Punk zine..!
              Pořádáme:             

23. 04. 2022
Plzeň (Družba)
NONSANTO (pol), ZATRATA (pol), LILIxELBE


FB event

                Pozvánky:              

ETERNAL NOISE MISERY vol. III

                  Akce:                   

                 TOP 3:               

SPAZZ - Crush Kill destroy MC
STRAGE DI STATO / DEATH CULTURE DEPRIVATION - split MC
D.F.C. - O Massacre Da Guitarra Eletrica MC

Besthöven

Rozhovor s jediným členem brazilské d-beat kapely Besthöven Fofäoem, rozhovor je převzatý z prvního čísla tištěného Švédského zinu Schizofrehn.Autor: Trojka

01. Na začátek nějaký základní představení – historie. Co jste doposud vydali, za tu dobu toho musí být opravdu hodně.

Dali jsme se dohromady, tak jako spousta jiných kapel. Čtyři kamarádi, kteří se sešli a chtěli dělat pořádnej kravál a v žádném případě muziku! Byli jsme ovlivněni mnoha kapelami, které jsme v minulosti milovali, hodně jsme zkoušeli, dělal koncerty, nahráli jsme nějaké ty kazety, všechno bylo v pohodě, byli jsme spolu od roku 1990 do 1994, pak ostatní kluci odešli z mnoha důvodů. Ze začátku měli jiné vlastní kapely a mnoho dalších věcí jako rodina, škola, práce a tak dál. Vzal jsem kapelu do vlastních rukou. Nějaký čas jsem zkoušel dát dohromady novou sestavu a přivést kamarády, kteří by chtěli hrát nebo nahrát nějaké nástroje, ale po většinu času jsem všechno dělal sám, něco jako “one man band“… v žádném případě “projekt“, protože projekty mají většinou krátký život a já to vydržel dělat víc jak 18 let. V roce 2005 jsem dal dohromady “support“ sestavu a nazval jsem jí “s.o.s. line up“…udělali jsme pár koncertů, hráli jsme s kapelami Forca macabra, Kuolema, Lobotomia, Rattus a s dalšími místními kapelami, ale dnes už nechci hrát koncerty v místě, kde žiji. Není zde žádná crust scéna. Neexistují tu lidé kteří by měli rádi d-beat poslední koncert s “s.o.s. line up“ byl v prosinci na oslavu 18 let fungování kapely a k vytvoření oficiálního videa. Chci jen vymýšlet a nahrávat nové songy. Diskografii se nechám až na konec rozhovoru, ok?

02. Jaká je punková scéna v Brazílii a jaké je to být punkáčem? Dovedu si představit, že je to u vás podobné ve srovnání se Švédskem, kde se dají sehnat trička a jiné věci v supermarketech.

Hahaha. Sorry, ale opravdu nemůžu mluvit o celé scéně v Brazílii, od začátku jsem uzavřený ve svojí vlastní práci. Mluvil jsem s kamarády z jiných měst a vím, že jde zde mnoho kapel po celé zemi, hodně koncertů, nějaké ziny a pár dobrých dister. Například dneska vyrážím na koncert… Ještě jednou sorry, ale nemůžu mluvit o věcech, které sám nedělám. V dnešní době není nic složitého na tom být punkáčem. Věci se dost změnili od těch začátků, dřív byli punkáči neustále perzekuováni policií, mláceni a uvězňováni také zde bylo mnoho punkových gangů, které se mlátili navzájem.

03. Jaká je společnost v Brazílii, jaké kroky by se měli udělat, aby byl život lepší? Slyšel jsem, že v nějakých částech měst je to opravdu nebezpečné, je nějaká šance, aby se zastavilo násilí a zabíjení?

Nedělám nic z toho a mohl bych opět říct, že jsem uzavřen ve svém nitru a svojí práci. Nevěřím v řešení lidského závodění a předhánění se, nevěřím, že je šance to změnit, nesním o světovém míru a harmonii. Nějaké časti měst jsou opravdu hodně nebezpečné, ale tohle všechno je odraz společnosti, která zavírá dveře před chudými a chudí lidé se pak musí naučit přežít v téhle kamenité džungli. Pokud je kluk bez naděje a perspektivy na budoucí život nebo vidí svojí rodinu brečet, hladovět a onemocnět, pak má ten kluk dost podstatný důvod ke skoku v životě, ke kriminalitě, má silný důvod k loupení nebo i někoho zabít aby pomohl vlastní rodině, sehnal jídlo nebo si koupil alkohol aby zapomněl na své problémy a těžké momenty v jeho životě. Nevím co by se mělo udělat, aby se situace změnila k lepšímu, je to smutné… ale je to pravda. Nějakým způsobem jsem s tím naučil žít, ale nemohu zachránit svět, mám taky svoje problémy. 

04. Popiš nějaký koncert s Besthöven. Kde jste hráli, nějaké vydařené akce? Chodilo hodně lidí na vaše koncerty?

Zkoušel jsem dělat koncerty ve svém okolí, ale na koncerty přišlo málo lidí a nemělo to smysl, nebyli tu žádný crusteři nebo lidé, kterým by se líbil tenhle typ muziky. Poslední koncert byl v prosinci, kde se natočili nějaké záběry na plánované dvd, ale já jsem věděl, že už nechci hrát na koncertech. Chci už jenom nahrávat nové songy a vydávat nové nahrávky. Nemám už víc trpělivosti k tvoření nové sestavy. Nechci abych už hrál vždy stejné songy. Vždycky jsem skládal nové věci a když jsme byli v plném složení, čekal jsem až se to ostatní naučí a nesnášel jsem, když někdo nepřišel na zkoušku. Už nechci žádné koncerty, myslím, že na dlouhou dobu.

05. Ok, je těžké se od tohohle tématu dostat, ale máš rád fotbal, máš nějaký oblíbený klub?

Hahahaha… absolutně ne! Nemám rád fotbal. Když jsem byl dítě a ostatní kamarádi chodili hrát fotbal, já šel domů a čet jsem komiksy nebo hrál atari… hahaha. Jsem opravdu závislí na komiksech  a už od mala a jsem jejich sběratel až dodnes. Nemám ni proti fotbalu, ale nikdy to nebyl můj typ zábavy.

06. Řekni pět nejoblíbenějších švédských kapel.

Anti-cimex “Raped ass“ a “Victims of a bombraid“ - kurevsky zabijácký nahrávky, pro mě nejlepší co jsem kdy slyšel. Zvuk, texty a originální vokál Anti-cimexu změnili můj pohled na temnou stranu a pohled na svět, jsou jako tetování v mojí mysli nikdy nemůžu zapomenout, tohle je pro mě nejlepší kapela na světě všech dob. Opravdu je mám rád… a musím říct, že všechny věci od Anti-cimex jsou úžasné

The Shitlickers - všech jejich osm válů, nejvíce temná kapela na světě. Čekám, kdy si budu moct poslechnout třetí demo (nebo ep) a živé album (nebo demo?).

Fear of war - všechny vály mám rád! Jejich diskografie je úžasná, vokál je “smutný“ songy jsou syrové, tuhle kapelu opravdu miluju.

Crude S.S. - všechno od nich! Mám od nich parádní bootleg LP, je to jako syrová lavina. Crude S.S. my ukázali svět temnoty.

Bombanfall EP, Crudity demo/EP, Discard discography, Avskum, sorry, ale nejde vybrat pouze pět kapel.

07. Děkuji mnohokrát za tenhle rozhovor, máš nějaké slovo závěrem?

Taktéž děkuji za rozhovor, za prostor v tvém zinu a díky všem, kteří si ho přečtou.

Cheers and DIS!!!
Fafao Discrust/BESTÖVEN

myspace.com/besthoven
discordiarecords@hotmail.com
vxpxyine.blogspot.com
15.07.09 10:45
trojka
           Novinky v distru:          

RABIES / GARAPAL - split LP
NOISE MASTER #37 zine
SYSTEMIC DAMAGE / CONCUSSA – split
MATRAK ATTAKK – What The Fuck Is Under The Spotlight? LP
SVAVELDIOXID – Första Dagen Efter Sista Bomben LP
TERLARANG – Forbidden LP
SCUMGUTS – s/t LP
FISSURE / SHACKLES – split 10"
ORBAN / CARL GUT – split EP
WARCOLLAPSE – Bound To Die EP
VA – Hladový Pes Žere Svého Pána EP
BRÜNNER TODESMARSCH – 2012-20:20 MC

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one