Punk zine..!
                 Akce:                 

???
                 TOP 3:               

SCUMPUTER / L.O.T.I.O.N. - split LP
ASCETICIDE - Vicious instinct MC
LOW THREAT PROFILE - Product Number One EP
3x stejné město, 3x stejný klub, 3x vedro jako prase, 3x zajímavé kapely. Tak by se dali stručně popsat tři letní koncerty v Plzeňském klubu Neutral, kde zahráli kapely: Nothing (DE), Themptiness, Scorched earth (SWE), Demöralyzér, Barrel, Isaiah (BEL), Geraniüm (FR), Owls Are Not What They Seem.

Autor: Trojka

16.07.11 – Plzeň (Neutral) - Nothing (DE), Themptiness

Něco před půl devátou večerní se dostávám do klubu, vedro solidní, ale lidí zatím málo, což se s postupem času moc nevylepšuje, celkovou návštěvnost bych tipnul tak na dvacet platících, ale tak co pojďme do toho. Hraje se na zemi, první na to jdou plzeňský kluci Themptiness, zatím stále celkem nová kapela, ale stojí to rozhodně za to. Slyším je po čtvrt roce co jsme s nimi hráli v Praze a dneska je to ještě více dech beroucí výkon. Těžko popisovat styl, základ je určitě v punku, ale přidej k tom špetku od každého hudebního stylu a máš originální mix, který si s ničím jen tak nespleteš. Navíc hrají v té nejzákladnější sestavě kytara, basa, bicí. Druhou kapelou večera jsou Němečtí Nothing, který vybalují obrovský merch, ale snad nikdo si tam ani nic nekoupil, pokud nepočítám triko Discarga ze sekáče, který jsem si vytáhnul já :-). Mají hodně hlasitě na zvučeno až to tahá místy za uši. Hrají newschool hc, rychlí pasáže super, ale tak jako vždycky to sráží kejvačky, který prostě nemusím.

29.07.11 – Plzeň (Neutral) - Scorched earth (SWE), Demöralyzér, Barrel

Tenhle koncert pořádal náš kytarista a ze všech tří koncertů o kterých se zmiňuji, přišlo nejvíce lidí, 40-50 hlav, cesťák se v pohodě zaplatil, určitě spokojenost. Kvůli tomuhle koncert vynechávám letošní playfast, přece jenom na koncertě radši vystupuji než bych se jen díval i za cenu propásnutí několika velkých jmen, které na PFOD bezpochyby byly. První začínají Plzeňští Demöralyzér, pokud sleduješ koncerty v Plzni nebo si četl starší recenze asi víš o co jde, crust-punk se dvěma navzájem se překřikujícími vokály. Myslím, že by kluci měli ubrat pár songů, přišlo mi to docela zdlouhavé. Jako druzí na to jdeme my. Na pódiu hodně dobrá sauna, ani se nemusíš hýbat a si jak čerstvě pokropen vodou. Solíme to statečně, nějaký vedro nás přece nepoloží, zařazujeme jeden nový kus. Z koncertu mám dobrý pocit a i nějaký ten kladný ohlas byl. Poslední na to jdou Švédi Scorched earth, který druhý den hrají na playfastu, takže pokud si tam byl víš o co jde. Scorched earth je poměrně nová kapela, ale najdeš v ní lidi například z Massmord,  Shades of Grey nebo Glöm Da, čerstvě mají venku sedmipalec. Valí to hlasitě, hlavně basa trhá uši na cáry, metalický crustcore, ovlivněn Švédskými kapelami, paráda!

18.08.11 - Plzeň (Neutral) - Isaiah (BEL), Geraniüm (FR), Owls Are Not What They Seem

Tak jestli jsem psal, že na předchozích koncertech bylo vedro, tak věř, že tenhle byl naplánován mezi ty největší vedra, kdy rtuť teploměru se přehupovala přes třicítku. Takže není divu, že když zrovna nehrála kapela se před klubem rozjel solidní piknik :-). Lidí tak akorát, mohlo být víc, ale lepší než drátem do oka. První na to jdou Plzeňské sovy, klasický set dalo by se říct. Akorát díky vedru si to moc neužívám a celkově mám nějakou zvláštní náladu, asi za to mohlo vedro a taky, že jsem byl unaven z práce. Po sovách přichází na řadu staří známý Geraniüm z Francie, kteří se téměř na den přesně po roce vrací na místo činu. Crustcore, který v rychlých sypačkách dává pěkně do těla. Stejně tak jako minulý rok okukuji distro, koukám, že oproti minulému roku kdy byla deska po 140 korunách dnes stojí už dvě kilíčka, nakonec kupuji poslední velkou desku Totälickers. Koncert zakončují Belgičané Isaiah se svým emo-violence, ale dávám pouze tři songy, neb chvátám na poslední trolejbus a zítra zas do procesu.
28.08.11 22:44
trojka
           Novinky v distru:          

THE TRUTH / HELLTARD - split 10"
HARSH SUPPLEMENT / NAPALMED - split MC
OGNEMÖT ‎- Salvation Is Ognemöt MC
XTEMATIC - Constructive misanthropy MC
CRY OF HUMANS - ...still! MC
BAESTIEN ‎- Ritual LP
PISSCHARGE - 8 Minutes Of Your Attention EP
SEE YOU IN HELL - Život ve strachu MC
BURYZONE #23 zine
SVAVELDIOXID / SKELETON - split EP

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)Punk.cz - vše o punku
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one