Punk zine..!
               Na cestách:             

MALLORCA, GR 221: 19. - 26.12. 2020

                Recenze:               

END RESULT – Hellfire EP

WARCOLLAPSE – Bound To Die EP

                Reporty:               

27 Lecie rozbratu 10 - 11. 9. 2021

     Pozvánka na koncert:     

22.01.22 – Praha (007) – HAGZISSA (DE), HEXENBRETT (DE), BAHRATAL

                  Akce:                 

                 TOP 3:               

ENDLESS SWARM / FARŠAS - split EP
SPAZZ - La Revancha MC
HORROR VACUI - Living For Nothing... MC
Rozhovor s kanadskou raw punk kapelou Skeleton, která má za sebou několik nahrávek, tou nejprofláklejší je asi split LP s Besthöven, díky němuž jsem na tuhle kapelu kápnul, rozhovor převzat z Vermynoze Putrida zinu a byl spáchán někdy v roce 2008, na otázky odpovídal Dan dříve bubeník, teď už kytara a vokál...

Autor: Trojka

01. Na začátek povězte něco o historii vaší kapely, od kdy hrajete, jakými změnami jste doposud prošli atd. Začali jste ve čtyřech teď hrajete ve třech, kdo na co hraje?

Dali jsme se do hromady v roce 2003 jako boční projekt kamarádů z kapel. Všichni jsme hráli v nějaké kapele, ale chtěl jsem hrát raw d-beat punk crust, něco jako staré švédské kapely (Crude SS, Anti-Cimex, Bombanfall atd.), takže když jsme byli společně na jídle navrhnul jsem to. Sestava byla Dan (basa), Cam (bicí), Mike (kytara) a Tyson (zpěv), ale tahle sestava vydržela pouze jednu zkoušku, uvědomili jsme si, že to bude lepší takhle: Dan (bicí/zpěv), Cam (basa) a Mike (kytara). V téhle sestavě jsme odehráli asi rok, pak jsme si dali pauzu a nahráli jsme demo kazetu “What will you do“ a osm songů bylo použito na stejnojmenné EP, které vyšlo u Cries of pain records. Tuhle nahrávku jsem nahrál pouze já (Dan) a Mike, který hrál na všechno. Po nahrávání jsme odehráli pár koncertů, než jsme si vzali další pauzu a nahráli jsme split s Besthöven a “No fire in a desolate land“ LP, od té doby jsme hráli pár koncertů a pomalu pracujeme na novém materiálu v následující sestavě Dan (kytara/zpěv), Cam (basa), Mike (bicí).

02. Proč název Skeleton?

Název byl původně myšlený jako vtip, ale čím déle jsme ho používali, tím více se nám líbil. Mnoho našich písní je o lidské bídě a utrpení, takže je jasné co tím máme namysli nebo ne… je to prostě punkové jméno! Hah.

03. Vaše oblíbené kapely, jsou to pořád ty samé?

Když jsme začínali byli jsme hodně ovlivněni Anti-Cimex a Crude SS, ale teď čerpáme i od kapel jako Poison Idea, Bastards, Death side… ale stále zůstáváme u skandinávského zvuku. Je jasný, že obrovský vliv měli Discharge a staré metalové kapely jako Bathory, Hellhammer…

04. Co vaše diskografie a budoucí nahrávky?

Vydali jsme:
Skeleton – What will you do demo Tape (11 songů zahrnující Crudity cover “The total end“)
Skeleton – What will you do 7” (8 songů z dema)
Skeleton/Besthoven LP
Skeleton/Dead Dogs live Tape
Skeleton – No fire in a desolate land LP
Chystáme:
Skeleton – Who’s in control? 7”
Skeleton/Beton split 7"

“No fire in a desolate land“ LP vyšlo na belgickém Abuse racords. Chtěl bych říct, že původně mělo vyjít na Yellowdog records, ale byla to lež, bastard Sven nám zadržoval nahrávku dva roky, spousta slibů a prázdných gest. Postavil nás tím do blbé situace a  tím bych chtěl vybídnout všechny kapely a labely, aby se Svenem nedávali dohromady. Fuck you Sven. Nekonečné díky Tonymu/Abuse records za záchranu a vydání LP čímž nás učinil šťastný.

05. Kurva co vás to napadlo dělat split s Besthöven? (hahahaha)

Mám tvoje EP “More victims of war“ a byl jsem totálně unešený, když jsem ho slyšel. Miluji ten zvuk a přístup, doufám, že se ti náš zvuk líbí též. Pro čtenáře, původně měl vyjít split Besthöven/Skeleton jako sedmipalec na Cries of Pain records, ale souhlasili i s LP, nicméně label se rozpad a Matt pokračoval sám s The Total End records, kde LP vyšlo a Mick pokračoval sám s Room 101 records. Nutno dodat, že oba dva odvedli dobrou práci a jak Skeleton tak Besthöven jsou velice spokojeni s tím jak LP dopadlo.

06. Co scéna ve vašem okolí (kapely, ziny, místa na hraní atd.)?

Ve Winnipegu je dobrá punková scéna. Myslím, že jedna z nejlepších v Kanadě vzhledem k velikosti našeho města. Mnoho kapel vydává vinyly a každý je nějak zapojený kolem koncertů atd. Máme kolektiv kolem punku/metalu, který má na svědomí krám War On Music, kde se dají dělat koncerty, je to jedna z nejlepších věcí co se udála do doby co Skeleton začal fungovat (haha). Je zde hodně koncertů kam chodí kids rozdílného věku, hraje se na nejrůznějších místech jako sklepy apod. Pár dobrých kapel, které tu jsou: Born Bad, Search and Destroy, Under Pressure, No Fun, Raiden, Vile Hands, Modern Problems, Skunk, Achagathus, Dead Dogs, Kursk a další! Chystá se akce, kde lokální bandy zahrají covery a vzdají tak hold starým kapelám. Skeleton se budou prezentovat jako Anti-Cimex.

07. Co víte o Brazilské scéně a čím je pro vás zajímavá?

Brazílie má parádní raw grindcore scénu. Jedni z nejznámějších jsou (a jedna z mých nejoblíbenějších grind kapel) ROT. Jsem nadšený fanoušek oldchool grindu a zdá se, že Brazilští grindeři jsou přilepený na rok 1989! Odtud pochází totálně zabijácké věci. Stejně tak jsem si všiml, že je zde hodně raw punk kapel (a kdekoli v Jižní Americe), které jsou ovlivněny finskem, Desestre například.

08. Co si myslíš o válce, například když vidíš/slyšíš zprávy o válce a krizi v Gruzii?

Válka je komplikovaná, hrozná věc. Nemyslím si, že vím dost o situaci abych mohl provést podrobnou analýzu toho co se děje, ale myslím, že mluvím za všechny racionálně uvažující lidi, když se zeptám “PROČ?“.

09. Nějaké plány do budoucna, tour po Brazílii?

Rádi bychom. Skeleton nikdy na tour nebyl, protože jsme příliš zaměstnaní životem s dalšími kapelami, ale plánujeme Evropské tour v následujících letech nebo možná Jižní Amerika! Tony/Abuse Records se o tom už zmiňoval.

10. Pokud vím jsi (Dan) zapojen i v jiných kapelách a projektech jako Archagatus, Loutish, můžeš o tom říct něco víc? Vaše nahrávky atd.? Co další členové Skeleton hrají někde?

Jo, hrajou v pár kapelách. Dělám grind/mincecore kapelu Archagathus, která silně čerpá z tvorby ROT, Dahmer, AGx atd. máme spoustu nahrávek a plánujeme další vinyl, kazetu, CD. Loutish je rychlá raw punk kapela jejíž zvuk připomíná Crudity a Mob 47, právě jsme vydali sedmipalec a na dvou právě pracujeme. Já a basák Cam hrajeme v Under Pressure a taky hraje basu v raw grind kapele Violent Gorge. Náš bubeník Mike hraje v Dead dogs, mají venku EP, znějí jako starý Uncrubed!

11. Něco víc, řekni co chceš, merch, sdělení atd.?

Díky za rozhovor Fofao! Máme spoustu triček na prodej, nějaké live kazety Skleteon/Dead dogs, pokud by jste měli zájem kontaktujte nás myspace.com/skeleton nebo skeleton_attack@hotmail.com.
13.08.10 18:21
trojka
           Novinky v distru:          

NOISE MASTER #37 zine
SYSTEMIC DAMAGE / CONCUSSA – split
MATRAK ATTAKK – What The Fuck Is Under The Spotlight? LP
SVAVELDIOXID – Första Dagen Efter Sista Bomben LP
TERLARANG – Forbidden LP
SCUMGUTS – s/t LP
FISSURE / SHACKLES – split 10"
ORBAN / CARL GUT – split EP
WARCOLLAPSE – Bound To Die EP
VA – Hladový Pes Žere Svého Pána EP
BRÜNNER TODESMARSCH – 2012-20:20 MC
GORC / HAEXLER – split MC

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one