Punk zine..!
             Naše akce:           

***9. 10. 2020***
Plzeň (DIY garáž)
Benefit na GNWP
INTERPUNKCE, SLAVERY, BAESTIEN
FB event


      Rozhovor (překlad):      

Alex CF (FALL OF EFRAFA, ANOPHELI, CARNIST, atd.)
                 TOP 3:               

ORBAN / CARL GUT – split EP
L.E.Ä.R.N. - First lesson EP
COFFIN VARNISH – Hajzle EP

Koncerty Duben 2014

Reporty ze dvou plzeňských koncertů, které se odehrály v dubnu, jeden v Kapse a druhý v Pohodě za účasti kapel: Fear of extinction, Rabies, Demöralyzér, Remek, Gattaca, It´s everyone else a N´Toko...

 
Autor: Trojka

26.04.14 – Plzeň (Kapsa) – FEAR OF EXTINCTION, RABIES, DEMÖRALYZÉR (křest EP)

Něco po půl deváté večerní dorážíme s Věrkou do Kapsy, kde už posedává, postává spoustu známých a to jak uvnitř, tak na zahrádce. Kluci z DEMÖRALYZÉR mají svá fidlátka nachystaná, není na co čekat a během pár chvil odpalují svůj set. Rozhodně s lepším zvukem než před čtrnácti dny v garáži. Hrají všechny songy z nového EP, které se dnes křtí domácím vínem od Franty, tento slavnostní akt probíhá před songem “Domácí víno“. Víno koluje mezi lidmi, křtěné EP letí směrem k posluchačům, chytá si ho kámoš Frýdek. Po DEMÖRALYZÉR to do nás pere jihočeské komando RABIES, pokud se nepletu, tak v Plzni premiéra. Power-violence na dvě basy, bubeník to sype, jakoby se nechumelilo, neúprosná kadence songů, Syky dává proslov snad před každým songem, žel jeho vokál není moc slyšet, což sráží celkový dojem z RABIES, ale já jsem rád, že slyším pořádný bordel a ne nějaký ohraný vybrnkávačky, kterých tu hraje víc než dost.  Po delší době se na plzeňských prknech objevují FEAR OF EXTINCTION, který si naštelovali smrtící zvuk, který tě sfouknul jak svíčku. Takhle zní rachot válečné vřavy, tohle mě vždycky dostane! S přehledem zahraný švédo-pal  s parádně na frázovaným vokálem, jen Roman je dnes trochu mimo a místy se ztrácí, ale já mam na tyhle kluky slabost, destrukce zaručena! Během koncertu pořizuji nedávno vyšlou kompilaci Distorted minds in a sick world vol.1, kde mají FOE po čtyřech zásecích. Po koncertě se družně debatuje s kde kým, i když většina lidí se rozprchává, za to náš stůl si dává pořádný pokec až do dvou a stále bylo o čem, haha. Pěšky se vydáváme domů… jdeme vyvenčit Roxy a hurá na kutě.

30.04.14 – Plzeň (Pohoda) - REMEK, GATTACA, N´TOKO (SLO), IT´S EVERYONE ELSE

Šestá hodina odbíjí, všechnu práci házím za hlavu a vyrážím na koncert do Pohody. Ještě před tím jdu vyzvednout Věrku do školy, končí v půl sedmé a pak už rovnou na koncert. Dnešní koncert se odehrává v Pohodě, venku na zahrádce, kde se nachází parádní, dřevěné, zastřešené podium, bar a pár laviček. Moc lidí tu zatím není… distro FNB a pár nedočkavců. Počasí je prima, vlahý jarní večer. Lidí s postupem času přichází víc a víc, celkově bych to viděl na čtyřicet plus. První začínají IT´S EVERYONE ELSE, což je dvojice holka/kluk se dvěma synťákama, krabičkama, samplama, dva křiklavé vokály a maximální nasazení k tomu. Jsou ze Slovinska a perou nám do uší elektro/noise/hc/punk. Docela by mě zajímali jejich texty. Dostává nás telefonní sluchátko, které mají předělané na mikrofon. Jo a pak taky punkový rytmy, které místy prosakují, zní super! S postupem času si tahle slovinská dvojka omotává posluchače kolem prstu… “it´s not picnic“, haha. Jen co si REMEK nanosí aparáty spouštějí svůj set. Zvuk je vcelku na hovno, nástroje jsou potichu, bicí a hlavně rytmičák není skoro slyšet… jediné co je dobře slyšitelné je Markův vokál. V průběhu jednoho songu se Marek pokouší zdolat střechu zahrádky, ale končí těsně pod vrcholem zaklesnut na trámu. Vinou zvuk mám občas problém rozpoznat jednotlivé songy. Škoda, jsem lehce zklamán a vzpomínám na super koncerty v Neutralu či na Fluffu. GATTACA následuje hned poté a už to má vohulený o něco víc a i hudebně mi sedí víc. Temný crust s parádním ženským, hrubým vokálem, který mě vždycky dostane… místy jsou slyšet d-beat rytmy, super! Ani jedna kapela nehraje příliš dlouho, žádný přídavky, tohle je hardcore, ne žádný rockstars, ok? Po dohrání GATTACA se koncert přesouvá dovnitř, kde je na programu slovinský hip-hop v podání N´TOKO, ale mi vyrážíme domů za naší psí slečnou Roxy, aby tam nebyla tak sama a nebylo jí smutno.

 
15.05.14 22:31
trojka
           Novinky v distru:          

ORBAN / CARL GUT – split EP
LAHAR / NESOUČÁST STROJE – split MC
COFFIN VARNISH – Hajzle EP
PREDČASNÁ VZBURA #14 zine
ŽENSKÁ VZBURA zine
NOISE MASTER #35 zine
HIBAKUSHA - Deset vteřin do konce světa/Little boy, 8:15 - 2xMC
HUMAN FAULT - Zjevné předurčení LP
THE TRUTH / HELLTARD - split 10"
HARSH SUPPLEMENT / NAPALMED - split MC

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)
 
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one