Punk zine..!
      Rozhovor (překlad):      

DROPDEAD

SEDITION

                  Akce:                 

                 TOP 3:               

SCYTHE - s/t MC
BOOTLICKER - Nuclear Family MC
SUB-LEGALS - Bastard Beat MC

Nenechte se oblbnout

Slibované pokračování dříve zveřejněného článku "Nenechte se nachytat". V následujících řádkách jsem se kouknul na zub promyšleným postupům firmy jak vás dostat a sepsat s vámi smlouvu.


Autor: Trojka
V tomhle článku bych chtěl navázat na dříve zveřejněný článek „Nenechte se nachytat“. Minule jsem psal o tom jak se mnou vyběhla firma „Save Max“ a těchhle pár řádek bych chtěl věnovat tomu jak předejít nesmyslnému podepsání smlouvy, když vás někdo osloví na ulici a něco vám nabízí. To co se dočtete v následujících větách vychází z mých zkušeností, pokusím se popsat postupy výše zmíněné firmy, která nabízí na ulic nebo v nějakého chodník domě paušály od O2. Pro pořádek se to pokusím shrnout v bodech.

1) Prvním úkolem těchto pracovníků na ulici, kteří jsou často oblečeni ve fráčku, aby vzbudili pocit věrohodnosti je upoutání vaší pozornosti. To v praxi znamená, že si vymyslí nějakou blbost na kterou byste mohli eventuálně naletět.

Například: Dobrý den mladá paní, vy se na mě tak pěkně usmíváte, tak vám něco dám nebo dneska máme speciální akci pro blondýnky, tak si pojďte pro dárek nebo takže pro vás taky něco mám.

Prostě prvotním úkolem je nějak opoutat kolem procházejícího člověka. Je jasné, že když někoho oslovíte a řeknete mu, že pro něj máte něco zdarma, tak většina lidí zbystří. Jestli si myslíte, že stačí říct, že nemáte čas, tak se mýlíte, je jen málo lidí, který se nezastaví a odmítnou vás hned.

2) Dalším krokem je zjištění potřeb zákazníka, takovým bleskovým výslechem, aby si oslovená osoba nestačila uvědomit o co se jedná. Z vlastní zkušenosti vím, že když člověk, který oslovuje nějak výrazně gestikuluje rukama a různě se pohybuje, tak oslovený člověk si z rozhovoru pamatuje, tak desetinu informací.

Otázky, které vám budou pravděpodobně položeny:
Používáte mobilní telefon?
Jakého máte operátora?
Máte paušál nebo si dobíjíte kredit?
Víc telefonujete nebo radši píšete SMS?
Kolik tak provoláte za měsíc?

3) Potom co zjistí potřeby osloveného, tak podle toho nabídnou paušál. Hned na začátku většinou zadrmolí, že budete platit pouze 300 kaček měsíčně a o víkendech budete volat do všech sítí O2 a pevných linek zdarma a když budete chtít volat do jiné sítě budete mít ještě 40 volných minut k tomu. Většinou pak následuje lehce vtipná hláška, něco jako: „Chce to, taky jednou za čas uklidit“ a podobně. Prezentace na nabízený paušál je většinou hodně rychlá, stručná a klade důraz na to, že budete mít něco zdarma.

4) Dalším bodem, je falešné navození pocitu štěstí, že splňujete určité podmínky můžete tuhle speciální nabídku dostat. Probíhá to asi takhle: „No jo, ale abych vám to mohl dát, musíte splnit tři podmínky!“ oslovený výrazně zbystří.

Tady jsou ty tři podmínky:
Musíte mít u sebe platný občanský průkaz s trvalým bydlištěm v ČR.
Musíte být starší 18 let.
Nesmíte mít nikde, žádné dluhy, které neplatíte.

Co si budeme povídat, ale tyhle podmínky splňuje skoro každý. Funguje to asi, tak, že oslovený na jednotlivé podmínky s úsměvem přikyvuje a týpek v kvádru má nad vámi skoro vyhráno. Po odkývání třech podmínek následuje věta: „Tak pojďte se mou“. Vy ani nestačíte mrknout nebo něco říct, protože, ten kdo vás oslovil se k vám otočí zády a jde ke stolku nebo jiné improvizované kanceláři a vy jdete automaticky za ním.

5) Dalším krokem je sepsání smlouvy. V tomto okamžiku si oslovený občas uvědomí, že o něco jde a bude něco podepisovat. Pracovník vás uklidní, tím, že je to pouze žádost o smlouvu a operátor vám zavolá do dvou dnů a, že to není nic závazného. Tady moje zorné pole lehce končí, protože jsem nezjistil jestli vám vůbec někdo zavolá a zda výše zmíněná žádost o smlouvu nakonec není platnou smlouvou z které se nelze vymotat, protože se tam píše něco o tom, že tato služba bude uživateli poskytnuta na dva roky. Zkrátka a dobře myslím si, že je lepší sednout doma k internetu a zjistit si náležitosti ohledně paušálu a případně se domluvit v nějaké pobočce firmy než se někde na ulici narychlo upsat něčemu o čem nemáte ani páru, potom co přijdete domů.

6) Poslední věcí co po vás budou chtít je černo-bílá kopie občanského průkazu. Když už se většinou vypíše smlouva, tak oslovený neucukne i když se mu to vyfocení občanky nelíbí. Často je v takovém transu, že si to ani neuvědomí.

To je asi tak vše, prostě jejich cílem je nachytat vás nepřipravené a zaskočit vás předem důkladně promyšleným plánem.
 
19.10.08 23:12
trojka
           Novinky v distru:          

PAUCITIES / CHULO - split EP
INSOMNIA ISTERICA / GROSSEL – split EP
BLOOD LOSS - Demo MC
BOOTLICKER - Nuclear Family MC
FUGA  - Sin Frontera Sin Nación MC
HEX CYSTS - Demo MC
PLASMA - s/t MC
RAW BREED – Demo MC
SCYTHE - s/t MC
STAGGER - Thermobaric Blues MC
SUB-LEGALS - Bastard Beat MC
VILE SPIRIT – Demo MC

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)
 
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one