Punk zine..!
              Pořádáme:             

23. 04. 2022
Plzeň (Družba)
NONSANTO (pol), ZATRATA (pol), LILIxELBE


FB event

                Pozvánky:              

ETERNAL NOISE MISERY vol. III

                  Akce:                   

                 TOP 3:               

SPAZZ - Crush Kill destroy MC
STRAGE DI STATO / DEATH CULTURE DEPRIVATION - split MC
D.F.C. - O Massacre Da Guitarra Eletrica MC

The Shitlickers

V následujících řádcích si můžete přečíst krátkou historii švédské kapely The Shitlickers, která hrála pouze jeden rok a nahrála pouze jedno EP, ale přesto se zapsala do punkové historii tučným písmem, díky své syrovosti. Článek jsme převzal ze zinu Ashen #1.

Autor: Trojka


Poprvé jsem Shitlickers slyšel, když se můj kamarád vrátil z výletu do Sao Paula (kde bylo mnoho punkáčů a ještě více informací o světové punkové scéně), přivezl několik kazet s různými kapelami. V té době bylo těžké sehnat nějaký punkový materiál, navíc jsme byli chudí týpci ze scény, který měli nějaký info, okamžitě jsme na sebe ztrhli pozornost. Měl jsem jednu vlastní kopii kazety a pamatuji si, že nahrávka měla opravdu špatnou kvalitu, ale já si ji pouštěl stále dokola.

Tenhle můj kamarád mi řek, že kapela na té kazetě je Anti-Cimex, Anti-Cimex jsem znal moc dobře, protože jsem od nich měl dva sedmipalce „Raped Ass“ a „Victims of the bombraid“, ale tyhle čtyři vály na kazetě zněli o dost jinak. Každopádně jsem tu nahrávku miloval a po dlouhém hledání jsem našel devastující a fascinující muziku, které pocházela od Shitlickers ze Švédska, byla to jedna z nejbrutálnějších punk kapel všech dob.

The Shitlickers začali v roce 1981 v Göteborgu, Lasse (zpěv), Jimmy (kytara), Sixten (basa, hrál také v Anti-cimex na sedmipalci „Victims of the bomraid“) a Gutte (bicí). Po první koncertu s The Exploited, Sixten and Gutte odešli z kapely a Jonsson (který v té době hrál na basu v Anti-cimex a poté převzal zpěv od vydání sedmipalce „Raped Ass“) převzal basu a bicí Bob Stacy, takže kapela byla kompletní a mohli se zrodit – The Shitlickers.

Na jaře roku 1982 nahráli jejich první EP ve studiu Lane v Göteborgu. Tato první nahrávka obsahovala krátké a zničující vály jako „Warsystem, „Armed revolution“, „Spräckta Snutskallar“ and „The Leader (Of the fuckin´ assholes)“. Na původním obale je fotka vojáka s nožem ve střevech vězně a fotografie kapely na zadní straně, bylo vydáno 300 kopií.  Tahle nahrávka měla velký dopad na punkovou scénu, byla několikrát vydána jako bootleg, takže vyšla u Malign Massacre records, Bullshit records (kde působil Jonsson) a splitko s Anti-Cimex s názvem „Anarkist Attack“ a to všechno s nechvalně známým obalem „Cracked cop skulls“.

Poté ke konci roku 1982, nahrála kapela ve stejném studiu další čtyři vály na druhé EP, které nevyšlo až do roku 1997, kdy Distortion Records vypustili CD s názvem „The Shitlickers 1982“, bylo vydáno 500 kopií, obsahovalo všechny zaznamenané vály z roku 1982, včetně těch čtyř nevydaných: „Silence“, „Desperate scream from the heat“, „The night of the holocaust“ a „No system works“. Tyto skladby byly trochu odlišné od těch předešlých, udržely si stejný minimalismus a brutalitu, ale byly temnější, delší a byla v nich cítit atmosféra chaosu, vzteku a zoufalství a proto patří k mým oblíbeným kapelám.

V roce 2000 vyšlo v nějakém evropském distru osm válů jako bootleg na sedmipalci, s každé strany bylo jedno album.

Shitlickers ovlivňovali a stále ovlivňují lidi a kapely po celém světě, i když byli často v punkové komunitě opomenuti, byli a stále jsou nepřekonáni v d-beatové syrovosti, minimalismu a dravosti. V současné době kapela prochází negativní kritikou ze strany politicky korektních, nudných lidí, ale určitě jí má ráda spousta lidí jako jeden z nejčistších projevů pravého punku.

Tahle kapela patří k průkopníkům Švédské hc-punkové scény, zatímco některé kapely potřebují několik nahrávek a dlouhou kariéru, aby vstoupily do punkové historie a staly se legendami nebo uznávanou klasikou, The Shitlickers dosáhli obou věcí pouze s jedním sedmipalcem, čtyři písničky a krátká existence od roku 1981 do 1982.

Shitlickers jsou opravdovou raw punkovou legendou a jejich historie musí být zapsána a tlumočena další generaci punkáčů.

Tohle je odkaz chaosu od Shitlickers!
27.12.08 10:08
trojka
           Novinky v distru:          

RABIES / GARAPAL - split LP
NOISE MASTER #37 zine
SYSTEMIC DAMAGE / CONCUSSA – split
MATRAK ATTAKK – What The Fuck Is Under The Spotlight? LP
SVAVELDIOXID – Första Dagen Efter Sista Bomben LP
TERLARANG – Forbidden LP
SCUMGUTS – s/t LP
FISSURE / SHACKLES – split 10"
ORBAN / CARL GUT – split EP
WARCOLLAPSE – Bound To Die EP
VA – Hladový Pes Žere Svého Pána EP
BRÜNNER TODESMARSCH – 2012-20:20 MC

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one