Punk zine..!
              Pořádáme:             

23. 04. 2022
Plzeň (Družba)
NONSANTO (pol), ZATRATA (pol), LILIxELBE


FB event

                Pozvánky:              

ETERNAL NOISE MISERY vol. III

                  Akce:                   

                 TOP 3:               

SPAZZ - Crush Kill destroy MC
STRAGE DI STATO / DEATH CULTURE DEPRIVATION - split MC
D.F.C. - O Massacre Da Guitarra Eletrica MC

Kriegshög

Krátký rozhovor s Japonskou sebrankou Kriegshög, která mastí syrový raw punk, pozor neplést se švédy Krigshot, převzato ze zinu Evil Minded číslo čtyři...Autor: Trojka

Kriegshög je Japonská raw punk kapela, má venku už nějakou tu nahrávku, první byla demo kazeta, která vyšla na Tokijském labelu Hardcore survives, dále dvě split EP, s Dog Soldiers z Portlandu a druhé s Japonskými punx Deathribe, také vydali samostatné EP “Hardcore Hell“, které vyšlo na německém Heartfirst records.

Rozhovor je převzatý z anglicky psaného, tištěného zinu Evil Minded konkrétně z posledního čtvrtého čísla, které vyšlo v druhé půlce roku 2009, na otázky odpovídal zpěvák Masaki.

01. Kriegshög je celkem mladá kapela, která vznikla z ničeho. Můžeš krátce popsat historii a něco o jednotlivých členech?

Kriegshög začal fungovat od roku 2006. Nikdo z kapely před tím neměl zkušenosti s hraním v jiné kapele. Nenji (bubeník) bubnuje také v Unarm, kytarista Tera začal hrát na basu v nové kapele Skipmark. Neřekl bych, že jsme vznikli z ničeho, společně s členy Deathtribe jsme navštěvovali koncerty, nejsme až takovou novinkou na scéně. Všichni jsme skoro stejně staří, lidi nás často zařazují do mladé generace. Možná je to tím, že hrajeme v punkové kapele, je nám od 23 do 27.

02. Proč jste zvolili název Kriegshög?

Žádný hlubší význam to nemá. “Krieg“ je “válka“ v němčině a “hog“ je “prase“ v angličtině. Warhog, Warpig, měli jsme brutální představy v našich duších a tak vzniknul náš název.

03. Máte texty o náboženství, je Japonsko náboženská země?

Japonsko není náboženská země, možná jedna z nejméně nábožensky založených zemí. Mnoho lidí uctívá buddhismus, ale nevěnujeme tomu příliš pozornosti. Kolem deseti procent lidí je ovlivněno kultem zvaným SÓKA (v překladu „Společnost pro nastolení hodnot“, je japonské buddhistické hnutí, které bylo založeno ve třicátých letech 20. století, pozn.pře.), který je horší nežli křesťanství. Nechci urážet konkrétní náboženství, nenávidím všechna kvůli kterým umírají lidé.

04. Co dalšího tě ovlivňuje při psaní textů? Oblíbil jsem si song “Mutation“ můžeš ho vysvětlit?

Naše texty jsou dost jednoduché. “Mutation“ je song o tom co jsme, jaká je lidská bytost. Jsme jenom mutace proteinů. Nejsme nijak zvláštní jsme pouze mutace, takže by jsme měli přestat být na sebe pyšní, to je ta myšlenka.

05. Ve chvíli kdy tohle píšu, je na tom ekonomika velmi špatně. Mnoho lidí ztrácí svoje zaměstnání. Jak je to s ekonomií a s hledáním volných míst v Tokiu?

Ekonomika v Tokiu je na tom taky hodně mizerně,  v tom samém srabu. “Everithing is full of shit!“ (myslím, že tady je překlad zbytečný)

06. Jaké hudební kapely ovlivnili vaší tvorbu?

Japonský a Švédský hardcore osmdesátých let a taky kapely z Portlandu, teda aspoň mě osobně. Jinak máme rádi snad všechny druhy muziky.

07. Co plánuje Kriegshög pro rok 2009?

Polovina roku 2009 je za námi. Chceme hrát pravidelně v Tokiu, brzy chceme nahrát album a v blízké budoucnosti by jsme rádi vyjeli na tour po státech.

08. Jakým prostřednictvím vás můžou kids kontaktovat?

kriegshog@hotmail.co.jp

Neptejte se na trika, máme mnoho dotazů týkajících se triček, odpověděl jsem na všechny, ale už nikdy víc. Jsem docela zaneprázdněný a samozřejmě taky líný, tak nečekejte bleskovou odpověď. Odpovím, ale za tu dobu už asi zapomenete, že jste mi vůbec psali.

09. Cokoli závěrem pro čtenáře?

Fuck you!
03.08.10 10:42
trojka
           Novinky v distru:          

RABIES / GARAPAL - split LP
NOISE MASTER #37 zine
SYSTEMIC DAMAGE / CONCUSSA – split
MATRAK ATTAKK – What The Fuck Is Under The Spotlight? LP
SVAVELDIOXID – Första Dagen Efter Sista Bomben LP
TERLARANG – Forbidden LP
SCUMGUTS – s/t LP
FISSURE / SHACKLES – split 10"
ORBAN / CARL GUT – split EP
WARCOLLAPSE – Bound To Die EP
VA – Hladový Pes Žere Svého Pána EP
BRÜNNER TODESMARSCH – 2012-20:20 MC

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one