Punk zine..!
              Naše akce:           

24.07.2020
Plzeň (belFAST)
Benefit na FNB Plzeň


DIE PUPPEN AUGEN, SAY RAID, FORREST TRUMP
FB event


              Recenze:              

HUMAN FAULT – Zjevné předurčení LP

        Info o koncertech:       

SUMMER MOSHPIT PÁRTY

                 Akce:                 

                 TOP 3:               

IMPULSEALER - s/t MC
HATED YOUTH / ROACH MOTEL - split LP
UNA BESTIA INCONTROLABLE - Metamorfosi LP

Koncerty Září 2014

Reporty ze dvou koncertů, které jsem navštívil během září. NEGATIVE APRROACH ze států a REPELENT SS, kteří zahráli na sedmičce. V plzeňském Divadle pod lampou zahráli ZEUS!, MR.NOBODY a ARAI…
 

Autor: Trojka

15.09.14 – Praha (007) – NEGATIVE APPROACH (US), REPELENT SS

Ještě jsem pořádně nevstřebal zážitky z ENEMY OF THE SUN a už se vydávám na další akci. Koncert amíků NEGATIVE APPROACH a českých REPELENT SS na pražské sedmičce. Sraz je v šest hodin u Vládi před barákem, kde na nás čeká i s jeho bráchou a nakonec semnou vyráží i Věrka. Sedáme do auta, ale ještě je třeba dofouknout kola, koupit dálniční známku a nabrat benzín. Po cestě v Rokycanech nabíráme pátého člena posádky Honzu, který na nás čeká na benzínce. Jakmile sedne do auta, zásobuje nás plechovkami s pivem, díky. Cesta utíká v poklidu, na sedmičku dorážíme něco okolo půl osmé hodiny večerní. Platíme vstup, kupujeme piva, lidi se pozvolna začínají scházet a to v hojném počtu. První hrají domácí REPELENT SS, kteří si postavili bicí na zemi na levé straně pod pódiem, tak jako, když tu hrál BLACK PUS. Kluci se představují jako MILKA SS a jdou do toho. Vazbení, bordel, hluk, ale oproti koncertu v Brně je toho mnohem víc slyšet, včetně melodií. Ivan nasraně korzuje před aparáty, Aleš co chvíli odbíhá od bicích provést nějakou vylomeninu. Nasraný hardcore po vzoru amerických spolků. Živá konfrontace s kapelou je o dost lepší než nahrávka. Při jejich setu stojím spíš vzadu, přece jen po zkušenostech z Brna, to zrovna nechci schytat moukou do ksichtu, haha… ale na tu dneska nedošlo a ani petardy, na domácí půdě ty lidi nějak šetří. Nechybí ani dvě největší hitovky “Přibarvená píča“ a “Major zkáza“, pro mě rozhodně nejlepší songy od RSS. Set ukončují rozbouráním bicích za ohlušujícího vazbení. V pauze mezi kapelami vybíhám ven a předávám split EP JACK / BOMBATOLCSÉR pro Zebru, punková pošta. Sedmička je narvaná, začínají se ozývat první tóny od americké, legendární hardcore kapely NEGATIVE APPROACH. Od prvního hrábnutí do strun se to na Prahu začíná pod pódiem slušně mlít. Z reproduktorů se hrnou nasraný melodie, spoustu hitovek z alba "Tied down", punkáči vyřvávají songy s kapelou, zní i covery od SHAM 69 a 4 SKINS, tak si musím jít taky trochu zaskotačit. Zpěvák po celou dobu jejich hraní hází nasraný výrazy. Jasně, že dochází i na přídavek. Po referencích z loňského Obscínu jsem si říkal, že by to nemuselo být špatný, ale nakonec mě tenhle koncert totálně sestřelil. Po koncertě se moc nezdržujeme a vyrážíme na zpáteční cestu. Ještě vysazujeme Ondru někde u Roblína v nějaké zahrádkářské oblasti, kam vede vcelku krkolomná cesta, necesta. Dáváme krátkou pauzu na kafe a vydáváme se zpět na cestu. Chvilku trvá, než se odtamtud vymotáme zpět na dálnici, ale pak už to jde a já zavírám oči. Vláďa nás vysazuje přímo před barákem a my za pár chvil spokojeně uléháme do postele.

28.09.14 – Plzeň (DPL) – ZEUS! (IT), MR.NOBODY, ARAI

Je neděle 28.9. a já s Věrkou vyrážím na první letošní koncert do lampy. Nevím čím to je, ale mám pocit, že s přibývajícími roky tam hraje míň a míň zajímavých kapel, teda aspoň pro mě. Letos tam ještě hráli AUXES, ale jelikož jsem jel den po koncertě do Brna, tak jsem je satanžel vynechal, ale jinak nevím o ničem, na co bych tam šel. No nic, zpátky ke koncertu. Přicházíme do lampy lehce po osmé hodině, pár lidí sedí na baru, ale žádná sláva. Dole to zvučí ARAI ze Stodu, aby někdy kolem deváté mohli začít. Mladá parta kluků, která hraje post-rock bez zpěvu. Dlouhé songy a monotónní melodie. Tohle není zrovna můj šálek kafe. Jako druhý se na pódiu objevuje místní noisový bard MR.NOBODY, který v rámci dnešního koncertu křtí split 10“ WITCHES OF MALIBU / Mr.Nobody & The... (Nobodies). I když slovo objevuje není ten správný výraz. Tím, že stojí úplně vzadu pódia, tak jsou vidět jen ruce a maska. Oproti desce je to větší bordel, čili noise. Nejvíce nás dostává čarování na Theremin, kouzelník jak vyšitý! Dnešní večírek uzavírá italské duo ZEUS!, basa se spoustou krabiček a bicí. Před rokem na sedmičce to bylo hodně hlukový, ale dneska je čistý zvuk, kde vyzní i ty nejmenší detaily, které znáš z desky “Opera“. Zazněla většina songů z výše zmíněné desky, včetně oblíbených songů “Eroica“ a “Sick and destroy“. Kurva, jak mám tuhle kapelu popsat? Představ si jak vší silou mlátíš do bicích, jako smyslů zbavený, ale cíleně a naprosto přesně, do toho ti kámoš hraje na basu, pohrávajíc si hned s několikero krabičkami, to všechno ve vysokém tempu s obrovským nasazením a neúnavným pokyvováním do rytmu. Tihle borci jsou na zařazení do nějakých škatulek příliš širocí, nejlepší bude, když si to sám poslechneš. Jelikož je neděle, tak se po koncertu nezdržujeme, ještě si beru desku ZEUS!, která stojí férových 250,- a už si nemusím vyčítat, proč jsem si jí, já blbec nekoupil před rokem na sedmičce. Domů to máme co by kamenem dohodil, beru Roxy, jdu jí vyvenčit a pak hurá na kutě.
 
09.10.14 11:32
trojka
           Novinky v distru:          

PREDČASNÁ VZBURA #14 zine
ŽENSKÁ VZBURA zine
NOISE MASTER #35 zine
HIBAKUSHA - Deset vteřin do konce světa/Little boy, 8:15 - 2xMC
HUMAN FAULT - Zjevné předurčení LP
THE TRUTH / HELLTARD - split 10"
HARSH SUPPLEMENT / NAPALMED - split MC
XTEMATIC - Constructive misanthropy MC
CRY OF HUMANS - ...still! MC
BAESTIEN ‎- Ritual LP

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)
 
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one