Punk zine..!
              Pořádáme:             

23. 04. 2022
Plzeň (Družba)
NONSANTO (pol), ZATRATA (pol), LILIxELBE


FB event

                Pozvánky:              

ETERNAL NOISE MISERY vol. III

                  Akce:                   

                 TOP 3:               

SPAZZ - Crush Kill destroy MC
STRAGE DI STATO / DEATH CULTURE DEPRIVATION - split MC
D.F.C. - O Massacre Da Guitarra Eletrica MC
Převzatý rozhovor s americkou kapelou Kylesa, které hraje muziku ovlivněnou mnoha hudebními směry, snad by se její počínaní dalo nazvat psychadelickým metalem, nedávno vyšlo nové album “Static Tensions“ a chystá se euro tour v rámci kterého by se měli stavit i v Praze. Rozhovor převzat z holandského webu lordsofmetal.nl.
Autor: Trojka

“Static Tensions“, tak se jmenuje nová nahrávka od kapely Kylesa, album se staví proti aktuální situaci v Americe. Lidé ztrácí svojí práci nebo domovy a kreditkartami platí za jiné kreditkarty, přes to všechno Kylesa píše divoké texty o tom všem. “Static Tension“ je v každém případě jejich nejlepší nahrávka a právě se pracuje na jejich evropském tour. Na otázky odpovídala Laura Pleasants (kytara/zpěv).

Co dělá Kylesa právě teď?

Věci jdou velmi dobře – v tenhle okamžiky jsme hodně zaneprázdněni! Zítra začínáme nacvičovat na nadcházející Mastodon tour.

Právě jste vydali nové album “Static Tensions“, jaké jsou na novou nahrávku reakce?

Reakce na album jsou zatím velmi pozitivní.

Co pro vás znamená nová nahrávka, zařadili jste mnoho nových songů do vašeho setu? Jak dlouho jste strávili nad psaním nového materiálu?

Nový materiál je opravdu čerství. S psaním se začalo na začátku roku 2008 a nahrávali jsme v létě. Na tour společně s Baroness v lednu a únoru jsme hráli song “Said and Done“, to byla první věc kterou jsme napsali a po dobu tour jsme měli pouze jednu. Později, když jsme jeli americkém tour společně s The Ocean a Lair of the Minotaur (květen 2008), jsme už hráli víc nových songů.  Některé songy byli změněny před nahráváním v červenci. Po krátkém výletu do Evropy jsme se Carl, Phillip a já naplno věnovali nahrávání. To je vše co se za těch pár měsíců dělo.

Překvapilo mě, že jste si album nedělali sami, tak jako to předchozí “Time willl fuse it´s worth“ (produkce, artwork atd.), proč právě spolupráce s Johnem Baizley? Myslím, že myšlenka DIY byla pro Kylesa velmi důležitá a já miloval Lauřin artwork, jak vysvětlíte tento tah?

Nemám tolik času abych tvořila artwork (mimochodem dík za pochvalu), s Johnem už spolupracujeme roky (byli jsme jedna z prvních kapel pro které udělal trika), takže jsme se rozhodli aby nám udělal obal.

“Static Tension“ se zdá být rozmanitější než jeho předchůdce, trávíte více času při tvoření nových věcí?

Ano, myslím, že je víc propracované a rafinované. Celé album se chová jako celek, který v pohodě pluje, ale stále zachovává energii, která je zachycená na předešlém “Time willl fuse it´s worth“. Vzali jsme všechny nápady a experimenty z předešlých let a o něco je vylepšili. Při pasní songů jsme nejvíce hleděli na strukturu aby se přirozeně přelévala.

Můžeš mi prozradit něco bližšího o tom jak vznikají vaše songy, je někdo z členů, ten co tvoří hlavní rify nebo jste spíš demokratická kapela?

Všechno píšeme Phillip a já. Píšeme dohromady s Carlem, ale stejně tak odděleně, zaleží jak se daří. Dokázali jsme se vzájemně respektovat a dáváme prostor k dalšímu individuálnímu rozvoji než je song dokončen.

Jak vzniknul název “Static Tension“? Zdá se mi celkem trefný, když se podívám na aktuální celosvětovou situaci, se všemi těmi napětími v ekonomice a mnoho dalších, je to jen čistá náhoda?

Ne, bylo to schválně a myslíme si, že je to dobrá reprezentace alba a našich osobních životů. Statické napětí je bod zlomu materiálu a jeho prodloužení v důsledku namáhání. Použili jsme metaforu o které si s Phillipem myslíme, že vystihuje naše texty a muziku na albu. Jsme v době napětí a deformace osobnosti, národa a ekonomiky. Rozhodně se hodí pro naši hudbu a pocity.

Pociťujete jako kapela důsledky finanční krize, pokud ano, co konkrétně?

Myslím, že ano, ale vždycky jsme to dokázali zlomit. Byl to boj, aby tahle kapela šlapala i přesto, když jsme neměli prostředky, které spousta kapel má.

Jeden aspekt nového alba, které jsem si oblíbil, zdá se mi, že je tam mnohem víc dynamiky, Laura zpívá více melodických částí, a tempo se mění častěji. Je to skoro jako u vašeho úžasného coveru od Pink floyd “Set the Controls“, vaše muzika přibrala na kvalitě. Ovlivnil vás ten cover nebo je to přirozený vývoj?

Řekla bych, že tak trochu obojí. Cover mě určitě ovlivnil v tom, abych častěji použila melodický zpěv v našich písních. Pamatuji si, že Carlovi se můj vokál líbil a řekl abych ho při nahrávání využila častěji. Při nahrávání coveru jsme si užili srandu, což nebylo v předešlé tvorbě Kylesa zvykem. Opravdu jsme chtěli přidat něco dynamického na novou desku.

Vždycky jste byli velkými fanoušky Pink Floyd, nechystáte se v budoucnu sami přiklonit k jejich postupné psychadelické straně?

Já jsem vždycky byla velkým fanouškem Pink Floyd, zejména jejich starší tvorba. Psychadelická hudba byla vždy součástí Kylesa (naše splitko s Cream Andul Babar z roku 2002 je celé psychadelické), ale myslím, že by jsme mohli jít oběma směry.

Které kapely v poslední době patří mezi vaše nejoblíbenější?

Wino's new record, Can, Eternal Elysium and Ufomammut.

Vypadá to, že Kylesa dobře šlape, hrajete hodně koncertů, kepely, které s vám hráli byli občas dosti neobvyklé. Jste ochotni jet truné s kýmkoli, kdykoli?

Snažíme se aby turné bylo nějak zajímavé a jezdíme s kapelami, které máme rádi. Udělali jsme pár zajímavých tour, ale z větší části jsme vždy rádi s někým cestovali. Nemáme rádi turné pro účely cestovního ruchu. Vždycky se dozvíme něco o corssover kapelách, rádi hrajeme s kapelami různých žánrů.

Mluvíme o vašem koncertování, v červnu byste měli zavítat i do Holandska? Jedete celé tour s Coalesce a Torche? Pokud ano: Myslím, že to bude peklo, nemyslíš?

Ano, máme přijet v červnu s Torche. Myslím, že nějaké koncerty mají být také s Coalesce. Budeme rádi, když se zastavíš!

Pozn. překladu: Kylesa se v rámci jejich tour zastaví i v Praze a to 25.6. spolu s výše zmíněnými Torche a Coalesce.

Máte něco konkrétního co chcete dělat až budete v Evropě?

Ráda bych po tour ještě na týden zůstala a prohlédla si nějaké místa. To mám v plánu! Jako kapela chceme do Evropy jezdit častěji.

Děkuji za váš čas a těším se na váš koncert!

Děkujeme a brzy se uvidíme! Kdo by měl zájem o náš nový vinyl, v Evropě je k sehnání u LaFamilia records (www.haterecords.net).

myspace.com/kylesa

15.05.09 09:58
trojka
           Novinky v distru:          

RABIES / GARAPAL - split LP
NOISE MASTER #37 zine
SYSTEMIC DAMAGE / CONCUSSA – split
MATRAK ATTAKK – What The Fuck Is Under The Spotlight? LP
SVAVELDIOXID – Första Dagen Efter Sista Bomben LP
TERLARANG – Forbidden LP
SCUMGUTS – s/t LP
FISSURE / SHACKLES – split 10"
ORBAN / CARL GUT – split EP
WARCOLLAPSE – Bound To Die EP
VA – Hladový Pes Žere Svého Pána EP
BRÜNNER TODESMARSCH – 2012-20:20 MC

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one