Punk zine..!
               Na cestách:             

MALLORCA, GR 221: 19. - 26.12. 2020

                Recenze:               

END RESULT – Hellfire EP

WARCOLLAPSE – Bound To Die EP

                Reporty:               

27 Lecie rozbratu 10 - 11. 9. 2021

     Pozvánka na koncert:     

22.01.22 – Praha (007) – HAGZISSA (DE), HEXENBRETT (DE), BAHRATAL

                  Akce:                 

                 TOP 3:               

ENDLESS SWARM / FARŠAS - split EP
SPAZZ - La Revancha MC
HORROR VACUI - Living For Nothing... MC
Aghast je raw-punková kapela z Ameriky, která se prezentuje syrovým zvukem, pokud máš rád zvuk cirkulárky, tak to je přesně ono, rozhovor je převzatý z pátého čísla anglicky psaného zinu Evil Minded a na otázky odpovídal bubeník John.

 
Autor: Trojka

01. V roce 2007 jste vydali LP “Deformities“, pověz nám co se od té doby událo v kapela, nějaké změny sestavy?

Vždycky jsme byli kapela na dlouhou vzdálenost a to je hlavní důvod, že máme za šest let pouze pár nahrávek. “Defomities“ vyšlo na jaře 2007 a hned poté jsme vyrazili na evropské tour. Nahráli jsme ještě pár songů před tour, ale nakonec jsme je zrušili. Justin poté opustil kapelu a tak jsme pokračovali dál ve třech, Shravan se ujal zpěvu, v létě 2008 jsme se vrátili do studia a nahráli jedenáct válů (obsahovali tři ze čtyř, které jsme nahráli ve studiu o rok dříve). Také jsme odjeli West coast tour, minulý měsíc jsme ho odjeli taktéž (červen, 2009). Taky jsme chtěli konečně vydat nahrávky z minulých let. Shravan začal rozjíždět label Desolate legacy u kterého nám vyšlo EP “Suffocoating authority“, v témže roce vyšlo na labelu i EP Germ attack. Doufáme, že v dalších několika měsících vyjde i zbytek songů z nahrávání 2008, pravděpodobně jako jednostranné LP.

02. Jak bylo na tour? Nějaké zvláště zajímavé zkušenosti, nebo špatné, stálo to za to?

Můžu říct, že všechny tour byly konsistentní a rozporuplné. Myslím, že jsou tři hlavní důvody proč to vždy nebylo úplně tak jak jsme chtěli, tour jsme neplánovali tak jak by jsme mohli, jezdíme na tour dlouho poté co nám vyšla nahrávka, myslím, že to snižuje počet lidí na koncertě a taky nejsme kapelou pro příležitostní posluchače. Měli jsme pár špatných zkušeností na silnici, ale nic coby způsobilo nehodu (hořící dodávka, zranění krku, útok nácků, atd.), zažili jsme taky spoustu dobrých věcí. Díky kapele jsem z mého auta viděl velkou část US a Evropy, tuhle zkušenost bych jinak nikdy nezažil a je to pro mne hodně důležité. Doufám, že v tom budeme pokračovat a hrát na nových místech. Když je na tour zrovna dobrý den cítím se uvolněně, když je špatný připadá mi to jako práce. Nepotřebuji nějaké extra zážitky , stačí když bud mít dobré dny a žádné špatné.

03. Nevím, ale zdá se mi, že vaše muzika je nyní progresivnější, ale o něco méně noisy něž tomu bylo u prvního EP, ale taky lepší a lepší, syrová jako peklo. Bylo to vědomé rozhodnutí nebo to tak nějak přišlo samo a nebo jsem prostě blázen? Pamatuji si jak jsem viděl Shravanův kufr plný efektů, šílený a hlučný koncert, ale přesto se mi zdá, že nové songy jsou o něco míň noisy.

Máš pravdu, trochu jsme od toho noisy zvuku upustili, ale počítali jsme s tím už, když jsme songy skládali. Druhé EP bylo mnohem více noisy než první, takže progres (pokud tomu tak říkáš). Nahrávání “Desolate Legacy“ nás vysloveně bavilo. Nechceme aby kytara zněla staticky nebo snad jako předělávka všeho možného, takže jsme jí nechali plný zvuk.  Nové songy jsou mixem nahrávek z loňského roku (“Suffocating authority“ a zbytek toho co zbylo z téhle nahrávací session, ale zatím to ještě nevyšlo), možná je to o něco méně noisy než jsme chtěli, ale doufám, že lidi nové songy přijmou. Je nutno dodat, že Shravan má jinak nastavenou kytaru než tomu bylo dříve. Hlučnost našich prvních EP byla způsobena mizerným efektem Multi-FX. Neboj, stále chceme hrát hlasitě!

04. Vím, že je to už nějaká doba, ale chtěl bych se vrátit k “Sacrificed On The Altar Of State Power“, vždycky se mi líbil její obal. Je to mírně upravená verze originálu, mám pocit, že motiv byl použit na jednom z anarchistických plakátů, který byl proti jedné ze světových válek. Doufám, že mi objasníte význam nebo kdo je původním autorem.

Máš pravdu, motiv stíhaček zanechávajících za sebou vzdušné čáry měnící se v kostlivcovu ruku je z dob druhé světové války a byl použit na protiválečném plakátu, ale bližší detaily nemám ani si nevzpomínám v jakém kontextu jsme vybrali právě tenhle motiv, který je klišé jak jen to je možné, ale myslím si, že stále vypadá dobře. (motiv je od německého umělce Johna Heartfielda pozn.překladu)

05. Na novém EP máte dva songy jejichž text se zaobírá tématem imigrace a americké celní policie. Vím, že o tomhle tématu se jeden čas dost mluvilo mezi politiky. Co vás vedlo k napsání textu, nějaký konkrétní případ?

Napsal jsem text “Cowards“, který je ovlivněn vlastní zkušeností, pojednává o tom jak složité může být dostávání se s kapelou přes hranice severní Ameriky. Ten song je také o všech možných problémech na hranicích. Nikdy nevíte jaké máte šance, když vás celník zastaví – ať už lžete nebo jste upřímní. Pronásledováni Mexičané a lidé ze střední Ameriky jsou výhodou pro zaměstnavatel v US. Ilegální imigranti jsem přichází s očekávání, že najdou lepší život než v jejich dřívější zemi. Většina obav pramení z jejich rasistického fantazírování a strachu co se stane s US, když bude méně bílá. Chtěl jsem prostě nahrávku se soudržným textem a téma hranic a vlastnictví půdy je mi blízké.

06. Jak je to s Richmondskou punkovou scénou? Vím, že je tam spoustu dobrých kapel a míst, je něco nového za těch pár let?

Punková scéna v Richmondu je nyní dost aktivní, mnoho kapel a lidí tráví čas ve svých projektech. Crusteři a hardcoristi se vzájemně podporují. Už druhým rokem se tu koná Kollapse Fest a třetím No Way fest, Brandon a Lauren (No way records) otevřeli malý krámek s nahrávkami (Vinyl conflict), pokaždé když tam jdu, tak se můj peněžní stav sníží. Děje se tu spoustu věcí. Dalo by se říct, že je to nejlepší nepolitická scéna s regresivními tendencemi a jediná aktivita, která může soupeřit s muzicírováním je pití. S Aghast jsem v Rcihmondu odehráli několik koncertů v průběhu let, ale poslední dobou je těžší domluvit koncert.

07. Místo vyptávání na vaše hudební vzory, se chci zeptat stejně jako jsem se vyptával i ostatních kapel jaké jsou vaše nehudební vzory, které vás ovlivnili? Jaký tip muziky posloucháte mimo punk, využili jste něco z toho?

Dobrá otázka, ale nevím jestli na ní budu mít dobrou odpověď, protože si nemyslím, že by to mělo vliv na naší tvorbu. Naše texty odkrývají spoustu otázek, ale jsou psány až, když je vytvořena hudba, takže se nadá říct, že by jsme byli řízeni ideami v textech. Co se týče hudby doufám, že je poznat, že se tam promítá mnoho hudebních vlivů a výsledný sound není jako u každé druhé kapely. Promiň za nudnou odpověď. Jsem zvědav až uvidím odpovědi ostatních kapel.

08. Vrátíme se zpátky k tomu co si říkal, že chcete vydat nahrávku se soudržným obsahem a taky o tendenci apolitičnosti u některých punx. Zdá se, že punkové texty jsou na ústupu? A kromě toho jsi taky mluvil o problémech imigrantů a celní policie, o jaké další problémy se zajímáte?

Většina muziky, kterou poslouchám za posledních pár let není punk, nemyslím si, že je pouze jedna cesta. Poslouchám spoustu věcí, které ve skutečnosti nemají texty. Spousta témat je pro mě zajímavá, myslím si, že i nadále stojí za to zpívat o klasických punkových tématech, ačkoli už jste je slyšeli od jiných kapel v průběhu let. Líbí se mi když kapela má nějaké aktuální téma, jsem vždy rád překvapen neortodoxními tématy o kterých jsem ještě neslyšel. To co je zajímavé na americko-mexických hranicích navzdory anti-imigračním technologiím je to, že jsou naprosto neschopné. Budování zdi kolem Mexika, těžba v příhraničních oblastech nebo něco podobně šíleného, velký počet lidí bude i nadále přecházet na sever. Odmítání usnadnit přistěhovalcům pobyt je cesta amerických politiků, kteří se bojí postupného “od-bělení“ US, předstírají, že to není pravda. Nemáme mnoho prostoru na podrobné texty v našich písních, ve skutečnosti dané téma jen nakousneme.

09. Před pár lety jste chtěli vydat živou nahrávku Aghast na Mexickém labelu, jak to nakonec skončilo?

Tolerante records chtěli vydat kazetu, pak se to změnilo na CDr. Neměli jsme přílišný zájem o vydání tohohle formátu, ale Tolerante to zkoušeli znovu a nakonec se minulý rok rozpadli bez jakékoli nahrávky. Mark mi poslal zpátky náš master, nahrávka se mi líbí, i když to má daleko k dokonalosti, je to živý set, který jsme odehráli ve WRFL v Lexingtonu na naši první US tour v roce 2005, rád bych to nikdy vydal.

10. Pokud by si mohl někomu mladšímu doporučit nějaké album, které změnilo tvůj život, jaké by to bylo?

Myslím, že moje první album bylo Dead Kennedys “In god we trust INC“, je to kombinace dobré muziky, textů a dobrých politických názorů, ale zajímalo by mě jestli se tahle nahrávka tak specifická pro osmdesátá léta v Americe dnes neztratila mezi dnešními čtrnáctiletými. Je to směšný, ale rád bych tvojí otázku poupravil na “Můžeš doporučit někomu z mladých špatnou nahrávku, která nikdy nebude punk!“. Chodíš na pop-punkové koncerty kvůli dostupnosti, uber-political punk pro jeho poselství, něco thrashy nebo noisy pro “Extreme“ factor…? Sakra Tome, to je přílišný tlak!

11. Kromě toho, že chystáte jednostranné LP koncem tohohle roku, co dál s Aghast plánujete?

Budeme hrát opět ve čtyřech, řekni “zdar“ našemu druhému kytaristovi Adlerovi. Chceme vytvořit nějaké nové věci, byli jsme skoro rok bez nového songu.

12. Jak vás může někdo kontaktovat?

Mail aghast@dead-city.org, myspace myspace.com/desolatelegacy nebo mi můžete napsat:

3555 16th St. NW/APT. 2
Washington, DC 20010
U.S.A.

13. Nějaká slova na závěr?

Dík za rozhovor.
14.10.16 22:19
trojka
           Novinky v distru:          

NOISE MASTER #37 zine
SYSTEMIC DAMAGE / CONCUSSA – split
MATRAK ATTAKK – What The Fuck Is Under The Spotlight? LP
SVAVELDIOXID – Första Dagen Efter Sista Bomben LP
TERLARANG – Forbidden LP
SCUMGUTS – s/t LP
FISSURE / SHACKLES – split 10"
ORBAN / CARL GUT – split EP
WARCOLLAPSE – Bound To Die EP
VA – Hladový Pes Žere Svého Pána EP
BRÜNNER TODESMARSCH – 2012-20:20 MC
GORC / HAEXLER – split MC

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one