Punk zine..!
               Na cestách:             

MALLORCA, GR 221: 19. - 26.12. 2020

                Recenze:               

END RESULT – Hellfire EP

WARCOLLAPSE – Bound To Die EP

                Reporty:               

27 Lecie rozbratu 10 - 11. 9. 2021

     Pozvánka na koncert:     

22.01.22 – Praha (007) – HAGZISSA (DE), HEXENBRETT (DE), BAHRATAL

                  Akce:                 

                 TOP 3:               

ENDLESS SWARM / FARŠAS - split EP
SPAZZ - La Revancha MC
HORROR VACUI - Living For Nothing... MC

CANCER SPREADING

Rozhovor s italskými metal/crustery CANCER SPREADING, na otázky odpovídal zpěvák Gabri. V prvotních nahrávkách zní spíš jak crustová rubanice, postupem času kapela přešla k temnému stenchcore se silným odkazem na kapely, let osmdesátých, což sis mohl ověřit na Play fast or don´t v roce 2011. Rozhovor je převzatý z web-zinu Vermynoze Putrida, kde vyšel v prosinci roku 2011.

Autor: Trojka

01. Na začátek, představovačka, historie CANCER SPREADING, kdy jste se dali dohromady atd…?

CANCER SPREADING se dali dohromady na konci roku 2006, kdy jsme já a Merlo (kytara/zpěv) chtěli rozbít nudu v našem zkurveném městě (Modena) a chtěli jsme vzdát hold anglickým kapelám z osmdesátých let, které jsme toho času, hodně poslouchali. Během krátké chvíle se k nám přidali Otta (bicí) a Miky (basa), v tomhle složení jsme odehráli mnoho koncertů v Itálii a nahráli naší první ošuntělou demo kazetu "Stenchcore Scum" a split 7" s CHILDREN OF TECHNOLOGY… bez většího talentu a nahrávání stálo za prd, ale přesto se najde pár lidí, kteří si tohle období oblíbili, haha. V roce 2009 se k nám přidal Japa jako druhá kytara a nahráli jsme mnoho nového materiálu, jistě lepší než nahrávky před tím. Tahle sestava vydržela do té doby než jsme vyhodili Mikyho z kapely, bylo to  po druhém evropském tour v roce 2010… poté nám Headcrashing JJ z REPULSIONE/TERROR FIRMER a Katta z lokální kapely INFAMIA vypomáhali s koncerty a festivaly, ale protože byli oba dva příliš zaneprázdněni svými dalšími kapelami, tak jsme se rozhodli nahrát další nahrávku (červen 2011) jen ve čtyřech, kdy Japa hrál kytaru a basu. V srpnu se k nám přidal kámoš Matteino (ex BERSERK/ 9/11 JUMPERS), bylo to přesně co jsme potřebovali, v tomhle složení jsme nahráli v roce 2012 split se spřízněnou Belgickou kapelou LAST LEGION ALIVE a byli jsme zpět v plné koncertním nasazení. Za ty léta jsme odehráli mnoho koncertů, například s DEVIATED INSTINCT, HELLBASTARD, EXTREME NOISE TERROR, AFTER THE BOMBS, VULCANO, WARHAMMER, SOCIAL CHAOS, FILTH OF MANKIND, INSTINCT OF SURVIVAL, LYCANTHROPY a festivaly jako PLAY FAST OR DON'T, MONTEPARADISO v Chorvatsku, ROVINA HARDCORE a SEPTEMBER TO DISMEMBER v Itálii a mnoho dalších. Všechny tyto koncerty byly skvělé, určitě byly i další, ale na ty se momentálně nevzpomenu.

02. Proč zrovna “CANCER SPREADING”?


Vybrali jsme si ho ze dvou důvodů: za prvé jako pocta DEVIATED INSTINCT, pravděpodobně jedna z hlavních kapel, která nás ovlivnila (před pár lety jsme hráli jejich cover "Despair"). Další důvod je, že vidíme "vývoj" lidstva jako totálně nekontrolovatelný a v dnešních dnech není člověk nic víc něž mor pro naše životní prostředí… rakovina která roste stále víc a víc do té doby než spotřebujeme vše co je na téhle planetě.

03. Mají členové CS ještě nějaké další aktivity: hraní v jiných kapelách/projektech atd…

Čtyři z nás hrají v dalších aktivních kapelách, protože si chceme vzít pauzu od zkurveného, každodenního života (jak už jsem říkal výše) a všichni jsme na muzice závislí. Od roku 2008 hraji v TERROR FIRMER (old school thrashing grindcore inspirovaný kapelami z osmdesátých let jako NAPALM DEATH, ELECTRO HIPPIES, SIEGE, HERESY atd.) spolu z dalšími členy velmi aktivních kapel jako REPULSIONE, JESUS AIN'T IN POLAND a BESTIAL VOMIT. Doteď jsme vydali tři 7" a účastnili jsme se několika kompilacích, jsme zpátky po krátké pauze, více mince-core zvuk, ale stále ovlivněný osmdesátkami. Na příští rok chystáme split se SOCIAL CHAOS. Taktéž působím společně s Japem v BLACK TEMPLE BELOW, kapela vznikla minulý rok, venku je první demo v limitovaném nákladu 66 kopií, hrajeme temný, špitaný doom metal/sludge s texty o H.P Lovecraftovi a podivná témata jako noční můry, vidiny… pracujeme na novém materiálu. Japa hraje ještě v CAMPUS STERMINI (crustcore s metalovým nádechem, myslím, že do většího povědomí se dostali díky tomu, že zde hrají tři členové z KONTATTO a jsou velmi aktivní ve scéně). S Merlem dáváme dohromady nový projekt AXIS OF DESOLATION společně s Mariou z KONTATTO/CAMPUS STERMINI. Syrový, old school strenchcore, totální pocta osmdesátým létům, nahrávka bude brzy. Náš basák Matteino hraje v 9/11 JUMPERS, old school hc/punk, i když jsou poměrně novou kapelou, mají venku kazetu a na kontě velký počet koncertů. Zkuste všechny výše zmíněné kapely, zaslouží si to. Jak vidíte i Shitálie může vyprodukovat dobré kapely navzdory tomu co si někteří lidé myslí.

04. Váš zvuk je hodně energický, slyším tam vliv kapel jako DEVIATED INSTINCT, AXEGRINDER, BOLT THROWER, je to tak? Vaše oblíbené kapely, největší vlivy?

Jo, máš naprostou pravdu, ze začátku jsme zkoušeli mixovat punk a metal výše zmíněných kapel (AMEBIX a GENITAL DEFORMITIES byli pro nás taktéž velikou inspirací). Stejně tak další syrové kapely jako DOOM, staří NAPALM DEATH (dema), HIATUS, EXTREME NOISE TERROR, RIPCORD, RAW NOISE a metalové kapely let osmdesátých jako SODOM nebo HELLHAMMER. Po příchodu Japa se náš styl trochu změnil, náš zvuk se stal těžší, temnější se silným vlivem death metalu jako kapely PROPHECY OF DOOM, PUNGENT STENCH, ASPHYX, WINTER, HELLBASTARD, staří KREATOR i tyhle kapely měli velký vliv na náš zvuk. Nalezli jsme svůj vlastní sound aniž by jsme se snažili někoho kopírovat. Náš hudební vkus je různý, jsme otevřeně smýšlející lidé a každý z nás poslouchá mnoho rozdílných stylů, vzdálených od metalu/crustu/punku… takže by to byl dost dlouhý seznam různých kapel. Momentálně můžu říct, že zažíváme spousta srandy při hraní coveru od GBH "knife edge".

05. Jak dáváte dohromady vaše skladby? Zapojuje se celá kapela nebo pracujete odděleně? Jaká témata se objevují ve vašich textech?

Nové nápady nejčastěji přichází od Japa a Merlo přidává další rify, poté přichází další nápady a variace od ostatních členů kapely, takže můžu říct, že do procesu tvoření nových věcí jsou aktivně zapojeni všichni členové kapely. Ohledně textů, o ty se starám já, s touhle kapelou jsem vždycky chtěl mít temné, negativní texty, které odrážejí mnohé z mé osobnosti, ale tenhle postoj sdílí celá kapela. Texty CS nejsou spojeny s politikou jako jsou přímé akce, bojkoty nadnárodních společností, protesty atd., vybral jsem si jiné téma života. Každodenní šílenství, se všemi těmi sračkami kolem, misantropie, beznaděj, smrt je jediná cesta ven z tohohle pekla.

06. Vím, že chcete jet na tour do Brazílii, jak to vypadá? Máte nějaké známe, kteří vám s tour pomůžou, už víte data nebo máte nějakou ideu jak by mělo tour vypadat? Pokud máte nějaké přátelé v Brazílii, teď je čas poslat jim pozdrav, ok?

Všechno to začalo v létě 2010, kdy jsme odehráli pár společných koncertů v Evropě společně se SOCIAL CHAOS, tam začalo naše přátelství a začali jsme mluvit o jejich návštěvě Itálie a o cestovaní do Brazílie. V té době byl problém v tom, že nás právě opustil basák, takže nebyla žádná šance na tour. Nyní o tour znovu přemýšlíme, protože bychom v Brazílii zahráli moc rádi a potkali všechny naše známé, budeme muset shromáždit peníze na cestu, která je kurva drahá. Jsem si jistý, že to vyjde, snad to vyjde příští léto.

07. Co znáte z Brazilské scény, od minulosti až doteď?

Miluji Brazilskou scénu. Kromě BESTHÖVEN, přátel z DISKONTROLL a SOCIAL CHAOS (včetně postraních kapel členů), mám rád mnoho kapel: od starých punkových kapel jako RATOS DE PORAO (Crucificado pelo sistema je pravděpodobně jedna z mých nejoblíbenějších nahrávek), OLHO SECO, ARMAGEDOM, COLERA, BRIGADA DO ODIO, metal jako VULCANO, SARCOFAGO, stará SEPULTURA, SEXTRASH přes grindcore jako legendární ROT a nové kapely jako OFFAL, SCUM NOISE, EXECRADORES, DISPEPSIAA, SICK TERROR, UNFIT SCUM, DEATH FROM ABOVE, NUCLEAR FROST, WHIPSTRIKER, VIOLATOR, BANDANOS a samozřejmě mnoho dalších na které si momentálně nevzpomínám.

08. Právě vám vyšlo nové CD “The Age of Desolation”, můžeš říct něco bližšího o této nahrávce?

CD vyšlo u Španělského labelu MEMENTO MORI records, kteří jsou zaměřeni na death/doom metal a stenchcore. A naše nahrávka všechny tyhle elementy naplňuje, takže jsme si nemohli na vydání nahrávky přát lepší label. Je to pravděpodobně to nejlepší co jsme zatím vydali, nejvěrněji ukazuje jak vypadá kapela dnes. Přestože jsme měli na nahrávání málo času (v průběhu nahrávání jsme se neustále posilňovali alkoholem) jsme s výslednou nahrávkou totálně spokojeni. Najdeš tu deset songů (jeden je intro a jeden je cover od BOLT THROWER, ve stejné nahrávací session jsme nahráli i song na náš split 7" s řeckými BLACK TRINITY, zabijácký, syrový, DIY black metal projekt od členů GO FILTH GO!) a ve třech songách jsme použili klávesy (podobně jako AMEBIX/AXEGRINDER), úplně nový element v naší muzice a pasují tam perfektně. Jestliže se vám líbila naše tvorba doteď, budete novým "The age of desolation" unešení!

09. Místo pro vaši diskografii...

"Stench core scum" demotape (2008)
split 7" with CHILDREN OF TECHNOLOGY (2008)
split 7" with CRUEL STORM (2009)
split 12" with DISKONTROLL (2009)
split 7" with DRUNKARDS (2010)
"Suffering" 7" EP (2011)
"The age of desolation" full length CD (2011
split 7" with BLACK TRINITY (2012)

10. Čas na závěrečná slova…

Díky za rozhovor, pokud tě cokoliv zajímá o naší kapel obrať se na nás (cancerspreading@hotmail.it / myspace.com/cancerspreading), podporujte scénu a pamatujte: DRINK AND BE MERRY... FOR TOMORROW WE MAY DIE!
28.12.12 11:10
trojka
           Novinky v distru:          

NOISE MASTER #37 zine
SYSTEMIC DAMAGE / CONCUSSA – split
MATRAK ATTAKK – What The Fuck Is Under The Spotlight? LP
SVAVELDIOXID – Första Dagen Efter Sista Bomben LP
TERLARANG – Forbidden LP
SCUMGUTS – s/t LP
FISSURE / SHACKLES – split 10"
ORBAN / CARL GUT – split EP
WARCOLLAPSE – Bound To Die EP
VA – Hladový Pes Žere Svého Pána EP
BRÜNNER TODESMARSCH – 2012-20:20 MC
GORC / HAEXLER – split MC

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one