Punk zine..!
              Pořádáme:             

23. 04. 2022
Plzeň (Družba)
NONSANTO (pol), ZATRATA (pol), LILIxELBE


FB event

                Pozvánky:              

ETERNAL NOISE MISERY vol. III

                  Akce:                   

                 TOP 3:               

SPAZZ - Crush Kill destroy MC
STRAGE DI STATO / DEATH CULTURE DEPRIVATION - split MC
D.F.C. - O Massacre Da Guitarra Eletrica MC

HUMAN FAULT – Zjevné předurčení

První vinylový zářez od vyškovských HUMAN FAULT “Zjevné předurčení“, který tepe hc-punkovém rytmu, vyšlo u Aback distribution records...
 

Autor: Viky Pes
Vyškovácí byli v našich končinách středozápadu vidět naposledy v Berouně v Jiném Kafé. Zde jsme si po nepříliš vydařeném koncertu spravili chuť právě HF a tak, když se naskytla možnost psát recenzi na jejich zbrusu novou platni, ujal jsem se toho. Jenže sliby chyby – válelo se to nějakej ten pátek na polici… Sorry!

Jedenáct hardcore-punk mašťovaček nahraných v DAVOSU, se nesou v duchu antikapitalismu a antiimperialismu. Po třech letech opět zde a zase tak běžné – přesto stále tak nevyslyšené! Kolik už veršů na tato témata (agrese USA, decimace původního obyvatelstva, konzum, válka) byla punkovými modlami i jejich následovníky vyřčeno? V duchu hesla no gods-no masters zněla vzduchem na mnoha víkendových akcích. Kdo si to vezme k srdci, možná objeví nový svět… Deska jako celek je koncipovaná v duchu angažovaného hc/punk, který nevybočuje z české, ani světové produkce a proto ho nevnímám jako nic extra výjimečného, ale ani nic, co by urazilo. Oceňuji právě to, jak neuhnuli ani o píď!!! Kamarád by řekl, jsou to zlaťácí! Já řeknu, dobře vy…

Potěší, že se jedná o colorvinyl černorudé barvy, přebal desky zdobí kreslená lebka severoamerického indiána nabodnutá na kůl s visačkou v bezzubých ústech Manifest Destiny (odsud název celé desky). Nemůžu si pomoci – ale je to jako kresba z počítačové hry POLDA :-D Z druhé strany najdeme fotku kapely a názvy songů v divném – až veselém fontu, 11 zářezů. Uvnitř texťák (strašně malý písmenka, za to v češtině i angličtině!) a koláž fotek z akcí atd. Nechybí ?neúčelný? banner volně vložený do packu – to vše na lesklém papíře. Vše je ale na mě až moc uhlazené, tím pádem prostě sterilní – graficky nehodnotím (to je klasika), spíš tak na omak a očichání… Až se divím, že to vyšlo u Peti Abacka :-).

Hudebně i textově je ale tohle přesně to, čím pro mě osobně hardcore punk je! Byť se v některých pasážích objevují lehce metalové brusky – frázování sedí do muziky a připomíná mi to takovou tu moravácko-českou mileniální „školu“ hardcore, který pro mě znamenal přechod od punku k rychlejší hudbě několik let nazad. Předzvěsť všeho je už na cd „Poslední propadne peklu!“ z roku 2017 a HF s Ivetou za mikrofonem, to je naléhavost, výtky, odmítnutí i vzpoura, a nebo povzdech! Namátkou songy jako Big Pharma, Odzbrojit… Jasně – ale téma válu Manifest Destiny – vzpomínka na prérijní indiány – jejich decimaci a touhu po svobodě, super! Je to něco co si dlužíme, dát ty šrouby do hlavy a zapojit okruh sebedestrukce! Hovada nečistá jsme a praskneme z toho, jak sajeme druhé --- vysáli jsme a jdeme dál – styď se, že ses narodil na Západě?! Buďme stejně tak kritičtí a přemýšlejme – jako Human Fault… Díky! 
30.05.20 14:32
trojka
           Novinky v distru:          

RABIES / GARAPAL - split LP
NOISE MASTER #37 zine
SYSTEMIC DAMAGE / CONCUSSA – split
MATRAK ATTAKK – What The Fuck Is Under The Spotlight? LP
SVAVELDIOXID – Första Dagen Efter Sista Bomben LP
TERLARANG – Forbidden LP
SCUMGUTS – s/t LP
FISSURE / SHACKLES – split 10"
ORBAN / CARL GUT – split EP
WARCOLLAPSE – Bound To Die EP
VA – Hladový Pes Žere Svého Pána EP
BRÜNNER TODESMARSCH – 2012-20:20 MC

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one