Punk zine..!
                Reporty:               

27 Lecie rozbratu 10 - 11. 9. 2021

       Pozvánky na akce:       

METALURGIA FESTIVAL vol. 2

                  Akce:                 

                 TOP 3:               

LICKSPIT - The Great Stock Market Crash MC
GORC / HAEXLER - split MC
BRÜNNER TODESMARSCH - 2012-20:20 MC

Koncerty Březen 2015

Reporty na dva punkové koncerty, které se během března odehrály v Plzni. Ten první byl 12.03. v Sally Brown za účasti ANTIGEN (DE) a CRIPPLEKOPRS. Druhý proběhnul v Pohodě, kde zahrály: KRÜGER, SBESTŘET, SCALP, LES, OiOiPIRATOI, PROTI VŠEM...

Autor: Trojka

12.03.15 – Plzeň (Sally Brown) – ANTIGEN (DE), CRIPPLEKOPRS

Report na koncert píšu se solidním zpožděním, tak uvidíme, na co si ještě vzpomenu, ale pár řádků si tenhle akce dozajista zaslouží.  Na půl osmou jsme s Kolim na místě a to v plzeňském baru Sally Brown. Lidí zatím jen pár, ale než to rozjede první ze dvou kapel, tak se prostor plní do posledního místa. Odhadnul bych to tak na padesát hlav, což je na čtvrteční koncert, dvou méně známých kapel naprostá paráda! Dnešní akci má pod palcem Grosík aka Bad little boy. První svůj set odpaluje pražské trio CRIPPLEKORPS. Na zvukovku zazní kousek coveru od GG ALINA, ještě vyřešit problém s probíjejícím mikrofonem a může se začít. Stejně jako před roky, co jsem tuhle partu slyšel naposled, do nás hrnou přímočarý punk na dva vokály. Žádné zbytečné kudrlinky, prostě punk, který útočí! Pár songů si ještě vybavuji ze společných koncertů, zazněly vály jako “T.M.A.“, Třetí světovej Jihad“ nebo “Proti nim“. Já jsem spokojen a věřím, že ostatní punx též. Na chvilku se jdu provětrat ven na vzduch, když se vracím nazpět, tak němečtí ANTIGEN dolaďují pár posledních drobností a spouští svůj set. Tříčlenný spolek dva kluci, kteří obstarávají kytaru, bicí a k nim holčina s basou v ruce, která má na starosti i vokál. Melodický punk-rock s ženským zpěvem, který se melodiím taktéž nebrání. Když jsem si to před koncertem pouštěl doma, tak to byla nuda, ale takhle naživo se to dalo zkousnout. Pokud máš rád EPIDEMICS či BAMBIX, tak ti to muselo sednout. Když hrají cover od DEAD KENNEDYS “California über alles“, tak se před kapelou rozjíždí i vášnivé pogo kreace. Dnes se po koncertě dlouho nezdržuji a vyrážím na trolejbus, který mě dováží skoro až před barák. Na čtvrteční večer víc než solidní účast, jen tak dál a jen houšť!

28.03.15 – Plzeň (Pohoda) – KRÜGER, SBESTŘET, SCALP, LES, OiOiPIRATOI, PROTI VŠEM

Po delší době se s Věrkou vydáváme do plzeňského klubu Pohoda, kde se v sobotu 28.03. odehrál koncert hned několika kapel. Před koncertem proběhla přednáška/beseda o problematice přistěhovalectví a obchodu s lidmi, ale protože jsme dorazili pozdě, tak bez naší účasti. Do klubu přicházíme někdy na půl osmou a nestačíme se divit, jak to v Pohodě vypadá. Nově udělané pódium, které je odteď o dost prostornější a kapely se tam snáze vejdou. Po zdech jsou rozvěšené obrazy jakožto vernisáž, která nese název “Kaštanový nádech rektálních snů“, některá dílka jsou super, ale autora už si nepamatuji. Celý koncert startuje kladensko-pražský folkař OiOiPIRATOI, který se s ničím a nikým nemaže, je tam všechno naostro náckové a všichni tyhle ty šmejdi. Nechybí hitovky jako “Idiot“ nebo “ACAB“, stejně jako vtipy mezi písničkami, na začátek to sedlo. Poté přichází na scénu další bard s kytarou, který se ukrývá pod názvem PROTI VŠEM, ale nebere mě to, díky nevýraznému zpěvu a dát dva folkaře za sebou nebyl úplně nejlepší nápad. Následují SCALP ze severních Čech, kteří už si v Plzni nejednou zahrály. Odsýpající punk s dobře zvládnutými back vokály, ale zvukař dnes nemá svůj den, což je škoda. Martin za mikrofonem energicky pobíhá všude možně po klubu, leze na bar, ale nějakých větších reakcí se nedočkává. Další bandou jsou SBESETŘET z Prahy a okolí, naživo jsem ještě neměl tu čest, tak jsem zvědavý co předvedou. Crust – punk ve středním tempu. Kapela vznikla z trosek kapely SIN ALIENTO, možná si někdo vybaví split CD s FASTERATU. Za mikrofonem Háďa, kterého budeš dozajista znát z Hella crew. Ke konci setu se sere kytara, která neustále vypadává, škoda. V průběhu hraní rozdávají vytištěné texty, ale mám za to, že víc se jich pošlapalo, než přečetlo, ale jinak sympatický přístup. Poté následovaly ještě dvě kapely KRÜGER a LES, ale protože jsem na druhý den brzo vstával, tak jsme se vydali na ústup. Pokud si byl na koncertě až dokonce, klidně napiš pár vět na dokončení reportu a pošli na mail: trojka007@seznam.cz.

 
19.04.15 20:49
trojka
           Novinky v distru:          

NESOUČÁST STROJE - s/t EP
LAHAR / NESOUČÁST STROJE - split MC
TERLARANG - Forbidden LP
VA - Na plné oprátky EP
PAUCITIES / CHULO - split EP
INSOMNIA ISTERICA / GROSSEL - split EP
BLOOD LOSS - Demo MC
FUGA  - Sin Frontera Sin Nación MC
HEX CYSTS - Demo MC
PLASMA - s/t MC
RAW BREED - Demo MC
SCYTHE - s/t MC

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one