Punk zine..!
             Naše akce:           

***9. 10. 2020***
Plzeň (DIY garáž)
Benefit na GNWP
INTERPUNKCE, SLAVERY, BAESTIEN
FB event


      Rozhovor (překlad):      

Alex CF (FALL OF EFRAFA, ANOPHELI, CARNIST, atd.)
                 TOP 3:               

ORBAN / CARL GUT – split EP
L.E.Ä.R.N. - First lesson EP
COFFIN VARNISH – Hajzle EP

Asta pes party VI.

Již 6. ročník Asta pes party se konal v Podluhách u Jackyho, tak jako až na vyjímku z minulého roku, všechny předchozí ročníky. Součástí byl benefiční bazárek, jehož výtěžek, spolu s penězma za guláš putoval na konto Eko centra Zvířecí pohoda v Bzové...
 
Autor: Asta a Krista
Jako první to krátce po 20. hodině rozbalují příbramští Standard 13. Jednoduchej bigbít punk, prvních pár minut se v klidu dá, potom to sice uši netrhá, ale ani nijak zvlášť neobšťastní. Pokud se nepletu je to jejich asi druhej koncert, takže se ani nedaj čekat zázraky. Nicméně pilně zkouší a věřme, že to přinese ovoce. Co vím tak na Příbrami zatím jakejkoliv náznak hc/punk snažení chybí.  

Jako druzí nastupují Nothing to me z Krupky. Jako u mnoha kapel znějí podle mě určitě mnohem líp naživo než z nahrávek, z těch mě musím přiznat až tak nebaví. Zmínit je dobrý jejich demo z roku 2013 na dnes už ne tolik oblíbených cd. Zejména „Přežíváš, ale nežiješ“ má něco do sebe.  V Podluhách to byl příjemnej gig, svůj hardcore/punkrock podali  řízně a přesvědčivě, nezbývá než palec nahoru. Na Astapsovi jsou tuším podruhý, tudíž příští rok věříme zas nějakej ten sever padne, ve smradu z fabrik, dolů a chemiček vzniká hodně zajímavých počinů už léta – to asi to severský pyžmo hehe…

Okolo půl 10 nastupují na scénu drážďanští Chevin, hrající nekompromisní hc/punk/ fastcore, historicky to první zahraniční kapela na Astapes Party :) Viděli jsme je minulej rok v říjnu v Drážďanech v Meschwitzstr 16A, což je opuštěná továrna, kde je jedna z místností upravená na hraní, rozhodně sympatický místo, co má ducha a atmosféru. Prostor můžete zahlédnout v dokumentu o Remek, Malé kousky svobody. Ale teď už zpátky k Chevin. Jejich vystoupení v Podluhách byl (stejně jako tenkrát v Drážďanech) energickej rychlej bordel, co písnička, to minuta hluku a konec. „Stop and go, go and the end!“ by tomu padlo jak hrnec na prdel... Lidi sice žádný velký akce nerozjíždí, ale je vidět, že je stejně jako mě tahle parta baví zatím nejvíc. Nestačíš se ani vzpamatovat a valí to dál, příjemná dvacetiminutovka akorát na malý… V ČR to byly jeden z historicky prvních koncertů (den před tím hráli v Praze) a myslím, že o týhle bandě ve složení tři borci a jedna borka ze znovuzrozenýho města ještě uslyšíme.

Druhou půli večera otevírají všem dobře známí milovníci rumu Sheeva Yoga. Krátký, rychlý, hlasitý, co jinýho čekat od téhle power-violence smečky. Když nevím, co si doma pustit než se mi uvaří voda na čaj, je nějakej z jejich mnoha sedmipalců jasná volba :) V září minulýho roku jim vyšlo desetipalcový splitko se Saywhy?, kdo prohloupil a nemá ho ještě ve sbírce, nabádám, aby to rychle napravil, jelikož je to fakt pecka. Co víc k tomu říct:..„která jednou zkusí, nechce jinak…“, jak praví Stašová v kultovním sérii Přítelkyně z domu smutku.

Po euforii následuje zklidnění, v našem případě lehčí zpomalení (ber s rezervou!) v podobě hellských Nezapomeň! Svižnej, odsejpající hardcore/punk, střídající se zpěvy, mírnej odér Rožnova + neprvoplánovitý texty, co rozhodně maj,co říct! Kapelu tvoří převážně lidi, co se okolo Helly – sympatický stavení, co se tkví v jedné Bohem (thx Hell) zapomenuté vesnici na Berounsku (čum Hluboká Orba č. 29, nebo Nesoučást stroje…) – motaj už nějakej ten pátek. Doporučuju!

Dýchánek uzavírají crust/punkoví válečníci Slavery, kapela jejíž obsazení netvoří rozhodně žádní amatéři, ale již ostřílení hoši např. z kapel Libera in Causa, Apetit Teror, Averzia ad.  To je poznat i na jejich výkonu, jejich set odsejpá jedna radost, lehce zlej, zahuhlanej ,,zpěv“, žádný zbytečný vyhrávky ani sólíčka, prostě to šijou do lidí, co to dá. Parádní námrd na závěr!    

Zbývá už jen poděkovat všem, co dorazili, dál těm co něco přinesli do bazárku nebo naopak něco koupili. Pro Zvířecí pohodu o.s. se nakonec vybralo 2734 Kč (http://zvirecipohoda.cz/Seznam%20sponzoru.html), což nejen nás moc potěšilo!
 
29.10.16 17:13
trojka
           Novinky v distru:          

ORBAN / CARL GUT – split EP
LAHAR / NESOUČÁST STROJE – split MC
COFFIN VARNISH – Hajzle EP
PREDČASNÁ VZBURA #14 zine
ŽENSKÁ VZBURA zine
NOISE MASTER #35 zine
HIBAKUSHA - Deset vteřin do konce světa/Little boy, 8:15 - 2xMC
HUMAN FAULT - Zjevné předurčení LP
THE TRUTH / HELLTARD - split 10"
HARSH SUPPLEMENT / NAPALMED - split MC

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)
 
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one