Punk zine..!
              Pořádáme:             

23. 04. 2022
Plzeň (Družba)
NONSANTO (pol), ZATRATA (pol), LILIxELBE


FB event

                Pozvánky:              

ETERNAL NOISE MISERY vol. III

                  Akce:                   

                 TOP 3:               

SPAZZ - Crush Kill destroy MC
STRAGE DI STATO / DEATH CULTURE DEPRIVATION - split MC
D.F.C. - O Massacre Da Guitarra Eletrica MC

Peace or Annihilation

Převzatý rozhovor z internetového zinu Vermynoze Pútrida, který má na svědomí Fafao (Besthöven), tentokrát vyzpovídal kapelu Peace or Annihilation z Indonésie, kteří mastí parádní syrový d-beat.


Autor: Trojka

Neskutečně syrový fucking crust z Indonésie, Peace or annihilation

01. Na úvod zkuste napsat něco o historii Peace or annihilation, změny v kapele atd…

Peace or annihilation se dali dohromady v roce 2004, když se pět osob potloukalo kolem sebe, mluvilo/diskutovalo, pořádali se  koncerty, food not bombs atd. Za tu dobu co jsme spolu se snažíme tvořit hudbu vycházející z Discharge, AntiCimex a Moderat Likvidation. První sestava vypadala následovně: Buzz - zpěv, Ari - basa, Andras - bicí, Toto – kytara a Black – kytara. V téhle sestavě jsme nahráli naši první demo kazetu “Reborn And Distort” a první album “Dis-Nightmare Still Continues” na cd-r. Black se poté rozhodl opustit kapelu z důvodu vytíženosti ve svojí hlavní kapele, odešel pouze jeden ze čtyř takže to táhneme dál až dodnes a výsledkem je naše druhé album “Horrific Disturbing Vision Of War” a EP na cd-r “Demolition Of Raw Assault-Skull Fucking Armageddon” pokud se Andras rozhodne pokračovat v jeho studiu v USA (on se vrátí) budeme muset hledat nějakého bubeníka.

02. Proč Peace or annihilation? Zvolání od Crucifix?

Poté co jsme složitě vymýšleli název kapely, rozhodli jsme se použít frázi z mluveného slova Crucifix, mělo to pro nás silný význam a poslední slovo, které křičel Shaira bylo “Peace or annihilation“ a v našich hlavách to vyvolává určité myšlenkové pochody. Yeaaa... samozřejmě že máme moc rádi Crucifix.

03. Jak to vypadá z crustovou scénou ve vašem okolí? Kapely, ziny, koncerty atd?

Za poslední dobu se tu crustová scéna rozrostla, ale je to vždy nahoru a dolů, od vzniku někdy 1996/1997. Není tu moc lidí, kteří poslouchají crust, takže je těžké zorganizovat nějaký čistě crustový koncery, většinou hrajeme s kapelami jiné punkové odnože, ale vždy nás to baví. Samozřejmě, že jsou tu i totální crustové akce, ale jsou spíš menšího rázu, protože nepřijde tolik lidí. Yeaaa… v duchu discrustu tu máme pár dobrých kapel, jako Zudas krust, jsou hodně produktivní po jejich 3-way splitu s kapelami Ajoitus, Abnorma a Kontra Social vydali jejich první album na CD, Hellowar mají na kontě dva albumy a chystáme s nimi splitko, které vyjde na Disarmament records (Malajsie) a v listopadu bude turné po Malajsii a Singapuru, kapely Bullet proof, A system rijek, Wave of fear, Satellite už hrají nějakou dobu a v nejbližší době by měli vyjít nějaké DIY diskografie u Japonského vydavatelství. Total banxat, Murderat a mnoho dalších. Zinů není mnoho, myslím si že je to leností. Existují tu pouze 4 ziny, v kterých se dozvíte něco d-beat/crust/punku. Možná je jednoduší prolistovat internet, hahaha…

04. Považujete se za crust kapelu? D-beat?

Myslíme si, že jsme spíš d-beat kapela, protože jsme hodně ovlivněny d-beat kapelami z 80. let z celého světa, než čistě crustovými kapelami. Ani nikdo z nás neposlouchá crustové kapely každý den, nikdy jsme ani nepřevzali cover od nějaké crust kapely. Hrajeme energicky, výkonně, syrově, máme pocit jako by jsme bořili rozdílové zdi.

05. Jaké kapely na vás měli největší vliv? Nejoblíbenější kapely?

Discharge, AntiCimex, Moderat Likvidation a MOB 47.

06. Myslím si, že jste dost tvořivý a originální…od té doby co jsme viděl “sekeru“ jako papírový obal vašeho dema!! Supr…a pak “digipackový“ obal vaší kazety (taky hodně pěkná práce), kolik jste udělali kopií?

Dík za pochvalu Fafao, první věc proč jsme se tak rozhodli, byl náš malý rozpočet na vytvoření kopií, hledali jsme nějakou levnou variantu, papírový obal ve tvaru sekery byl vyroben z kartonu, takže byl recyklovatelný a ručně lepený. Moc lidí nerespektuje cd-r a pokud budeme dělat obvyklá dema bude snazší je vyhodit. Pak jsme jen čekali jak to lidi přijmou? A jestli si to ponechají v jejich sbírce. Kazetu jsme zvolili proto, aby každý věděl jak draho prodává komerční průmysl svůj výrobek a my prostě chceme aby si naši nahrávku mohl poslechnout každý za co nejmíň peněz. Kazet jsme udělali asi 200 kopií a cd-r asi 100kopií.

07. Proč zpíváte o válce? Myslíte, že lidstvo někdy dojde k úplnému míru?

Protože je všude kolem tolik válek, už první punkové kapely psali texty o válkách. Lidé zapomínají na své hodnoty, všichni jsou rozděleni národy, náboženství, rasy a mnoho dalších. Dominance a chtivost moci vytvářet nespravedlnost vůči všem lidským bytostem, vytvářet lidské třídy to je důvod proč stále probíhají války, proto tolik textů proti válce, nesnášíme hloupé iluze války. Pokud budeme věřit v mír, možná nějaký den přijde, ale v poslední době jakoby neexistoval. Nevím co se stane, pokud budou lidé žít životy jako pomstu. Mnoho dětí ve věku 3-5 let na vlastní oči sleduje jak jejich rodiny umírají. Žijí svoje životy ve slepotě a všichni mají v hlavách pomstu, nepoužívají svoje srdce. Co se stane s příběhem lidstva dnes, bude mít vliv na budoucnost “Včerejší strach, dnešní noční můra“.

08. Co vaše nové CD na Black seeds records? Nějaké nové postřehy?

Yeaahh…je skvělý! Děkujeme moc Jerrymu z Black seeds records za znovu vydání našeho druhého alba na CD a dosáhnout něčeho, co je nám daleko vzdáleno.

09. Jaká je vaše sestava za poslední týdny? Co dělají členové kapely (další kapely, ziny, projekty, distra atd.), kolik vám je let a co děláte v normálním životě?

Nedávno jsme museli nahradit bubeníka Andrase (23 let), ale jenom na chvíli. Roy bubeník ze Zudas krust s námi hrál v našem odděleném projektu Hellowar, nějaká nahrávka vyjde na Disarmament records, split cd s Blinded Humanity vyjde pod hlavičkou Azaghdei records., a split EP s Kruel vyjde na Yellow Dogs records. Roy je nyní zaneprázdněn hraním ve svojí hlavní kapele a tak ho nahradil Iink. Toto (32 let), náš kytarista hraje v punk-rockové kapele Dead Germs jako basák, má rozjeté malé distro a s kamarádem tiskne trika. Ari (32 let) hrál v hc/punkové kapele The Idiots, působil tam jako zpěvák, hrál na basu v Grave Dancers, provozuje distro a vydává fanzin Hantam Stagnansi jehož jedenácté číslo je právě vyšlo. Buzz (29 let) hraje pouze v Peace or annihilation a pracuje na plný úvazek jako barman. A každý z nás se zapojuje do různých aktivit pořádání DIY koncertů, benefitů, food not bombs a další.

10. Jaký je život v Indonésii? Je těžké být punkáčem, ve vašich podmínkách? Jak je to u vás s prací, je těžké nají práci se “špinavým vzhledem“ a “bláznivými účesy“?

Je těžké žít v Indonésii máme tu dlouhodobou finanční krizi, která trvá až do teď, chtějí nás všechny přinutit k dluhům a mít nás tak pod palcem, je to pěkná hovadina. Všechno se zdražuje a je to totální nepoměr vůči našim platům. Stát se punkáčem není nic těžkého, protože teď je to mnohem populárnější než před deseti lety. Nemyslím si, že punkáči by byli nějak víc napadáni policií, myslím, že nebezpečí je pokaždé, když vyjdete na ulici, zkorumpovaná policie hledá peníze, to je ten důvod proč je po každém chtějí. Z čeho mám opravdu strach jsou skupiny fundamentálních fašistů, náboženských fanatiků. To je nástroj vlády, když začne narůstat odpor, vždy jsou daleko brutálnější než policie, která je chrání. Dostat práci? Ano, to je opravdu těžké a to nejen pro punkáče, mnoho lidí je bez práce a žije v chudobě, je jen malá šance dostat práci. Není tak těžké sehnat těžkou práci, za malou mzdu, ale je to jako otroctví. Například můžete sehnat práci a stavět baráky nebo mýt talíře v restauraci osm hodin s platem pět dolarů na den.

11. Jak je to u vás s koncerty? Jak vypadají místa kde se hraje? Řekněte něco málo o místních kapelách… a jaké kapely jsem třeba zavítali na turné.

Skoro na každém koncertě nebo festivalu hraje 10-25 kapel, aby se přišlo podívat co nejvíce lidí a kapely mohli dostat nějaký cesťák, zaplatit náklady za pronájem a aparaturu. Je těžké tu uspořádat koncert, protože pokaždé musíme něco pronajmout za nemalý peníz. Většinou se dělají společné koncerty, kdy každá kapela nějak přispěje, je skoro nemožné dělat koncerty o pěti kapelách, protože cena vstupenky by pak byli velmi drahá a nikdo by se na koncert nepřišel podívat, efektivní cestou je pozvat 10-15 kapel a cena vstupného není nijak drahá. Obvykle jsou koncerty pořádané v hospodách/parcích/studiích/kavárnách/zahradách nebo jakékoliv místo vhodné na koncert. O místních kapelách už jsem se zmínil v otázce číslo tři. V listopadu tu bude anglická grindová kapela Krupskaya, Pisschrist a d-beatové kapely z Austrálie přijedou v lednu, Arson project v prosinci.

12. …a to už je konec… konec je blízko… je čas říct…

Říct poslední sbohem…hahaha. Fafao díky za rozhovor, dlouhou životnost tvému zinu a Bethöven. Díky moc za poslech naší kapely, doufám, že v budoucnu budeme moci pracovat na jakémkoli společném projektu.

www.myspace.com/poasound
20.11.09 15:36
trojka
           Novinky v distru:          

RABIES / GARAPAL - split LP
NOISE MASTER #37 zine
SYSTEMIC DAMAGE / CONCUSSA – split
MATRAK ATTAKK – What The Fuck Is Under The Spotlight? LP
SVAVELDIOXID – Första Dagen Efter Sista Bomben LP
TERLARANG – Forbidden LP
SCUMGUTS – s/t LP
FISSURE / SHACKLES – split 10"
ORBAN / CARL GUT – split EP
WARCOLLAPSE – Bound To Die EP
VA – Hladový Pes Žere Svého Pána EP
BRÜNNER TODESMARSCH – 2012-20:20 MC

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one