali název. Docela se to chytlo a i přes Růži poznámky, že na katastru je „Sport Klub“ funguje jméno dál.

06. Co vaše plány do budoucna, chystáte nějakou tour nebo další nahrávku?

Antosh: Menší tour se už domlouvá se Sadistic Crips a nejspíš k její podpoře nahrajeme i split. Uvidíme, zatím o tom debatujeme. Jinak já osobně přemejšlim o vydání nějakýho tištěnýho zinu, ale to se ještě uvidí.

07. Mini tour se Sadisti Crips, to zní době, plánujete vyjet i za hranice nebo rozbít českou kotlinu? Na jakém formátu by měl vyjít plánovaný split?
 
Antosh: Zatim je všechno jenom v plánech a nápadech. Možná se vyjede i za hranice, ale kam ještě zmiňovat nebudu. S Urbym (Sadistic Crips) to teď vidíme na konec ledna, ale jak říkám, všechno je zatim v jednání. Split na podporu by měl vyjít nejspíš na CD placce, ale to je stejná pohádka jako plánování celýho tour.

08. Když mluvíš o vydávání fanzinu. Máš nějaký oblíbený plátek, který si vždy rád přečteš? Zajímáš se i o zahraniční ziny? Dáváš přednost profi tisku nebo starému dobrému vystřihni a nalep?
 
Antosh: Už jako malej fracek (pro někoho do dnes hehe), když sem začal objevovat punk, tak sem objevil i různý eziny. Chodil sem tam prakticky každej den. Dneska hodně čtu třeba periferi, kidsandheroes apod. a ty zahraniční málo kdy, protože moje angličtina je slabá a němčina žádná. Postupně sem se občas dostával i k různejm papírovejm plátkům, ale to málokdy. Takže zatim nemám moc rozhled a vlastně ziny znám spíš z různejch recenzí a ke mě osobně se dostalo něco málokdy. Počítám, že to teď budu postupně ale napravovat, jako třeba teď s mojí malou rozrůstající se asfaltovou sbírkou. Nasál sem timhle kouzlem v podstatě nedávno a rozhodl jsem se, že začnu bejt kreativní i v tomhle smyslu. Jestli to opravdu uskutečnim, tak to bude nějaká nízkonákladová DIY záležitost, protože tak to mám já sám nejradši. Bude se to týkat většinou Čech, ale možná se tam objeví i nějaký to zahraničí... no uvidí se!

09. Na bandzone jsme našel projekt Söulss, není tam žádné bližší info, můžete poodhalit kdo v tom má prsty, je to pouze projekt nebo se chystáte regulérně koncertovat?

Antosh: Söulss je čistě můj osobní projekt vznikající za občasný nudy. Původně to mělo bejt jenom jednorázový, ale poslední dobou přemejšlim, že bych to mohl vzít trošku jinak a udělat to trochu ve většim. Tim chci říct, že bych rád nahrál nějakej regulérní materiál a přizval k tomu pár svejch kámošů. Je to podobný jako s nápadem na zin, ještě se uvidí. A jestli bude někdy Söulss regulérní banda? To opravdu nevim. Možná někdy jo.

10. Doporučili byste mi nějaké kapely ze Sokolova a okolí, funguje tu nějaký kolektiv, který pořádá koncerty nebo jsou to spíše jednotlivci?

Antosh: V minulosti tu bylo pár dobrejch hardcore band např. česká legenda Svobodný slovo nebo původně sokolovský Fourth Face. Dneska jsou tu třeba kluci The Smokers, The Kvič, Bubble Bunt a grindový Narcoleptic. Pořádání koncertů je u nás spíš kolektivní, když někdo něco pořádá tak se mu snaží většinou zbytek nějak pomoci. Nějaký akce punk/rock & rollovějšího ražení tu dělá třeba Radek z The Smokers, Valy od nás dělá hodně hardcore punk, ale i já pomáhám s pořádáním a nebo sám něco dělám. Pak je tu Radůz (Eternal Fire, Svobodný slovo), kterej má na starost místní Alfa festy a občas nějakou tu punx bandu taky přizve. Zbytek pořadatelů zve hodně metalu s různýma škatulkama a nebo tu jsou lidi co dělaj něco občas.

Valy: A pak jsou tu lidi co vůbec nepomáhaj, ale sou nasraný když jim nedám lupen zdarma ze známosti. Moc lidí nechápe, že na tom nerejžujem, že to děláme pro radost. Ze vstupu se musí zaplatit zvuk a co zbyde se rozdělí mezi kapely. A věř, že někdy nezbyde moc. Však ty víš sám :-). Z lidí co pomáhají bych chtěl uvést hlavně Elišku, která dělá plakáty a Áju která vyrábí jídlo bez mrtvol. Hodně akcí dělá taky Bery z Chodova, ten má rád grind a gore a takhle vypadá i většina jeho konzíků.

11. Pomalu se nám ochladilo a čeká se na sněhovou pokrývku, máte rádi zimu, holdujete nějakým zimním sportům?

Antosh: Já zimu nemám rád a celkem mě i frustruje. Pro mě je to spíš období zevlování, nasranosti a občasnýho snowboardingu hehe. Zkurvenej led!

Valy: Mě zima nevadí. Chodí víc lidí na koncerty. V létě jsou všichni mimo Sokolov, což se nedivim.

12. Díky za odpovědi, slova na závěr…

Antosh: Díky za otázky a dobrý lidi.

Valy: Choďte na koncerty, jsou tu pro vás. Neseď te doma!!!
28.11.10 12:55
trojka
           Novinky v distru:          

NOISE MASTER #37 zine
SYSTEMIC DAMAGE / CONCUSSA – split
MATRAK ATTAKK – What The Fuck Is Under The Spotlight? LP
SVAVELDIOXID – Första Dagen Efter Sista Bomben LP
TERLARANG – Forbidden LP
SCUMGUTS – s/t LP
FISSURE / SHACKLES – split 10"
ORBAN / CARL GUT – split EP
WARCOLLAPSE – Bound To Die EP
VA – Hladový Pes Žere Svého Pána EP
BRÜNNER TODESMARSCH – 2012-20:20 MC
GORC / HAEXLER – split MC

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one