Punk zine..!
               Na cestách:             

MALLORCA, GR 221: 19. - 26.12. 2020

                Recenze:               

END RESULT – Hellfire EP

WARCOLLAPSE – Bound To Die EP

                Reporty:               

27 Lecie rozbratu 10 - 11. 9. 2021

     Pozvánka na koncert:     

22.01.22 – Praha (007) – HAGZISSA (DE), HEXENBRETT (DE), BAHRATAL

                  Akce:                 

                 TOP 3:               

ENDLESS SWARM / FARŠAS - split EP
SPAZZ - La Revancha MC
HORROR VACUI - Living For Nothing... MC
Rozhovor s Kladenskou kapelou Kohoutek, která drhne mix od grindu přes metal po crust/punk, na otázky odpovídal basák Máša...Autor: Trojka

01. Čau, začneme klasicky, takže kdo na co, od kdy, za jakým účelem, prostě úvod, ok?

Čauky, hrajeme zhruba od jara 2005, původní sestava byla Adamos - voc, Leo - kytara, Máša - bass, Peter - buben. Od jara 2010 hrajeme ve stejné sestavě, jen na postu vokalisty vystřídal Adamose Romaniero Warrior. Kapela založena za účelem špinavého rachtavého brajglu

02. Máte dosti originální zvuk a do vaší muziky mixujete kde co, někdo by mohl říct, že je to řádný bordel. Jak byste popsali vaší muziku někomu kdo vás ještě neslyšel?

Naší muzice jsme začali říkat fastbeat, ale to asi taky moc neřekne. Jedná se asi o HC s prvky punku, metalu, grindu. My osobně nějaké hudební škatulky neřešíme,užíváme si absolutní svobody a hrajeme si co nás momentálně baví. Kdykoli se objeví nějaký nápad,neřešíme jestli to je crust,hc apod., ale jestli se nám to líbí a to mi přijde naprosto super.

03. Působíte ještě v nějaké další kapele nebo projektu?

Každý máme ještě nějaký bokovky, nejznámější je asi Vnitřní faktor, kde působí kytarista, pak máme punkový projekt Švermov 1 a bubeník ještě hraje s black metalovou kapelou.

04. Nedávno jste udělali změnu na postu zpěváka, co vás k tomu vedlo?

S Adamosem jsme toho spoustu odehráli a prožili,ale v poslední době docházelo k osobním sporům a problémům situace byla neúnosná, tak jsme povolali našeho kamaráda Romaniera, který se do působení v kapele vrhnul opravdu naplno, takže spokojenost.

05. Co váš název “Kohoutek“, skrývá se za tím něco víc?

Za kohoutkem se skrývá zase jen kohoutek.

06. Jak to vypadá s kladenskou scénou, kapely, místa na hraní, nějaké další aktivity?

Tak na Kladně je to s prostory na hraní celkem bída, momentálně v Kladně nejvíc hrajeme v klubu Auto da fé a občas proběhne nějaká akce na sále některé z kladenských hospod. Naproti tomu je na Kladně kapel poměrně dost. S námi asi nejvíc spřízněná kapela jsou Jonestown, s kterými máme 7"splitko. Jinak Kladenská scéna je velmi pečlivě zmapovaná na stránkách http://steelcity.cz/.

07. Koncem minulého roku jste vydali split společně s Blu-82/b a PSM, kde se nahrávalo, jak jste se k tomu dostali? Neplánujete nějaké samostatné album?

Trojsplitko jsme dohodli s kámošema z BLU-82/b, kteří ještě dohodili PSM. V podstatě to bylo asi tak, že každé z kapel zbyly nějaké skladby ze studia a tak to vzniklo. My jsme náš set nahrávali ve studiu Shaark a část skladeb jsme použili na split s Jonestown a část právě tenhle trojsplit.

08. Kladno, má každý zafixovaný jako hokejové město, zajímáte se o hokej nebo jakýkoli jiný sport?

Tak náš bubeník je bývalý slavný hokejista, kytarista dělal sumo, zpěvák je těžký atlet a já sleduji rally. V současné době již nikdo z nás nesportuje, ale všichni fandíme Kladnu! 

09. Léto je minulostí a s tím i festivalová sezóna, hráli jste nebo navštívili nějaký festík nebo snad dovolená?

Léto je pro nás vždycky hodně rozlítaný, že se skoro ani nevidíme, jen když je koncert. Každý z nás poslouchá trochu jinou muziku, takže společné navštěvování fesťáků u nás moc neprobíhá. Občas dáme brutal assault nebo obscene extreme ale pravidelně ne. O to víc se na sebe po prázdninách těšíme 
 
10. Co vy a cestování, máte nějaký vysněný místo kam byste se chtěli podívat ať už s kapelou nebo bez ní, odehráli jste už něco i za hranicemi ČR?

Za hranice naší země jsme ještě s kapelou nevyjeli, ale když vezmu, jak jsou pro nás vyčerpávající i kratší zájezdy na koncerty, zejména kvůli brutálním afterparty s konzumací všeho možného, tak možná díky tomu jsme ještě naživu, ale kdyby nás někdo chtěl pozvat, tak rádi přijedeme kamkoliv.

11. Jaké kapely v poslední době nejvíc sjíždíte a který koncert vám za tenhle rok nejvíc utkvěl v hlavě?

Na tuhle otázku je těžké odpovědět, protože jak jsem již psal, každý z nás posloucháme v podstatě něco jiného, řekl bych od Bedřicha Smetany až po Brutal Truth

12. Díky za rozhovor, slova na závěr… poděkování, pozdrav, prostě cokoli vás napadne.

Na závěr bych ti chtěl poděkovat za tenhle rozhovor, pozdravit všechny naše fanoušky a spřízněné kapely a duše, který nás zvou na koncerty. A zároveň se omluvit kapelám, kterým koncerty dlužíme (ale vrátíme). Světu mír!
01.10.10 11:50
trojka
           Novinky v distru:          

NOISE MASTER #37 zine
SYSTEMIC DAMAGE / CONCUSSA – split
MATRAK ATTAKK – What The Fuck Is Under The Spotlight? LP
SVAVELDIOXID – Första Dagen Efter Sista Bomben LP
TERLARANG – Forbidden LP
SCUMGUTS – s/t LP
FISSURE / SHACKLES – split 10"
ORBAN / CARL GUT – split EP
WARCOLLAPSE – Bound To Die EP
VA – Hladový Pes Žere Svého Pána EP
BRÜNNER TODESMARSCH – 2012-20:20 MC
GORC / HAEXLER – split MC

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one