Punk zine..!
             Naše akce:           

***9. 10. 2020***
Plzeň (Belfast)
Benefit na GNWP
INTERPUNKCE, SLAVERY, BAESTIEN
FB event


      Rozhovor (překlad):      

Alex CF (FALL OF EFRAFA, ANOPHELI, CARNIST, atd.)

                 Akce:                 

                 TOP 3:               

L.E.Ä.R.N. - First lesson EP
COFFIN VARNISH – Hajzle EP
IMPULSEALER - s/t MC

Koncerty Listopad 2013

Reporty ze tří koncertů v Plzni, které proběhly během listopadu ve třech různých klubech, zahrály kapely: Kraost, Standart 13, Strain Through, Dr.Living dead (SWE), Brutally deceased, Lahar, Jonestöwn, Demöralyzér a Člověkok...


Autor: Trojka

02.11.13 - Plzeň (JAM) - Kraost, Standart 13, Strain Through


Ještě před tím než začnu psát o kapelách a koncertu samotném, chtěl bych vyseknout pochvalu pořadatelům téhle akce. Celý koncert byl benefit na kočičí útulek, respektive dva, vybralo se něco málo přes dva tisíce. Možná to pro někoho není žádná horentní částka, ale fakt, že někdo vrhne svojí energii na pořádání koncertu bez jakéhokoli profitu a získané peníze daruje někomu kdo je bez pochyb využije na dobrou věc je inspirativní. Přesně tak jak to zpívají TELEFON na poslední desce "a já věřím ve smysl malejch činů/každodenních činů". Kromě vstupu, si benefit mohl podpořit koupí mletého kafé nebo si dát něco k snědku, servíroval se kuskus nebo chlebíčky. Lidí přišlo něco kolem 30, čekal jsem, že dorazí víc, ale dneska se konal ještě jeden koncert v Pohodě, který měli pod palcem Místní borci. První hrála kapela STANDART 13, jednoduchý punkový rytmus tupa, tupa, něco málo okořeněno hardcore… kapela hraje teprve dva měsíce, tak je slyšet, že to různě vrže/skřípe. Zvuk není nejlepší, bicí mají zvuk jak tradiční české bigbeaty a basa je přehulená natolik, že kytaře nedává prostoru. Sympatie si u mě získávají, tím, že svůj cesťák věnují na benefit. Druzí se na pódiu staví KRAOST z Milevska, konečně je slyším naživo, žel už bez zpěvačky. Kurva to je jízda, je to nahlas, je to rychlý, je to thrash s punkovým odérem, trochu mi to připomíná RAPSÖD, ale KRAOST mají vlastní ksicht, který si drží i přes změny v sestavě. Jen tak dál, jsem zvědaví na chystané split EP s XANADOO. Poslední kapela STRAIN THROUGH z Příbrami, která se na koncert připravuje kurevsky dlouho a nechtěla půjčit aparát kapelám před tím nevěstí nic dobrého. Hodinová lobotomie nu-metalem, která se zdá být nekonečná, nemám chuť psát o tom víc, snad jen, že "Nu-metal Je Na Kokot".

15.11.13 - Plzeň (DPL) - Dr.Living dead (SWE), Brutally deceased, Lahar

S Věrkou přicházíme do lampy něco před osmou hodinou večerní a hned po příchodu je nám jasný, že dneska tu bude narváno. Nahoře i dole už vysedává/postává několik metalistů, hardcorářů a punků. První to odpalují jihočeští LAHAR, jeden z posledních koncertů, kde je možné vidět Banána za mikrofonem. Intro z desky "Až přijde čas", následují tři songy z téhle desky, který mě ještě nechávají v klidu, ale jakmile slyším první tóny ze songu "Řecko", utíkám dopředu si taky zahrozit a vykřičet hlasivky. Hned od začátku je pod pódiem živo, aby ne když schytáváš vysokorychlostní thrash-attack přímo do ksichtu, zvuk je na mě až moc metalový a zpěv mohl být víc nahlas, ale na to sere pes, tohle je jízda na plný plyn. Znějí nové songy z nedávno vydaného split LP s EXORCIZPHOBIA, slyším je poprvé a nějak zvlášť mě neberou, ale jsem zvědav, až si je pustím z desky, kterou po koncertě pořizuji. Krom novějších válů znějí i ostřílené hitovky jako "Fekete Peter", "Dva hroby", na závěr dvě největší pecky "Oběti doby" a "Život tě naučí", osobně mám od LAHAR nejradši právě jejich první desku "Oběti doby". Po dohrání se pracně prodírám mezi lidmi k baru, abych si mohl dát pivo. Na dnešní koncert přijelo hodně přespolních, zejména tam od jihu. Druhou kapelou jsou pražští BRUTALLY DECEASED, který drhnou death-metal, ale není to zrovna můj šálek kávy, takže jejich set prokecávam. Pak jdou na řadu Švédové DR.LIVING DEAD, na pódiu dva plakáty s jejich logem a za zvuku intra se na pódiu vynořuje tahle čtveřice, thrasherů, kteří hrají v maskách s lebkami, šátkem, bubeník jako jediný s kšiltovkou. Před pódiem se to zaplnilo o něco víc, ale bordel jak na LAHAR se neopakuje. Old-school thrash, který má místy něco málo s NYHC a v určitých chvílích mi připomíná SUCIDAL TENDENCIES, ale jinak hodně podobné na MUNICIPAL WASTE. Co mi úplně nesedí je místy melodický/čistý vokál, z toho mám pupínky, někdy v půlce setu odcházíme. LAHAR to rozsekali hned jako první a tak zbylé dvě kapely měli smůlu, teda aspoň u mě.

23.11.13 - Plzeň (Kapsa) - Jonestöwn, Demöralyzér, Člověkok


Nevím, jestli není divný psát report na koncert, který jsem pořádal, ale nemám s tím problém, takže tady je pár vět o něm. Den před koncertem se s Věrkou vydáváme na nákup surovin, na zítřejší akci, na druhý den vaříme sojanátky, kterých napočítáváme něco málo pod čtyřicet, jako při posledních už jsem fakt trpěl, haha. V Kapse jsme na sedmou hodinu, kde se už od tří hodin nachází značně rozložená sestava JONESTÖWN, která neúnavně doplňuje pitný režim. Čekáme, až dorazí zbylé dvě kapely ČLOVĚKOK a DEMÖRALYZÉR. Mezitím přichází lidi, povětšinou známý, včetně FNB distra, všem velký dík, že dorazili a díky nim jsem nemusel nic doplácet z vlastní kapsy, v tomhle ohledu to dopadlo nad očekávání, ale příště už to může být jinak, že? První hrají ČLOVĚKOK, který dnes dávají poslední koncert, což mě mrzí, není to tak dlouho, když jsem byl na jejich prvním koncertu, právě na tomhle místě. Holky se vyfikli do černého, včetně smutečních klobouků. Mix hardcore/punku v pomalejším tempu, kde se překřikují dva dívčí vokály, který dnes večer trhaly uši na cáry. Dneska je poprvé k sehnání jejich první a poslední šesti skladbové CD, které bylo nahrané ve studiu u Bluma, pokud bys měl zájem o svou kopii, napiš na: mikecancer@seznam.cz. Druzí se nástrojů ujímají DEMÖRALYZÉR, které slyším cca po tři čtvrtě roku a jako dneska, jim to fakt sedlo, parádní hc-punk jízda, místy načichlá metal postupy, mám pocit, že se lepší koncert od koncertu, i když jich žel moc není, jsou slyšet i nové songy… asi už si konečně všechno sedlo, tak jak má. Poslední hrají značně alkoholem posílení JONESTÖWN, kteří nám rozlévají crust na švédský způsob s hrubým dívčím vokálem a bez větších problémů odehrávají svůj set s vypětím všech sil. V Kapse posedáváme / popíjíme asi do tří hodin, pak se vydáváme k nám na byt, chvilku kecáme a pak se ukládáme k spánku.

Pár fotek z koncertu najdeš zde:

http://sofee.rajce.idnes.cz/2013_11_23_Plzen_-_Kapsa_-_Clovekok%2C_Demoralyzer%2C_Jonestown/
28.11.13 16:13
trojka
           Novinky v distru:          

COFFIN VARNISH – Hajzle EP
PREDČASNÁ VZBURA #14 zine
ŽENSKÁ VZBURA zine
NOISE MASTER #35 zine
HIBAKUSHA - Deset vteřin do konce světa/Little boy, 8:15 - 2xMC
HUMAN FAULT - Zjevné předurčení LP
THE TRUTH / HELLTARD - split 10"
HARSH SUPPLEMENT / NAPALMED - split MC
XTEMATIC - Constructive misanthropy MC
CRY OF HUMANS - ...still! MC

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)
 
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one