Punk zine..!
              Naše akce:            

pondělí 06.04.20
Plzeň (Belfast)
MATRAK ATTAKK (BEL), PORAJMOS, SxOxFxAx
>>> INFO <<<

               Pozvánky:             

HARDCORE IS COMING HOME FEST vol. 2

Velká válka // žili jsme a budem

04.03.20 – Písek (Divadlo Pod Čarou) - HAUNT (USA), THE NIGHT ETERNAL (GER)

06.03.20 - Plzeň (Belfast) - PETROLIO (ITA), DÍLNA REKORDS

HEAVY METAL THUNDER FESTIVAL vol. II

                 Akce:                 

                 TOP 3:               

ASCETICIDE - Vicious instinct MC
LOW THREAT PROFILE - Product Number One EP
LUGUBRIOUS CHILDREN - Lugubrious EP

Koncerty Plzeň, září 2011

Pár řádek o třech koncertech, které se uskutečnili v Plzni v měsíci září. Zahráli kapely: Taras bullba, Noisy whores, Demöralyzér, Stupid fucking idiots, Direct control (US), Citizens patrol (NL), Barrel.


Autor: Trojka

09.09. – Plzeň (Divadlo pod lampou) – Taras bullba, Noisy whores

Původně na téhle akci měli vystoupit i Slováci Time of my life (z mě neznámých důvodů nepřijeli), kteří se v Plzni představili skoro na den přesně před rokem, škoda, myslím, že to pár lidí odradilo, ale oslava desátého výročí fungování plzeňské kapely TARAS BULLBA za to určitě stála! První kapelou byli NOISY WHORES ze západu, což je kytara a bicí, kteří hrají alternative-rock semo-tamo screamo vokál, ale bylo ho tam jak šafránu, škoda, více zpěvu by neuškodilo, takhle mě to trochu uspávalo. Na to jak účast z kraje koncertu vypadal dosti bídně, tak před vystoupením TARAS BULLBA se před pódium nahrnulo odhadem 50-80 hlav a vytvořilo, tak patřičnou atmosféru až z toho kluci byli lehce překvapený (rozuměj nadšený). Zazněli jak novější věci, tak i starý známý pecky (zavzpomínal jsem si jak jsme se vždycky těšili na song “Řekni svoje ne“, který dneska nesměl chybět) s tím, že kdo nepřišel, tak ty starý songy už asi zase delší dobu neuslyší, možná až se bude slavit dvacet let? Přihlížející ne a ne kapelu pustit z pódia, takže se přidávalo a přidávalo. Z návštěvnosti koncertu jsem byl celkem překvapený, zarazilo mě kolik neznámých lidí se ukázalo, dokonce vyřvávalo texty s kapelou a já se ptám… “Kurva kde jste?“ choďte víc na koncerty! K TB bych ještě dodal, že v kapele se za těch deset let protočilo mnoho lidí a několikrát se kapela vydala jiným směrem byť základ byl vždycky v punku. I když už TB nehltám tak jako, když jsem byl na jejich prvním koncertu, tak si myslím, že drží pomyslný prapor DIY punku v Plzni stále napnutý a neznám žádnou kapelu z Plzně, která by to vydržela deset let, respekt!

PS: Vyšlo i CD k deseti letům kapely s názvem "ZENARCHY!", pokud bys měl zájem mrkni na BZ kapely.

24.09.11 – Plzeň (U papírenské lávky) - Demöralyzér, Stupid fucking idiots

O tomhle koncertu jsem se dozvěděl tak den, dva předem od bubeníka z Demöralyzér a jelikož předpověď počasí slibovala slunečno nebyl důvod se tam nevydat. Koncert se uskutečnil v rámci Graffiti jamu, který probíhal snad už někdy od dopoledních hodin. Místem konání byla asfaltová stezka pro pěší a cyklisty, která se line z města až na Doudlevce, takže procházející/projíždějící lidé si nejednou ťukali na čelo. Na místo se dostáváme někdy kolem sedmé a už z dálky se k nám dostávají podivně znějící tóny. Mé překvapení roste, když vidím trio ve složení Honza kytara/zpěv (Demöralyzér), Čermi basa (ex LSP, Themptiness) a Masív bicí (ex LSP), dohromady se to jmenuje STUPID FUCKING IDIOTS. Jejich produkce zněla hodně androšsky (rozuměj pátý přes devátý), nesouzvuk jak poleno, bicí zřejmě přiletěli z jiné dimenze a zdálo se mi, že hrají úplně k jiné kapele. Vrcholem byl ještě otřesný zvuk za který kluci ovšem nemohli. Druzí DEMÖRALYZÉR (čerstvě jen s jednou kytarou) na tom se zvukem nejsou o moc lépe, zpěvy přeřvané, basa trhající gumu od trenek, kytara tím zaniká, na tenhle koncert se klukům asi nebude moc dobře vzpomínat, ale tak každý den nemůže být posvícení. Nápad s uspořádáním koncertu na tomhle místě a spojení s Graffiti jamem super, ale provedení prach sprostě odfláknutý, bohužel to odnesli kapely… dětmi nezatopíš.

28.09.11 - Plzeň (Divadlo pod lampou)- Direct control (US), Citizens patrol (NL), Barrel

Tenhle koncert dal dohromady náš kytarista Petr, za což mu patří dík! Už hodně dopředu jsme se s klukama z kapely na koncert těšili (taky jsem si kvůli tomu napsal dovolenou), jediné z čeho jsme měli obavy byla  návštěvnost, která nakonec klapnula, tak akorát. S klukama se scházíme už někdy po čtvrté hodině ve zkušebně, kde ještě odsypáváme cvičně náš set, což se nakonec ukázalo jako chyba, ale tak příště budeme chytřejší. Nakládáme se s věcmi do auta, nechápu jak se to tam i s námi mohlo vejít, cestou se ještě zastavujeme pro nějaký piváky pro kapely a pak hurá do klubu, kde už je rozvalená americko-holandská posádka DIRECT CONTROL a CITIZENS PATROL, kteří se v ČR zastavili pouze na jediný koncert a to právě v Plzni. Pokud se někdo ptá: “Proč zrovna v Plzni?“, tak já mu odpovím “a proč kurva ne!“. Vysedáváme na baru a vyčkáváme přísun lidí, ale nic moc až kolem devátý se to začíná slézat a nakonec to vydá na nějakých šedesát hlav, čekali jsme víc, ale šedesát platících je pořád šedesát platících, takže převládá dobrá nálada. Někdy kolem půl desáté na to jdeme vlítnout, první 3-4 songy se nám daří, ale pak jakoby někdo mávnul kouzelným proutkem a kazíme, ale snažíme se to dohnat zápalem, bude to stačit? Škoda, že se nám to nepovedlo jako na zkoušce o pár hodiny předem, pro příště ponaučení už žádná zkouška v den koncertu. Za čtvrt hoďku to máme za sebou a těšíme se na CITIZENS PATROL, kteří jdou hned po nás. Kurva! Tak to jsem nečekal, od prvního songu mě CITIZENS PATROL posílají do kolen, syrový plivanec do tváře, neúnavný thrash/hardcore, který jede jak rozjetý vlak, kdybych věděl, že mě z toho zvěření bude dělat problém otočit hlavou nebo používat krk a ještě s tím jít do práce, tak si to možná rozmyslím… ba ne, tohle za to stálo! Američtí kolegové drhnou v podobném duchu, ovšem o něco méně přímočařeji se zápachem Motorhead rock´n´rollu, ale jen trochu jinak parádní thrash, prostě jízda, která mě nenechá v klidu ani na okamžik! Z celého nadšení jsem tak nějak vynechal, že v CITIZENS PATROL najdeš lidi z Brat pack (29.10.11 neprošvihni koncert v Plzni!) a Gewapend beton a v DIRECT CONTROL neméně ostřílení chlapíci z Gowernment warnig , Wasted time nebo Municipal waste. Po koncertě kupuji po jedné desce od CP “Sick routine“ EP a od DC LP kompilaci “Bucktown hardcore“. S oběma kapelami popíjíme do ranních hodiny na baru, konec se mi trochu rozplývá. Co dodat parádní koncert, který jsem si náležitě užil!
08.10.11 23:10
trojka
           Novinky v distru:          

BAESTIEN ‎– Ritual LP
PISSCHARGE - 8 Minutes Of Your Attention EP
SEE YOU IN HELL – Život ve strachu MC
PREDČASNÁ VZBURA #13 zine
BURYZONE #23 zine
SVAVELDIOXID / SKELETON - split EP
FATUM - Edge of the Wild LP
HONNÖR SS - Livande Halvmesyr LP
KAOSQUAD - Institute for mental decay EP
CONCUSSIVE / SCUM HUMAN - split EP

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)Punk.cz - vše o punku
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one