Punk zine..!
              Pořádáme:             

23. 04. 2022
Plzeň (Družba)
NONSANTO (pol), ZATRATA (pol), LILIxELBE


FB event

                Pozvánky:              

ETERNAL NOISE MISERY vol. III

                  Akce:                   

                 TOP 3:               

SPAZZ - Crush Kill destroy MC
STRAGE DI STATO / DEATH CULTURE DEPRIVATION - split MC
D.F.C. - O Massacre Da Guitarra Eletrica MC

The Regulations

Další rozhovor, kterej je převzatej z www.truepunk.com a tentokrát se jedná o Švédskou hardcorovou skupinu The Regulations. Rozhovor je z konce roku 2006. Na otázky odpovídá kytarista Marcus.


Autor: Trojka

Řekni mi něco o tom jak jste se dali dohromady?

Otto, Jens a já jsme spolu začali hrát koncem roku 2002 a za pár týdnů jsme se zeptali našeho kamaráda Roberta jestli by to nechtěl zkusit na basu. Před našim prvnim koncertem jsem tvrdě zkoušeli v naší zkušebně a následně pak na začátku roku 2003 nahráli náš první sedmipalec. Hráli jsme stále ve stejné sestavě a stále tvrdě zkoušeli.

Jak si se dostal k hardcoru?

Když jsem byl malej, tak jsem poslouchal punk, protože můj táta poslouchal punkovou klasiku jako Sex pistols, Johnny Thunders a Ebba Grön. Když mi bylo dvanáct, tak hardcorová scéna v Umeå rostla víc a víc a já začal chodit na koncerty. Takže jsem se dostal k hardcorové klasice ze skejtovejch videí. A od té doby jsem si hardcore a punku zamiloval.

Vaše tvorba je přirovnávána k ranýmu hardcoru jako jsou třerba Minor Threat. Mohl by si říct proč?

Hrajeme syrovej hardcore/punk a vracíme se k tomu co hráli kapely na konci 70.let a na začátku 80.let. Nechceme zkoušet nikoho kopírovat, ale je znát, že nás ovlivnily skupiny jako Black flag a Minor threat.

Jaké Švédské skupiny vás hudebně ovlivnily?

Ovlivnilo nás mnoho hudebních skupin, například i staré rockové skupiny jako AC/DC nebo Jimi Hendrix. Říkal jsem, že jsme, ale hlavně ovlivněny starým US punk/hardcore , ale také mnoho švédskými punkovými skupinami jako Ebba Grön, Besökarna, Missbrukarna nebo Massmedia. Také dostávám inspiraci, když slyším nějakou dobrou skupinu, například z těch současných je to Gorilla Angreb, Hjerte stop, Annihilation time, Pissed jeans nebo Goverment warning.

Je ve Švédsku velká hardcorová scéna?

Neřekl bych, že je velká, ale je to lepší, než u nás doma v městě Umeå. Máme mnoho dobrých skupin jako The Vicious, The Rats, Dick Cheney nebo Insurgent kid a je tu hodně lidí, kteří pořádají akce.

Hrajete často v  US?

Moc ne. V roce 2005 jsme byli na turné 6 týdnů v US a pak 4 týdny v Kanadě. Obě turné byli pořádané Havoc records, kteří nám v US vydali album. Máme rádi cestování po severní Americe, takže se tam určitě příští rok vrátíme.

Řekni mi něco málo o vašem songu “Police sirens“…co vás ovlivnilo  při psaní tohodle textu?

Není to žádná zvláštní příhoda, která by nás inspiroval k napsání tohodle textu. Byla to řada věcí, který se nám přihodily. Myslím tím, že všichni nesnáší fízly a cítím, že všichni kolem nás se snaží vytvořit bordel.

Samotný song se dost liší od většiny vašcih songů, co vás inspirovalo k vytvoření takového originálního zvuku?

Vždycky se snažíme vytvořit písničku nějakou zajímavou cestou a pamatuju si, že u tohodle songu jsme si opravdu vyhráli. Ale nic zvláštního nás po hudební stránce neovlivnilo. Vím, že “Police sirens“ není stejný jako většina našich písní, ale je to pro nás dobrej punkovej song.

Máte smlouvu s nějakym vydavatelstvím?

V první řadě, nikdy jsme nepodepsali žádnou smlouvu s jakýmkoli vydavatelstvím ani nic tomu podobné. Pracujeme pouze  s lidma, který známe nebo jim věříme. Naše nahrávky jsou u rozdílných labelů, ale našim hlavním vydavatelstvím jsou Havoc records v US a Ny Våg records v Evropě. Missing link records, kteří nám pořádají tour po Austrálii a licencovali naše první CD odvedli také dobrou práci. Další labely s kterými jsme spolupracovali: Kick N´ punch, Cage match federation a Putrid filth.

Pověz mi něco o vašem nadcházejícím turné po Austrálii?

Tohle turné bude bomba! Opravdu se moc těšim až tam budem hrát. Myslím, že je to jedna s příležitostí jak se v mim životě dostat do Austrálie. Je to skoro nejdál kam můžete ze Švédska cestovat. Moc toho o Austrálii nevím, kromě skupin jako AC/DC, Rose tattoo, The Victims, The Saint a Radio birdman…a o příběhu krokodýla Dundee Hahaha!!!

V jakých městech chcete vystupovat a s jakými skupinami budete hrát?

Chceme navštívit Brisbane, Sydney, Canberra, Melbourne a Adelaide. A mnoho koncertů odehrajeme s kupinou Straight jacket nation!

Má pro vás název Regulations nějaký význam?

We´re going to regulate you!

Jaké máte plány na turné po US v příštím roce?

Chceme navštívit obě pobřeží, ale nevíme kdy a jak. Je to opravdu hodně brzo na nějaké plánování.

Na jakém místě se vám hrálo nejlépe?

Většinou je to nejlepší v Copenhagenu. Měli jsme i jiné dobré vystoupení například Stockhom, New York, Bostn, Long beach, San Francisco, Vancouver, Winipeg, Toronto, Montreal, Berlin, Hamburg…

Řekni mi něco o vašem aktuálním albu?

Naše poslední album se jmenuje “Electric guitar“ a je nahraný minulej rok v srpnu. Je vydáno u Havoc records, při našem US tour a v Evropě u Ny Våg/CMF koncem tohodle roku. V Evropě se vydává jako 12” EP  se sedmi zabijáckejma songama a ve státech obsahuje ještě i naše první dvě EP. Je to dobrá nahrávka, možná trošku víc punk rocková než S/T album, ale zůstává rychlý a syrový.

Budete v nejbližší době nahrávat nějaký jiný album?

Teď pracujeme na nějakym novym materiálu a nějaký songy už máme nahraný. Nikdo neví jak to ještě uděláme, možná 7” nebo možná nový album. To se ještě uvidí. No rozhodně to zabere ještě hodně času a námahy k vytvoření další nahrávky.

 

 

 

31.12.07 13:32
trojka
           Novinky v distru:          

RABIES / GARAPAL - split LP
NOISE MASTER #37 zine
SYSTEMIC DAMAGE / CONCUSSA – split
MATRAK ATTAKK – What The Fuck Is Under The Spotlight? LP
SVAVELDIOXID – Första Dagen Efter Sista Bomben LP
TERLARANG – Forbidden LP
SCUMGUTS – s/t LP
FISSURE / SHACKLES – split 10"
ORBAN / CARL GUT – split EP
WARCOLLAPSE – Bound To Die EP
VA – Hladový Pes Žere Svého Pána EP
BRÜNNER TODESMARSCH – 2012-20:20 MC

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one