Punk zine..!
                 Akce:                 

???
                 TOP 3:               

SCUMPUTER / L.O.T.I.O.N. - split LP
ASCETICIDE - Vicious instinct MC
LOW THREAT PROFILE - Product Number One EP

Koncerty Únor/Březen/Duben

Nějak poslední dobu nemám čas psát reporty a vlastně ani cokoli jiného, tak jsem si dneska sednul k té obrazovce na kterou právě teď čumíš a naspal pár krátkých vět ke koncertům, které jsem tenhle rok navštívil a nechtěl jsem to nechat jen tak bez povšimnutí. Seznam kapel o který se můžeš dočíst: P:N:S, Mad pigs, Climax, Intruderss, Rat City Riot (US) a The Dreadnoughts (CAN), Lahar, See you in hell, Sheeva yoga, Gride, Malignant tumour, Jonestöwn, Fear of extinction, Demöralyzér, Barrel, The Emptines, Remek, Palahniuk, Owls Are Not What They Seem, Nowyourefucked (AUS), Onanizer, Yorpu, Shitburger
Autor: Trojka

04.02.11 – Praha (007) - P:N:S, Mad pigs, Climax, Intruderss

Rozlučkový koncert pražských hc-punkáčů P:N:S, který proběhnul na sedmičce, lidí přišlo dost, kolem stovky? První to rozbalují brněnští Intruderss, které jsem neslyšel už nějaký ten pátek, sype jim to dobře, hrubý hc-punk se spoustou energie. Druzí nastupují Climax v nové sestavě, kteří se mi tak líbili před týdnem v Chodově, ale dneska divný zvuk a asi démon alkohol. Mad Pigs rozvášňují přihlížející posluchače a drtí je songy z nové desky, která vyšla koncem minulého roku. Poslední vystupují P:N:S, za bicími sedí  bubeník z Burning steps, hrají songy z Posledního odpočtu a sedmipalce, Andrej předvádí svoji šou. Zazní i nový vál “Nejvyšší cena“ a naznačuje jakým směrem se tohle kvarteto bude ubírat, ale už pod jiným názvem, pokud si to ještě nezaregistroval tak Tales of Error.

13.02.11 – Plzeň (Divadlo pod Lampou) - Rat City Riot (US) a The Dreadnoughts (CAN)

Po delší době nějaký koncert v Lampě, který smrdí punkem. Rat city riot, jsem měl možnost slyšet minulý rok v témže klubu, takže není důvod proč se nepodívat co se změnilo. Tyhle amicí hrají melodický punk-rock, ovšem umí za to i pořádně vzít, navíc zpěvák předvádí neskutečně energickou šou, chvíli skáče na pódiu pak zase pod ním, jeho výkon to všechno zvedá a sborové chóry jakby smet. Kanadští Drednoughts se tu minulý rok, taky představili, ale já v té době obrážel jinou akci, ale prý solidní náklep, tak jsem byl zvědavý. Hrají podobný styl Dropkick murphys nebo Pipes´n´pints chceš-li, ovšem bez dud, ale s houslemi. Docela překvapení, když nastupují na pódium a já zjišťuji, že to jsou ty týpci co pařili na Rat city riot pod pódiem, houslista svým vzezřením připomíná mladého Rollinse. Rozjíždí svůj set, lidi zvěří jak o život, v Plzni to vidíš málo kdy. Přesto, že tuhle muziku moc neposlouchám, tak to se mnou hází, hodně energický vystoupení, které však kazí jeho délka, hrají hodně přes hodinu a ke konci už mě to nudí.

25.02.11 – Praha (007) - Lahar, See you in hell, Sheeva yoga, Gride

Blesková akce dalo by se říct, domluva pár hodin před koncertem, než se stačím rozkoukat už se šineme po dálnici směr Praha. Koncert v rámci Nuclear winter tour na sedmičce. První to rozbalují Lahar, kteří představují svoji novou desku, která před nedávnem vyšla na Doomentia records, nový songy my moc nesedí, ale za pár týdnů kupuji desku a už si hrozím pěstičkou, do kolen mě posílá cover od Kritický Situace. Druzí jsou Brňáci See you in hell a už to zase nechápu, jednou mě totálně rozsekají a pak zas nudí, bohužel dneska víc nudí. Konečně slyším Sheeva Yoga a je to pecka, fastcore-violence jak hovado, přesně jak na desce, jenže hlasitěji a zběsileji, jsem nadšený, víc takových kapel! Gride odehrávají svůj standardní set, lidi běsní, Gride ví jak za to vzít už nějaký ten pátek! Jinak sedmička praskala ve švech, nedýchatelné, co chceš víc?

18.03.11 – Plzeň (Neutral) - Malignant tumour, Jonestöwn, Fear of extinction, Demöralyzér, Barrel

K tomuhle koncertu se odehrávala docela šílená předehra, pár dní před koncertem odstřihují klub od elektřiny, kvůli neplacení a tak se celá akce má přesouvat na Božkov z čehož nejsem zrovna nadšený. Den před koncertem se to zase vrací zpět do Neutralu s tím, že elektřina bude. V sedm se scházíme v klubu, svítí jen pár světel, zvuk nejde, pípa nejde, takže vlastně vůbec nic. Za častého zhasnutí a úplné tmy se pomalu staví aparatura, zkouší se na černo připojit elektřina, nakonec přijíždí policie i vyslanec čezu, takže to chvíli vypadá, že koncert nebude, sám tomu ani nevěřím, ale mezi půl desátou a desátou lezem ne pódiu s naší kapelou (Barrel), hraje snad jenom jeden reprák, ani nechci vědět jak to znělo, ale ke konci setu už je to asi ok. Druzí Fear of Extinction už mají zvuk jak poleno, tahle hluková stěna d-beat/crustu mě dostává, stejně tak jako když tu hráli minule, škod jen, že nebyl cover od Shitlickers. Teď si nejsem úplně jistý jestli hráli dřív Demoralyzér nebo Kladeňáci Jonestown, tipnul bych to na Demoralyzér, ale ruku do ohně bych za to nedal. Takže Demoralyzér, co psát, crust-punk se dvěma vokály, Honza na kytaru zase řádí, však to znáš, pokud jsi z Plzně a tohle jméno ti nic neříká, tak se styď, tolik kapel tu nemáme. Jonestown slyším poprvé, hodně hlučný crust, však to znáš z desek. Posledním hřebem do rakve jsou Ostraváci Malignant tumour, valí svůj motorcrust, jsou snad dvě hodiny ráno, lidi nažraný, bordel pod pódiem, to snad ani nemusím dodávat. Na to jak to ze začátku vypadalo, tak se z toho vyklubal parádní koncert, kterých v Plzni moc nezažiješ!

25.03.11 – Praha (Discentrum) - Demöralyzér, The Emptines, Barrel

Plzeňský útok na Prahu, hehe. Akce začíná až kolem desátý, možná déle, protože jsme se nemohli nějak vymotat v Praze a Demoralyzér si před tím ještě střihly koncert na sedmičce. V Discentru jsem poprvé a působí to na mě dobře, víc takových míst! První začínáme my (Barrel) a za sebe říkám za poslední dobu náš nejlepší koncert. Druzí nastupují Demoralyzér, o kterých jsem psal už výš. Jediný o kom se více rozepíšu je nová Plzeňská kapel The Emptines, kde najdeš členy Taras Bullba, Cardiacs nebo Dr.ogy a cože hrají melodický punk-rock, ale s pořádnou porcí naštvanosti tohle tě chytí a nepustí!

16.04.11 – Plzeň (Neutral) - Remek, Palahniuk, Owls Are Not What They Seem

Koncert, který už měl dávno proběhnout v Jabloni, ale nějak se přesunul až jsem na něj skoro zapomněl, ale naštěstí se o něm dozvídám tak hoďku předem, takže překopávám všechny domluvený věci jen abych to nepropásnul. První hrají pražští Palahniuk se svým melodickým hc-punkem, který přináší spoustu energie a zamyšlení nad texty, nedávno vydali album, tak se po něm mrkni! Druzí hrají plzeňské sovy, kde najdeš členy, kteří už taky leckde hráli nebo hrají, například Red ford, Madebythefire nebo Demoraylzér, jinak takový emíčko, ale pořád říkám, že akce u Doktora na boudě byla nejlepší :D. Remek dneska slyším poprvé na živo, ale už z dema se mi to líbilo a není tomu jinak hodně energický až maniakální projev zpěváka, nejvíc se mi líbí ty pasáže kdy se do zpěvu zapojují i posluchači, parádní atmosféra až jde mráz po zádech.

23.04.11 – Domažlice (Moskyto) – Nowyourefucked (AUS), Onanizer, Yorpu, Shitburger

První hrají místní Shitburger, ale nestíháme protože jsem musel být do osmy v práci. Druzí jsou budějičáci Yorpu, grind s murmurem, kteří mě baví tak napůl vždycky v těch rychlých pasážích, dávají k dobru cover od Onanizér, kteří záhy nastupují na scénu a já je konečně slyším. Škatulka grind je pro ně moc úzká, slyším tam i ty Disrupt, hehe, songy kolem minuty jak to mam rád, k mojí radosti hrají i cover od Dropdead, paráda! Poslední jdou na řadu Australané Nowyyourefucked, kteří se s tím taky nemažou oproti Onanizér je to víc grind, pár lidí tam zběsile pobíhá ze strany na stranu a já mám strach, že ta půdní podlaha se co nevidět propadne, hehe.
24.04.11 22:55
trojka
           Novinky v distru:          

THE TRUTH / HELLTARD - split 10"
HARSH SUPPLEMENT / NAPALMED - split MC
OGNEMÖT ‎- Salvation Is Ognemöt MC
XTEMATIC - Constructive misanthropy MC
CRY OF HUMANS - ...still! MC
BAESTIEN ‎- Ritual LP
PISSCHARGE - 8 Minutes Of Your Attention EP
SEE YOU IN HELL - Život ve strachu MC
BURYZONE #23 zine
SVAVELDIOXID / SKELETON - split EP

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)Punk.cz - vše o punku
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one