Punk zine..!
             Naše akce:           

***9. 10. 2020***
Plzeň (DIY garáž)
Benefit na GNWP
INTERPUNKCE, SLAVERY, BAESTIEN
FB event


      Rozhovor (překlad):      

Alex CF (FALL OF EFRAFA, ANOPHELI, CARNIST, atd.)
                 TOP 3:               

ORBAN / CARL GUT – split EP
L.E.Ä.R.N. - First lesson EP
COFFIN VARNISH – Hajzle EP
Historie ruského d-beat komanda Distress, které určitě můžete znát i s českých pódií, převzato z Indonéského zinu Annihilation #7.Autor: Trojka

Distress se dali dohromady koncem roku 2003, čtyři punkáči, kteří už před tím hráli v jiných kapelách. Nechali se inspirovat kapelami druhé Britské vlny jako Discharge, Varukers a také skandinávským punkem jako Anti-Cimex, Disarm, Avskum, kapela se dala směrem špinavého dispunku už při svých prvních zkouškách. Začátkem roku 2004 nahrávají dvě dema “Fuck the system“ a “Propaganda“. Koncem roku 2004 odchází jejich bubeník. Začátkem roku 2005 dávají dohromady šest songů na split CD s kapelou podobného ražení Komatoz, songy byli nahrány s novým bubeníkem. Nahrávání bylo následováno další změnou sestavy, kytarista brzy poté odchází a na jeho místo přichází nový. V průběhu roku kapela hraje na mnoha koncertech v Rusku a jede na tour po Skandinávii. První full-lenght album “Progress / Regress“bylo nahráno začátkem roku 2006 a jako CD vyšlo v roce 2007 pod hlavičkou Totalpunk records. Zvuk se nyní podobá Švédskému d-beat / dkandicoru. Několik songů je použito na split EP s finskými Disklema. Letní turné po České republice v roce 2006 absolvují s novým bubeníkem a přidává se i druhá kytara. Rok 2007 začíná kapela s novou sestavou, nový kytarista a basák – oba jsou členové grindcore kapely E.V.A. V létě 2007 kapela opět vyráží na evropské tour (Finsko, Švédsko, Česká republika, Německo, Rakousko a Nizozemsko). Během tour kapela hraje na dvou velkých open air festivalech, Obscene Extréme v České republice a Yellow Dog Fest v Německu. Po skončení tour nahrávají  pět válů na split CD s Finy Wheel of dharma, které vyšlo tenhle rok. Nahrávka je opět v duchu Skandinávského d-beat / crustu, který je zahraný s daleko větším přehledem. Po nahrání materiálu na split CD opouští kapelu kytarista. Jeden ze zakládajících členů se vrací a Distress chystají mini Skandinávské tour (Švédsko, Norsko a Finsko), ale vzhledem k problémům s vízy, jsou všechny koncerty zrušeny. Kapelu následně sužují různé interní problémy a tak zastavují svojí činnost, ale nakonec se ukáže, že to ještě není konec… tak se těšte na další koncerty a nahrávky!

Kapela má na podzim roku 2009 naplánované Evropské turné, kromě Švédska, Německa, Rakouska, Maďarska, Polska a Slovenska by se měla zastavit na dvou koncertech i u nás, schytají to Praha s Brnem, doufám, že budu u toho, minulý rok jsem o ně přišel právě kvůli výše zmíněným problémům s vízy.
12.08.09 09:16
trojka
           Novinky v distru:          

ORBAN / CARL GUT – split EP
LAHAR / NESOUČÁST STROJE – split MC
COFFIN VARNISH – Hajzle EP
PREDČASNÁ VZBURA #14 zine
ŽENSKÁ VZBURA zine
NOISE MASTER #35 zine
HIBAKUSHA - Deset vteřin do konce světa/Little boy, 8:15 - 2xMC
HUMAN FAULT - Zjevné předurčení LP
THE TRUTH / HELLTARD - split 10"
HARSH SUPPLEMENT / NAPALMED - split MC

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)
 
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one