Punk zine..!
              Pořádáme:             

23. 04. 2022
Plzeň (Družba)
NONSANTO (pol), ZATRATA (pol), LILIxELBE


FB event

                Pozvánky:              

ETERNAL NOISE MISERY vol. III

                  Akce:                   

                 TOP 3:               

SPAZZ - Crush Kill destroy MC
STRAGE DI STATO / DEATH CULTURE DEPRIVATION - split MC
D.F.C. - O Massacre Da Guitarra Eletrica MC

Warvictims

Rozhovor se švédskou d-beat kapelou Warvictims, která nedávno vydala sedmipalec na Phobia records. Rozohovor je převzat z raw punk zinu Ashen #1 a byl vytvořen 04/07/2008 s Fisenem a Challem.


Autor: Trojka
Pro všechny, kteří mají rádi raw-punk, d-beat tvořený rychlými bicími , ostrými rify, vykřičeným vokálem s prvky crustu, představuji vám Warvictims – jedna z nejnadanějších, aktivních kapel ve Švédsku. Dohromady se dali v roce 2006, nahráli několik EP, nějaké splitka a nedávno LP, spousta války a ničení se na vás sype ze všech stran.

Ačkoli je kapela spojována s raw-punkem, d-beatem (logo, texty, rytmus), jejich rytmus zní docela jinak než u ostatních kapel. Warvictims tvoří muziku ve které je něco zvláštního. Co si tom myslíte? Máte nějaký záměr, vždy si jít svou cestou, vyvinout vlastní styl?

Myslíš? Hmm… nemyslím si, že je na našem zvuku něco zvláštního, v mích uších to zní stejně jako tóny jiných kapel. Neplánujeme nic co by nás svrhlo z téhle cesty. Jestliže posloucháš naše nahrávky, náš zvuk je trochu jiný v každé z nich.

Někteří členové kapely žijí v jiných městech. Jak často se vidíte, zkoušíte a nebo někam zajdete?

Vidíme se jak jen je to možné. Fisen a Challe žijí ve stejném městě, kde máme zkušebnu a studio, které používáme. Až Chackas zaplatí návštěvu, něco nazkoušíme a když bude dobrá nálada nahrajeme nějaký songy. Občas nám kamarádi pomůžou, když zrovna někdo z členů kapely nemůže. Určitě by bylo více srandy, kdybychom byli víc spolu.

Takže tahle vzdálenost je vaší překážkou pro odehrání více koncertů nebo nějaké tour?

Jo, zkoušíme dát dohromady tour pro tenhle rok. Bohužel není toho moc co můžeme s touhle situací dělat.

Jaká je vaše aktuální sestava? Jak dlouho spolu hrajete?

Challe: zpěv, Fisen: basa a zpěv, Fete – Bob: kytara a zpěv, Chackas: bicí. Challe, Fisen a Chackas už spolu hrají nějaký ten rok. Měli jsme pět rozdílných bubeníků, to způsobilo, že Chackas s tím měl problémy a udělal si volný čas při jeho studiích.

Warvictims jsou relativně nová kapela. Od kdy jste se zapojili do punkové scény? Jaká je historie jednotlivých členů ve scéně? Kapely, labely, ziny, atd…?

Každý byl nějak zapojený do scény pár let před tím, než jsme začali jako Warvictims. Byli jsme spojeni s jinými kapelami, někdo působil ve vydavatelství a nebo dělal ziny, ale myslím, že je zbytečný plýtvat čas mluvením o minulosti…

Založili jste nový label D-takt a Råpunk records. Jaké byli vaše aktivity do té doby? Je hodně těžké vydávat nové věci? Co je nového pro rok 2008?

Máme dobré propojení s kamarády, labely, distrama po celém světě takže prodat 300-500 nahrávek není zas až takový problém. Když jsou nahrávky vyprodané, často použijeme peníze pro tvorbu nových. Nejdřív by mělo být venku splitko Giftgasattack/Mardröm. Taky jsme poslali do lisu Dissober 7“ a Mareridt 7“. Máme spoustu plánů, ale o ničem nemůžu mluvit do té doby než to bude na 100% jistý. Musíš holt počkat a uvidíš ;-)

Také máte Skitliv! Zine věnovaný švédskému punku. Je psaný švédsky, není to mezující? Mnoho lidí, kteří mají rádi skandinávský hc-punk jako já by si Skitliv! Rádi přečetli.

Skitliv! Je raw punk zine, jazyk používaný v zinu by bylo velmi těžké přeložit do angličtiny, protože je v něm použito mnoho slangových výrazů. Také naše angličtina není nic moc a je opravdu těžké vyjádřit se v cizím jazyce. Soustředíme se na švédské kapely, protože je zde mnoho dobrých kapel a je snazší pokládat jim otázky.

Dostáváte nějaký materiál od zajímavých kapel? Jaký typ kapel vám může poslat nahrávku?

Všechny druhy d-beatu, raw punku, crustu. Prosím posílejte vaše nahrávky! Chceme vydat kompilační LP s novými kapelami z celého světa, ale je to ještě daleko, máme pouze 3-5 kapel.

Kteří z členů kapely jsou přímo spojeni s labelem a zinem?

Challe a Fisen dělají zine s pomocí mnoha přátel. Fisen se stará o label více či méně samostatně. Challe bude možná aktivnější v budoucnu, zatím je líný.

Jaké jsou vaše nejoblíbenější kapely?

Fisen: Mob 47 – Granterat mangel, Discharge – Seeing, Feeling, Breeding a Disfear – A Brutal sight of war, tyhle tři nahrávky se mi hodně líbí, ale mám spoustu jiných oblíbených kapel.

Challe: Hmm, těžko říct… Disfear – Religion 7“, Bobanfall 7“ a možná Disrupt – Unrest CD…

Jakou muziku posloucháte v poslední době? Kapely, druhy, styly atd…?

Fisen: Poslední dobou poslouchám pouze oldschoolové kapely jako Totalitär, Anti Cimex, Mob 47, Discard, Shitlickers, ale taky mnoho starých hard-rockových kapel jako AC/DC, Deep purple, Black Sabbath, Iron Maiden.

Challe: Taky v poslední době hodně poslouchám AC/DC… a taky Neurosis, který se mi hodně líbí.

Skoro všichni, kteří mají rádi raw punk milují Discharge. Navzdory tomu, že mám rád Discharge a jsem d-beatový nadšenec, nikdy jsem nebyl jejich velký fanda. Více preferuji novější kapely jako Disclose, Discard, Disfear a Dispense a těch jmen je spoustu. Co si o tom myslíš a co si myslíš o vlně d-beatových kapel až do dneška?

Můžeme s tebou jenom souhlasit! Nikdy jsem neměli moc rádi Discharge a nesnášely, když lidé říkali, že naše muzika připomíná Discharge. Je zde mnoho kapel, které jsou rychlejší a syrovější než Discharge. Opravdu máme rádi d-betové kapely z 90 let a nemyslíme si, že nějaká z kapel připomíná zvuk, tak moc jako Discharge. Jistě oni byli možná ovlivněni jejich stylem, ale udělali to o dost lépe. Fisen je viděl minulý léto na živo a byli „really sucked“!

Švédská scéna byla celosvětově známá od jejího začátku. Jak vidíš Švédskou punkovou scénu dnes? Co se nyní děje?

Víme, že Švédsko má ty nejlepší kapely. Ha, ha, ne, ale je pravda, že máme hodně dobrých kapel, to nám nemůžete upřít. Můžeme říct, že v naší punk/crustový sbírce nahrávek máme 65% švédského hardcoru. Nevíme moc co se děje, ale je zde mnoho nadějných mladých kapel.

Co je aktuálního u švédských kapel a nebo jaké nahrávky byste doporučili našim čtenářům?

Kvoteringen, Tortyr a Giftgassatattack to jsou tři kapely, které mám opravdu rád!. Mrkněte na ně, jestli jste o nich před tím neslyšeli. Nový LP Meanwhile by mělo být venku. Jsem si jistý, že vám nakope prdel. Jo mimochodem poslední album Warcollapse je taky dobrý.

Jaké je vaše oblíbené jídlo a pití?

Fisen: Mám rád sushi, kuře, kořeněná jídla a k pití mám rád studenou vodu, pivo a mlíko.

Challe: Jsem vegetarián, mám rád vegetariánské tacos a pizzu. Když chci pít, tak si dam pivo nebo červené víno a nealkoholické: Dr.pepper nebo džus.

Jak žijí Warvictims ve Švédsku? Co děláte každý den, mimo punkovou scénu? Studujete, pracujete, přemýšlíte o zkaženém světě atd…?

Někdo studuje a někdo pracuje.

Přesto, že jste mladí, vydali jste několik EP, nějaký splitka a nyní LP a to jenom v průběhu 2 let. Jak tvoříte muziku a skládáte texty? Přispívá každý nebo jsou nějací členové aktivnější?

Fisen dělal muziku při posledním nahrávání, Fete – bod mu pomáhal a udělali nějaké songy. Bylo to jejich první nahrávání a doufáme, že udělají víc songů. Challe dělá texty, ale pár jich udělal i Fisen. Dalo by se říct, že Fisen a Challe jsou jádrem kapely.

Myslím, že kapela má už dost materiálu abyste jste mohli udělat velký turné po celém světě. Plánujete něco pro rok 2008?

Plánujeme turné 2-3 týdny po Evropě v srpnu a září tenhle rok. Už máme nějaké koncerty a festy domluvené. Mohla by to být zatraceně dobrá sranda! Jenom je problém vybrat pár songů, které budeme hrát z těch mnoha, který máme, bude to těžký rozhodování.

Mnohokrát děkuji za podporu. Nějaký slova na závěr? „D-beat raw punk assault forever!“

Hezkej rozhovor, nejsou to jenom ty staré známé otázky jako vždy. Hehe. Odvedl jsi dobrou práci, scéna potřebuje víc a víc takovýchhle zinů. „Fight back the system, d-beat punx never die!“ Pro spojení s námi použijte mail skitliv666@gmail.com nebo mrkněte na náš myspace www.myspace.com/warvictims. Rádi mluvíme s novými zajímavými lidmi po celém světě. To je vše, děkujeme za podporu a tvůj čas. „Over and out. Cheers!“
15.09.08 11:30
trojka
           Novinky v distru:          

RABIES / GARAPAL - split LP
NOISE MASTER #37 zine
SYSTEMIC DAMAGE / CONCUSSA – split
MATRAK ATTAKK – What The Fuck Is Under The Spotlight? LP
SVAVELDIOXID – Första Dagen Efter Sista Bomben LP
TERLARANG – Forbidden LP
SCUMGUTS – s/t LP
FISSURE / SHACKLES – split 10"
ORBAN / CARL GUT – split EP
WARCOLLAPSE – Bound To Die EP
VA – Hladový Pes Žere Svého Pána EP
BRÜNNER TODESMARSCH – 2012-20:20 MC

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one