Punk zine..!
                 Akce:                 

???
                 TOP 3:               

SCUMPUTER / L.O.T.I.O.N. - split LP
ASCETICIDE - Vicious instinct MC
LOW THREAT PROFILE - Product Number One EP

Koncerty Březen 2013

Březen byl na koncerty v Plzni celkem plodný, takže tady máš pět krátkých reportů, kde zahráli kapely: Malignant tumour, Fleshless, Inborned Lycanthropy, We will fly (DE), Themptiness, Onanizer, B.T.C.W., Demöraylzér, High definition, Manku kapak (DE), Člověkok, ██████, Nod Nod, Ubožák.


Autor: Trojka
07.03.13 - Plzeň (Divadlo pod lampou) - Malignant tumour, Fleshless, Inborned Lycanthropy

Do lampy přicházím něco před devátou a to už na pódiu drhnout INBORNED LYCANTHROPY ve slušivých oblecích, které dávají tušit, že se bude jednat o slušnou porci nelidské řezničiny a taky, že jo! S mojí drahou polovičkou dáváme pár songů, ale moc nás to nebaví, tak se odebíráme nahoru k baru. Na můj vkus moc dlouhý songy, death-metal smíchaný s grindcorem, ale ten grind tam drží asi jen zpěvákův murmur. Lidí je na čtvrteční večer opravdu hodně, převažuje metalové osazenstvo, takže tu moc známých není, ale pár přece. Další jdou na řadu FLESHLESS z Děčína, kteří hrají už od roku 1993 a na kontě mají nemálo nahrávek. Hrnou do nás death-metal s řádnou porcí grind sypanic, oproti INBORNED LYCANTHROPY daleko přímočařejší a rychlejší, ale přesto můj šálek kávy to není. Po dohrání FLESHLESS, se dlouho chystají Chachaři z Ostravy MALIGNANT TUMOUR, kteří se dnes poprvé představují s novým bubeníkem Bohdičem, pořádný pořízek! Hrají něco z nových songů, které co nevidět vyjdou na desce s názvem "Overdose & Overdrive". Nechybí osvědčené hitovky z poslední desky jako "Metal artillery", "Decibel manics", "Eartshaker" zazní i "Low life" z desky "Burninhell" a jako správné hvězdy večera dávají přídavek a tak nechybí ani "Saddam Hussein is rock´n´roll". Hned od začátku koncertu je pod pódiem živo, zvuk je ok, jen mi serou stroboskopy, které po čas celého koncertu blikají jak o život, pár refrénu jsem si zapěl, ale stejně na mě dnešní koncert působil sterilním dojmem. Holt koncert z Neutralu, který byl před dvěma roky, kdy MT hráli kolem druhé hodiny ranní, všichni nažraní, navíc před koncertem nefungovala v klubu elektrika jen tak něco nepřebije!

14.03.13 - Plzeň (Anděl) - We will fly (DE), Themptiness

Odbíjí osmá hodina a já radostně třískám dveřmi od mého zaměstnání a vyrážím na koncert do Anděla. Byl jsem tu před tím pouze jednou a žádný velkým dojem to na mě neudělalo. Celkem velký sál s pódiem a barem, kde nejlevnější pivo stojí třicet čtyři vočí, což je slušná pálka a celkově prostor nepůsobí moc útulným dojmem pro punkové akce. Trochu jsem se obával abych stihnul začátek, ale když jsem dorazil na půl devátou byl jsem mezi prvními. Něco kolem půl desáté si nástroje berou němci WE WILL FLY. Dvě kytary, basa, bicí a celé kvarteto se vzájemně přeřvává ve vokálech, nejvíc se mi líbí vokál bubeníka, správně spratkovský křik. Nevím přesně, ale jeden s kytaristů je asi Čech nebo tu nějaký čas strávil, takže se mezi songy mluví krom angličtiny, němčiny i česky. WE WILL FLY hrají melodický punk sem tam přibroušený do HC, minutáž songů je kolem tří minut a víc, stylově podobné na PROPAGANDHI nebo STRIKE ANYWHERE, akorát míň přímočaré. Škoda, že nehrají song jež jsem vyslechnul na bandcamp, ten jediný měl pod dvě minuty a je řádně odpíchnutý. Dávám celý set, ale moc mi to nebaví, z nahrávky mi to znělo lépe. Hlavně těm klukům ne a ne uvěřit tu jejich muziku. V sále je celkem zakouřeno, tak mi pálí oči a nepomáhají tomu ani debilní světla, který svítí přímo do ksichtu. V první řadě se vlní ve vražedných kreacích ala disko osmdesátých let dva kluci a dvě holky, koutky mi při tom cukají, ale co hlavně, že si užívají koncert. Chvíli to trvá než si to naštelují THEMPTINESS a tak si dávám ještě jedno pivo a kecáme nesmysly. THEMPTINESS začínají songem, který slyším poprvé, pomalý, výpravný, naléhavý, pak přichází osvědčené fláky které najdeš i na jejich desce. Opět mi jejich výstup baví. Oproti WE WILL FLY o dost nasranější, opravdovější a to mi u němců scházelo. Končí se někdy kolem půl dvanácté, nezdržuji a se a valím domů, lidí došlo celkem dost a i lidi, který by na podobný koncert v jiném klubu asi nepřišli, ale třeba se mílím.

15.03.13 - Plzeň (Parlament) - Onanizer, B.T.C.W., Demöraylzér, High definition


Vím, vím v poslední reportu jsem na Parlament pičoval, že už tam nepůjdu a pičovat budu dál, ale skutečnost, že tam mají hrát ONANIZER, kteří v Plzni nehrají zrovna každý pátek, převážili misky vah, tak abych se na koncert vypravil. Na místo koncertu přicházím před devátou, kde už je celkem dost lidí. Během chvilky hrají  HIGH DEFINITION, které poslouchám z dálky, takový mix metal/HC s gore vokálem. Během koncertu pak zjišťuji, že tam na kytaru hraje kámoš ze základky, takže po letech příjemný a překvapivý setkání, vzpomínáme na školní léta, hehe. Další jdou na řadu DEMÖRALYZÉR, dneska s dobrým zvukem a i ta Švábovo kytara je dneska slyšet, Franta je celkem pod parou a tak nechybí osobité hlášky, hehe. Jinak asi nejlepší koncert od doby co hrají jen ve čtyřech! Původně měli hrát DPK z Litvínova, ale kvůli nemoci, to odřekli a tak se narychlo sehnal náhrada v podobě B.T.C.W., což je potěšující zpráva. Bez většího sraní jdou hned na věc, dnes jen s jednou kytarou, ale stejně je to řádná rána do palice, grindcore, ne asi? Pak už nastupují ONANIZER, fast-grind-violence výplach, lidi se dávají do pohybu, náser jak hovado! Super koncert, nakonec dva covery, ten první asi HELLNATION, druhý AGATHOCLES a pak ještě dva rychlý nálety a je konec, víc podobných kapel! Po koncertě ještě kecáme, spřádáme spiklenecké plány až se dostáváme k nějaké půl druhé hodině ranní a razím domů. V průběhu koncertu se v Parlamentu zastavují podivné plešaté postavy v trikách Thor steinar, ale jejich návštěva netrvá dlouho asi vytušili, že tady jim pšenka nepokvete, škoda, že nestihli song "Kolik růžový, tolik hnědý" nebo je to naopak, ale mám pocit, že by to stejně nepochopili.

23.03.13 - Plzeň (Kapsa) - Manku kapak (DE), Člověkok

Sice už jsou to tři dny od prvního jarního dne, ale jaro ne a ne přijít, za mrazivého sobotního večeru se vydávám na koncert do Kapsy, který má pod palcem Petr. Lidí už je tu vcelku hodně, ale znáš to jak to v Kapse chodí, polovina z nich se přišla jenom nalejt a nějaký koncert je vůbec nezajímá, takže bych to viděl na slabší dvacítku posluchačů. První hrají ČLOVĚKOK z Domažlic, jejich první koncert, najdeš tam lidi z DEMOLITION WORKERS a SHITBURGER. Bicí, kytara a dva dívčí vokály co se navzájem překřikují jen škoda, že nebyly víc nahlas, tak jak to je třeba u jejich nahrávky na BZ. Už od prvního tónu mi jejich produkce připomíná DALEKO, ale je to taky hodně těmi vokály, jinak oproti výše zmíněným míň hardcore víc punk, bicí podobný jako u DW. Druzí a zároveň poslední hrají němci MANKU KAPAK, emíčko starého střihu se zpěvem v rodném jazyce, který mi tam jaksi nesedí, dávám dva songy a zbytek prokecávám. Z nahrávek na netu mě to bavilo víc. Po dohrání koncertu se vybírá dobrovolný vstup a pokračuje se v poklidném večeru s přátelskou atmosférou.

30.03.13 - Plzeň (Divadlo pod lampou) - ██████, Nod Nod, Ubožák

Týden utekl jako nic, další sobota a další koncert, který má pod svými křídly Petr, tentokrát v Divadle pod lampou. Dorážím něco po půl deváté, hodně známých tváří a celková návštěva koncertu je sto a víc. Dnešní večer otevírají UBOŽÁK, na které jsem byl nejvíc zvědavý a slyším je dnes poprvé. UBOŽÁK tvoří trio SUNSTROKE plus jedna kytara na víc. Čeká mě šest táhlých opusů, které místy skrývají znepokojující melodie a pocit úzkosti doprovází i video projekce za kapelou, kde se objevují nejrůznější obrazce, záběry z továren, výrobních hal, ale asi nejvíc je záběr jak si chlap pomocí nějaké hmoty maskuje obličej, to je fakt psycho. Občas vyplave na povrch vokál, který zní jakoby byl na poplach, pozitivní energie ve mně rozhodně nekoluje. UBOŽÁK hrají dlouho, myslím, že mohli ubrat dva songy a bylo by to ok, ale i ostatní dvě kapely to s délkou mají podobně, méně je někdy více. Další po dlouhých přípravách hrají NOD NOD z Tábora, pomalý sludge ploužák s ženským vokálem, v kapele najdeš členy z FIVE SECONDS TO LEAVE, tohle mě nebaví a tak je sleduji/poslouchám z povzdálí. Dnešní večer uzavírají ██████, kteří se připravují víc než by bylo zdrávo, post-black metal s ječákem a různými ruchy na víc, stejně jako u předchozích kapel na můj vkus hodně dlouhý set. Venku je jejich debutní deska, takže pokud bys měl zájem piš si o svojí kopii. No a to je asi tak vše k tomuhle depresivnímu večírku, kdy kapely hráli příliš dlouho a zvučení bylo kurevsky dlouhé.
31.03.13 17:32
trojka
           Novinky v distru:          

THE TRUTH / HELLTARD - split 10"
HARSH SUPPLEMENT / NAPALMED - split MC
OGNEMÖT ‎- Salvation Is Ognemöt MC
XTEMATIC - Constructive misanthropy MC
CRY OF HUMANS - ...still! MC
BAESTIEN ‎- Ritual LP
PISSCHARGE - 8 Minutes Of Your Attention EP
SEE YOU IN HELL - Život ve strachu MC
BURYZONE #23 zine
SVAVELDIOXID / SKELETON - split EP

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)Punk.cz - vše o punku
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one