Punk zine..!
              Naše akce:            

pondělí 06.04.20
Plzeň (Belfast)
MATRAK ATTAKK (BEL), PORAJMOS, SxOxFxAx
>>> INFO <<<

               Pozvánky:             

HARDCORE IS COMING HOME FEST vol. 2

Velká válka // žili jsme a budem

04.03.20 – Písek (Divadlo Pod Čarou) - HAUNT (USA), THE NIGHT ETERNAL (GER)

HEAVY METAL THUNDER FESTIVAL vol. II

                 Akce:                 

                 TOP 3:               

LOW THREAT PROFILE - Product Number One EP
LUGUBRIOUS CHILDREN - Lugubrious EP
SORDO / POWERXCHUCK - split EP

PUNX PICNIC 2013

Neúplný report z letošního PUNX PICNIC, který se už poněkolikáté odehrál na přelomu května/června v Siřemi u Blšan...Autor: Trojka

Pátek 31.5.2013

Minulý rok jsem byl na PUNX PICNICU poprvé , líbilo se mi tam, tak nebyl důvod proč nevyrazit znovu! Letos píšu i report, loni to nevyšlo kvůli přemíře alkoholu. Celý den lije jak z konve, stejně jako dny předtím. Když vyjíždíme s mojí drahou polovičkou kolem šesté hodiny odpolední z Plzně, počasí se umoudřuje i sluníčko se na chvilku ukázalo. Cestou se střídá protrhaná obloha se zataženou, s napětím očekáváme jak to bude vypadat v Siřemi, kde se PUNX PICNIC odehrává. Super, jsme na místě něco po sedmé a neprší, lidí tu zatím moc není. Kvůli promáčenému podkladu na louce, se letos nestaví šapitó, bude se hrát ve staré stodole za statkem, která je kousek od místa pro stanování. Bar se nalézá v zastřešené části statku. Stejně jako loni u vstupu obdržíš potištěnou textilní pásku scvaknutou pivní zátkou. Jak už jsem psal o pár řádků výš, hraje se ve staré stodole s děravou střechou, nad bicími je postavený stan, dneska je to v pohodě, ale co zítra, když bude pršet, necháme se překvapit. Oproti plánovanému začátku 18:30 se začíná v osm. Akci odpalují NEZAPOMEŇ z Helly, dnes slyším poprvé, ze začátku to solí hodně rychle, na mě to působí trochu rozpačitě, ale v pomalejších tempech to bylo ok, hc-punk se třemi vokály, sem tam metalová vložka. Dalšími pány na holení jsou jihlavští DISBEATLESS, metalický crust na dvě kytary s hrubým vokálem. SHEEVA YOGA si užívám, dnes slyším poprvé s novým zpěvákem, power-violence na plný koule, jsem nadšenej! RÚŽOVÝ VANKÚŠ myslím pobavili nejednoho zamračeného crustera, melodický punk rock´n´roll s dívčím a hrubý vokálem, že by nějaké covery. Zpomalujeme, na scénu přichází TUMMO, stoner/metal s pomalými, těžkými rify. Na nové desce s TOMORROW´S HELL mě baví, ale na živo to je na mě moc dlouhé. Jestli jsem psal, že zpomalíme, tak teď zpomalíme ještě o něco víc, začínají blátivý V RUKOU OSUDU, dávám jeden song a přesouvám se k autu na nějaké to občerstvení. Vracíme se zpět akorát, když začínají špinavý crusteři z Německa W.H.A.T., tupatupa crust se zpěvákem, který dává dvě polohy hlasu ječák/hrubý. Hrají celkem dlouho, po pár songách už mě to moc nebaví, začínám na sobě pociťovat únavu, už je něco kolem jedné hodiny ranní, ale nepovolím, ještě chci slyšet CONTROLLED EXISTENCE, kteří hrají teď a pak ještě ROXOR. CE bez větších příprav odpalují svůj, krátký, rychlý a hlasitý set poctivého grindcore s dívčím vokálem, pokud máš rád INSECT WARFARE nebo BLOODY PHOENIX, tak si smlsneš. Těch pár přeživších co zůstalo si mohlo vychutnat rozhašený set od ROXOR, kde se objevilo hned několik songů ze stále ještě čerstvého LP, na lidech i kapele je znát, že čas už pokročil. Měli hrát ještě SNAD, ale já už to jdu zapíchnout, jsou tři hodiny ráno. Mám takový pocit, že už pak ani nehráli , protože se rozjíždí hlasitá rychta, která duní až do rána. Spíme v autě, ze začátku je zima, trochu si přitopíme a je to ok. Dávám na sebe troje ponožky, abych zahřál moje studené haksny, když se to podaří zavírám víčka a věnuji se spánku.

Sobota 01.06.2013

Ráno nás budí déšť, který klepe na kapotu auta jak o život. Probouzíme se v deset, dáváme snídani z nakoupených zásob, chčije a chčije, tak sedíme v autě, já píšu pár poznámek pro tenhle report. Déšť ne a ne přestav a tak trávíme polovinu dne v autě, hrajeme karty pro dnešek opravdu aktuální "prší". Někdy kolem poledne se jdu podívat do stodoly, u baru nalézám pár přeživších zombie. Všude kolem je spousta bláta, bez gumovek ani ránu! Kolem čtvrté hodiny odpolední to odpalují SLAVERY, nová kapela z Prahy v sestavě někdo z LIBERA IN CAUSA, crust s hrubým vokálem. Na některých členech je znát únava ze včera, je to takový neslaný, nemastný, spíš nesehraný, ale jsem rád, že už se něco děje. Další kapelou je totální pogo punkovice, jejíž název mi zůstal utajen. Dokáží na pár chvil rozpohybovat i punkové zombie, ale dávám jen jeden song, tohle mi nebaví. Poslední kapelou, kterou slyším jsou FEAR OF EXTICTION. Kvůli neustálému dešti a zimě jsme se rozhodli pro předčasný návrat, ale FOE jsem chtěl prostě slyšet. Podobně jako u SLAVERY se objevuje menší únava a tak je set kapánek pomalejší. Slyším je poprvé s novým basákem, závěrem nechybí cover od DOOM a SHITLICKERS. Sedáme do auta a valíme směr Plzeň, snad ani nemusím psát, že prší, v posledních dnech je deštivé počasí jistotou. Cesta ubíhá bez problémů, minimum aut, čím blíž jsme domovu, tím méně prší až nakonec přestává.

Přestože jsem neslyšel zbytek kapel aspoň se o nich zmíním:

KOBRA XI - rychle, rychle jinak to nejde
SHEISSE BOHMEN - deutsch punku let minulých
CRIPPLEKORPS - našláplý punk v nejzákladnější sestavě kytara, basa, bicí
G.A.U. - německý d-takt s odkazem na japonské hlučné spolky alá DISCLOSE
AVVERKAD - surový raw-punk taky z němec
EARTH CRUST DISPLACMENT - bombový atentát za zvuku sirén, německo
06.06.13 13:05
trojka
           Novinky v distru:          

PISSCHARGE - 8 Minutes Of Your Attention EP
SEE YOU IN HELL – Život ve strachu MC
PREDČASNÁ VZBURA #13 zine
BURYZONE #23 zine
ADACTA - Circullus Viciosus LP
SVAVELDIOXID / SKELETON - split EP
FATUM - Edge of the Wild LP
HONNÖR SS - Livande Halvmesyr LP
KAOSQUAD - Institute for mental decay EP
CONCUSSIVE / SCUM HUMAN - split EP

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)Punk.cz - vše o punku
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one