Punk zine..!
              Naše akce:            

pondělí 06.04.20
Plzeň (Belfast)
MATRAK ATTAKK (BEL), PORAJMOS, SxOxFxAx
>>> INFO <<<

               Pozvánky:             

HARDCORE IS COMING HOME FEST vol. 2

Velká válka // žili jsme a budem

04.03.20 – Písek (Divadlo Pod Čarou) - HAUNT (USA), THE NIGHT ETERNAL (GER)

HEAVY METAL THUNDER FESTIVAL vol. II

                 Akce:                 

                 TOP 3:               

LOW THREAT PROFILE - Product Number One EP
LUGUBRIOUS CHILDREN - Lugubrious EP
SORDO / POWERXCHUCK - split EP

Koncerty Říjen 2013

V září jsem to z koncerty odfláknul a tak jsem se to během října snažil napravit... po dvou koncertech v Praze a dva v Plzni, pár keců o kapelách: Black pus (US), Les homosexuels, Zyanose (JAP), Evidence smrti, Stagewar (DE), Mortifilia, 1000bombs, Kill Kill Kill a Six-score (AUT)...


Autor: Trojka

02.10.13 - Praha (007) - Black pus (US), Les homosexuels

Srážíme se v půl šesté na Doubravce a vyrážíme ve složení já, Věrka, Vitamín a Kája. Nejdřív máme namířeno do Zruče, kde přesedáme na výkonnějšího oře a pak už to valíme směr Praha. Cesta je možná o něco delší než jindy, protože dálnice na Prahu je z části rozkopaná a část se jede pouze v jednom pruhu. Náš cíl, kterým je dnes strahovská sedmička nacházíme bez problémů, jsme tu něco před osmou hodinou, lidí zatím moc není, ale oni přijdou. Posedáváme, popíjíme a čekáme na první kapelu, kterou je duo LES HOMOSEXUELS. Dva týpci s basou, notebookem a řadou krabiček. Ze začátku znějí spíš ubíjející stále se opakující tóny, postupně to sklouzává k diskotékovým hitům. Nevím jak to popsat, tohle není styl, ve kterém bych se orientoval, takže si pomůžu škatulkou z pozvánky drone / dance / electronic / industrial, tak asi tak. Hrají dlouho a ke konci si připadám jak v disko-panoptiku, prostě jak na špatné diskotéce, poslední tóny kousám jen stěží. Druhá na to jde jednočlenná banda BLACK PUS, což je týpek z LIGHTNING BOLT, který obstarává bicí, hromadu krabiček, za jeho zády je vyskládáno hned několik beden a ještě k tomu v potrhané masce ve které má zabudovaný mikrofon. Svoje fidlátka si rozbaluje na zemi před pódiem na levé straně sedmičky. Hned od prvního hrábnutí do bicích je jasný, že to bude hlukový peklo. Tohle je jasný důkaz, že i jeden člověk může rozpoutat pořádnou vřavu, o které se některým kapelám ani nesní. Myslím, že popisek pro tenhle styl muziky ještě nikdo nevymyslel a jestli jo tak je tak krkolomný, že ho zatím nikdo nevyslovil. Po celou dobu setu schytáváš kulometnou salvu bicích, podpořenou hlukovými stěnami, přes které se různě kroutí melodie, zkreslený vokál s ozvěnou a to všechno kurevsky nahlas, ale všechny slova jsou tady zbytečný, tohle musíš slyšet naživo a věř, že tě to semele. Žádné natahování, něco kolem půlhodiny hraní, jeden song navíc a konec. Všichni slyšíme úplný kulový a tak se další rozhovory odehrávají se stejným scénářem "Ty vole, já nic neslyším."… "Co si říkal? Já vůbec nic neslyším.", haha. Není divu, že když vyjdeme ven, přijde nám, že je úplný ticho, takový to ticho, který se rozprostře ve válečném filmu po obrovském výbuchu, jo BLACK PUS, to byl pořádný výbuch! Nezdržujeme se, vydáváme zpět k našim domovům, všichni krom mě musí na druhý den do práce. Před dvanáctou už ležím v posteli a v uších mi ještě zvoní BLACK PUS!

17.10.13 - Praha (007) - Zyanose (JAP), Evidence smrti

Po čtrnácti dnech se znovu vydávám na sedmičku, tentokrát s jinou posádkou, kterou tvořím já, Pes a Krista. Dneska mám volno a tak si od rána ordinuju poslech EVIDENCE SMRTI, jejich demo a bezejmenné LP, které prokládám singlem "Isolation" do ZYANOSE, abych byl na večer připraven, haha. Původně jsme měli jet vlakem, ale nakonec padá volba na automobil. Někdy ve tři čtvrtě na šest mě Pes s Kristou vyzvedávají u Alberta na Lochotíně a vydáváme se po dálnici na Prahu, která je pořád rozkopaná, ale doprava je plynulá, žádné zdržení naštěstí nemáme. Cestu si pamatuji ještě z minula, takže bez bloudění vysedáme někdy kolem čtvrt na osm přímo u kolejí. Na chvilku si jdeme sednout do dřevěný hospůdky nad sedmičkou, kolem osmý to jdeme omrknout dolů, platíme vstup, dáváme nějaké ty moky. Něco po půl deváté to odpalují znovu obnovení špinavci z Brna a okolí EVIDENCE SMRTI. Jsem strašně rád, že tahle kapela pokračuje dál a neupadla do zapomenutých crust lovišť, pamatuji si, jak jsem poprvé slyšel jejich demo a pouštěl ho pořád dokola v empétrojce.  Většinu setu tvoří nové věci, které slyším poprvé, cover od AMEBIX s českým textem a dva starší kusy "V propasti utrpení" a "Záblesk", který si užívám ze všeho nejvíc. Stejně jako v nahrávkách, tak i dnes všemu velí zlověstný Márův vokál, který vypráví o zahnívajícím světě, v kterém žiješ ty i já. Nové vály pokračují v nastaveném zatuchlém crustu s metalovým oparem, jsem zvědav, kdy bude nová nahrávka s novým materiálem. Po dohrání EV koukám po deskách a pořizuji nový singl FESTA DESPERATO. Mezitím už si japonské otrhané trio minometčíků ZYANOSE šteluje svoje hluková fidlátka. Šumění, hučení, skřípaní, které udržuje někde v dálce slyšitelný rytmus bicích, dva přeřvávající se vokály, výkřiky a ještě dál těžko rozpoznatelný d-beat/punk. Je to jízda jak hovado, zvěření před pódiem, ale mohlo to být víc nahlas, kurva víc nahlas a bylo by to peklo! Byl jsem překvapen, že mi po koncertě nepískalo v uších, tak jako minulý rok když tu hrály D-CLONE, haha. Po koncertě ihned sedáme do auta a uháníme domů, cestou mírně prší, ale nic drastického, poklidná cesta a v půl dvanácté jsem doma.

24.10.13 - Plzeň (DPL) - Stagewar (DE), Mortifilia, 1000bombs, Kill Kill Kill

Jak začít? Lampa už je otevřená od září, ale první koncert, který mě láká je až na sklonku října a to ještě čistě metalová akce. Docela jsem metalovým koncertům odvyknul, mám na mysli vystupování kapel, lidí, kteří na koncerty chodí. S překvapením zde potkávám dva spolužáky ze základky, kteří se za tu dobu co jsme se neviděli, očividně stali metalisty a tak se diví co na koncertě dělám já a naopak, haha. Dnešní koncert je warm up party před sedmým pokračováním metalového festu Phantoms of Pilsen, který se odehrál hned na druhý den na Božkově. První kapelou jsou domácí KILL KILL KILL, kde hraje Sky a Ryan, kteří hráli v posledním období BARREL, slyšel jsem je už x-krát. Na plakátě stojí popisek thrash-violence, ale podle mě by víc sedlo thrash-crossover, pár pasáží v duchu MUNICIPAL WASTE nebo VIOLATOR, na který je naroubovaný death metal a různé odnože metalu, někdy to působí jako přeplácaný koktejl, přímočarost by neškodila. Druzí hrají death-metaloví MORTIFILIA, kteří tak nabourávají, tenhle thrash večírek. Slyším je po cca třech letech, doma bych si to asi nepustil, ale sympatický je, že borci ví, co hrají a hrají to kurevsky dobře, brutální, těžký metal. Obří kytarista/zpěvák uprostřed v jehož rukou každá kytara vypadá jak dětská hračka a fakt brutální zvuk, který mě posadil na prdel. Dalšími borci jsou STAGEWAR, čisto krevný thrash z deutschlandu, mladí kluci v úzkých džínách, flanelky, dvě kytary, basa a bicí. Na můj vkus hrají dost dlouhou. Daří se jím rozpohybovat metalové osazenstvo, zvedačky, circel-pity, které Němci oceňují neustálým opakováním slova "crazy". Nejvíc je v šoku druhý kytarista, který se několikrát ocitnul nad hlavami metlošů. Mezi kapelami jsou dlouhý pauzy, zvučení a tak když vidíme, že poslední kapela 1000BOMBS v půl dvanácté začíná stavět bicí, tak volíme ústup a ještě když jdu něco před dvanáctou kolem s Roxy, tak stále nic nehraje. Mrzí mi, že jsem z 1000BOMB viděl pouze jejich obrovskou plachtu, která byla pověšená nad bicíma, další kapela z Plzně, která po KILL KILL KILL smrdí thrashem, i když poslední dobou už si thrash moc nepouštím, ale přece jenom koncertů v Plzni není moc a tak nesmíš být tolik vybíravý, že? Dneska divoký koncert, na kterém pařili metloši víc než punkáči nebo spíš uvědomělí hardcoristi na svých akcích.

29.10.13 - Plzeň (Kapsa) - Six-score (DE)

Grindcore v Plzni? …no ty vole řekni mi kdy? …no řekni? Jo, moc grindových akcí v Plzni není, takže pokud se nějaká koná, je dobré ji neprošvihnout. Koncert je naplánován den po státním svátku v Plzeňské Kapse, původně měla vystoupit ještě kapela BLAME IT ON THE OCEAN z Italského Udine, která hraje temný hardcore do kterého přimíchává další vlivy, ale zadrželi je v Německu kvůli hulení a tak jim nedovolili pokračovat dál v cestě, škoda. Koncert mají pod palcem Kubík a Barun, kteří se narychlo domlouvají s kluky ze SIX-SCORE na druhé kapele, což je dvoučlenný projekt kytaristy a basáka, název mi uniknul, teda jestli vůbec nějaký byl, hrají mix punk/hardcore/grind s hrubým vokálem plus pár blastbeatů k tomu. Krátká pauza, výměna nástrojů a hrnou to do nás SIX-SCORE, které můžeš znát z letošního Obscene extreme nebo z kompilačky Tribute to Pallasit, kde mají jeden song. Trio z Rakouska hrne ničivý grindocre s blastbeaty, ale stále s punkovým odérem, místy hardcore/metal kývačky, stopáž songů kolem minuty, borci přidávají dva/tři songy a je vymalováno. Dnes moc lidí nedorazilo, slabá dvacítka, po koncertě prohrabávám desky, kecám, dopíjím pivo a razím domů.
01.11.13 10:41
trojka
           Novinky v distru:          

PISSCHARGE - 8 Minutes Of Your Attention EP
SEE YOU IN HELL – Život ve strachu MC
PREDČASNÁ VZBURA #13 zine
BURYZONE #23 zine
ADACTA - Circullus Viciosus LP
SVAVELDIOXID / SKELETON - split EP
FATUM - Edge of the Wild LP
HONNÖR SS - Livande Halvmesyr LP
KAOSQUAD - Institute for mental decay EP
CONCUSSIVE / SCUM HUMAN - split EP

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)Punk.cz - vše o punku
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one