Punk zine..!
               Na cestách:             

MALLORCA, GR 221: 19. - 26.12. 2020

                Recenze:               

END RESULT – Hellfire EP

WARCOLLAPSE – Bound To Die EP

                Reporty:               

27 Lecie rozbratu 10 - 11. 9. 2021

     Pozvánka na koncert:     

22.01.22 – Praha (007) – HAGZISSA (DE), HEXENBRETT (DE), BAHRATAL

                  Akce:                 

                 TOP 3:               

ENDLESS SWARM / FARŠAS - split EP
SPAZZ - La Revancha MC
HORROR VACUI - Living For Nothing... MC

BLIND PRIDE – Demo 2018

Osmi skladbová demo nahrávka ze začátku roku 2018, která vzniknula na trase Brno – Znojmo. HC-punkový spěšný vlak nese název BLIND PRIDE. Kluci a holky více či méně ostřílení z kapel jako D.S.E., DIS-K47, MIDNATT DÖD, BAD AGE…

Autor: Asta – KAWAKAMIHO RÝŽE

BLIND PRIDE – Demo 2018 MC
(Nahráno a mixováno ve studiu SHAARK – 6. 1. 2018)
Hardcore punková nakládačka z osady turbomoštu, vína a hardcore spatřila světlo světa na začátku roku 2018. Kolektiv spolu v Brně hraje cca od září roku 2017 a toto jejich první demo s texty v češtině vyšlo na kazetě, což je pro začátek velmi sympatický nosič, pro demo zcela ideální. Jednoduchý, přehledný vnitřák s texty a děkovačkou, na čeveném podkladě jednoduchý font alá psací stroj. V kapele najdeme víceméně známé tváře: Wiky na vokále (WOMIT zin, D.S.E.), Kraťas “překvapivě“ za bicíma + vokál (DISK47, DISFROSTEN zin, DISFUNKCE atd.), Panda (ex-BAD AGE, MALSTRÖM zin) a  sestavu doplňuje basačka Pája (ex-BAD AGE). Dvě ženský v kapele už je krok k feminizaci scény, he!, jedině dobře. Nahrávku jsme vyšašili od Pandy ve Znojmě v GOGO klubu na lednovým Hardcore punk festu vol. 22, teda rok po vydání, přesto poměrně furt novinka :-). Kazeta mi byla nabídnuta na recenzi, zkusil jsem a nelituji… od začátku do konce to jede, a i když je stopáž v některých válech víc jak dvě minuty, neunudí vás to k Smrti! Hardcore v energické podobě s dvěma překřikujícími se vokály, kritika moci peněz, války a takový ty známý sračky – dalo by se napsat a tím skončit.

Jenže právě vokály, které mají blíž k dis/raw mě baví. Na nahrávce možná jen trochu zaniká v některých místech Wiky řev v opozici k vokálu Karťase, kterej má asi přeci jen silnější průduchy, he… Wiky zpěv je zase o něco originálnější a dává tím BLIND PRIDE tvář! Startovačka "Ohněm a mečem" s téměř minutovým nástupem je tématickým protiválečným songem. A za mě nejlepší věcí! Téma kritiky války nesmí chybět na žádný alternativní nahrávce již od 60. let – ale téma humanitárního bombardování, spekulace, ministerstvo války, to je aktuální jak sviň – „Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla!“ dalo by se říct! Díky za to… ale pospíchejme dál, protože po třech minutách se otevírá další jäzda “Popel“. Hudebně dobrý, a dobrý je za tři… takhle mě to taky stačí – nic, co by vybočovalo. V dalším songu  mi kytarovej začátek dost evokuje SEE YOU IN HELL (a asi tisíc dalších kapel) – je to rychlej sypec, je to dobře odfrázovaný a je to paráda… Prachy za život!!! No speed no „kurva“ punk – mi připomíná kdysi prázdnou hlavu při pondělním dopoledni v práci po výživném mejdanu! Pátek, sobota, neděle – každej den jsem na… hnojárně! Jen u nás to víc teče, než se práší… ale když přijedou kapely ze zahraničí a chtěj po mě bílý dobroty, posílám je radši rovnou do Německa, a nechápu…:-/ "Proti stát" začíná slovutným řevem. Brrr… velmi dobře a je to opět čistě politická záležitost, která ti připomene, na čí jsi straně! Mimo jiný - je únor 2019, jak se stavíš k mlčení většiny!? Songy "Pomníky lidskosti" a "Krize identity" bych spojil dokupy, žádná nová témata (přesto důležitá sdělení o rovnosti, druhové i rasové nesnášenlivosti, lžích a (sebe)identitě. Ve všem smysl hledat nejde a to je to krásný (pro mě ale tak ubíjející a hlavu matoucí), poslední válec, nejkratší a stejně běsnivý, jako ty předešlé, totiž nechápu! Hudebně se nevymyká BLIND PRIDE nějakýmu průměru – kdovíjakou osobitost v tom nehledej, d-beat bubny, splašený kytary a fajn řev… bude tě to bavit, prostě Brno, no!  A taky Znojmo a taky Prostějov, jo!?

Ps.: Na bandzone najdeš dva nový songy… kapela furt aktivní a vypadá to slibně!


 
07.02.19 20:06
trojka
           Novinky v distru:          

NOISE MASTER #37 zine
SYSTEMIC DAMAGE / CONCUSSA – split
MATRAK ATTAKK – What The Fuck Is Under The Spotlight? LP
SVAVELDIOXID – Första Dagen Efter Sista Bomben LP
TERLARANG – Forbidden LP
SCUMGUTS – s/t LP
FISSURE / SHACKLES – split 10"
ORBAN / CARL GUT – split EP
WARCOLLAPSE – Bound To Die EP
VA – Hladový Pes Žere Svého Pána EP
BRÜNNER TODESMARSCH – 2012-20:20 MC
GORC / HAEXLER – split MC

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one