Punk zine..!
             Naše akce:           

***9. 10. 2020***
Plzeň (DIY garáž)
Benefit na GNWP
INTERPUNKCE, SLAVERY, BAESTIEN
FB event


      Rozhovor (překlad):      

Alex CF (FALL OF EFRAFA, ANOPHELI, CARNIST, atd.)
                 TOP 3:               

ORBAN / CARL GUT – split EP
L.E.Ä.R.N. - First lesson EP
COFFIN VARNISH – Hajzle EP

Killed by Brno vol. 12

Dvanácté pokračování Killed by Brno se odehrálo třináctého prosince jako už tradičně v Brněnském Yachtu. SEE YOU IN HELL oslavili patnáct let aktivního hraní a pozvali si k tomu pěkně vypečené gratulanty: KUTYA HARAP, ADACTA (SK), MOČOVÝ KHAMENI, LYCANTHROPHY, LAHAR, SEE YOU IN HELL, SHEEVA YOGA, GRIDE a TOMORROWS HELL...

Autor: ASTA

Na KBB jsme se rozhodli opět vyrazit po roce. Na koncertě nás nečekalo nic výjimečného, snad jen to, že se pod taktovkou SYIH na pódiu sešly spřízněné kapely, hrající společně pěknou řádku let, které jsou i různě personálně propojený a jedou na stejný D.I.Y. vlně... Koncerty zde pro mě mají vždy zvláštní energii a asi nejsem první, komu lahodí ta místní atmosféra. Nicméně vše má své mouchy a tak nebudeme vychvalovat do nebes a jdeme radši na report z týhle oslavy patnácti let See You In Hell ve spojení s příjemnym lineupem. Bohužel, z níže uvedených důvodů, jsme viděli jen nějaké kapely, a proto se zde jedná spíše o report z jednoho vydařeného výletu, než o zhodnocení hudební stránky…

Z Plzně vyrážíme už v 10, jedeme tentokrát vlakem ve třech, Krista, Zmrzka a moje maličkost. Cesta do Prahy bez potíží, plánujeme společnou akci na březen, ale kdo ví, co bude… Dáváme na „Národce“ svářo a valíme na Florenc. Žlutej Student je docela narvanej a my se s Kristou můžeme umlátit smíchy nad pokusy našeho souseda sbalit jeho náhodnou spolucestovatelku: „Vieš já dělám narážeča…“, „Fakt, a čo je to…???“. Je pěkný pozorovat tuty lidi, který se bez okolků dokáží bavit s úplně cizíma… kdyby si slečna nenasadila sluchátka, otázka kam by to dospělo;-) To už ale otevíráme vínko a s menšími problémy (v SA se nesmí popíjet) rozléváme do šálků od čaje. Čteme, povídáme si, koukáme na filmy…

V Brně se ještě mačkáme v Olympiabus za kamarádkou Gábi… Fakt děsný ty Vánoce, lidi jsou jak šílený a my se na chvíli stali jejich součástí… bych blil! Zpět už to frčí, dáváme turbomošt, na který se těšíme po ochutnávkách z loni. Máme hlad a ještě něco času – volíme večeři ve Vegalité. Je zde namrdáno, přesto vytrváme a asi po hodině a půl vychutnáváme svíčkovou, ražniči, burger a smažák (samozřejmě vše ve vagan verzi, yummiyum). Zapíjím z dlouhé chvíle třema pivama a pak se sotva odkulím na tramvaj do Yachtu.

Na Yachtu se začíná opravdu na čas a proto jsme už bohužel propásli slovenskou AD ACTU a KUTYA HARAP z Francovky, které jsem měl možnost už vícero vidět např. na Cultburgeru a jinde. Split s RISPOSTOU je epPES rádes – neboli ePESní a konkrétně KH mi zde jdou do uší lépe než jejich soukmenovci z „Crustnotic“.

Další kapelu, na kterou tedy akorát přicházíme, jsou MOČOVÝ KHAMENI grind crustový vlasatci ze severu Čech až od Ústí. Dáváme asi jen dva songy, není to můj šálek téé a tak jdeme nahoru do hospody předat desky Herbertovi z Rauhva Turva, který jsem mu dovezl z Ukrajiny od Alexe z AorteZinu.

Pokecáme chvíli, a pak už nastupuje východočeskej batalion LYCANTHROPHY. A to je kurnik veselice. I když mají basáka v Indonésii a část dávají bez zpěvačky, jedou dva vokály, Ondra za bicíma a Šupin + kejtra a hrnou to do nás. Opět je docela narváno, přesto dávám jedno foto na náš foťák, ve kterým není stejně nic vidět. Od pátýho songu cca se jímá mikrofonu i zpěvačka Zdíša (nepletu-li se) a jejich praseckej fastcore jede dál. Bohužel nemám kluky a jejich královnu hrdelních zpěvů tolik naposlouchaný, abych tady dokázal vystřihnout songy, který zazněly takže sorry – snad příště! Než se nadějeme, je konec a jdeme se vydýchat na chvíli ven a pak nahoru pro pivo. Pokecáme chvíli se známýma.

Po nich nastupují LAHAR. Potkáváme několik známých, ale chceme jít dřív dolu, abychom se narvali. Bohužel je tak plno, že stojíme úplně u vchodu do klubu a slyšíme kulový. No co už, LAHAR jsou LAHAR, s Inym je to jiný ale má to svoje… jak jsme mimo jiné mohli posoudit ve Žďáru na Krátký, rychlý, hlasitý letos (vloni) v létě! Klasika pražírna, která nenechá člověka vydechnout a mně to prostě bere… Venku chvíli polemizujeme s jakousi holčinou, která na LAHAR s Inym nemá moc sdílnej názor, ale co už, o tom to kurnik je, každej to vidí jinak a to je dobře!

Po jihočeský klepačce už za melodie intra z Kladiva na čarodějnice (moc chytlavá melodie „Už táhne smrťák zabiják“ – mj. vojenskej marsch) nastupují oslavenci SYIH. Vždy píšeme, že se jednalo o klasickej set – a to tentokrát napsat nelze – jednalo se o setsakramenstky speciální set, kterej mi fakt vzal. U mikrofonu i na nástrojce se střídají různý postavičky ze spřátelených kapel (MORSA, KULLERVO, SHEEVA YOGA, GRIDE/LAHAR, Banán a mnoho dalších) a kromě klasických songů zazněly i některé covery např. od DISCHARGE, RADEGAST nebo HNF (který mě konkrétně vzali nejvíc)… Tohle se těžko nějak hodnotí, nešlo o nic víc než o projev propojení scény a dlouholetýho zápalu všech zúčastněných. Improvizace  - “Great rock´n roll swindle“ - pecka dalo by se říci, ale tady je přinejmenším cejtit, že „Podfuky a švindle zde nejsou možné…“!!! Jedeme dál…

GRIDE, to je synonymum permanentního zápalu, lyriky a rychlosti! Doma - přečtěte si texty, založte placku, otevřete lahev… zablbněte si v pokoji!  Potom vyrazte na koncert, dejte si špunty do uší, vzpomeňte si na texty, flašku pro změnu odhoďte a zahrozte si společně s Inym a jeho bandou! GRIDE to valí pořád dobře a myslím, že není nikdo, kdo by je neznal… Horizont událostí, Na jatka už nastoupila další směna, Kafe noviny a rohlík s máslem… Krutibrk, tuto nepopíšu, pohazuju hlavou a moje lehce přerostlý vlasy se mi lepí potem na ksicht.

SHEEVA YOGA – to je fastcoreová uhlobaronská úderka ze Slezska. Rovněž není třeba blíže představovat. Stojíme opět v narvanym Yachtu blízko baru, a kluci to do nás SHEENOU (čti šinou) jedna báseň. Seifert by se zastyděl!!!

Na TOMMOROW´S HELL zůstáváme už jen chvíli, i když je to dnes hudebně opět paráda a jejich crust mydlařina se mi opouští jen s těžkým srdcem. Přesto jsem po tomto výletě naplněn příjemným pocitem z vydařilého výletu, i když vloni to bylo kvalitativně odlišný a nevím, co mi letos nesedělo, asi ten nával lidí. To, že tu bylo tolik lidí, klukům z UC přejme – to bezesporu – i když to podle mě bylo na úkor poslechu muziky. Pokud by ale jen čtvrtina toho někdy přišla na koncert do Plzně, to bychom si kurnik vejskali… Díky!


 
25.12.14 14:55
trojka
           Novinky v distru:          

ORBAN / CARL GUT – split EP
LAHAR / NESOUČÁST STROJE – split MC
COFFIN VARNISH – Hajzle EP
PREDČASNÁ VZBURA #14 zine
ŽENSKÁ VZBURA zine
NOISE MASTER #35 zine
HIBAKUSHA - Deset vteřin do konce světa/Little boy, 8:15 - 2xMC
HUMAN FAULT - Zjevné předurčení LP
THE TRUTH / HELLTARD - split 10"
HARSH SUPPLEMENT / NAPALMED - split MC

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)
 
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one