Punk zine..!
              Pořádáme:             

23. 04. 2022
Plzeň (Družba)
NONSANTO (pol), ZATRATA (pol), LILIxELBE


FB event

                Pozvánky:              

ETERNAL NOISE MISERY vol. III

                  Akce:                   

                 TOP 3:               

SPAZZ - Crush Kill destroy MC
STRAGE DI STATO / DEATH CULTURE DEPRIVATION - split MC
D.F.C. - O Massacre Da Guitarra Eletrica MC

Ramming speed

Čerstvý rozhovor pořízený ze srpna 09 s americkými thrashry Ramming speed, převzatý z internetového metalového zinu Ice Vjala (ice-vajal.com). Pokud vám název téhle vypečené sebranky něco říká, dost možná jste slyšeli o jejich koncertu v Praze nebo jste tam možná byli…
Autor: Trojka

01.Na začátek prozraď jak se zrodili Ramming speed!

Kapela vznikla v roce 2005, potkávali jsme na Berklee College of Music v Bostnu. Kallen Bliss a Ricky Zampa, naši dva kytaristé, kteří studovali společně s naším prvním basákem Derekem Cloonanem. Derek je představil Petemu Gallegherovi, náš první zpěvák a Jerremymu Nissenbaumovi (bubeník), znám je ze společného vyrůstání na Long Island, NY. Jeremy táhnul více směrem k death metalu a tak nás po prvním tour opustil a přešel do kapely Lecherous Nocturne. Já jsem hrál na bicí v hardcore/metalové kapele a zdálo se, že nám to s klukama perfektně sype. Derek v tomto roce odešel a pokračoval osobním životě (holka, škola, práce atd, obtížné věci, když hraješ v kapele), takže jsme přijali legendárního špindíru Phila Harwooda z Bones Brigade a Coctopus. Za ty čtyři dlouhé roky jsem jeli sedm turné a máme za sebou stovky koncertů ve státech a Evropě. 

02. Proč jste vybrali jméno Ramming speed?

Je to skeč z Americké komediální šou Mr.Show, všichni jsme velcí fanoušci. Před pár lety jsme se společně s kamarády po koncertě dívali na TV a přepnuli na gay porno, které se jmenovalo Ramming speed. Zdálo se, že je to perfektní jméno pro rychlou metalovou kapelu, která se nemá brát moc vážně. Od mnoho lidí jsme slyšeli, že jsme to převzali z Army of Darkness nebo Animal House, což by se dalo akceptovat, ale ve skutečnosti to je falešný film o dvou chlápcích, kteří se mlátí navzájem.

03. Ve vaší muzice se promítá vliv thrash metalu osmdesátých let, ale i jiné prvky. Které kapely vás ovlivnili? Které kapely vás stále inspirují?

Thrash je zřejmě největší částí našeho puzzle, ale je tam i punk, hardcore, grind, NWOBHM, classic rock.. všechny ty blbosti najdete v naší produkci. Písničky nejčastěji píšou naši dva kytaristé a náš zpěvák. Kallen (kytara) má rád raw hardcore a d-beat jako Skitsystem a Disfear, Ricky (kytara) sjíždí Terrorizer a Napalm death a Pete (zpěv) většinou píše deth metalové rify, které tam slyšíte. Náš nový basák Phil hrál v sedmdesátých letech v kapele Coctopus plíživé a rockové basové linky. Navenek je náš sound ovlivněn myšlenkami Black flag, hraj dokud se z toho nezblázníš a říkají seru na všechno ostatní. Samozřejmě jsme metalová kapela, ale všechno je DIY / punk rock je pro nás vzdálený, hrajeme pro všechny věkové kategorie, booknig si děláme sami. Právě jsme podepsali smlouvu s Candlelight records a je pro nás divné, že jsme na opravdovém labelu s lidmi, kteří nám pomáhají. So far so good!

04. Album se jmenuje Brainwreck…Máte pocit, že vám chátrá mozek? Nebo je ten název zaměřen na někoho jiného?

Hrajeme jak nejčastěji to jde a tak se stane, že se vám váš osobní život začne hroutit. Opustí vás holka, vykopnou vás z práce, vyhodí z bytu… všechny tyhle sračky. Někdy se probudíte, nadáváte, držíte se za hlavu “co sakra mám dělat se svým životem“. Odpověď: sedni do dodávky a jeď. Kromě obecné deprese a hněvu je hodně nápadů z filmu Volný pád. V podstatě jde o to, že úplně normální chlap ztratí vše a stane se z něj totální maniak. Název alba by mohl být o komkoli, ale určitě to souvisí s tím chlápkem na obalu, haha. Také znám Peteho pocity, když k nahrávce psal texty. Všechny politické témata, které se zde objevují, jsou dosti skličující a dobře zapadají do názvu alba.

05. Některé songy jsou z vašeho EP, proč jste vybrali zrovna tyhle?

Jsem rád, že sis toho všimnul! Všechny songy na EP jsme nahrávali v naší zkušebně, byly dost dobré takže si zaslouží lepší nahrávku. Když jsme to poprvé nahrávaly byli jsme přerušeni a některé songy byli vymazány, protože chlap, který nám to nahrával byl zadržen za prodávání drog a vypnuli nám elektřinu. Nechtěli jsme to znovu nahrávat a tak jsme vzali dva nejlepší kousky. Nakonec dobře zapadají mezi nové písně na albu.

06. Vaše songy se liší od tradičních Heavy metal thunder , Shane embury? Měli jste někdy obavy, že jste pro thrash metalisty příliš odlišní?

Myslím, že rozdílnost nám pomáhá odlišit se od ostatních kapel. Existuje mnoho nových kapel, které se v posledních dnech derou na povrch, ale zdá se, že ignorují začátky heavy music, kdy thrash začínal. Je to prostě větší zábava to mixovat. Myslím, že se tím koncert stává zajímavějším a drží tím dav ve varu.

07. Máte nějakou zpětnou vazbu, aby jste se přesvědčili, že se vaše hudba líbí?

Udělali jsme záznam s celého sedmi-týdenního turné po US, abychom se ujistili, že je všechno bylo, tak jak má být. Když jsme přijeli domů, udělali jsme pár úprav a zamířili přímo do studia nahrát to na pásku.

08. Jaká je thrash scéna v Bostonu? Můžete hrát koncerty ve vašem rodném městě, máte v nejbližších dnech nějaký koncert, menší tour?

Hrajeme v Bostonu, skoro každý měsíc, ale není to naše nejoblíbenější město pro koncerty. Daleko lepší jsou náhodné místa třeba na Floridě nebo v Ohiu. Metalová scéna teď hodně roste v Massachusetts. Mnoho místních kapel začalo dělat koncerty a zdá se, že stále víc lidí na ně dochází. Momentálně jsme se vrátili z osmy-týdenního tour po Evropě a stihli jsme to objet od Islandu až po Polsko. Bylo to úžasné dobrodružství, ale teď všichni potřebujeme pauzu! Budeme hrát z thrashery z Memphisu Evil army v polovině září, jedou tour společně s Down a The Melvins a poté se v říjnu chystáme na US turné společně s Cannabis corpse (členové Municipal Waste a Battlemaster). Neděláme malé tour!

09. Co dál můžeme očekávat od Ramming speed?

Máme EP, které by mělo vyjít na Punks before profits a je to zatím ta nejlepší muzika co jsme nahrály. Jsme velmi hrdí na Brainwreck, ale nové songy jsou o level výš. Tenhle tok jsme nahráli hodně 7“ splitek s kapelami jako ANS (Texas), Hot Graves (Florida), Battlemaster (Virginia) a Burning the prospect (UK), ale jen čas ukáže, které z nich vyjdou. Chystáme se ke psaní nových songů pro naše další album a doufáme, že se do studia dostaneme někdy v zimě. Po pádu našeho US tour plánujeme turné po východním pobřeží (USA) a Puerto Rico, také se příští léto chystáme opět do Evropy! Podívejte se po re-releasu Brainwreck, který brzo vyjde na Candlelight records. Vinyl seženete na Brutal panda records a digipack na TDB records (tdbrecords.com).
23.09.09 10:23
trojka
           Novinky v distru:          

RABIES / GARAPAL - split LP
NOISE MASTER #37 zine
SYSTEMIC DAMAGE / CONCUSSA – split
MATRAK ATTAKK – What The Fuck Is Under The Spotlight? LP
SVAVELDIOXID – Första Dagen Efter Sista Bomben LP
TERLARANG – Forbidden LP
SCUMGUTS – s/t LP
FISSURE / SHACKLES – split 10"
ORBAN / CARL GUT – split EP
WARCOLLAPSE – Bound To Die EP
VA – Hladový Pes Žere Svého Pána EP
BRÜNNER TODESMARSCH – 2012-20:20 MC

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one