Punk zine..!
                Reporty:               

27 Lecie rozbratu 10 - 11. 9. 2021

       Pozvánky na akce:       

METALURGIA FESTIVAL vol. 2

                  Akce:                 

                 TOP 3:               

LICKSPIT - The Great Stock Market Crash MC
GORC / HAEXLER - split MC
BRÜNNER TODESMARSCH - 2012-20:20 MC

HUMAN FAULT – Zjevné předurčení

První vinylový zářez od vyškovských HUMAN FAULT “Zjevné předurčení“, který tepe hc-punkovém rytmu, vyšlo u Aback distribution records...
 

Autor: Viky Pes
Vyškovácí byli v našich končinách středozápadu vidět naposledy v Berouně v Jiném Kafé. Zde jsme si po nepříliš vydařeném koncertu spravili chuť právě HF a tak, když se naskytla možnost psát recenzi na jejich zbrusu novou platni, ujal jsem se toho. Jenže sliby chyby – válelo se to nějakej ten pátek na polici… Sorry!

Jedenáct hardcore-punk mašťovaček nahraných v DAVOSU, se nesou v duchu antikapitalismu a antiimperialismu. Po třech letech opět zde a zase tak běžné – přesto stále tak nevyslyšené! Kolik už veršů na tato témata (agrese USA, decimace původního obyvatelstva, konzum, válka) byla punkovými modlami i jejich následovníky vyřčeno? V duchu hesla no gods-no masters zněla vzduchem na mnoha víkendových akcích. Kdo si to vezme k srdci, možná objeví nový svět… Deska jako celek je koncipovaná v duchu angažovaného hc/punk, který nevybočuje z české, ani světové produkce a proto ho nevnímám jako nic extra výjimečného, ale ani nic, co by urazilo. Oceňuji právě to, jak neuhnuli ani o píď!!! Kamarád by řekl, jsou to zlaťácí! Já řeknu, dobře vy…

Potěší, že se jedná o colorvinyl černorudé barvy, přebal desky zdobí kreslená lebka severoamerického indiána nabodnutá na kůl s visačkou v bezzubých ústech Manifest Destiny (odsud název celé desky). Nemůžu si pomoci – ale je to jako kresba z počítačové hry POLDA :-D Z druhé strany najdeme fotku kapely a názvy songů v divném – až veselém fontu, 11 zářezů. Uvnitř texťák (strašně malý písmenka, za to v češtině i angličtině!) a koláž fotek z akcí atd. Nechybí ?neúčelný? banner volně vložený do packu – to vše na lesklém papíře. Vše je ale na mě až moc uhlazené, tím pádem prostě sterilní – graficky nehodnotím (to je klasika), spíš tak na omak a očichání… Až se divím, že to vyšlo u Peti Abacka :-).

Hudebně i textově je ale tohle přesně to, čím pro mě osobně hardcore punk je! Byť se v některých pasážích objevují lehce metalové brusky – frázování sedí do muziky a připomíná mi to takovou tu moravácko-českou mileniální „školu“ hardcore, který pro mě znamenal přechod od punku k rychlejší hudbě několik let nazad. Předzvěsť všeho je už na cd „Poslední propadne peklu!“ z roku 2017 a HF s Ivetou za mikrofonem, to je naléhavost, výtky, odmítnutí i vzpoura, a nebo povzdech! Namátkou songy jako Big Pharma, Odzbrojit… Jasně – ale téma válu Manifest Destiny – vzpomínka na prérijní indiány – jejich decimaci a touhu po svobodě, super! Je to něco co si dlužíme, dát ty šrouby do hlavy a zapojit okruh sebedestrukce! Hovada nečistá jsme a praskneme z toho, jak sajeme druhé --- vysáli jsme a jdeme dál – styď se, že ses narodil na Západě?! Buďme stejně tak kritičtí a přemýšlejme – jako Human Fault… Díky! 
30.05.20 14:32
trojka
           Novinky v distru:          

NESOUČÁST STROJE - s/t EP
LAHAR / NESOUČÁST STROJE - split MC
TERLARANG - Forbidden LP
VA - Na plné oprátky EP
PAUCITIES / CHULO - split EP
INSOMNIA ISTERICA / GROSSEL - split EP
BLOOD LOSS - Demo MC
FUGA  - Sin Frontera Sin Nación MC
HEX CYSTS - Demo MC
PLASMA - s/t MC
RAW BREED - Demo MC
SCYTHE - s/t MC

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one