Punk zine..!
               Na cestách:             

MALLORCA, GR 221: 19. - 26.12. 2020

                Recenze:               

END RESULT – Hellfire EP

WARCOLLAPSE – Bound To Die EP

                Reporty:               

27 Lecie rozbratu 10 - 11. 9. 2021

     Pozvánka na koncert:     

22.01.22 – Praha (007) – HAGZISSA (DE), HEXENBRETT (DE), BAHRATAL

                  Akce:                 

                 TOP 3:               

ENDLESS SWARM / FARŠAS - split EP
SPAZZ - La Revancha MC
HORROR VACUI - Living For Nothing... MC
Rozhovor s brazilskou kapelu Armagedom, která drancuje ušní bubínky už od osmdesátých let. Rozhovor byl převzat z Vermynoze Putrida zinu, na otázky odpovídal Javier, který drhne kytaru, a byl spáchán teď  v říjnu.


Autor: Trojka

01. Slyšel jsem, že pracujete na nových písničkách a nahrávce s novým zpěvákem! Co bys o tom řekl? Jak zní nové songy, změnilo se něco? Kdy a na jakém formátu by to mělo vyjít?

V téhle chvíli je těžké o tom mluvit, máme svůj styl, ale vypadá to, že v příští nahrávce budou nějaké drobné změny, některé songy budou rychlejší, některé se silnými rify a samozřejmě s novým vokálem. Zatím jsme s výsledkem spokojeni a to je to hlavní. Témata textů se nějak zvlášť neliší, zpíváme o zoufalství, degradaci planety a lidstva. Doufáme, že to vyjde jak na CD tak LP stejně jako u našich předchozích nahrávek.

02. Pamatuji si, když jsem se v minulosti bavili s kamarády o Armagedom, vždy jsme si říkali, že je to něco nadčasového, než bylo v osmdesátých letech zvykem, ať už se to týká nahrávání nebo skládání… například text “Gritos de dor“ (Výkřiky bolesti) napsaný v roce 1986 je stále pravdivý a realistický. Co říkáte na to, že text, který jste napsali před víc jak dvaceti lety stále odráží dnešní realitu, která se nikdy nezměnila?

Je smutné vidět, že nenastala žádná změna. Tenhle text je o tom co jsme zažili na vlastní pěst a nikdy se to nezměnilo. Je smutné, že to není problém jen v Brazílii, ale po celém světě. Před nějakým časem, jsme začali mít více konkrétních skladeb, protože je hanba co se světem děje a také se zdá, že s přibývajícím čase je to stále hroší.

Výkřiky bolesti (volný překlad textu o němž je řeč v druhé otázce)

V zaplavených městech
Tisíce truchlí
Pro jejich zaplavené domy
Od příbuzných, kteří byli

Vidím jenom tragédie
Kolem nás
Ale vláda nebude poslouchat

Výkřiky bolesti

V troskách jsou mrtví
Vidím smutek ve tvářích
Stovky zraněných
Bakterie, ztráty a nálezy

03. Kapela začala v roce 1984, v letech 1992-1998 nastala menší pauzu. Jaké rozdíly jste zaznamenali v alternativní scéně od doby co jste začali až doteď? Mám na mysli problémy a taky jaké je to být kapelou v Brazílii?

Na to můžeš taky odpovědět! Hahaha, co se týče vybavení, možností nahrávat ve studiu, kontakt s ostatními kapelami, je to v dnešní době určitě lepší. Dnes je o mnoho lehčí být v nějaké kapele, to je možná chyba, je snadné mít kapelu, nástroje, sehnat lidi a hrát, ale není v tom takové odhodlání jako před tím. Lidé v dnešní době mají alternativní kapely spíš jako koníček něco jako videohry nebo nový počítač… pro nás je to mnohem víc než jen to, je to způsob jak můžeme vyjádřit naše myšlenky, udělat něco společně. Samozřejmě to neplatí pro všechny kapely, je tu stále dost kapel, které si nekladou nároky na nějaký úspěch nebo zisk, kapela je pro ně sebevyjádření se.

04. Pouze pár brazilských kapel v osmdesátých letech bylo ovlivněno evropskou scénou a jejich texty o válce, zoufalství… Armagedom, také Lobotomia (pouze v začátcích), Skarnio nebo Olho Seco. Pamatuješ si kdy to bylo, jaká byla první nahrávka od Dischrage, kterou jste slyšeli?

Myslím, že to bylo někdy na přelomu 1980/1981, slyšel jsem Discharge z kazety společně s kamarádem, byla to kompilace, kterou vydal Fábio (Olho Seco) na jeho labelu (Punk rock discos), byla tam nahrávka “Realities of war“ a je pravda, že to na mě mělo veliký vliv! V ten moment jsme já a Ricardo pochopili, že tenhle typ muziky je mnohem silnější. Další skvělé kapely, které jsme v té době poslouchali: Disorder, GBH, Riistetyt, Kaaos, Chaos UK, EU´s arse, Chaoz Z… všechny tyhle kapely měli vliv na to co hrajeme.

05. Pamatuji si jak jsem ti já a Mingau (Death from above) psali dopis v roce 1998 a doufali, že tě objevíme a dostaneme nějaké bližší informace o kapele atd… potkali jsme se ten samý rok na akci Gyn City společně s kapelami z Brazílie, hráli jsme s tebou jam, Javier (kytara a zpěv), Mingau hrál na basu a já (Fafao) na bicí! Hráli jsme mnoho klasických songů od Armagedom, byla to šílená show (trochu chaotický koncert, špatný aparát, atd.)… takže, Javier řekni něco o momentu kdy se roznesla informace o “slavných“ Armagedom po celém světě, atd… Kdy si se dozvěděl, že Armagedom je oblíbený a respektovaný i za mořem?

Bylo to pro mě překvapení, viděl jsem jak se scéna změnila a rozšířila, potkal jsem mnoho přátel po celém světě. Když jsme to říkal klukům z kapely nevěřili tomu, bylo to pro nás něco úžasného. Bylo super vědět, že nás lidi vnímají jak v Brazílii tak ve světě.

06. Tohle je třetí dekáda kapely, změna zpěváka… myslíš si, že změna vokálu bude mít “velký“ vliv na činnost kapely? Viděl jsem video na youtube s vašim novým zpěvákem, thrash, myslím, že je to good, má svůj pódiový projev a to je super!  Jak jste na tom s nazkoušením starých songů, atd?

Jasně, že je to změna, ale to jsme chtěli! Kapela není statická, chceme nějaké nové myšlenky do našeho stylu.  Stejně tak tomu bylo i před tím, když na basu začal hrát Claudinei, který toho do kapely přinesl opravdu hodně. On je nejlepší hudebník v kapele, songy skládáme všichni dohromady, někdy se kvůli tomu zdržíme o trochu víc, ale výsledek je unikátní, všichni z kapely jsou do toho procesu zapojeni. Na konci je to vždy úplně něco jiného něž byl původní nápad, ale je to super, jsme rád, že můžu být stále v kapele.

07. Armagedom jeli dvě Evropské tour… pověz něco o zkušenostech, nějaké zajímavé momenty, které si pamatuješ, atd…

Oboje tour byli lepší než jsme si představovali, samozřejmě máme i špatné zkušenosti. Lidé za námi chodili vyprávěli o tom kdy slyšeli Armagedom poprvé… pamatuji se jak jeden chlápek z Polska, říkal, že jsme byli první kapelou, kterou slyšel na kazetě, konkrétně “Silêncio Fúnebre”… jiní nás poslouchali už od osmdesátých let. Lidé z Finska byli super na obou tour, dále pak Češi, Němci, Holanďané, Poláci, Rakušáci, Italové všichni byli skvělí! Všechno to bylo silné a intenzivní, takže je těžké mluvit pouze o jednom momentu. Například, některé koncerty o kterých jsme si mysleli, že nebudou nic moc, protože se odehrávali třeba v pondělí, v nějakém menším městě nás vždycky překvapily svým zájmem, mohl bych mluvit o mnoho koncertech… ale oba dva výjezdy bylo opravdu skvělé… je těžké mluvit o jednom zážitku.

08. Jak se těšíte na koncert v Distrito Federal? Bude to poprvé co tam přijdete zahrát?

Eh, eh, myslím, že to bude super! Chceme udělat kurevsky dobrou show, aby si lidi mohli kapelu dosytnosti užít! Myslím, že Brazílie má silnou hc/punkovou scénu a samozřejmě chceme odehrát dobrý koncert!

09. Tak a je to, doufám, že vás otázky bavily, snažil jsem se aby vás nenudily a nebyly to ty klasické jako "Kdy začala kapela?" ", Který je line up?" a bla bla bla ... hahahaha… slova závěrem, novinky, vzkazy, atd… and cheers!

Díky za otázky Fafao. Tady je kontakt na Armagedom, pokud se nás chceš na něco zeptat nebo udělat nějaké výměny piš na: armagedom@hotmail.com
26.10.10 16:14
trojka
           Novinky v distru:          

NOISE MASTER #37 zine
SYSTEMIC DAMAGE / CONCUSSA – split
MATRAK ATTAKK – What The Fuck Is Under The Spotlight? LP
SVAVELDIOXID – Första Dagen Efter Sista Bomben LP
TERLARANG – Forbidden LP
SCUMGUTS – s/t LP
FISSURE / SHACKLES – split 10"
ORBAN / CARL GUT – split EP
WARCOLLAPSE – Bound To Die EP
VA – Hladový Pes Žere Svého Pána EP
BRÜNNER TODESMARSCH – 2012-20:20 MC
GORC / HAEXLER – split MC

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one