Punk zine..!
              Naše akce:            

pondělí 06.04.20
Plzeň (Belfast)
MATRAK ATTAKK (BEL), PORAJMOS, SxOxFxAx
>>> INFO <<<

               Pozvánky:             

HARDCORE IS COMING HOME FEST vol. 2

Velká válka // žili jsme a budem

04.03.20 – Písek (Divadlo Pod Čarou) - HAUNT (USA), THE NIGHT ETERNAL (GER)

06.03.20 - Plzeň (Belfast) - PETROLIO (ITA), DÍLNA REKORDS

HEAVY METAL THUNDER FESTIVAL vol. II

                 Akce:                 

                 TOP 3:               

ASCETICIDE - Vicious instinct MC
LOW THREAT PROFILE - Product Number One EP
LUGUBRIOUS CHILDREN - Lugubrious EP

Koncerty Leden / Únor 2012

Pár slov ke koncertům, které jsem navštívil v lednu a únoru léta páně 2012. Výčet kapel o kterých se píše: Kill Kill Kill, Stupid fucking idiots, Barrel, Dead to me (US), Themptiness, Mörkhimmel, Kaosquad, Demöralyzér, All we have (UK), Wave goodbye, Burning steps, Ourway, Mineral collaps.

Autor: Trojka

28.01.12 - Plzeň (Divadlo pod lampou) - Kill Kill Kill, Stupid fucking idiots, Barrel


Až dvacátého osmého ledna se dostávám na první letošní koncert neb ze začátku roku jsem byl nějak nemocný a tak jsem musel nuceně absentovat. Dnešní koncert se koná v Divadle pod lampou a protože jsem se koncem minulého roku přestěhoval, mám to do klubu tři minuty, opileckou chůzí pět, hehe. Ještě pár hodin před koncertem dáváme bleskovou zkoušku ve zkušebně KILL KILL KILL, od nového roku s námi bubnuje Rayen, který hraje i ve výše zmíněné kapele. Když přicházíme do klubu a nosíme věci moc lidí tu zatím není, ale než začnou hrát STUPID FUCKING IDOTS tak se sál pěkně zaplňuje. Podle popisku, který byl na plakátu hrají “vesmírný thrash-metal“, no z vesmíru to je, ale jestli thrash-metal, tak to nevím. Nově s nimi hraje na basu jeden týpek z kterým se známe od vidění ze skateparku. Druzí na to jdou KILL KILL KILL, kteří mají taktéž nového basáka a trochu je znát, že ještě nejsou úplně sehraní, ale sypou do nás thrash! Poslední na to jdeme my s naším uskupením BARREL a jak už jsem zmiňoval s novým bubeníkem Rayenem, který si střihnul hned dvě vystoupení po sobě! Bicí posouváme na kraj pódia a zbytek si rozkládá svoje náčiní na zemi. Lidi to celkem baví, ale bohužel je znát, že jsme měli jen pár zkoušek a nejsme úplně sehrání, takže dost kazíme, ale žádný strach my to doženeme! Po koncertě ještě chvilku popíjím u baru a pak se přesouvám domů.

07.02.12 - Plzeň (Divadlo pod lampou) - Dead to me (US), Themptiness

Dneska dorážím do lampy něco po osmé, dávám pivko a vyčkávám na start koncertu. První hrají plzeňští THEMPTINESS a pokud sleduješ tyhle stránky pravidelně, tak už si o nich určitě slyšel. Kluci hrají v základu melodický punk-rock na který nabalují různý hudební styly a tento výsledný mix se stává výbušnou směsí, která tě roztrhá. Druhou a zároveň poslední kapelou jsou američtí DEAD TO ME. Pokud se ti líbí kapely jako NOFX, Propaghandi nebo jednoduše sleduješ vydavatelství Fat wreck chords, tak už víš odkud vítr vane. DEAD TO ME valí melodický punk-rock s politickými texty. Sleduji je z povzdálí a moc mě to nebaví, ale dávám celý set i když je na můj vkus dost dlouhý, kluci dávají i přídavek ke spokojenosti publika. Po koncertě poklopím ještě nějakého toho piváka a valím spát.

18.02.12 - Plzeň (Live club) - Mörkhimmel, Kaosquad, Demöralyzér

Dnešní koncert se odehrává v “novém“ Live clubu, v podstatě jde o přesun Neutralu, který je zavřený, na jiné místo a pod novým jménem, ovšem se stejným majitelem. Dříve tu bývala diskotéka, tak to tu podle toho i vypadá, zrcadla, nasvícený dlouhý bar, disko koule, hotová apokalypsa, hehe. Nevýhodou klubu je, že není nijak odhlučněný a kolem jsou normální baráky, tak už při zvučení prvních KAOSQUAD vyplouvají první obavy z návštěvy policejní hlídky, protože to ven řve jako kráva! KAOSQUAD z Blatný slyším dnes poprvé, na bubny tu hraje týpek z Mururoa, do kytar řežou dvě máničky, jeden tmavé vlasy, druhý blond, jako dobro a zlo.  Hrají old-school grind s kanálovým oparem death-metalu, zvuk je super, odezva malá, ale já jsem spokojený. Jenom mi vadily kecy basáka “strašně moc děkujeme, jste skvělí, takhle velkou odezvu jsme ani nečekali“, poprvé to bylo vtipný, ale znáš to opakovaný vtip už není vtipem. Druzí MÖRKHIMMEL tu měli hrát už začátkem ledna, ale koncert jim nevyšel, tak až teďko. Těšil jsem se na ně, protože na živo jsem ještě neměl tu čest a z desky se mi líbí. Koukám, že je komplet nová sestava, krom zpěváka, dvě kytary, tak jsem zvědav. Temný metalický crust s hrubým řevem, muzika mě baví, ale koukat se na zpěvákovy pomalé kreace, vypadajíc jak zfetovaná metal star už tolik ne. Při posledním songu doráží hlídka VB a vypadá to, že akce je tím skončena. Jdu si dát pivko a kecám s Martinem z Liberce, který momentálně studuje v Plzni, vyrušuje nás až začínající DEMÖRALYZÉR, kteří to po taktickém vyčkávání rozbalují se svým crust-punkem, set odehrávají celý bez vyrušení policie. Déle se nezdržuji, protože zítra musím vstávat do práce. Abych nezapomněl, koncert byl beneficií na rozběhnuvší se FNB v Plzni.

24.02.12 - Plzeň (Divadlo pod lampou) - All we have (UK), Wave goodbye, Burning steps

Na tenhle koncert jsem vyrazil náhodou. Večer dáváme zkoušku s kapelou a Petr se mi ptá jestli nechci jít do lampy na koncert, bez dlouhého přemýšlení přikyvuji. Do klubu dorážím něco po devátý a na pódiu už to mastí mostečtí BURNING STEPS, sál je slušně zaplněn a z repráků se line, melodický punk-rock říznutý se špetkou HC. Druzí hrají plzeňští WAWE GOODBYE, kteří se přetransformovali z Megan shore. Lopatoidní HC, který mě moc nebere, ale lidem se to líbí. Poslední hrají ALL WE HAVE z Manchesteru, melodický hardcore se spoustou rychlých pasáží, tahle kapela by mohla z přehledem zahrát na Fluffu. Rychlý pasáže mě baví, ale lidi se nejvíc hýbají do těch pomalých. Původně měli na téhle akci zahrát Italští KITES, ale z mě neznámých důvodů odřekli. Moc dlouho se nezdržuji a vypařuji se jak pára nad hrncem.

25.02.12 - Sokolov (U Fedora) - Ourway, Mineral collaps, Barrel

S Petrem se scházíme ve čtyři hodiny a vyrážíme do zkušebny Kill Kill Kill, kde si dá Petr s Rayenem bleskovou zkoušku před koncertem. Vyčkáváme na Vláďu, který je ještě v práci, když přijíždí nakládáme věci a hurá směr Sokolov. Cesta ubíhá rychle, na cestu nám svítí měsíc a jedna hvězda. Někde za Bečovem zastavujeme na benzínce a dofukujeme kolo neb nějakým záhadným způsobem uchází, dále pak odbočujeme do leva na Sokolov, cesta je o něco horší, samá zatáčka, na okrajích je ještě sníh, ale odměnou se nám stává krásný výhled na nasvícený hrad Loket. Klub kde se hraje nacházíme bez problémů. Bereme věci z auta vkráčíme do hospody, kde na nás koukají jak na mimozemšťany a posílají nás o patro dolů, kde se nachází klub, je to takové 2v1, hospoda a klub pod jednou střechou, hehe. Za plechovými dveřmi se nachází malý, sympatický klub. Stěny jsou vymalovány na červeno se spoustou malůvek a stěna v místnosti kde se hraje je jedna velká koláž, vskutku místo oku lahodící. Přicházíme akorát, když dohrála první kapela, místo plánovaných The Smokers, hrála nová kapela z Chodova, kde hraje Ruda z rozpadnuvších se WOMD, ale čertužel název se mi nějak vytratil z hlavy, sorry. Bez dlouhého rozpakování, vybalujeme fidlátka a hurá na věc. Při jednom z prvních songů, mi jeden týpek obmotává plyšového hada kolem nohy, následně končím na zemi, nějaký ten kotrmelec a šup mixák do kterého je píchnutý mikrofon padá na zem. Nucená pauza, mikrofon blbne, ale nakonec se to nějak udělá a jedeme dál jako by nic. Petr mi se smíchem ukazuje na čelo, trochu divně koukám, ale pak zjišťuji, že ho mám rozseknutý, krvavá show začíná, hehe. Odsypeme svých pár švestek a pouštíme na plac další. Z koncertu mám dobrý pocit i nějaká ta odezva taky byla, takže spokojenost. Po nás si svoje věci připravují budějovičtí MINERAL COLLAPS, na který jsem se těšil a jejich CD, které jim vyšlo se mi líbí. Hned od začátku je to super jízda, rychlý raw-punk s dvěmi kytarami. Někdy v půlce setu hrají už pouze s jednou kytarou, škoda, ale pořád to odsejpá. Pokud máš rád kapely jako PNS, Mad pigs nebo Climax, tak si smlsneš. Při jejich setu lidi zvěří, nějaký ty zvedačky, koncert jak má být. Poslední hrají domácí OURWAY, podobný styl jako kluci před tím, ale o něco uhlazenější, taktéž parádní výstup. Musí se končit v deset, tak kluci usekávají set, ale nakonec snad jen o dva songy. Po koncertě si s Petrem smlsneme na výborným guláši, který byl i trochu pikantní, takže se pak dobře pilo a že těch piv padlo. Různě kecáme, plkáme, pak pouštíme nějaký songy na přání “Ničivý proud bahnotoku“ od Lahar vládne, hehe. Když nám dojdou peníze balíme to, cestou děláme různý píčoviny, pak blbneme v nějaký zkušebně a pak už jakože na kutě. Ani nevím v kolik jsme přišli, ale probuzení bylo vskutku bleskový, už něco po devátý vyrážíme do našich domovů. Cestu sleduji v polospánku a už se těším až se doma natáhnu. Co dodat, třetí koncert v Sokolově a zas to bylo super!
29.02.12 22:11
trojka
           Novinky v distru:          

BAESTIEN ‎– Ritual LP
PISSCHARGE - 8 Minutes Of Your Attention EP
SEE YOU IN HELL – Život ve strachu MC
PREDČASNÁ VZBURA #13 zine
BURYZONE #23 zine
SVAVELDIOXID / SKELETON - split EP
FATUM - Edge of the Wild LP
HONNÖR SS - Livande Halvmesyr LP
KAOSQUAD - Institute for mental decay EP
CONCUSSIVE / SCUM HUMAN - split EP

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)Punk.cz - vše o punku
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one