Punk zine..!
              Pořádáme:             

23. 04. 2022
Plzeň (Družba)
NONSANTO (pol), ZATRATA (pol), LILIxELBE


FB event

                Pozvánky:              

ETERNAL NOISE MISERY vol. III

                  Akce:                   

                 TOP 3:               

SPAZZ - Crush Kill destroy MC
STRAGE DI STATO / DEATH CULTURE DEPRIVATION - split MC
D.F.C. - O Massacre Da Guitarra Eletrica MC

Antimaster

Antimaster je crustová kapela z Mexika, kterou jste mohli vidět i v českých končinách v rámci jejich euro tour, objeli snad celou Evropu! Na otázky odpovídali Tio a Cesar, rozhovor je převzat z druhého čísla řeckého zinu “Skull Crushing D-beat Holocaust“.

Autor: Trojka

01. Představte se, kdo na co hraje?

Cesar: Ivan a Roger hrají na kytary, Erick zpívá, Alex hraje na basu a já na bubny.

Tio: Já jsem Alex, ale lidi v Mexiku mi říkají Tio, hraju na basu sem tam si střihnu nějakej back vokál.

02. Jak dlouho spolu hrajete a jak jste se dali dohromady?

Cesar: Roger a Ivan začali tvořit nějaké songy, zkoušku si dávali každé ráno od devíti hodin. To bylo v roce 2004, nebo tak nějak… v té době se ke kapele přidal basák a nakonec se mě Roger zeptal jestli nechci hrát na bicí. Bydlím v jiném městě, takže polovinu času trávím v Mexiko city a druhou v San Luis Potosi. Je to celkem složité, ale rád hraju s těmahle sráčema a miluju naši hudbu… samozřejmě, že v kapele proběhly nějaké změny, ale myslím, že teď máme silnou sestavu.

Tio: Kapela se dal dohromady někdy před třemi lety, nejsem zakládajícím členem, tohle je moje druhá kapela, známe se už dlouho, hráli jsme na stejných akcích, ale v různých kapelách, s Erickem se znám možná už osm let, hrál jsem s ním v kapele Insolentes, Cesara jsem potkal v Mexiko city a následně organizoval nějaký koncert pro mojí starou kapelu v jeho domovském městě San Luis, stali jsme se opravdu dobrými přáteli, všechno kolem Antimasteru je super, jsme dobří kamarádi a ne jen lidi, kteří spolu hrají v kapele.

03. Jste členy nějakých dalších projektů nebo kapel?

Cesar: Každý z nás hraje ještě v jiné kapele. Hraju na bicí v kapele All day hatred a taky na kytaru v death metalové kapele vycházející z kapel jako The Gates nebo Dark Tranquility, švédský thrash, pokud znáš… na příští rok plánujeme tour po Evropě s německou kapelou Altaje. Pro bližší info mi můžete poslat e-mail… taky mám label a bistro Dogma destroyer, v nejbližší době se chystáme vydat pár dobrejch věcí a na kontě už máme spoustu dobrých nahrávek od kapel z celého světa. Další nahrávky jsou Warvictims LP, Worst Case Scenario/Nada Por Liberar split 10“, Warvitims tape, Blunt discography, Black Panda discography, True CD (výborná kapela z Chorvatska), a mnoho dalších… můj bratr a já jsme začali dělat booking pro kapely pronajímáme dodávku a back line, organizovali jsme tour pro Give Up All Hope, pomáhali jsme s tour Derrota, bookovali jsme Mexický tour Born/Dead a Pisschrist a dělal jsem řidiče Varukres a Bumbklaat minulý červen, máme nějaké zajímavé plány pro příští rok… pro bližší info mrkni na moje kontakty na konci tohohle rozhovoru.

Tio: S Erickem působíme v Insolentes, kde hraju na kytaru a taky působím v projektu s Rogerem  a jeho kamarády, taktéž na kytaru a on hraje na bicí, ale zatím nemáme ani jméno, je to taková víkendová zábava, hahaha. Insolentes je crusty metal nebo metalický hc, nevím, hahaha, to druhé je s vlivem HC thrashe z 80.let. Ivan hraje na kytaru v kapele Despues Del Odio, možná by se to dalo přirovnat k metalcoru, ale nemyslím ty moderní kýče tohohle žánru, jsou ovlivněni spíš death metalem a ne těmi uplakanými, melodickými vokály.

04. Jsou všichni členové Antimaster z Mexiko city? Jak se žije v Mexiku?

Cesar: Jak už jsem zmínil v minulé otázce žiji v San Luis Potosi, když tvoříme nové songy, přesunu se na dva týdny nebo měsíc do Mexiko city, po návratu do mého města pracuji na mém labelu a distru. Mexiko city má kolem 25 miliónů obyvatel, je velmi chaotické, je zde plno hluku a rozzlobených lidí, spoluhráči z kapely o mě říkají, že jsem měkota a vesničan ha, ha, ha… ale já to tak vidím, moje město má něco kolem 2 miliónů obyvatel a proto je to pro mě v Mexiko city tak stresující a nevydržím tam déle jak měsíc. Myslím, že Mexico city je krásné město, můžete zde dělat spoustu věcí, navštívit zajímavá místa a jídlo je zde výborné a levné, na ulici si můžeš dát vegetariánský (i veganský)  jídlo za málo peněz.

Tio: Ne všichni jsme z Mexiko city, Cesar žije v San Luis Potosi, život v Mexiko city je dost chaotický, je to kurevsky velký město se spoustou obyvatel, aktuální příčinou jsou zkurvené sociální rozdíly, přicházejí sem lidé ze zbytku země a snaží se tu začít žít lepší život, ale většinu času jsou konfrontováni s realitou a žijí ještě v horších podmínkách, bez jejich rodin se dostávají do situací jako je rasismus a podobné věci, nemusejí to být náckové, ale stačí ignoranti z venkova na druhou stranu žít v tomhle šíleném, znečištěném městě má i svoje výhody, občas tu bývá sranda, hehe a můžeš tu dělat spoustu věcí.

05. Jak se vyvíjí hc/punková scéna v Mexiko za posledních pár let, můžeš zmínit nějaké kapely/ziny/projekty o kterých by se lidé mimo Mexiko měli dozvědět?

Cesar: Punkové hnutí v Mexiku je od začátku dost aktivní a tak je tomu i dodnes, momentálně je zde mnoho nových kapel, které ukazují svoje aktivity, moje oblíbené Mexické kapely jsou: What if gods lie z Mexiko city, Bumbklaat a Coaccion z Tuniska. Odkazy na tyhle kapely můžete najít na našem myspace profilu. Je zde mnoho lidí a kolektivů, které vydávají ziny a informační letáky, nejaktivnější je Cryptas zine, který dělají lidé kolem Cryptas records. Píšu svůj vlastní zine, který se jmenuje After the bomb, ale teď, když působím v Antimaster a mám label/bistro Dogma destroyer nemám moc času na psaní… stále mám nějaké rozhovory, které čekají na vytisknutí, pokud chceš můžu ti je poslat, jsou připraveny k tisku! Je tu pár labelu (např: Dogma destroyer, hehe), labely, které opravdu respektuji jsou následující: Cryptas z Mexiko city se svým dlouhým listem vydaných nahrávek kapelám z celého světa, Reaccion a Exabrupro jsou dva labely z Monterrey, které jsou také dost aktivní a mají pár dobrých nahrávek… pro bližší info mi můžete napsat na mail…

Tio: Pokud jde o kapely je zde hodně trendy emo sraček, ale kdo se zajímá o DIY kapely měl by znát Bumbklaatt, Coaccion, La Caida De La Civilizacion, Fallas Del Sistema, Life Extinction, kteří hrají crust/hardcore, jsou zde i melodičtější punk kapely jako Bigspin, Us Against The World, Los Monjo a další. Dobré kapely z celého Mexika a hodně mladých kapel hraje crust a d-beat, což je skvělé, doufám, že to vydrží. Ziny moc nečtu, ale jeden opravdu dobrý je tvořen kolektivem J.A.R. (juventud antiautoritaria revolucionara) a jmenuje se “Comunidad Anarchopunk“, patří k těm nejkvalitnějším, je zde několik DIY labelů, které fungují už delší dobu jako Cryptas records nebo Reacciona, ale jsou zde i další jako Cesarovo Dogma destroyer nebo Sick soul records a další, které se teprve rozjíždějí.

06. Před nějakým časem proběhly nějaké nepokoje v městě Oaxaca, něco jako revoluce. Jaký byl dopad ve zbytku země? Jak to bylo prezentováno v médiích?

Cesar: Pokud vím, média se vždy snaží dezinformovat veřejnost, nejsem si úplně jistý co vedlo, ke všem těm nepokojům, ale jsem si jistý, že Erick o tom bude vědět víc… V Oaxace mám nějaké přátele, ale přestal jsem s nimi být v kontaktu tak před třemi lety… jsem si jist, že lidé ve zbytku moc neví co se dělo… viděl jsem v televizi nějaké záběry ve kterých byli lidé mláceni a zabíjeni, bylo to příšerné… Možná, když si přečtete archiv IndyMedia Mexiko dostanete se vám bližších informací… omlouvá se, ale tohle téma jde mimo mě.

Tio: Situace ve dvou nejchudších státech Mexika Oaxace a Chiapasu stojí za hovno (Mexiko je tvořeno 32 státy, podobně jako ve státech), takže není divu, že tam lidé mají plné zuby té rasistické zkorumpované vlády, tamní média jsou naprostí lháři podobně jako v USA, lidé kteří se staví na odpor jsou označovaní za výtržníky, mnoho lidí se snaží vybrat nějakou stranu, protože si uvědomují v jaké jsou situaci, ale pokud se zeptáte kohokoli v Mexiku co si myslí o vládě a politicích, odpoví vám, že je to banda lživých bastardů, problém je, že lidé v Mexiku jsou líní a samolibý, ale doufám, že se to změní s nějakým povstáním jako v Oxace, Atencu a samozřejmě v Chiapasu.

07. Je punk v Mexiku/Latinské Americe stále považován za hrozbu?

Cesar: Myslím, že jo! Lidé se na nás stále koukají, jakoby jsme spadli z vesmíru… nic není akceptován, tak jak by to mělo být… doufám, že punk takový zůstane navždy, protože to mám takhle rád. Nemám rád, když nějaký “cool chasers“ použijou něco z naší kultury a převedou to do jejich pop komerční kultury, prodávají pásky s hroty, úzké džíny a punkové oblečení v zasraně předražených krámech. Vím, že tohle není nic čeho bych se měl bát, ale nesnáším, když vidím lidi na ulici v zasraně čistých, úzkých džínech s nesmyslnými účesy, očními linkami, kteří nosí punkovou módu…  to není hrozba, to je zkrvená móda a stupidita!!! Srát na ně!

Tio: Jak všichni víme, punk je nyní komercializován nebo spíš to co se v dnešní době za punk vydává, speciálně v Mexiko city, kde každý myslí na své vlastní podnikání a nezajímá se o lidi kolem sebe, tohle je možná hrozba společnosti a systému, nevím, pro mě je punk a bude vždy ta správná cesta jak žít svůj život mimo ten zkažený, monotónní kruh kapitalistického života, žijeme ve zkurveném kapitalismu, kde potřebujeme práci, peníze, auta atd., ale skrze punk můžeme žít životy tak jak chceme a ne tak jak chtějí “oni“. V případě, když bude hodně lidí myslet a žít tak jak jsem napsal, můžou si říkat punk, DIY nebo jakkoli, stačí i krátký čas, společnost nebude jen ohrožována, ale i zničena.

08. Právě jste se vrátili z truné po Evropě! Jak to šlo? Máte nějaké historky o které byste se chtěli podělit?

Cesar: Vrátil jsem se domů minulý čtvrtek, 22. listopadu. Jsem kurevsky unavenej a cítím se jako bych šel na pláž s rodiči a mým bratrem… Zbytek kapely zůstal v Berlíně nebo někde jinde v Evropě a užívají si sněhu a krátkých dnů Evropské zimy… nesnáším ho… už vím, proč lidé páchají sebevraždy… pokud nejste s lidmi, je velmi lehké dostat depresi, stalo se mi to před dvěmi lety v Rakousku, ale to už je jiný příběh. Tour bylo kurevsky vydařený, ještě před turné, jsem si říkal, že by se někomu naše hudba mohla líbit a snad tam budou podobní lidé jako v Mexiku. Nakonec to bylo mnohem zábavnější než jsem si myslel, lidem se naše muzika líbila, obdrželi jsem motivující kritiku, dostali jsem i nějaké nabídky na split nahrávky a pokud to bude možně vrátíme se příští rok… doufám, že se to povede, protože jsem si tour parádně užil… nemám slova, abych mohl popsat jak se cítím, jsem obrovsky šťastný! Zítra můžu zemřít! No, počkej, ne, protože to chci zažít znovu, he, he, he!!

Tio: V době kdy odpovídám na tenhle rozhovor jsem stále v Evropě! Hahaha, zůstal jsem v Berlíně na nějaký čas, ale vrátím se zpět někdy v lednu, začneme tvořit nové songy atd. Turné bylo kurevsky dobrý, příliš dlouhé by se dalo říct, hehe, ale spousta srandy. Musíme ještě zaplatit nějaké dluhy, pokud jde o koncerty tak v 95% bylo vše ok, reakce lidí byli dobré, asi z toho budeme na dlouho překvapený! Někteří lidé nám řekli opravdu zajímavé věci, je to tak trochu divné, když hrajete ve velkém městě jako Londýn, velké město, kde se akce konají každý den a někde za námi po koncertě přijde a řekne nám, že to byla nejlepší punková show za posledních pár let! Myslím, že je to pro nás opravdu důležité, máme pocit, že přinášíme něco hlubšího, že hraje hlasitá hudba, to ví kurva každej, ale že je to i něco víc a to se nám naštěstí stalo mnohokrát. Historka z tour? Uuuuffff, jejich hodně! Potkali jsme mnoho dobrých lidí, mluvili s nima, opili se s nima, aaahhh, kurevsky dobrý časy, jedna vtipná osobní zkušenost na Zoro festu v Lipsku, první noc jsem si nachcal do kalhot v naší dodávce! hahaha, jsem si jistý, že se to stalo víc jak jedné punkové kapele, haha, spousta příběhů, lidí a skvělé časy.

09. Co jste zatím nahráli za nahrávky?

Cesar: Antimaster diskografie:
Antimaster/Give All hope split CD (vyprodáno)
Antimaster/Disnight bastards split LP (kopie jsou k dostání v Evropských distrech)
Antimaster “Ciudad Cadaver“ EP (vyšlo na berlínském Yellow dog rec. a brzo vyjde v severní, střední a jižní Americe na barevném vinylu, čekejte na podrobnosti!!!)
V brzké době se chystáme něco nahrát… informace brzy!

10. Máte nějaké plány do budoucna? Turné po Americe nebo novou nahrávku?

Cesar: Tour po Americe by bylo super, ale máme problém s vízy, pouze jeden z nás má vízum, aby se dostal do USA a zbytek ne. Možná bude snadné získat víza pro nás ostatní, ale pro Rogera ne, protože když jel tour se svojí starou kapelou po Americe, vklouznul do země bez víza a policie ho zadržela, když už se zdálo, že je vízum na “dobré cestě“ bylo zamítnuto, tak nevím. Chystáme novou nahrávku, jak to jen bude možné až se zbytek kapely vrátí do Mexika začneme tvořit nové songy, plánujeme dlouho hrající album… potom chystáme nějaké spltika se super kapelami. Ah, dále chceme udělat regulérní web stránky na antimaster.org nebo .net, máme sice myspace, ale nemám je moc v oblibě… stránky mají svoje výhody, budeme moci nahrát všechny naše songy a poskytnout je lidem volně ke stažení a oni si budou moct vytvořit svoje vlastní mix kazety nebo si je nahrát do jejich ipodů! he, he, he!!!

Tio: Plánujeme vytvořit nové songy! Hahaha, byla tady řeč o split EP s australskými Pisschrist (jsou to dobří přátelé, jeli jsme s nimi tou po Mexiku), split s jednou z Pablových kapely (Cop on fire, Leadershit, atd) a taky split se španělskými Derrota (dobří kamarádi, kteří s námi taktéž jeli tour po Mexiku), ale o tom všem se zatím jen mluví, doufám, že to vyjde, je super že jsme v kontaktu s těmito kapelami. Taky jsem mluvil o evropské nahrávce a to sice split Antimaster/GUAH, taky pracujeme na CD kde budou songy z našich split LP, EP a taky nějaké živé nahrávky z Berlína. Turné po USA by bylo super, ale momentálně to není možné, protože migrační vztahy mezi Mexikem a USA jsou strašné, je těžké získat vízum a jenom já mám vízum, do států, ale to mi vyprší příští rok, ale chystáme další tour po Evropě, samozřejmě chceme hrát různě v Mexiku a doufám, že vyjde australské tour s Pisschrist, to by bylo skvělé!

11. Díky za rozhovor! Nějaké slovo na závěr?

Cesar: Dík za rozhovor a zájem o naší kapelu!

Tio: Dík za zájem! A doufám, že se uvidíme příští rok, děkuji všem lidem z Evropy, kteří nám pomohli uskutečnit tour, další dík patří kapelám s kterými jsme hráli, speciálně Auktion, Black panda nebo Born/dead a samozřejmě všem, kteří nám udělali koncert, uvařili jídlo nebo nám zařídili nocleh, jsme za to opravdu rádi a doufáme, že se uvidíme příští rok!

Email: somberdecay@yahoo.com
Shit web: myspace.com/dogmadestroyer
Kontakt na kapelu: myspace.com/antimaster
06.02.10 13:29
trojka
           Novinky v distru:          

RABIES / GARAPAL - split LP
NOISE MASTER #37 zine
SYSTEMIC DAMAGE / CONCUSSA – split
MATRAK ATTAKK – What The Fuck Is Under The Spotlight? LP
SVAVELDIOXID – Första Dagen Efter Sista Bomben LP
TERLARANG – Forbidden LP
SCUMGUTS – s/t LP
FISSURE / SHACKLES – split 10"
ORBAN / CARL GUT – split EP
WARCOLLAPSE – Bound To Die EP
VA – Hladový Pes Žere Svého Pána EP
BRÜNNER TODESMARSCH – 2012-20:20 MC

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one