Punk zine..!
              Pořádáme:             

23. 04. 2022
Plzeň (Družba)
NONSANTO (pol), ZATRATA (pol), LILIxELBE


FB event

                Pozvánky:              

ETERNAL NOISE MISERY vol. III

                  Akce:                   

                 TOP 3:               

SPAZZ - Crush Kill destroy MC
STRAGE DI STATO / DEATH CULTURE DEPRIVATION - split MC
D.F.C. - O Massacre Da Guitarra Eletrica MC

Jamie Oliver (bubeník UK Subs)

Rozhovor s bubeníkem UK Subs Jamiem Oliverem. Rozhovor je z léta 2006 a je převzat z truepunk.com.Autor: Trojka

Kde si vyrůstal? Jak a Kdy si se dostal k bubnování?

Vyrůstal jsem ve městě Nuneatin v Anglii, je to tak trochu díra, nedalo se tam nic moc dělat. Byli tam lidi, kteří byli opravdu v pohodě a pak lidi, který byli opravdový kreténi, ale neviděl jsem tam nic mezi tim. Bubnovat jsem začal na přelomu tisíciletí potom co jsem viděl v televizi video s “Faith No More´s“ s jejich singlem Epic“. Mike Bordin tehdy měl obrovský dredy a užasný bicí. Řek jsem si, to je to, co chci dělat. Když se blížili Vánoce, byl jsem jako každej teenager, kterej chce cokoli od svejch rodičů a tak, když jsem myl nádobí jsem se rodičů zeptal jestli bych k vánocům nemohl dostat bicí. Jejich první odpověď byla: “V žádném případě!“, ale když nastalo Vánoční ráno, našel jsem v obýváku soupravu bicích. Byli to starý omlácený bicí Beverly, byli hrozný, protože naše rodina byla chudá, ale miloval jsem je. A tak jsem se začal učit na bicí, začínal jsem v punkové skupině s mými dvěma nejlepšími kamarády a byla to pro mě taková brigáda po škole, bez placení, ale dostával jsem peníze měsíčně takže jsem si chtěl koupit nějaký bicí. Nakonec jsem sehnal docela slušnou soupravu na hraní.

Jak si se dostal k punk-rockové muzice?

Řikal jsem, že moje první skupina hrála punk, ale já jsem punk začal poslouchat těsně před tím než jsem začal s bubnováním. Ve škole jsem byl posedlý hraním basketbalu a poslouchal jsem hip-hop a rap, bylo obtížný si připustit, že to byla totální blbost. Ale když jsem vstoupil to téhle díry světa s jinou muzikou a úplně jinou kulturou, změnil jsem cestu a žil svůj život.

Jaká muzika tě ovlivnila?

Je toho hodně co mě ovlivnilo a taky se to dost měnilo. Posloucham punk, metal, jazz, funk, soul, prog rock, industrial, blah blah blah. Myslím, že je to důležitý k otevření tvýho muzikálního smýšlení. Je to jako s mým oblíbeným jídlem, nejradši mam kuře s kari, ale nesnáším ho ke snídáni, ale když ho nemam k obědu nebo večeři jsem nervózní. Pro mě je to stejné jako s muzikou. Ale kdybych měl mluvit o jednotlivejch bubeníkách, tak mezi moje nejoblíbenější patří: Dave McClain, Stewart Copeland, David Garibaldi, Mike Portnoy a samozřejmě Danny Carey, ten chlap je pro mě génius.

Jak si se dostal k hraní s UK Subs?

Moje první skupina, která se jmenovala Malachai dělala koncerty, byli nic moc, ale byli hodně zábavný. Začal jsem hrát s jinou skupinou ve stejný čas a začal jsem si budovat uznání okolí. Malachai měli vystoupení v Liverpoolu a zpěvačka ze skupiny Dragster s náma jela autobusem. Přišla se na mě podívat jak hraju a, že by mě chtěla vidět jak bych hrál s její skupinou a od té doby jsem hrál s Dragster. Zanedlouho jsme dostali nabídku dělat předskupinu Sham 69 a vzali jsme jí. UK Subs, kteří byli taky napsaný na plakátu mě viděli jak hraju s Dragster a zeptali se mě jestli bych nechtěl hrát s nimi. A od té doby jsem spojený s UK Subs.

Jak se díváš na tour s  Orange, The Adicts a Misfists?

Myslím si, že tahle tour měla špatnej konec, byli jsme opravdu blbě prezentováni našim  tour agentem, nedostali jsme žádný singl po celou dobu tour, sotva jsme vidělali peníze na pokrytí nákladů týhle tour. Nemohli jsme si najmout žádného řidiče, museli jsme řídit sami, často přes noc, abychom se dostali na další koncert. Vím, že to nebyl jediná věc, pak byli další a další. Byla to těžká práce. Nicméně tak daleko jsem na koncertech ještě nebyl, měli jsme k sakru mnoho zábavy, potkali jsme mnoho dobrých lidí, pili jsme a chodily na party. Charlie byl o trochu starší takže na nás dával pozor. Všechny skupiny na tour byli výborný, mimochodem zapomněl si ještě na Juicehead nebo Osaka PopStar, tsk tsk…

Co je pro tebe nejlepší na koncertování?

Pro mě je nejlepší, když můžu hrát na bubny každej večer, absolutně to miluju. Možnost cestování a poznávání novejch věcí. Celkově věci kolem tour, jsou dost otravný, každej den vstát a nasednout do dodávky, ztratíš se a hledáš místo konání, jakmile dorazíš na místo konání musíš zkoušet, sehnat něco k jídlu(nejčastěji nekvalitní potraviny), čekání něž jdeš na scénu. Jakmile koncert skončí musíš vzít vybavení a naskládat ho do dodávky. Bohužel to není žádnej luxus, máme co si uděláme. Když to shrnu: Říkám, je to zajímavé“. V každém případě být na tour celou dobu je můj styl života.

Jak to bylo s Halloween show v New Jersey?

Show v New Jersey byla mentální! Byly zde opravdu cool kids, a pokládal jsem si otázku jestli jsou takový i ve skutečnosti, žadný z nich nebyl emo plastic punk bullshit. Před tour jsem měl obavy, hráli jsme před davem kluků, kteří nosí make-up a mají stupidní účes, všichni vypadali jako, kdyby dostali facku přes tvář. Tahle scéna nebyla věc pro mě, ale byl jsem příjemně překvapenej.

A co hraní v Halfway house v Philadelphii?

Miluju tohle místo! Pro mě to byl pravděpodobně nejlepší koncert z celé tour. Hráli jsme v tmavém špinavém sklepu, nebyl větší než moje kuchyň doma, kapala tam voda ze stropu . Rád hraju na malých místech, přenos energie je daleko lepší.

Slyšel jsem, že pudeš bubnovat k Rancid?

Slyšel jsem, že Rancid shání bubeníka takže jsem zavolal Larsovi a položil mu pár otázek, pracoval jsem s Larsem na Masons album, které by mělo vyjít příští rok, ale od té doby jsem s ním nemluvil. Rancid teď dělají tour po Anglii, až budu doma tak mu zavolam a na otázku mu odpovím ne.

Plánuješ odpočinek ke konci roku?

Zítra letim domů ze San Franciska a až budu doma tak začnu zkoušet s Toy Town Cash, což je metalová skupina, mimochodem máme taky myspace profil. Pak budem mít nějakej koncert se skupinou Skindred doprovázenej mnoho zkouškam. Další víkend začínáme s UK Subs Vánoční tour po Anglii a pak za 14 dní začínáme Evropskou tour přes Německo, Dánsko, Norsko, Českou Republiku, Rakousku, Slovinsko, Švícarsko, Francie, Španělsko a Itálie. Pak se chci podívat do US, mam to tam rád.

Pověz mi něco o tvém postraním projektu, tvoje vlastní skupina (Cheeky Monkeys nebo nějak tak?)

Thieving Little Monkeys. Hraju na bubny, kytaru basu a na piano. Můžu taky zpívat. Napsal jsem nějaký songy, který bych chtěl vzít do studia a nahrát svoje vlastní album, rád bych dal dohromady skupinu a začal vystupovat. Bude to náročný: píšu texty, který jsou něco mezi Machine Head a Pennywise.

 

 

04.01.08 22:27
trojka
           Novinky v distru:          

RABIES / GARAPAL - split LP
NOISE MASTER #37 zine
SYSTEMIC DAMAGE / CONCUSSA – split
MATRAK ATTAKK – What The Fuck Is Under The Spotlight? LP
SVAVELDIOXID – Första Dagen Efter Sista Bomben LP
TERLARANG – Forbidden LP
SCUMGUTS – s/t LP
FISSURE / SHACKLES – split 10"
ORBAN / CARL GUT – split EP
WARCOLLAPSE – Bound To Die EP
VA – Hladový Pes Žere Svého Pána EP
BRÜNNER TODESMARSCH – 2012-20:20 MC

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one