Punk zine..!
              Pořádáme:             

23. 04. 2022
Plzeň (Družba)
NONSANTO (pol), ZATRATA (pol), LILIxELBE


FB event

                Pozvánky:              

ETERNAL NOISE MISERY vol. III

                  Akce:                   

                 TOP 3:               

SPAZZ - Crush Kill destroy MC
STRAGE DI STATO / DEATH CULTURE DEPRIVATION - split MC
D.F.C. - O Massacre Da Guitarra Eletrica MC
Rozhovor s Americkou d-beat kapelou Krüel, která zpívá ve španělštině. Nedávno vyšlo splitko “No Tomorrow“ na kterém se objevují společně s Besthöven, Warvitims a Peace or Annihilation., rozhovor převzat z Vermynoze Putrida zinu...


Autor: Trojka

01. Na začátek něco o vašem vzniku… jaká byla první idea a motivace založit kapelu, kdy jste se dali dohromady atd.

Kapela začala fungovat na začátku roku 2008 jako parta mladých punkáčů, neměli jsme nějaké větší plány, kamarádi se nás zeptali jestli nechceme zahrát na koncertě, protože nemají žádnou kapelu a tak se čtyři dny před koncertem zrodil Krüel. Ovlivnilo nás spoustu věcí, ale nejvíce kapely jako Disclose/Disacharge. Po prvním koncertu, který byl opravdu hodně syrový s nástroji nevalné kvality, jsme se rozhodli udržet kapelu v chodu a tak doteď znásilňujeme vaše uši ha! ha!

02. Proč “Krüel“?

Stejně tak rychle jako jsme začali hrát, tak rychle jsme vymysleli název, přišel s ním zpěvák Hector, který koukal na nejrůznější zprávy ze světa a tak vymyslel název “Cruel“ (krutý), protože takový je život, akorát jsme to poupravili na “Krüel“, protože to zní více španělsky a naše texty jsou právě ve španělštině.

03. Jaká je aktuální sestava? Hráli někteří členové už před tím v kapele nebo projektu? Je tahle sestava ta zakládající? Máte prsty ještě v něčem jiném (jiné kapely, ziny, distro atd.)?

Aktuální sestava je Hector zpěv, Koopa bicí, Ivan kytara a Frank basa. Ze zakládajících členů v nynější sestavě chybí Michael, který hrál na kytaru a Jo-Jo,který obstarával bicí, zkoušeli jsme i druhý zpěv (Frank), ale moc to nešlo, tak jsme zůstali ve čtyřech. Koopa hraje na basu v kapel The Helpless ve stylu Kuro, Frank se podílí na DIY punk zinu Fronteras Desarmadas a všichni členové kapely pomáhají v Los Angelské raw punk scéně. Hector a Koopa momentálně pracují na postraním noisovém projektu.

04. Zajímavá věc je, že žijete v USA, ale zpíváte španělsky, proč jste se tak rozhodli? Máte i nějaké písničky v angličtině?

Zpíváme španělsky ze dvou důvodů, první důvod FUCK AMERIKKKA!!! a druhý je, že španělština je jazyk ve kterém jsme vyrůstali. Není moc kapel v punkové scéně, které byli ovlivněny Španělskem a je vzácné slyšet španělsky zpívající kapelu. Na scéně v LA je angličtina velmi obvyklá, ale rozhodli jsme se zlomit bariéru a zpíváme španělsky. Když vidíme nějakou novou kapelu, která se rozhodla zpívat ve španělštině jsme opravdu rádi a možná se trochu inspirovali z LA punkové scény. Momentálně pracujeme na anglickém textu “D-Beat Noize Ear Massacre“, který bude naším prvním v angličtině.

05. Co vaše nahrávky? Pamatuji si, že jste před časem vydali demo, vydali jste ho sami? Nahráli jste kromě toho ještě něco, chystáte novou nahrávku?

Vydali jsme si naše první CD-r demo v roce 2008, udělali jsme 100 kopií a rozdávali jsme ho kamarádům, kapelám, které přijeli, fanouškům atd. Další nahrávkou je “Terror tape“, která měla hodně syrový zvuk a vyšla na labelu Silenzio Statico, nejsem si jistý kolik kusů vyšlo, ale myslím tak 100 až 200 kazet, ale chystáme jí znovu vydat s aktuálními nahrávky ze studia, dále plánujeme split s Beshöven, Warvictims a Peace or Annihilation, který by měl vyjít na Bombs Away records a Crucificados records. To je asi vše, ale zkoušíme pracovat na novém materiálu na EP.

06. Můžeš říct něco bližšího ohledně “No Tomorrow“ 4 way LP a co od ní očekáváte?

Jsme opravdu rádi, že se podařilo dát dohromady tenhle parádní projekt! Můžu říct, že to bude totální dis útok! Doufám, že bude nějaké společné tour po západním pobřeží.

07. Co vaše plánované split EP s Peace or Annihilation, proč z toho sešlo?

Tenhle split se nezrušil, label u kterého to mělo vyjít se nám už neozval a tak čekáme až to bude chtít někdo vydat.

08. Jaké jsou tvoje oblíbené kapely pro dnešek a co nejvíc posloucháte za poslední týdny?

Momentálně nemá žádné opravdové favority, protože je po světě spousta dobrých kapel které hrají raw d-beat punk. Posloucháme různé věci od Anti-Cimex přes Gai až k Disclose atd.

09. Řekni něco o koncertech ve vašem okolí, na jakých místech se hraje, nějaké dobré kapely s kterými hráli?

Koncerty se dělají všude, kde je to jde, třeba někde na dvorku, hraje se skoro každý víkend. V LA se dá hrát od dvorku po bar, v podstatě na každém místě, kam můžou přijít lidi s chlastem a užívat si. Nějaké kapely s kterými jsme hráli: Rayos-x, Tuberculosis, Asko, Mata Mata, Viacrusis, Neveskade, Detonize, Dead Noise, Saber-M, Por Que, Lakra, Deskonocidos, D-Clone, Sick Em', NxN a další dobré kapely.

10. Ještě něco víc o Krüel a o tom co chystáte?

Není toho moc, chystáme nový materiál na EP, nějaká nová trička a merch za pomoci našich kámošů z Black Market Distribution www.blackmarketdistro.com.

11. Konec… je čas říct?

Díky všem lidem, kteří nám pomáhají s koncerty, kapelám s kterými jsme hráli, všem holkám kterým nám daly pivo a sex ha! ha!
FUCK OFF AND DIE ARGHHHHHHHHHHH AHKJSDLFSDN
JEFAS NALGASKSJHGDKJKDFSJDLHJGSDGFDHJHFSJKJJDFJHGJIRIRGK
JNGFV
666....XKJHSFDJGHDFJLGSJREJGBLENGNTCMTIURMO

www.myspace.com/xkruelx
07.06.10 18:36
trojka
           Novinky v distru:          

RABIES / GARAPAL - split LP
NOISE MASTER #37 zine
SYSTEMIC DAMAGE / CONCUSSA – split
MATRAK ATTAKK – What The Fuck Is Under The Spotlight? LP
SVAVELDIOXID – Första Dagen Efter Sista Bomben LP
TERLARANG – Forbidden LP
SCUMGUTS – s/t LP
FISSURE / SHACKLES – split 10"
ORBAN / CARL GUT – split EP
WARCOLLAPSE – Bound To Die EP
VA – Hladový Pes Žere Svého Pána EP
BRÜNNER TODESMARSCH – 2012-20:20 MC

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one