Punk zine..!
              Pořádáme:             

23. 04. 2022
Plzeň (Družba)
NONSANTO (pol), ZATRATA (pol), LILIxELBE


FB event

                Pozvánky:              

ETERNAL NOISE MISERY vol. III

                  Akce:                   

                 TOP 3:               

SPAZZ - Crush Kill destroy MC
STRAGE DI STATO / DEATH CULTURE DEPRIVATION - split MC
D.F.C. - O Massacre Da Guitarra Eletrica MC

Antidote (NL)

Rozhovor se skupinou Antidote z roku 2003, v tomto roce vydali album “Back in year zero“. Na otázky odpovídal kytarista a zpěvák Bart. Rozhovor je převzat z punkoiuk.co.uk.

Autor: Trojka

Pověz mi stručně o vaší historii a jak se měnila vaše sestava.

1996 – Začátek Antidote

1997 – První koncert a první 7“ Bouncer the bouncer“, nahráli jsme si ho sami a vyšel na našem labelu Injection records, bylo 100 kopií. Mini tour s External menace po Německu.

1998 – Nahráli jsme náš druhej sedmipalec “Let´s get drunk“ a opět jsme si ho sami nahráli a vydali (Injection records), ale s tím rozdílem, že bylo 800 kopií. Evropský tour s Casualties. A pak ještě nějaký koncerty s External menace a Casualties.

1999 – Vydali jsme naše první LP/CD “My life“ u Charged records. Následovalo Evropský tour s Die Strohsäcke a US tour s Casualties a pak ještě Antidote-Worhäts split u Attack records.

2000 – Evropský tour s Casualties a Zero Tolerance. Nahráli jsme naše druhý album “Go Pogo“ jako 10“ u Dirty faces records. Další US tour s Casualties, The Virus a Endless Struggle. Benefiční sedmipalec s názvem “De Blauwe Moet Blijven“. Všechny prostředky z tohodle EP byli pro squat v našem domácim městě Den Haag, který se menuje De Blauwe Aanslag. De Blauwe Aanslag byl ohrožen soudním vystěhováním, přes jeho dvacetiletý fungování. Když jsme začínali hrát, tak jsme tam zkoušeli.

2001 – Evropský tour s Holandskou ska-punkovou skupinou Beans. Vydání desetipalce “Go Pogo“ jako LP/CD u Charged records a CD verze u Dirty faces records. US tour s The Virus.

2002 – Evropský tour s Disturbance. Splitko s N.Y.Rel-x u Dirty faces records. US tour s The Krays.

2003 – Vydáno LP/CD “Back in year zero“ u Dirty faces records.

Antidote byli a vždcky budou: Bart – zpěv a kytara, Arne – zpěv a basa, Joris – hlavní kytara, Jaeques – bicí, Huib - Huib

Máte nový album “Back in year zero“. Jak album dostalo název a co od něj mohou lidé očekávat? Jaký je tvůj nejoblíbenější song z tohodle alba a řekni o něm něco…

Dostalo název po songu nesoucí stejnej název, kterej je o lidech, kteří rozhodují o životě druhých. Například to co se stalo v Íráku a na všech podobných místech. Mnoho lidí se stalo obětmi války, i přesto, že to nebyla jejich válka… Kromě titulního songu je zde dost písniček, který mají hlubší význam než songy z předchozích alb. Moje nejoblíbenější písnička je “Different worlds“, která je o dvojím životě. V jednom momentě prožíváš to nejlepší období a v jinym momentě se vrátíš do reality, pracuješ, abys zaplatil svoje účty. Je těžké přepínat mezi oběma životy, žiješ, opravdu chceš žít a nebo žiješ abys přežil.

Dohromady jste se dali v polovině 90.let. Znali jste se navzájem, jak vznikla skupina?

Všichni jsme žili ve stejném městě a chodili do stejné školy. Chodili jsme do stejné třídy kromě mě a Huiba. Takže se známe už dlouho. Motali jsme se kolem stejného mládežnického centra. Když jsme byli mladý, tak mnoho z nás začínalo s muzikou, ale každý jsme měli vlastní skupinu. Jednu noc jsme nahrálvali demo s DM(stará skupina Jaequese, Arneho a Jorise. Tu noc jsme hodně pili a rozhodli jsme se udělat malej jam. Tu noc se zrodili Antidote. Všichni jsme přestali hrát v našich skupinách a vykopli jsme je.

Hráli jste v UK, liší se to tam nějak od Evropy, jaký lidi tam chodí na koncerty?

Myslím, že zde není tolik rozdílů. Řek bych, že UK a Evropská scéna je téměř to samý. Mnoho mladých punkáčů, ale i mnoho punkáčů různě od sebe věkově vzdálených. Takže zde můžete vidět starý opravdový punkáče. Tohle například těžko uvidíte v Americe. Na Evropskej scéně zase vidíte dobrej mix rozdílných lidí. Punkáči, sqvateři, politicky smýšlející lidi a jiný jim podobný, ačkoli né vždy se spolu shodnou, ale neznamená to, že ho hned nenávidíš a budeš se s nim prát.

Se kterou skupinou, vás to nejvíc bavilo?

Tak to je těžký. Zažili jsme hodně zábavy se všema skupinama, který s náma hráli.  Pamatuju si na šílenou drogovou noc s Casualties v Amsterdamu, bláznivou kalbu s Die Strohsäcke v Praze nebo mnoho nehod s The Virus, ale všechny byli zábavný. Co je lepšího než být na tour s jednou velkou rodinou…

Jaká nejzajímavější  věc se vám stal, když jste byli na tour?

Nejhorší co se stalo bylo, když jsme hráli s External menace, když Welsyho zmlátili hooligans, byl blízko smrti. Byla to první noc na tour v našem domácim městě. Tu samou noc hrálo Holandsko s Argentinou, Holandsko vyhrálo, všichni fotbalový fanoušci vyšli do ulic a hledali konflikt. Welshy byl v nesprávnej čas na nesprávnym místě, zpřeráželi mu všechny kosti na jeho tváři basebalovou pálkou a skoro ho to stálo život. Naštěstí za pár let se dal dohromady.

Nejlepší věc? Nevím, měl by ses zeptat, každýho člena skupiny… pro mě to bylo, když jsem hráli v Českej Republice, hráli jsme v klubu plném vojáků. Hodně z nich bylo taky punkáčů, nosili spínací špendlík v uchu a tak. Bylo to úžasný, každej tancoval, pil a měl se dobře. Opravdu jsem tomu nechtěl věřit, když jsem to viděl…

A ještě ta šílená noc s Casualties v Amsterdamu, co už jsem řikal dříve… ale možná jsem měl mluvit o tom hehe.

Jaký skupiny máš ze svýho okolí nejradši?

Jsou tady dobrý skupiny jako Mistake, No Hoodlums, Beans, Disturbance, Niolism a další. Koncerty jsou skoro každej víkend a chodí hodně lidí. Atmosféra je dobrá.

Každý město má svoji vlastní scénu a liší se to město od města. Rotterdam je známej pro svou punk/skin/psycho unity, v Amsterdamu jsou squateři, Ede pro svoje dobrý punk a hardcore koncerty… V oblasti, kde žiju já můžete vidět hodně mladejch ve věku 14/15 s bodlinama na hlavě. Doufam, že se toho budou držet. Je dobrý potkávat na ulici punkáče. Píšem o tom song, kterej se jmenuje “Riot in the city“ a bude na novém albu.

Co plánujete pro rok 2003?

Plánujeme splitko se Seein´red, jedna z nejdéle hrajících skupin v Holandsku. Všechny písničky budou v holandštině. Mělo by vyjít někdy na podzim.

Tenhle rok nemáme žádný opravdový turné, ale budem hrát na Viva la Punk v CBGB´s v říjnu a v listopadu v Londýně. Kromě těchto koncertů budem hrát v Holandsku a Německu.

Na rok 2004 máme naplánovaný turné po západní pobřeží USA a Texas na jaře. Kromě toho chceme na jaře udělat novou nahrávku.

Něco na závěr?

Jestli chcete vědět víc mrkněte na antidote.nl.

15.01.08 22:35
trojka
           Novinky v distru:          

RABIES / GARAPAL - split LP
NOISE MASTER #37 zine
SYSTEMIC DAMAGE / CONCUSSA – split
MATRAK ATTAKK – What The Fuck Is Under The Spotlight? LP
SVAVELDIOXID – Första Dagen Efter Sista Bomben LP
TERLARANG – Forbidden LP
SCUMGUTS – s/t LP
FISSURE / SHACKLES – split 10"
ORBAN / CARL GUT – split EP
WARCOLLAPSE – Bound To Die EP
VA – Hladový Pes Žere Svého Pána EP
BRÜNNER TODESMARSCH – 2012-20:20 MC

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one