Punk zine..!
              Naše akce:            

pondělí 06.04.20
Plzeň (Belfast)
MATRAK ATTAKK (BEL), PORAJMOS, SxOxFxAx
>>> INFO <<<

               Pozvánky:             

HARDCORE IS COMING HOME FEST vol. 2

Velká válka // žili jsme a budem

04.03.20 – Písek (Divadlo Pod Čarou) - HAUNT (USA), THE NIGHT ETERNAL (GER)

HEAVY METAL THUNDER FESTIVAL vol. II

                 Akce:                 

                 TOP 3:               

ASCETICIDE - Vicious instinct MC
LOW THREAT PROFILE - Product Number One EP
LUGUBRIOUS CHILDREN - Lugubrious EP

Koncerty Duben 2013

Tři reporty z koncertů, které proběhnuly během dubna v Plzni, dočteš se o kapelách: The Monofones (CH), Wild tides, Caino (IT), Manon muert, Illegall illusion, Le bain de maid a Themptines...Autor: Trojka

10.04.13 - Plzeň (Divadlo pod lampou) - The Monofones (CH), Wild tides

O tomhle koncertu jsem se dozvěděl v neděli u piva, ale nevěnoval jsem tomu větší pozornost, spíš jsem si říkal, že tam nepůjdu. Ve středu kdy se koncert odehrával jsem se nakonec domluvil s Vláďou, že na koncert přece jenom vyrazím. Ještě pět minut před tím než jsem vyrážel z domu, jsem si pustil po jednom songu od obou kapel, abych aspoň přibližně věděl co čekat a říkal si, že by to nemuselo být špatný. Do lampy přicházím někdy před půl desátou, zaplatím vstup a čeká mě pohled na prázdnou šatnu, tak si říkám, to je nějaký divný, ujdu pár kroků dál a v sále není nikdo, nahoře jen pár dorazivších, celkovou dnešní účast bych tipnul tak na dvacet hlav. První hrají Pražáci WILD TIDES, jejichž název mi nic neříká, ale jak jsem se dozvěděl od Klimoně, hraje tam kytarista s KOMBUCHA a to už trochu začínám tušit. Na pozvánce stálo "surf punk trio/Letná - největší rockový klišé, nejtrapnější punkový pózy & blbý kecy!" a ono to přesně sedí, s tím rozdílem, že spíš než póza je to totální fuck off přístup a dělání si prdel z rádoby velkých kapel, jinak muzika je šílená, úchylná od každého trochu, dvě kytary, jeden zpěv, který má během koncertu spoustu poloh a bicí, zpěvák je notorický plivač po čas celého koncertu, ale je to vtipný, sedí to tam. Celá jejich produkce je fakt super osvěžením pro dnešní večer, od jejich koncertu jsem nečekal nic a tak jsem mile překvapen! Druzí hrají THE MONOFONES ze Švýcarska ve složení kytara, zpěv a bicí, trio je na okraji pódia postaveno do lajny včetně bicích. Hned na začátek bubeník zapaluje jeden z činelů a kytarista si o to zapaluje prskavku co má v kytaře, cirkus jak se patří. Zpěvačka měří tak dva metry a po čas celého koncertu neúnavně poskakuje na pódiu. THE MONOFONES hrají špinavý rock´n´roll a v daném stylu budou patřit k tomu lepšímu co můžete slyšet, ale mě to prostě ne a ne bavit, nijak jim to nevěřím. Ke konci setu dávají jednu rychlejší věc, které se mi líbí, ale to je tak všechno. Během koncertu se dopouštějí trapných klišé zahraničních kapel jež ve svém setu naznačili WILD TIDES a tak je celý jejich výstup kontrastem k Pražákům, kteří to u mě dnes na plné čáře vyhráli.

24.04.13 - Plzeň (Kapsa) - Caino (IT), Manon meurt

Na koncert Italů CAINO jsem narazil při brouzdání na netu a hledání koncertů v Plzni, když jsem sjížděl programy klubů, kde se občas něco děje, v kolonce u taliánů stálo crust/sludge, takže nebylo o čem přemýšlet. V Kapse jsem něco před devátou, dřív to nešlo neb jsem byl do osmé hodiny v práci, to už hrají MANON MUERT z Rakovníka, čemuž přihlíží slabá dvacítka hlav, ale díky malému prostoru to vypadá jak když je narváno. Na plakátu stálo shoegaze, pro sebe jsem si říkal, že to je nějaká hádanka nebo parodie, ale pak jsem zjistil, že to je teda fakt hudební styl, holt jsem zabedněnec no. Hudebně bych to popsal jako plouživý melodický rock/pop s ženskými vokálem, takže nic pro mě, celkem jsem se těšil až skončí. Pak už jdou ke slovu CAINO z Palerma, trio kytara, basa, bicí. Po prvních dvou songách odchází kytaristovi hlava nebo spíš pojistka v ní, Klimoň pohotově reaguje a nabízí, že skočí do zkušebny pro náhradní pojistky a pro jistotu sebou bere i hlavu, což se ukazuje jako dobrá volba neb po chvíli se odehrává ta samá písnička a pojistka je v čudu. Na Italech je vidět, že je ty vynucené pauzy serou a koho taky ne, ale já jsem si jejich koncert užil, celkem milé překvapení. Žádný sludge se nekonal, tohle je melodický crust s těžkými rify, chvíli pomalu, chvíli rychle, pár d-taktů, jasně i ty TRAGEDY tam jsou, hehe. Navíc měli parádně postavený set, začíná se pomalu, s přibývajícími songy se tempo zrychluje a poslední song má snad jen minutu, paráda!


26.04.13 - Plzeň (DPL) - Illegall illusion, Le bain de maid, Themptiness

Přicházím jako šestý platící a vypadá to, že to s účastí bude bídné, je sice pátek, ale dneska začíná Majáles a na náměstí hrají zadara SUNSHINE, takže asi většina potencionálních návštěvníku šla radši tam, nakonec se sleze kolem třiceti hlav, které mohou přihlížet k zdlouhavě táhnoucímu se koncertu, zvučení opět něco šíleného. První hrají LE BAIN DE MAID z Chebu, tři kluci stylově motající se kolem emo/rock, dlouhé songy, ale nakonec to nebylo tak špatný. Druzí hrají THEMPTINESS a tohle byla jedna z posledních možností jak tuhle kapelu vidět na živo, protože se chystají to zabalit. Nevím co už bych k nim měl psát, protože se tady v těch mých reportech omílají stále dokola, dobrý koncert, který ničím nevybočoval, ale to dlouhé zvučení to já prostě neskousávám. Pokud si tuhle kapelu nestihl na živo podívej se po jejich desce, která určitě stojí za to! Poslední hrají ILLEGAL ILLUSION z Bílovce s kterými už jsem měl jednou před lety tu čest, ale nebavilo mě to a dneska to platí taktéž. Navíc začínají opět po dlouhých přípravách až někdy kolem půl dvanácté, dávám dva songy a mizím, tím co hráli a jak se chovali mě rozhodně neuchvátili.
12.05.13 17:09
trojka
           Novinky v distru:          

BAESTIEN ‎– Ritual LP
PISSCHARGE - 8 Minutes Of Your Attention EP
SEE YOU IN HELL – Život ve strachu MC
PREDČASNÁ VZBURA #13 zine
BURYZONE #23 zine
SVAVELDIOXID / SKELETON - split EP
FATUM - Edge of the Wild LP
HONNÖR SS - Livande Halvmesyr LP
KAOSQUAD - Institute for mental decay EP
CONCUSSIVE / SCUM HUMAN - split EP

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)Punk.cz - vše o punku
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one