Punk zine..!
              Naše akce:            

pondělí 06.04.20
Plzeň (Belfast)
MATRAK ATTAKK (BEL), PORAJMOS, SxOxFxAx
>>> INFO <<<

               Pozvánky:             

HARDCORE IS COMING HOME FEST vol. 2

Velká válka // žili jsme a budem

04.03.20 – Písek (Divadlo Pod Čarou) - HAUNT (USA), THE NIGHT ETERNAL (GER)

HEAVY METAL THUNDER FESTIVAL vol. II

                 Akce:                 

                 TOP 3:               

ASCETICIDE - Vicious instinct MC
LOW THREAT PROFILE - Product Number One EP
LUGUBRIOUS CHILDREN - Lugubrious EP

Barrel na cestách

Za podzimního marastu jsme s naší kapelou Barrel odjeli pár koncertů, které šli v rychlém sledu za sebou, tady je krátké poohlédnutí, hráli jsme po boku kapel: Brat pack (NL), Themptiness, Crucial section (JAP), See you in hell, Fear of extinction, Svině!, S.U.S.U., Risposta, SayWhy?, Gattaca, Krüger, Cruel face of life, Rabies, B.T.C.W., Pressboil, Shitburger, Demöralyzér, Palahniuk.
Autor: Trojka

29.10.11 – Plzeň (Jižák) - Brat pack (NL), Themptiness, Barrel

Po koncertu Scorched earth, Direct control a Citizens patrol přitáhnul Petr další skvělou kapelu do Plzně, konkrétně Holandské Brat pack s kterými jsme si zahráli před dvěma roky v Praze v Truhlářské, kde najdeš za mikrofonem toho stejného týpka jako u Citizens patrol,. Koncert se uskutečnil v nádražní hale na Jižním předměstí, která už nějaký ten pátek slouží výhradně k UG aktivitám jako výstavy, přednášky atd., uvnitř se nachází i sympatická DIY kavárna. Začátek byl stanoven na sedmou večerní neb se musí končit do desíti, o hodinu se to protahuje a ve vymrzlé hale, kde se krčí nějakých šedesát hlav (což mě mile překvapuje) to jako první odpalujeme my jakožto Barrel. Je to hodně velký rámus, díky vysokému a kulatému stropu se snad ani nic jiného čekat nedalo, nějak to odsypem a přenecháváme místo další plzeňské bandě Themptiness o kterých jsem psal vždy jen v dobré a ne jinak tomu bude i dnes. Tahle kapela mě prostě neskutečně baví, jen se to těžko popisuje DIY punk s velkým přesahem a nekonečnou porcí nápadů, zatím jsem neslyšel špatný vystoupení. Závěr obstarávají výše zmínění Brat pack, kteří se mí líbí o dost víc než před těmi dvěma roky, melodický hc-punk s odkazem na kapely jako Minor threat nebo Black Flag. Po skončení se odebíráme společně s Brat pack do hospody U Kostela, kde jsme před lety zdrhli bez placení a teď se vracíme na místo činů. Barmanka na nás zírá dosti překvapeně, když tam přijde banda patnácti výrostků, poté se přestěhováváme do Lampy, kde se popíjí do ranních hodin.

31.10.11 – Praha (Dejvická klubovna) - Crucial section (JAP), See you in hell, Fear of extinction, Barrel

Tak na tenhle koncert jsme se těšili už hodně dopředu a nakonec jsme se obávali jestli vůbec zahrajeme. Výjezd z Plzně jsme měli domluvený někdy po páté hodině, ale původně jsme měli jet úplně jiným autem a chtěli jsme jet po starý. Nakonec jedeme Vláďovo golfem, skoro by se dalo říct kapelní auto, neb už nás dovezlo na nejeden koncert, jo a taky jsme nucený jet po dálnici kvůli časovému skluzu. Valíme si to po dálnici, auto docela sedí všechno v pohodě, když Vláďa přijde z historkou, že když jel naposled po dálnici, tak mu vypadávali rychlosti, pomalu to nestačí doříct a drb rychlost je venku, takže po zbytek cesty se musí držet řadící páka, abychom mohli jet, jo a nejde to přes sto dvacet. Do Dejvické klubovny přijíždíme někdy před osmou, v klubu už je dostatek lidí, moje první návštěva tohohle sympatického prostoru. Hned vybalujeme věci a jdeme na to, dáváme hodně rychlý set snad deset minut, zvuk je super a jsme z toho nadšený, tak snad někomu se to i líbilo. Po nás na to jdou domácí Fear of extinction, kteří to drtí parádně, pro mě nejlepší švédská kapela v ČR, taky hodně rychlý set. Další jsou brněnští See you in hell, kteří mě dneska nesmírně baví a zvlášť starší kusy jako Útok a Kupředu si užívám! Poslední nastupují Japonci Crucial Section, jako čekal jsem, že mě to bude bavit už podle sedmipalce, který mi přišel na recenzi, ale, že to bude takovýhle peklo jsem nečekal, však taky po koncertě za mnou přijde náš bubeník a říká, že už mě dlouho neviděl takhle zvěřit. Kamikadze nálet, hodně hlučný hc, snad nejlepší koncert tohohle roku co jsem byl!

05.11.11 – Písek (Pí klub) - Fear of extinction, Svině!, Rabies, S.U.S.U.!, Rabies, Barrel

Zase trochu zpoždění ve výjezdu neb Vláďa musel být o něco déle v práci, ale tak nějak to stíháme, cesta je docela sranda, kvůli špatným tlumičům se cesta podobá houpání na lodi, ale sláva, nazdar výletu nezmokli jsme a už jsme v Písku. Klub Pí se nachází hned na náměstí a jde se tam přes nějakou zámeckou zahradu či co, jak se říká pod svícnem je největší tma. Bohužel jsme prošvihli Rabies, kteří hráli první místo Katarakty, která se rozpadla. Prostor vskutku sympatický, takové domácí prostředí, nejrůzněji vyzdobené. Zanedlouho to odpalují jihočeští Stand up, speak up!, byl jsem zvědavý jak to bude znít na živo s tou flétnou, jojo zní to zběsile jak na demu, hehe. Další hrají Fear of extiction, kteří měli hrát po nás, ale jelikož nasávají už dvou, tak by to prý déle nezvládli. Oproti minulému týdnu mírně rozhašené, ale pořád je to hlučný nálet a dokonce na závěr i cover od Shitlickers “Warsystem“. No a pak na to jdeme my a koncert mě hodně baví, zvuk ok a myslím, že se nám to povedlo, dokonce o něco lépe než v Praze, ale ruku do ohně bych za to nedal, přidáváme ještě jeden kus, což nebývá zvykem. Akci uzavírají Svině! z Vodňan, kteří se svým štiplavým, jedovatým punkem snad nikdy nezklamou, nechybí songy jako “Špatná věc“, “O jebání“, “Matka Země“ nebo “Všechno bylo řečený“. Cestou domů solidně vytuhávám neb jsem zkonzumoval víc než větší množství piv.

12.11.11 - Podluhy u Hořovic (U Jackieho) - Risposta, SayWhy?, Gattaca, Krüger, Cruel face of life, Barrel

To by jsme nebyli my, aby se před odjezdem něco nestalo, dneska ne tak úplně nám, ale našemu kámošovi, který měl dnes jet s námi. Bohužel si odpoledne ve skejtparku rozseknul hlavu a Vláďa s ním musel na pohotovost. Než se vykodrcáme z Plzně je už něco před osmou. Na místo přijíždíme něco před devátou a to už to rozjíždí nová pražská kapela Krüger, kde na kytaru hraje Feros (Sanitar, ex-P:N:S), je to hrubý válec, raw punk/ crust s žensko-mužským vokálem, líbí se mi to. Po rozkoukání zjišťujeme, že hrajeme až poslední, tak máme trochu obavy v kolik se dostaneme na řadu, když nás čekají ještě čtyři kapely. Druzí vyráží na parket Cruel face of life od Rakovníka, old-school grindcore, zezačátku mě to baví, ale pak už tolik ne. V rychlém sledu hraje Gattaca na kterou je tam asi nejvíce lidí, crustcore ve stylu Fall of eafrafa a i ty Tragedy tam jsou někde slyšet, je to divný, ale na Fluffu mě bavili víc, přitom menší klub je pro tuhle kapelu jak dělaný. Pak nastupuje brněnská Risposta na kterou jsem se hodně těšil. K mému překvapení jen jedna kytara, ale prý nějaké nachlazení či co. Hodně hlučný crust námrd po kterém mě bolí uši, ale i bez té druhé kytary je to super! Předposlední jsou Say Why?, z desky znějí dobře, ale na živo je to nekontrolovatelná nálož, fastcore jak noha , trochu mi to připomíná Yacopsae. Poslední jdeme my, na nějaké extra zvučení kašlem, zapojíme a hrajeme, hodně velký rachot pořádně se neslyšíme a nějak se nemůžeme sejít, ale snažíme se to dohnat nasazením, jo celkem jsem se vyblbnul. Po koncertě i nějaký ten kladný ohlas, k cesťku dostáváme i něco navíc a ještě do sebe bušíme guláš, spokojenost, balíme, jedeme směr Plzeň zítra vstávám do práce.

19.11.11 – Sušice (Tradiční Kloub) - Rabies, B.T.C.W., Pressboil, Barrel

Z Plzně vyrážíme mezi sedmou-osmou, dneska směr Sušice, jsem ještě celkem rozsekaný ze včerejšího koncertu Lahar v Neutralu, ale nějaký to pivo mě dostává zpátky do formy, hehe. Cestou popíjíme pivo/víno a kecáme kraviny, prostě klasika. V Sušici jsme tak za hodinu a půl, dnešní koncert se odehrává v Tradičním Kloubu, už jsme tu párkrát byli, ale dneska poprvé na koncertě. Bez dlouhého rozpakování vybalujeme fidlátka a jde se na to. Lidí v klubu je dost a vypadá to, že se i celkem baví, ať už hudbou nebo “tanečními“ kreacemi, všechno totálně rozsekává Vláďa, který i s basou skáče šipku z mini pódia a to rovnou na zem, placka jako kráva, hlavně, že je prdel, hehe! Dneska dáváme i přídavek, jedním slovem spokojenost. Druzí na to jdou Rabies, které jsme před čtrnácti dny v Písku nestihli. Super, power-violence se syrovým zvukem, s Vláďou se nám to hodně líbilo. Třetí odpalují B.T.C.W., jak se dozvídám, tak v obměněné sestavě. Grind výsyp s nějakou tu thrash vyhrávkou, za mikrofonem malá zpěvačka z hodně krutým obhroublým vokálem. Večer uzavírají Pressboil s kterými jsme hráli v Sušici cca před rokem, koukám, že už s nimi nehraje basačka a tak to táhnou ve třech s jednou kytarou. Hraje jim to parádně, nazlobený vokál štěká slovo za slovem, rychlé bicí, thrash jak noha. Odjezd ze Sušice mám trochu mlhavým přece jenom to píšu se zpožděním a taky tomu pomohl alkohol. Snad jen, že v Sušici se nám hrálo vždycky dobře a nejinak tou bylo i dnes!

25.11.11 – Domažlice (Moskyto) - Shitburger, Demöralyzér, Barrel, Aggressive tyrants, Perfecitizen

Tenhle koncert byl domluvený hodně narychlo a to před týdnem neb nikdo z kapel odpadnul. Ještě pár hodin před odjezdem nevíme jestli na koncert vůbec pojedeme, všechno záleží na tom jestli basáka pustí z práce, nakonec je vše ok, i když vyjíždíme o něco později než jsme plánovaly, dorážíme včas. Na pódiu už hrají Shitburger z Domažlic, pomalejší grind, kde hrají lidi z Demolition workers. Po nich hrajeme my, docela velký randál, skoro nikdo z nás nic neslyší, ale jedeme dál jakoby nic… není čas musí to sypat, hehe. Po nás hrají Demoralyzér, u kterých mam pocit, že koncert od koncertu po odchodu druhý kytary je to lepší a lepší a nebo jsem si prostě jenom zvyknul. Po jejich setu se pakujeme, protože druhý den vstávám do práce. Ještě byly na programu dvě kapely Aggressive tyrants a Perfecitizen, ale z výše zmíněných důvodů nemohu sloužit.

09.12.11 – Plzeň (Neutral) - Gattaca, Palahniuk, Barrel

Dnešní koncert v Neutralu pořádá opět náš kytarista Petr. Scházíme se někdy mezi šestou sedmou a vyčkáváme na kapely. Začíná  se někdy po deváté a sál se mezitím slušně zaplnil, takže hned na úvod milé překvapení. První začínají Palahniuk z Prahy, kteří na témže místě hráli před třemi týdny, s tím rozdílem, že dnes se hraje na zemi. Minule jsem je někde prokecal, dneska vychutnávám celý set, energický hc-punk s texty, které mají hlavu a patu, dneska to odsypali hodně rychle! Druzí na to jdeme mi, zvuk mi přijde ok, sem tam to skřípe, ale myslím, že po koncertě jsme spokojení. Poslední hraje Gattaca z které jsem toho moc neslyšel, protože jsme zabředli do debaty ohledně kapely, ale soudím dle nadšených ohlasů na jejich vystoupení, to muselo být dobré! Ještě chvilku popíjíme, kecáme a pak už vyrážíme směrem k našim domovům.
10.12.11 12:58
trojka
           Novinky v distru:          

BAESTIEN ‎– Ritual LP
PISSCHARGE - 8 Minutes Of Your Attention EP
SEE YOU IN HELL – Život ve strachu MC
PREDČASNÁ VZBURA #13 zine
BURYZONE #23 zine
SVAVELDIOXID / SKELETON - split EP
FATUM - Edge of the Wild LP
HONNÖR SS - Livande Halvmesyr LP
KAOSQUAD - Institute for mental decay EP
CONCUSSIVE / SCUM HUMAN - split EP

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)Punk.cz - vše o punku
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one