Punk zine..!
              Pořádáme:             

23. 04. 2022
Plzeň (Družba)
NONSANTO (pol), ZATRATA (pol), LILIxELBE


FB event

                Pozvánky:              

ETERNAL NOISE MISERY vol. III

                  Akce:                   

                 TOP 3:               

SPAZZ - Crush Kill destroy MC
STRAGE DI STATO / DEATH CULTURE DEPRIVATION - split MC
D.F.C. - O Massacre Da Guitarra Eletrica MC

NUCLEAR DEATH TERROR

Tentokrát jsem přeložil rozhovor s dánskou kapelou Nuclear Death terror, která mě totálně rozsekala jejich novým EP "Ceaseless Desolation". Rozhovor jsem převzal z Vermynoze Pútrida e-zinu, který dělá Fofao brazilských Besthöven a najdete tam spousta rozhovorů, jako poslední přibyl rozhovor se slovenskými Beton.

Autor: Trojka


Z Dánska přichází “Total fucking scumcrust“ NUCLEAR DEATH TERROR!!! Ze stejného místa jako můj kamarád Jakob (Plague bearer a Mareridt). V poslední době je to jedna z mých nejoblíbenějších curst kapel! Tohle nepotřebuje úvod…

01. Něco na začátek, jak vzniknul Nuclear death terror (line-up, atd.)?

Sestava je následující: Eyal – basa, Chrsitina – kytara, Adam – zpěv a já (Cormy) – kytara a zpěv. Snažíme se sehnat nového bubeníka, ale je složité najít někoho vhodného. Zatím nám hraje Stefan ze Skitkids nebo Tim s Pisschrist, stojí za našim tour v Mexiku a některými zimní koncerty v Německu a Švédsku, než najdeme někoho stálého. Jako NDT jsme začali v roce 2003, Christina a Adam předtím hráli v anarcho-punkové kapele Uro a chtěli hrát něco tvrdšího a víc do crustu, takže jsem začali hrát s Jeppem, který hrál na bicí v Uro. Po několika personálních změnách a změnách v žánru Jeppe odešel, oslovili jsme Eyala, a já oslovil našeho starého bubeníka Yogi. Napsali jsme pár songů, nahráli demo a začali koncertovat.

02. Proč právě “Nuclear death terror“?

V podstatě jsme nemohli přijít na nic jiného! Pravdivý příběh je takový, že jsme jedno nedělní ráno byli opilí a dali do klobouku spoustu tupých “crustových“ slov, některé z nich jsme náhodně vytáhli a tohle bylo nejlepší! Jsme rádi, že se nejmenujeme Nuclear fire legion nebo Apocaliptic napalm insanity – tak blízko jsme byli! Mohli bychom říct, že je to politické pojednání o současném stavu světa…bollocks!

03. Vaše oblíbené kapely a ty které vás ovlivnily?

Jako kapelu dohromady nás asi nejvíc ovlivnily Discharge, Doom a Extreme noise terror. Také hodně severská škola jako Shitlickers, Anti-Cimex, Disfear, Bombanfall, Crude SS atd. Pokud jde o každého zvlášť, Christinu ovlivnil hlavně anarcho-punk a crust jako Crass, Antisect, Hellbastard, Sacrilege a další. Samozřejmě to má vliv i na celou kapelu. Eyal má rád death metal a švédský crust. Já má rád black/death metal a hodně brutální syrový punk a crust. Adam, jedině Iron Maiden! Ne, on má rád spoustu kapel, ale jeho skutečnou vášní jsou Maiden!

04. Slyšel jsem, že v poslední době hrajete trochu jinou muziku, více do metalu, co byste k tomu řekli?

Jo, tímhle směrem jsme se začali ubírat teprve nedávno. Předtím to bylo více o intrech a muzice jako Blot Thrower, Scarilege, Deviated Instinct a Antisect, mix syrového d-beatu, ale teď je všechno trochu víc složitější. Hrajeme víc punku a metalu dohromady, něco jiného něž moderní d-beat a daleko od neo-crustu, který převládá v posledních letech. Nikdy jsme neměli co dočinění s neo-crustem, ve skutečnosti naše kapela je reakce na to co považujeme za opravdový crust! Nesnáším snobství a elitářství v politice a v osobním životě, ale v muzice je to nezbytné (dělám si srandu). To co hrajeme teď je ovlivněno kapelami jako Hellhammer, Bathory, raná Sepultura nebo Sarcofago s tím co jsme doposud dělali, muzika se tak stává brutálnější, zajímavější z hlediska struktury a postupu. Také je tam cítit vliv švédských kapel Nihilist/Entombed, Dismember a Grave nebo amerických Morbid Angel, Obituary, Repulsion or Autopsy… v podstatě je to mix syrové techniky s kurevsky odpornými střevy…vším tím je ovlivněna moje hra na kytaru. Nebo přesněji, tak jak bych si přál hrát!

05. Kdo z vás tvoří texty a co se v nich snažíte ukázat?

Všechny texty píšu já. Myslím, že pro mě je to snazší, protože angličtina je můj rodný jazyk, jsem z Irska a také jsem pracoval jako spisovatel. Co se týče textů s touhle kapelou se snažím být více selektivnější, než u věcí co jsem dělal předtím. Nechci dělat jednoduché myšlenky. Ano, máme hodně “warsongů“ (hehe), ale snažím se vyjádřit neochabující brutalitu a dehumanizaci válčení jiným způsobem než Cal z Discharge a ne jen psát “válka je peklo, peklo je válka“, nebo cokoli jiného. Nechci se inspirovat přímou politickou akcí, abych říkal "je to špatně, měli byste být proti ní", ale radši ukážu obraz zoufalství a utrpení, který zobrazuje svět, tak jak ho vidím já. Není to jen válka, je to drogová závislost, alkoholismus, policejní brutalita, domácí násilí, sexuální zneužívání, nedostatek osobní úvahy, a mnoho dalších problémů. Nikdy není nedostatek problémů o kterých psát. Příliš často můžeme vidět texty s dodatečnými nápady, které kapela přidá na poslední chvíli, protože příliš dychtí po jeho dokončení a následného hraní, místo toho, aby ho dokončila, jak nejlépe umí. Pro mne jsou texty stejně důležité tak jako hudba a grafika potřebná k nasátí té pravé atmosféry a aury, která tvoří dobrou crustovou nahrávku.

06. Jaká je dnešní scéna v Dánsku? Na jakých místech se dá hrát? Zmiňte nějaké místní kapely s kterými jste hráli? Jak je to u vás s kulturním děním ziny, distra atd.?

Scéna v Dánsku je podle mého názoru dobrá. Je zde nová vlna kapel, hodně hardcorových kapel, které hrají oldshool hardcore, ne tu moderní sračku. Nejsou tak ovlivněny americkým stylem jako posledních pár let, je to víc thrasové a některé dobré mladé kapely. Momentálně zde kromě nás nikdo podobný není… jsou zde Realm of Chaos, ale ty jsou zrovna tak death metal jako crust. Přes most v Malmö máme Fy Fan a Skitkids, kteří jsou úžasný, ale v Kodani je to všechno hardcore. Není zde mnoho dister, jediné opravdové jsou Plague Bearer a Tortyrdöd, které jsou opravdu dobré. Žádné ziny. Je tu jeden dobrý obchod s nahrávkami, Repo man records, který vede Tommas z Gorilla Angreb. Byl součástí Kick´n´punch records společně s Jakobem, který dělá Plague bearer. Oba nyní dělají oddělené hardcore labely, Adult crash a Hjernesind, které mají trvalý přísun kvalitních hardcore-punk kapel, které se derou na povrch. Co se týče míst kde se dá hrát, je zde pár pohodových sklepních barů, ale není jich tolik od té doby co zavírají autonomní centra (Ungdomshuset). Ale v blízké době se chystá otevření nových autonomních center, a bude zde mnoho DIY punkových koncertů jako tomu bylo dřív.

07. Co si myslíte o scéně v Brazílii dnes a v minulosti?

Musím se přiznat, že víc toho vím o minulosti než o současnosti. Za ta léta jsem měl příležitost slyšet kapely od Besthöven přes Neurose Urbana k Discarga, ale to není scéna. Mám rád mnoho starších kapel jako například Armagedom, Ratos de Porao, Lobotomia, a všechny ty lidi. Mám-li být upřímný nejradši mám starý death/black/thrash. Všechny rané věci od Sepultury zastřely mou mysl. Dokonce až k Chaos AD. Za poslouchání tohohle rámusu uprostřed ničeho jsem vyrůstal v Irsku a mělo to na mě masivní vliv, ale ztratili mě s albem Roots, ale pak jsem se vrátil a našel alba jako Beneath The Remains, Arise, Schizophrenia a Morbid Visions a stali se mojí absolutně nejoblíbenější kapelou za všechny ty roky. Pak jsou tu taky Sarcofago a Sextrash, nemluvě o Vulcano. Brazílie má podle mě nejlepší mix punku a metalu. Hodně se to liší od toho co se dělo v Británi v polovině 80. let. Mám rád všechny ty rané crust kapely, ale Brazilské kapely jsou mnohem více pekelné, zkažené, vařící, zpocený sexy thrash punk metal!

08. Mám vaše nahrávky, které vyšli na různých labelech a jsem naprosto spokojen s vaší prací! Můžete napsat vaší kompletní diskografii a vaše plánované nahrávky?

To rád slyším, díky! Diskografie není velká:

Demo (Plague Bearer, 2005)
S/t LP (Plague Bearer, 2006)
Ceaseless Desolation EP (Plague Bearer, 2008)

Pak máme album co vyšlo v Evropě jako CD u Trujaca Fala / Slow Death / Fight For Your Mind a kazetu, která vyšla v Malajsii u Black seeds. D-Takt & Råpunk Records vydali čtyři songy jako Demo 2005, které vyšlo na sedmipalci, a také jsme měli písničky na mnoha kompilacích. Chystáme tři nové věci na 4-way split s Guided Cradle, Instinct of Survival a Visions of War, na oslavu našeho přátelství a existence jako opravdový neandrtálští válečníci evropského crustového znesvěcování! Budete docela zajímavé a je to zatím náš nejlepší materiál, který jsme nahráli.

09. Dnes a denně vidím mnoho lidí jak říkají tuny hoven o d-beatu/crustu atd. Jaká je vaše vize o "crust,d-beat,discore", jak o tom uvažujete jako crust kapela?

Ano jsme kurvská crust kapela. Crust je pro mě punk metal se zlostnou aurou plnou vzteku. V dnešní době existuje mnoho chorých hoven, kteří se nazývají crustem a d-beatem a strašně moc emo piss-metalu. Zda jsou dobře vyrobeny a ovlivněn těžkým death metalem (počkejte až uslyšíte nové album Instinct of Survival) nebo syrový, rychlý, zoufalý punk as fuck, všechno je to mixování punku a metalu a zároveň udržet hněv hořícího ohně. Málo kdy narazíte na to, že je to “příliš punk“ nebo “příliš metal“, je to obvykle jen příliš slabé, nudné nebo to není jen nasrané. Jsem opravdu rád, když slyším nové kapely, které hrají opravdový crust… Stagnation ze států  je fantastická mladá kapela, podobně Alehammer jsou vynikající, bohužel takové kapely nejsou tak časté. Jinak jsou všechny v Japonsku… Effigy, Acrostix nebo Framtid.

10. Ok, je čas na slovo závěrem, chcete něco dodat? Mějte se!

Dík za rozhovor Fofao, udržuj plamen živý a doufejme, že někdy zahrajeme naše songy pro vás a vaše kamarády v Brazílii! Stay punk. Použijte mail pokud chcete nějakou z našich nahrávek nebo triko. Všechny naše nahrávky jsou zadara ke stažení na našich stránkách spolu s texty a artworkem, ale a samozřejmě, že na vinylu to zní lépe a vytištěný artwork vypadá taky líp.

nuclear-death-terror.com
myspace.com/nucleardeathterror
razethestray@hotmail.com
NDT, c/o PO Box 604, 2200 Copenhagen N, Denmark.
07.03.09 10:56
trojka
           Novinky v distru:          

RABIES / GARAPAL - split LP
NOISE MASTER #37 zine
SYSTEMIC DAMAGE / CONCUSSA – split
MATRAK ATTAKK – What The Fuck Is Under The Spotlight? LP
SVAVELDIOXID – Första Dagen Efter Sista Bomben LP
TERLARANG – Forbidden LP
SCUMGUTS – s/t LP
FISSURE / SHACKLES – split 10"
ORBAN / CARL GUT – split EP
WARCOLLAPSE – Bound To Die EP
VA – Hladový Pes Žere Svého Pána EP
BRÜNNER TODESMARSCH – 2012-20:20 MC

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one