Punk zine..!
               Na cestách:             

MALLORCA, GR 221: 19. - 26.12. 2020

                Recenze:               

END RESULT – Hellfire EP

WARCOLLAPSE – Bound To Die EP

                Reporty:               

27 Lecie rozbratu 10 - 11. 9. 2021

     Pozvánka na koncert:     

22.01.22 – Praha (007) – HAGZISSA (DE), HEXENBRETT (DE), BAHRATAL

                  Akce:                 

                 TOP 3:               

ENDLESS SWARM / FARŠAS - split EP
SPAZZ - La Revancha MC
HORROR VACUI - Living For Nothing... MC

The Vicious

Interview s kapelou Vicious z Thrasher magazínu od Todda Taylora o jejich americké tour. Publikováno v listopadu 2007, zdroj: NY VAG Records.Autor: Hard-w

The Vicious jsou z malého, zadek nakopávajícího městečka v severním Švédsku, s názvem Umea, kde probíhá opravdové znovuzrození punku. Ačkoli jsou si vědomi svých kořenů, nevlečou se jako s berlemi nostalgie, hledajíc svoji sílu. Jejich muzika nemůže být stvořena dříve. Je zde vyjádřeno tolik ohyzdností dnešního století, které jsou plivány do jejich očí a poté vyleptány na jejich vinyl. Určitě máte tendence nazývat Umea scénu třeba jako "incest bez sexu", vždyť se zde tvoří ten jebací tón téhle úžasné muziky. Regulations, DS - 13 a (International) noise conspiracy. Členové, ze všech těchhle kapel a jejich plnohodnotná deska Alienated Vás nenechají spát. "Yup, DIY punk's still kicking some ass!"

01. Vy všichni, jste se svými předešlými kapelami už tourovali po USA. Hodně lidí (například teď mě napadá Joe Strummer) řekli, že tour po Americe dřív bylo jako žít ve filmu.

Erik: Nikdy předtím jsem neřekl větu "Musím být ve filmu, štípni mě". Ale když jsme přejeli Brooklynský most na naší cestě městem a viděli Brooklyn, Manhattan a řeku Hudson takhle naráz, bylo to jako exploze dojmů. Vůbec jsme tomu nevěřili. Skutečně to na nás působilo, jako kdybychom byli ve filmu. Tenhle pocit se opakoval i o pár dní později. Měli jsme hrát v Raleigh a museli jsme řídit přes noc. Zastavili jsme u "Waffle house", bylo myslím tři hodiny ráno a to byl nejvíc americký zážitek z téhle tour: Lidé, dekorace, jukebox, jídlo, kafe a záchody. Všechno byla přímá odpověď na moje předsudky, co jsem měl po dvaceti letech A-teamu a Ricki Lake.

02. Mluvíš hodně o jídle, jaké tam máte ve Švédsku tradiční jídlo, které se k nám nedostalo?

Robert: Máme výborné jídlo, které se jmenuje "palt". Je to brambora s pšeničnou moukou, vypadá to trochu jako šedivá koule. Jíš to s máslem a džemem, vynikající.

03. Nemáte nějakou radu pro kapely tourující takhle mezinárodně?

Erik: Jíst dobré jídlo, pořád. Moje jediná cesta, jak zůstat nad hladinou na tour, je jíst snad dvakrát víc, než co jím doma. A taky mít něco, co dělat v dodávce.

04. Když jsem vás viděl v The Clinic v Orange county, přijeli jste tam pozdě, protože se vaše dodávka rozbila dole u Grapevine. Ale když jste hráli, vůbec jste si nestěžovali, ani jste se nezdáli naštvaní.

Erik: No, neměli jsme být na co naštvaní. Seděli jsme v téhle dodávce bez klimatizace nonstop ze San Francisca a pak se to najednou u Grapevine přehřálo, hned jsme byli trochu rozrušení. Jet přes Spojené státy a zrušit tour, protože máme potíže s autem? Znělo to hrozně. Ale nějak jsme dodávku opravili. Na show jsme dojeli se zpožděním, ale ne úplně pozdě. Rychle jsme běhali s vybavením na podium, všechno zapojili a zahráli pár songů, všechno během třiceti minut. Určitě to bylo těch nejlepších třicet minut z celého dne.

05. Kde jste vzali takovou morálku?

Robert: Je to všechno jen o zábavě, ne o "touze udělat bezvadnou show". Chceme, aby lidi cítili tu muziku stejně jako my. Jsme prostě lidé, ne baviči. Když máme špatný den, lidé si toho pak všimnou.

06. Nazval jsem Umeu "nebezpečným domem" Švédska… podivíni a tak. Nemýlím se, když to tak nazývám?

Erik: Už jsem to viděl v recenzích, co jsme dostali, ale nikdy jsem se do toho nepodíval. Mohl bys mít pravdu, ale spíš jsi na omylu.

07. Kdyby mohli Vicious udělat split s nějakou first-vawe L.A. kapelou, která by to byla?

Robert: Nevím, byla by větší sranda udělat split s nějakou ještě existující bandou, třeba The Germs, nebo něco takového.

08. Vždycky mi děsně chybí mexické jídlo, když opouštím jihozápad. Co chybí vám, když to třeba mají po celém Švédsku, ale v Americe to nenajdete?

Robert: Palty a slané lékořice.

Erik: Pravidelná, normální snídaně. Nemám rád snídaně, když jste ještě v polospánku a jíte nějakou hnusnou oschlou večeři z dřívějšího večera. Je to, jako když jíš opilý.

09. Jaká je poslední věc, která vás nekontrolovaně přivedla ke smíchu ve vaší dodávce na tour?

Erik: Našich deset balíčků potěšení s pilulkami "Horny goat weed", co jsme našli na benzínové pumpě. Udělá to z vás opravdu kozu! (Pro informaci o těchhle pilulkách bodybuildingforyou.com/pro-hormones/Horny-Goat-Weed.htm )

10. Jak jste přišli na Yannicka a Feral Ward? Portland není tak blízko Švédska.

Erik: Svět není zas tak velký, opravdu. Věděli jsme o Yannickovo labelu a co dělá už dlouho předtím a pak nás nějak kontaktoval a to nás přivedlo ke spolupráci s ním. Je to úžasný label, určitě stojí za zájem.

11. Kdybyste měli zestručnit, co je poselství Vicious v pár větách, co by to bylo?

Robert: Je to o dělání něčeho s vaším životem. Cokoliv. Budete staří a bezvýznamní, než se nadějete.

12. Co by byla první věc, co byste udělali, kdybyste srazili losa vaším autem?

Erik: Posledně se mi to stalo, ale los byl stále naživu. Bylo to na straně silnice, třásl se a vydával podivné zvuky. Můj otec vzal z kufru nůž a dokončil práci. Smutné, ale pravdivé. Potom, myslím, jsme měli cestu domů s policajty když bylo naše auto rozbito při nehodě.
Prostě další den, nahoře na severu.
24.11.10 12:12
trojka
           Novinky v distru:          

NOISE MASTER #37 zine
SYSTEMIC DAMAGE / CONCUSSA – split
MATRAK ATTAKK – What The Fuck Is Under The Spotlight? LP
SVAVELDIOXID – Första Dagen Efter Sista Bomben LP
TERLARANG – Forbidden LP
SCUMGUTS – s/t LP
FISSURE / SHACKLES – split 10"
ORBAN / CARL GUT – split EP
WARCOLLAPSE – Bound To Die EP
VA – Hladový Pes Žere Svého Pána EP
BRÜNNER TODESMARSCH – 2012-20:20 MC
GORC / HAEXLER – split MC

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one