Punk zine..!
               Na cestách:             

MALLORCA, GR 221: 19. - 26.12. 2020

                Recenze:               

END RESULT – Hellfire EP

WARCOLLAPSE – Bound To Die EP

                Reporty:               

27 Lecie rozbratu 10 - 11. 9. 2021

     Pozvánka na koncert:     

22.01.22 – Praha (007) – HAGZISSA (DE), HEXENBRETT (DE), BAHRATAL

                  Akce:                 

                 TOP 3:               

ENDLESS SWARM / FARŠAS - split EP
SPAZZ - La Revancha MC
HORROR VACUI - Living For Nothing... MC

Power is poison

Rozhovor s Holandskou anarcho-punkovou kapelou Power is poison, který je převzat z šestého čísla anglicky psaného fanzinu Schizo, který vyšel v listopadu 2010.


Autor: Trojka

Power is poison z holandského Den Haagu mají na kontě mnoho koncertů s nejrůznějšími kapelami z celé Evropy. Rozhovor s kytaristou Jobbym je o politické situaci v Evropě, DIY, punku a samozřejmě o Power is poison a jejich nahrávkách, navštiv jejich myspace a stahuj parádní anarcho punk!

myspace.com/powerispoison

01. Co si myslíš o krajně pravicových stranách, které by měli zasáhnout Evropu?

Je to noční můra, za posledních deset let se to k nám pomalu plíží. Poučíme se z historie? Asi ne. Nová pravice se snaží vypadat slušně, obleky a kravaty, ale když se pozorně zaposloucháte, slyšíte mezi řádky stará rasistické žvásty.

02. Máš nějaké politické aktivity?

Pokud myslíš jestli jsem aktivní, tak nějakým způsobem ano. Přiznám se, že už nejsem tak aktivní jako dřív, je to ze zdravotních důvodů, nejvíc aktivní jsem v antifašistických skupinách. Pomáhám propagovat antifašismus, ale začíná to být trochu nebezpečná věc. Média se snaží vyhovět lidem jako Geert Wilders (nizozemský politik, který je znám díky svým názorům na omezení imigrace pozn.překladu) nebo v Británii Nick Griffin (člen krajně pravicové strany BNP v Británii pozn. překladu), kteří se schovávají pod maskou a mluví o svobodě projevu, v Holandsku je špatná doba pro propagování antifašismu v tisku. Něco tu smrdí a nelíbí se mi to.

03. Tvé tři nejoblíbenější kapely a proč sis je oblíbil?

OI POLLOI, protože nikdy nepřestanou dělat to co dělají. Stále hrají ve squatech, na malých místech, vydávají DIY nahrávky a to víc jak 25 let.

BURNT CROSS se stali mojí oblíbenou kapelou tak před třemi lety, když jsem navštívil jejich myspace profil. Ačkoli kapela neodjela žádné tour, nehraje moc koncertů, jsou aktivní dík svým nahrávkám, kterými šíří svoje názory a to všechno dělají doma v ložnici, DIY do morku kostí.

GLOBAL PARASITE je nová kapela z Walesu, která mě dostala jejich novým albem a jejich koncerty. Tahle kapela má co říct a nebojí se to prosadit

04. Ok, a teď k Power is poison. Představ členy kapely a popiš váš hudební styl?

V tohle okamžiku jsou Power is poison pouze já (Jobby - kytara), a Rene Riot (zpěv). V brzké době vyzkoušíme nového bubeníka a basáka. Naši hudbu bych popsal jako punk, řekl bych, že jsme byli ovlivněni anarchistickým hnutím v osmdesátých letech, ale zníme víc jako Chaos UK s drobným nádechem crustu let devadesátých.

05. Můžeš napsat krátký scene report z místa kde žiješ?

Žiji v Den Haagu (The Hague), který se nachází v Holandsku. Je to malé město se spoustou squatů, kde se dají dělat koncerty. Nejčastěji chodím na místo zvané Pirata Bar, odehrává se tu mnoho koncertů, je zde Vegan cafe, zkušebna pro kapely, dělají se tu workshopy a je zde prostor pro divadelní skupiny. Squat ve kterém žiji je dost podobný, ale není tu tolik punkových akcí, žije tu hodně milovníků techna. Vzniká tu mnoho kapel, které jsou aktivní v antifašistických skupinách. K dispozici je i anarchistická knihovna, která jistě stojí za návštěvu. Dalo by se toho využít daleko víc, ale squateři jsou stále pronásledováni a mnoho squatů bylo zrušeno.

06. Jaké nahrávky jste doposud vydali a jaké jsou ohlasy?
 
Na vinylu nám vyšli čtyři split EP s kapelami Scatlover, G.B.O. Chicken´s call a Totälickers. Také jsme dali naše EP ke stažení na internetu přes kanadský label Moshpit tragedy records. Odezva byla velmi dobrá, většina recenzí byla kladných

07. Co si myslíš o současné DIY punk scéně?

Myslím, že je dost silná. Nikdy jsme neměli problém s bookingem nějakého DIY tour a je super vidět tolik lidí, kteří jsou aktivní. Je mnoho nových nadšených punx, kteří se do scény zapojují.

08. Pokud vím děláš fnazine, tady je prostor k tomu abys ho představil…

Ve skutečnosti žádný zine nedělám. Byl to pouze projekt na myspace, který už teď nedělám. Chtěl jsem se zeptat jestli bych v budoucno mohl napsat nějaké recenze pro tvůj zine.

09. Když se bavíme o fanzinech. Co si myslíš o zinové scéně? Osobně bych řek, že internetové blogy zničili spoustu dobrých papírových zinů, jak to vidíš ty?

Na tuhle otázku mám smíšené pocity. Někteří punx si udělají čas na to aby kontaktovali kapely/osoby, udělají s nimi rozhovor, jdou do copy centra kde udělají pár kopií a pak zine vezmou na koncert, kde ho zadara rozdávají, tenhle koncept zinů mam nejradši. Miluji, když se vrátím domů, moje peněženka je prázdná a můžu si přečíst nějaký dobrý ziny, který jsem si donesl, nechápu, že se spousta lidí přesunula na internetové ziny/blogy. Jejich výhodu je, že jsou snadno k dispozici a dostane se k nim více čtenářů. Naší kapele internet dost pomohl a bez něj by jsme dost těžko dělali tenhle rozhovor, ale může porazit skutečnou věc.

10. Všichni turisté si myslí, že Nizozemsko je velmi liberální stát, jak je to doopravdy a co drogy, které jsou zde legální? V nizozemskou je mnoho krásných míst, ale jak to vypadá s životními podmínkami v této zemi?

Holandsko není liberální zemí o nic víc než ostatní země. Drogy tu nikdy nebyly “legální“, oni pouze neprosadili zákon týkající se marihuany. Stále můžete jít do vězení za pěstování a prodávání na ulici, samozřejmě je lehké dostat se tu k tvrdým drogám, ale ty jsou stále nezákonné, pokud máte problém s drogami nejdříve vás pošlou na léčení, až pak do vězení. Sociální systém je založen na tom, že co vám dá, chce i zpět, ale momentálně je zvolena nová vláda a věci se mění k horšímu. Dělají se škrty ze všech dávek… i invalidní dávky jsou stále kráceny.

11. Ok, zpátky k Power is poison. Změnil se nějak váš styl po výměně členů?

Ne, nemyslím si, píšu veškerou muziku a ta zůstává stejná. Jsme DIY kapela a nahrávali jsme nahrávku aniž by jsme věděli jaký zvuk z toho vyleze, naše nahrávky se liší, ale styl písní zůstává stejný. Když jsme začínali byli jsme označováni jako crustová kapela, protože jsme nosili dredy a pak pár lidí říkalo, že jsme se vrhli na punk. Pokud si nás někdo poslechne, měl by vědět, že jsme se k punku nikdy nevrhli, my hrajeme punk od začátku. Mnoho lidí soudí podle toho co vidí a ne podle toho co slyší. Hrajeme rychle a hrajeme punk.

12. Jaké máte plány pro rok 2011?

Bude to pro nás klidný rok, posledních pět let jsme byli velmi zaměstnáni, začátkem roku by nám mělo vyjít CD s naší diskografií u Pumpkin records. Hodně času strávíme v nahrávacím studiu, protože chceme do konce roku 2011 nahrát nové album a v roce 2012 s ním vyjet na tour. Tenhle rok žádné tour nepojedeme, budeme hrát na lokálních koncertech a chceme vyzkoušet nové songy na živo.

13. Jaký alkohol preferujete a který na punkových koncertech nejčastěji vidíte?

Už nepiji ze zdravotních důvodů, ale dřív to bylo nejčastěji pivo. V Holandsku na koncertě nejvíce uvidíte pivo… je levné… v supermarketech je hodně levné a na většinu koncertů ve squatech si můžete přinést svůj alkohol, sem tam uvidíte flašku vodky nebo whisky. Na squatech se nemůže prodávat tvrdý alkohol, ale pivo je ok.

14. S jakou kapelou byste jeli na tour a nezapomeň zmínit proč?

Burnt cross, protože jsem se s nimi ještě nepotkal, pouze na internetu a rád bych si poslech jejich songy na živo. Odehráli jsme hodně koncertů s Global parasite a Dead subverts, ale nebyli jsme s nimi na tour, ale jel bych s nimi rád, protože mají dobré názory, dobré songy a je s nimi zábava.

15. Ok, to je všechno, pokud máš něco co bys chtěl dodat nebo se mě na něco zeptat…

Díky za rozhovor a všem co nám kdy pomohli. Fuck off pro všechny, kteří šíří naše MP3 po internetu aniž by se nás zeptali. Pokud máš zájem o MP3 Power is Poison, seženeš je na stránce: moshpittragedy.com
18.01.11 13:50
trojka
           Novinky v distru:          

NOISE MASTER #37 zine
SYSTEMIC DAMAGE / CONCUSSA – split
MATRAK ATTAKK – What The Fuck Is Under The Spotlight? LP
SVAVELDIOXID – Första Dagen Efter Sista Bomben LP
TERLARANG – Forbidden LP
SCUMGUTS – s/t LP
FISSURE / SHACKLES – split 10"
ORBAN / CARL GUT – split EP
WARCOLLAPSE – Bound To Die EP
VA – Hladový Pes Žere Svého Pána EP
BRÜNNER TODESMARSCH – 2012-20:20 MC
GORC / HAEXLER – split MC

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one