Punk zine..!
              Pořádáme:             

23. 04. 2022
Plzeň (Družba)
NONSANTO (pol), ZATRATA (pol), LILIxELBE


FB event

                Pozvánky:              

ETERNAL NOISE MISERY vol. III

                  Akce:                   

                 TOP 3:               

SPAZZ - Crush Kill destroy MC
STRAGE DI STATO / DEATH CULTURE DEPRIVATION - split MC
D.F.C. - O Massacre Da Guitarra Eletrica MC
Převzatý rozhovor s mojí oblíbenou Švédskou kapelou Mob 47, která to táhne už nějaký ten pátek a na rychlosti rozhodně neubírá, důkazem je jejich poslední počin “Dom ljuger igen“, mohli jste je také letos spatřit na koncertě v Brně nebo na Obscenu. Rozhovor převzat z Anglického zinu Distort Hackney, nevím jaký číslo, protože mám doma v počítači nějakou speciální ořezanou verzi, kde jsou dohromady spojený tři čísla tohohle plátku. Spíše než rozhovoru se to podobá křížovému výslechu, takže si zas až takový obrázek o drsoních ze severu neuděláte, ale fanoušci tohohle bordelu jistě ocení. Rozhovor byl vytvořen někdy v polovině roku 2008, na otázky odpovídal Chrille a Åke. PS: Odpovědi jsou delší než u dříve zveřejněného rozhovoru s D-clone, hehe.
Autor: Trojka
01. Co se stalo s Juggem (ex-zpěvák)?

Chrille: Prostě si nedokázal uspořádat čas, to je celý, všechno šlo dobře, dokud jsme hráli blízko Stockholmu, ale když jsme měli být pryč na několik dní (například v Itálii) bylo to na prd.

02. Takže teď hrajete ve třech, Åke zpívá, jak mu to jde? od teďka budete hrát ve třech nebo někoho sháníte?

Chrille: Åke je bůh, nikdo nemůže být lepší než on, sakra je to zatraceně dobrý vokál pro nové písně!

03. Jaké jsou ohlasy na vaše nové CD/EP? Zatím jsem slyšel jen kladné.

Åke: Také jsem zatím slyšel jen pozitivní ohlasy, je to sranda. Myslím, že většina lidí poznala zvuk Mob i přes trochu “modernější“ zvuk.

04. Myslím, že vaše nové EP má temnější zvuk, můžeš přiblížit jak jste nahrávali? Předpokládám, že to nebylo v legendárním “bowling“ studiu.

Åke: Bohužel staré “bowling studio“ už nefunguje, takže nová nahrávka je zaznamenána v digitální podobě. Je to trochu jiné,  když se nahrává digitálně.

05. Ohledně vašeho takzvaného “back catalouge“, každý ví, že to byl bootleg, teď se konečně dostává k jeho oficiálnímu znovu vydání, takže předpokládám, že jste konečně získali plnou kontrolu nad vašimi nahrávkami. K čertu s touhle otázkou, je debilní…

Åke:  “Back to attack“ diskografie 1983-1986 vyšla na D-takt & Råpunk records s lablem jsem se vzájemně dohodli, přinejmenším máme nad vším plnou kontrolu, stále je k sehnání na CD.

06. “Brutal nerlanddning“ (song z nového EP)?

Åke: Když jsme měli reunion koncert v Debaser ve Stockholmu, květen 2006, nahráli jsme video “Dom Ljuger“, záznam z koncertu. Tolik lidí si ho stáhlo, že naši ISP ho museli odstranit, aby náš server nepadal. “Vymazáno adminem pro nadměrné stahování“ to byla ta hláška a my jsme o tom prostě museli zpívat, haha.

07. Jak to jde s Protes Bengt? Vím, že byli nějaké koncerty před pár lety… sakra, Protes Bengt světový tour, oi oi oi, proč ne?

Chrille: Odehráli jsme čtyři vály na Alcazaru v roce 2006… nevím jestli se to dá nazývat koncert. Občas hrajeme s Mob tři Protes-songy. Potes Bengt, světový tour, jo proč ne, vypálíme 32 válů v deseti minutách, haha.

08. Je si Åke vědom skutečnosti, že je mezinárodní módní ikona? Nejenom tím, že se mluví o jeho legendární kožené bundě, která je na Mob 47 EP, stejnou koženou bundu používají historici jako důkaz starších kapel ve Švédsku, vliv na Švédský punk a tak dále a tak dále. Åkův denní výběr trika se zdá být na některých internetových fórech důležitým tématem k diskuzi a říká se, že je Åke odpovědný za prodej tisíce trik D.R.I. na e Bay…

Chrille: hahahahahahaha……hohohohohohoho
Åke: Jo, jo, jestli má někdo problém prodat zásoby trik, stačí mě kontaktovat…

09. Co si myslíte o Španělských Kärnvapen Attack? Mob 48 (boční projekt Australské kapely Rupture)? Jsou nějaké další…?

Åke: Kärnvapen Attack zní úplně v pohodě, Mob 48 jsem ještě neslyšel. Je zde kapela se jménem Mob 97… zní dobře.

10. Jsou nějaké plány na vydání dlouhohrající desky?

Åke: Ne, LP neplánujeme. Tohle léto se chystáme nahrát nějaké nové songy, které můžou vyjít jako další EP.

11. Existují zvěsti o tom, že Fear of war a Mob 47 chystali někdy v osmdesátých letech LP split, je to pravda nebo je to jen městský mýtus? Co se stalo?

Åke: Opravdu si na to nemůžu vzpomenout, bylo mnoho kapel a mnoho plánů na různé nahrávky.

12. Co si dá Chrille než se chopí “mangla“ (bicích), jak to dělá? Když jste hráli v Londýně, ke konci to vypadalo jako opravdový boj o udržení rychlosti (riskuje sežrání zaživa rozběsněnými fanoušky Mob 47, když nepřidává song navíc).

Chrille: Vypiju několik litrů vody, ke konci už piju jen benzín, ale jen do té míry, aby mě nechtěli rozběsnění fanoušci sežrat, “ještě jednu“ nebo “hrát rychleji“  jsou velmi oblíbené fráze ozývající se z publika.

13. Co si myslíš o C-beat (Chrille-beat) , výraz, který lidé normálně požívají k popisu stylu bubnování, který propagují Mob 47?

Chrille: Hahaha, nikdy předtím jsem to neslyšel… ale lichotí mi to.

14. Ok, teď je čas hodit nějaký kontakt na vás, popřípadě u jakého labelu můžou lidé sehnat vaše nahrávky.

Åke: V současné době můžete sehnat “Back to attack“ diskografie 1983-1986, jak už jsem říkal vychází na D-Takt & Råpunk records a nové EP “Dom ljuger igen“ vyšlo u Commnunichaos media.

15: Nějaké slovo závěrem?

C-beat / / Mangla på
16.09.09 22:51
trojka
           Novinky v distru:          

RABIES / GARAPAL - split LP
NOISE MASTER #37 zine
SYSTEMIC DAMAGE / CONCUSSA – split
MATRAK ATTAKK – What The Fuck Is Under The Spotlight? LP
SVAVELDIOXID – Första Dagen Efter Sista Bomben LP
TERLARANG – Forbidden LP
SCUMGUTS – s/t LP
FISSURE / SHACKLES – split 10"
ORBAN / CARL GUT – split EP
WARCOLLAPSE – Bound To Die EP
VA – Hladový Pes Žere Svého Pána EP
BRÜNNER TODESMARSCH – 2012-20:20 MC

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one