Punk zine..!
              Naše akce:            

pondělí 06.04.20
Plzeň (Belfast)
MATRAK ATTAKK (BEL), PORAJMOS, SxOxFxAx
>>> INFO <<<

               Pozvánky:             

HARDCORE IS COMING HOME FEST vol. 2

Velká válka // žili jsme a budem

04.03.20 – Písek (Divadlo Pod Čarou) - HAUNT (USA), THE NIGHT ETERNAL (GER)

HEAVY METAL THUNDER FESTIVAL vol. II

                 Akce:                 

                 TOP 3:               

ASCETICIDE - Vicious instinct MC
LOW THREAT PROFILE - Product Number One EP
LUGUBRIOUS CHILDREN - Lugubrious EP

Koncerty Březen / Duben 2012

Reporty z koncertů, kde zahráli: Tightrope (CAN, Themptiness, The Shining (NL), Lahar, Barrel, Nihil Baxter (DE), Propaganda a This night drwas the end.Autor: Trojka

11.03.12 - Plzeň (Live club) - Tightrope (CAN), Themptiness

Nedělní večer, mám po práci a tak natěšen vyrážím do Live clubu na koncert. Přicházím po osmé, moc lidí v sále není a bohužel se ty počty o moc nezmění, lidí tak kolem dvacítky, víc ne. První hrají domácí THEMPTINESS, kteří mají hodně dobrý zvuk a opět parádní koncert, pořád se opakuji, ale nevím co k ním ještě psát, nejlíp uděláš, když si to přijdeš překontrolovat na koncert! Druzí a zároveň dnes večer i poslední Kanaďani TIGHTROPE hrají melodický hc-punk, se spoustou rychlých pasážích, které mě nenechávají v klidu, energická nálož, kterou umocňuje kytarista, který vteřinu co vteřinu neúnavně vyskakuje do výšky jak četrík z krabičky. Dávali k dobru i nějaký ten cover, ale píšu tenhle report s jistým časovým odstupem, tak už si nevzpomínám o co přesně šlo, ale mám takový pocit, že to byli Lifetime. Po zaznění posledního tónu balím saky, paky a hurá do postele, jsem nějaký unavený.

31.03.12 - Plzeň (Live club) - The Shining (NL), Lahar, Barrel

Kolem šestý se scházím se zbytkem kapely, dáváme bleskovou zkoušku, narvat věci do auta a útokem na Live club, kde už posedává holandská posádka THE SHINING. Pomáháme jim vynosit věci z auta, při tom nám ukazují velkého trpaslíka s fakáčem a staženými kalhotami, kterého pořídili v Německu, prý dárek pro tátu, haha. Něco málo chybí do osmé hodiny a lidí stále poskromnu, ale úderem osmé se situace razantně mění a klub se plní, přijíždějí i LAHAR. S Vláďou bereme fix, kasičku a jdeme vybírat vstup. Než se stačíme rozkoukat, nastává čas hraní. Nikdo z nás toho moc neslyší, takže ani nevíme jak to znělo ven, kazíme, hlavně poslední songy jsou dost mimo. Prostě a dobře zahrát koncert v Plzni s kterým bychom byli spokojení se nám snad ještě nepovedlo, možná příště, haha. Po nás na to jdou LAHAR, kteří toho asi o moc víc neslyší, hrají na dvě kytary, tu druhou drží týpek s Kaosquad, ven to zní jako hrozný přehlučený bordel, zpěv není moc slyšet, mám problém se v těch válech orientovat a to si myslím, že je má celkem naposlouchané, zazní i pár nových. Banán se snaží vyburcovat přihlížející k nějakému pohybu, leč marně nepomáhá ani roztřískané čelo mikrofonem, škoda. Nevím, jak to udělali, ale Holanďané THE SHINING, mají parádní zvuk, který drtí svým thrashing, fast náklepem vše v dosahu, stejně tak jako když jsem je slyšel poprvé na Miladě v roce 2008. Tvoří se menší circle pit max. deseti lidí, jejich setem jsem nadšený! Po koncertě kupuji EP “Flood“, “A song for the rest of the world“ a split s Citizen patrol jen za dvě kila. Pak různě kecám u baru, asi tak v půl jedné se přesouvám do jiného podniku, dokončit zkázu, ale to už bych dál nerozmazával, hehe.

06.04.12 - České Budějovice (Velbloud) - The Shining (NL), Lahar, Barrel

V půl páté jdu k rodičům vyzvednout klíčky od auta, vyčkávám až přijede Vláďa, ten přijíždí něco před půl šestou, vyrážíme pro zbytek kapely a naložit věci ze zkušebny. Kolem půl sedmé konečně úspěšně opouštíme Plzeň a valíme směr České Budějovice. Díky velikonočním svátkům, je docela provoz a předjíždět se moc nedá, protože vypůjčený, plně naložený forman moc nejede. Do Budějic dorážíme kolem půl deváté, klub nacházíme bez větších problémů na jedno doptání. Velbloud je středně velký klub, s nízkým pódiem a pěkným barem. Zatím tu posedává pár lidí, ale během večera se to zaplní. Přesně v půl desáté začínáme náš set. Super zvuk, slyším úplně vše, ale přesto se nevyvarujeme pár chyb, ale po koncertě vládne spokojenost. Mezi tím než začnou THE SHINING mě odchytává týpek co s nimi jede tour a nabízí mi na ochutnávku domácí Belgickou pálenku od dědy, chutná to podobně jak slivovice a je to kurva silné, další skleničku s díky odmítám, hehe. Přesouvám se před pódium a vystoupení THE SHINING začíná, stejně jako v Plzni nemilosrdná fast/thrash smršť, lidí začínají trochu zvěřit, nějaký ten circle pit. Navíc během koncertu, jeden metalista neúnavně kvíká gumovým prasetem do mikráku, šílenost, haha. Dnešní večírek uzavírají LAHAR, kteří dnes hrají s jednou kytarou. Zvukově to je super, s Plzní se to srovnávat nedá. Hned od první písničky je před pódiem masakrální bordel a já v něm. Circle pit, zvedačky, skákačky, hrozičky, zpěvničky prostě všechno co má na pořádným koncertu být! Nesmím zapomenout na týpka z Tábora, který se zlomenou nohou skáče z pódia, šílenost! Kromě klasických hitovek jako “Řecko“, “Ďábel je hovno“ nebo “Fekete Peter“ zazní opět i nové vály a jako přídavek “Oběti doby“ a cover od Kritické situace. Po koncertě jsem totálně vyřízený, stejně jako zbytek sálu i kapela sama, mam naraženou čelist a krev z nosu mi během setu taky tekla, hehe. Než se stačím rozkoukat, vylézá na pódium Slovák a začíná pouštět desky s takovým rozptylem, že si každý najde tu svou, hehe. Různě pokecáváme, hrajeme fotbálek a něco před třetí si balíme fidlátka a hurá do hajan. Spíme u basáka z Mineral Collaps za což mu patří neskonalé díky! Nařizuji budíka na půl šestou, podaří se mi i vstát, vyrazit na vlak, který jede v šest. Zbytek kapely se jede podívat do Strakonic na Tatood jam, ale já bohužel musím od půl dvanácté do práce. Do Plzně dorážím někdy kolem osmé, nakoupit něco málo k snědku, na hodinku si jdu ještě schrupnout a pak už veškerá sranda končí.

13.04.12 - Plzeň (Live club) - Nihil Baxter (DE), Propaganda, This night draws the end

Do Live clubu dorážím v osm, lidí jen poskromnu, celkově za celý večer bych to tipnul na slabou třicítku, spíš míň. Ještě před koncertem probíhá informační přednáška o prvomájových akčních dnech v Praze. První hrají PROPAGANDA ze Sázavy, na živo slyším poprvé. Hrají našlápnutý crust-punk, zpěvák do toho řádně řve, pochoduje ze strany na stranu, kurva to muselo být kilometrů, hehe. Do svého setu zařazují covery od Victims (We´re fucked) a Motorhead (The ace of spades). Druzí na to jdou trochu překvapivě sousedé z Německa NIHIL BAXTER, kteří tě hned od začátku posadí do kolen, power-violence jak poleno, dva vokály, songy do minuty, spoustu energie, rychlá sypačka, stopka, sypačka, výkřik, konec…paráda! Hrají cover od R.A.M.B.O. a Infest. Škoda, že nebylo víc lidí, mohlo to být dobrý peklo, tak snad v neděli v Liberci! Poslední hraje plzeňský metalcore THIS NIGHT DRAWS THE END, dávám jeden song a mizím pryč. Ne celým koncertu mě překvapil dobrý zvuk, oproti minule, navíc nově jsou zadělaný okna, takže už to tolik neřve na ulici, tak už se snad nedočkáme tolika policejních návštěv.

15.04.12 - Liberec (Azyl) – Nihil Baxter (DE), Barrel

Ve čtyři hodiny si dáváme sraz s Vláďou a Petrem u mých rodičů, kde vyzvedáváme auto, následuje cesta do zkušebny pro věci, pak vyzvednout Ryana, který má část věcí u sebe a část v jiné zkušebně, takže další přejezd přes město, natankovat, dofouknout kola a konečně, něco před šestou vyrážíme směr Liberec. Počasí není zrovna ideální, prší a z předjíždějících aut divoce stříká voda. Cesta do Prahy probíhá bez problémů, máme naplánovaný, že Prahu ladně projedeme během chvíle a budeme držet směr Mladá Boleslav, jenže znáte to jak to v té Praze je, pořád je to tam rozkopaný, cedule nikde, takže si slušně zajíždíme, ale nakonec to dáváme a už teda jakože pohoda, ale to jsme netušili jak budeme bloudit v Liberci, což je ještě daleko horší. Po prvotních pokusech, když jsme si mysleli, že víme kam jedem, zastavujeme někde u tramvajové zastávky, vylézám z auta a jdu se zeptat na cestu, odpovědi se dostávám až od osmého člověka, který nás bezostyšně navede na pěší zónu a do jednosměrky, kde nás taxikář razantně upozorňuje, že takhle teda ne, nakonec se ho ptáme na cestu, ale stejně to netrefujeme. Na další tramvajové zastávce oslovujeme jednu holku, která nás hodně kostrbatě někam navádí, ale nikdo jiný poblíž nebyl. Chytře zatavujeme na kruháči, kde nám radí další ženská, že už teda tam skoro jsme, ale klub nevidíme za to jednosměrnou to nejde. Na takovém malém náměstíčku, nebo co to bylo, odchytávám mladý pár, který mi na mobilu ukazuje cestu. Následuje telefonát s pořadatelem, který pak vybíhá z Azylu a jako předvoj nás směřuje na správné místo, hurá! Rychle vynosit věci a můžeme začít, jenže jakoby toho nebylo málo, zjišťujeme, že Němci nemají stojany na činely a my také ne, tak se někdo z místních vydává s Vláďou pro chybějící stojany. Někdy chvilku před desátou začínáme, zvuk je parádní, lidi to baví, takže spokojenost. Dokonce ještě přidáváme, hrajeme znovu “Fast´n´faster“, taková bordeloidní verze, hehe. Během chvilky na to jdou Nihil Baxter, parádní vystoupení, stejně jako v Plzni, opět covery od R.A.M.B.O. a Infest. Škoda, že nebyl tolik slyšet druhý basákův vokál. Na jeden song se strhává menší zvěřinec v podobě circle pitu. Němci na vyžádání přidávají ještě čtyři kusy, ten nejoblíbenější každého člena z kapely. Po koncertě kupuji po dvou deskách Nihil Baxter, stejně jako v Plzni, jsem si to rozdělil pěkně na etapy, hehe. Pivní bar Azyl je vskutku sympatické místo, pěkná výzdoba včetně krytů zářivek, místnost vyhrazená pouze na nahraní, levný pivo, přátelská atmosféra, parádní místo na koncert. Po koncertě ještě chvilku kecáme, ale kolem dvanáctý to bereme zpátky směr Plzeň, Petr vstává do školy a Rayan musí do práce. Něco po půl třetí dorážíme do Plzně, Vláďa nás rozváží po domovech. Já doma nacházím ještě nějaký zbytky od běda, tak je s chutí cpu do sebe a pak uléhám do komatu.
17.04.12 23:52
trojka
           Novinky v distru:          

BAESTIEN ‎– Ritual LP
PISSCHARGE - 8 Minutes Of Your Attention EP
SEE YOU IN HELL – Život ve strachu MC
PREDČASNÁ VZBURA #13 zine
BURYZONE #23 zine
SVAVELDIOXID / SKELETON - split EP
FATUM - Edge of the Wild LP
HONNÖR SS - Livande Halvmesyr LP
KAOSQUAD - Institute for mental decay EP
CONCUSSIVE / SCUM HUMAN - split EP

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)Punk.cz - vše o punku
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one