Punk zine..!
      Rozhovor (překlad):      

DROPDEAD

SEDITION

                  Akce:                 

                 TOP 3:               

SCYTHE - s/t MC
BOOTLICKER - Nuclear Family MC
SUB-LEGALS - Bastard Beat MC

Černoška

Byla chladná a deštivá noc. Jimmy seděl v kuchyni na židli a hleděl z okna na projíždějící auta. světla reflektorů se lámala v dešťových kapkách. zazvonil telefon....


Autor: Mike DeLongpre

byla chladná a deštivá noc. Jimmy seděl v kuchyni na židli a hleděl z okna na projíždějící auta. světla reflektorů se lámala v dešťových kapkách. zazvonil telefon.

"haló?"
"Jimmy, jsi to ty? Tady Ron."
"čau Rone"
"co děláš?", zeptal se Ron.
"sedím a piju. život stojí za hovno. jsem na dně, Rone, na dně, chápeš to? Patricie je kurva! je to děvka proradná!"
"hm, zajdem na pivo a proberem to."
Jimmy zavěsil.

šel do lednice, vzal si další pivo a čekal. čekal na něco, o čem sám neměl ani páru že přijde. možná čekal na smrt, možná čekal na Patrícii nebo Rona. auta jezdily líně sem a tam, kapky deště bubnovaly na parapet a z rádia se linula hudba George Gerschwina. někdo zabušil na dveře. "Jimmy, to jsem já, Ron, otevři!" Jimmy na sebe nasoukal zmuchlané jeany, obul si boty a šel otevřít. "nazdar, Rone. jdeme někam pryč, už mě to tu doma prudí."

šli před dům, Jimmy nastartoval svůj Volkswagen ročník 85 a vyjeli na hlavní cestu. zatočili doprava na Washington Avenue a pak doleva na Opert street. zaparkovali před barem Žabí hnízdo a vešli dovnitř. nikdy v životě tam nebyli. bylo tam asi patnáct lidí. u jednoho stolu hráli vousatí chlápci s doutníkama v hubě karty, žvanili a hlasitě se smáli. před jukeboxem tančily dva mladší páry na nějakou moderní hudbu. když si sedali na stoličky u baru, všiml si Jimmy jedné černošky, mohla mít tak dvacet, co seděla sama v boxu. měla velké hnědé oči, havraní vlasy až po lopatky a na sobě bílé lodičky a růžové bavlněné šaty. jenom jí tak projel pohledem a víc se o ni nezajímal.

"dvě piva!", poručil Ron.
"Patricie je děvka! víš co mi ta mrcha udělala? včera jsem se vrátil z práce. přišel jsem do kuchyně, byla nachystaná večeře a na stole ležel lístek. 'Drahý Jimmy, už nemůžu dále snášet to tvý věčný chlastání. Co jsi doma, furt chlastáš a mi se vůbec nevěnuješ. Jednou za dva týdny mě ošoustáš a myslíš si jakej nejseš dobrej. Ale mi to nestačí! Mi to prostě nestačí! Byla jsem dnes celý den s Tonym, je senzační. Dokáže mě rozesmát a záleží mu na mě. Promiň, Jimmy, ale nemělo cenu to protahovat. S Tonym je mi dobře a hlavně, MÁ MĚ RÁD! Sbohem, ať se ti daří. S láskou Patricie.' tohle přesně stálo v tom dopise. čet sem ho několikrát, pak sem ho podpálil."
"to je krutý... dvě zelené!"
"nevím co mám dělat. jsem totálně vyřízenej."
"vyser se na to. Patricie byla fajn, ale byla to nymfa. potřebovala to furt. pořád se na někoho lepila a žužlala mu ucho. takový děvky si nezaslouží takový správný chlapy jako jsme my."
"asi máš pravdu", přisvědčil Jimmy a zazdil první zelenou.
čas ubíhal a Jimmy s Ronem trestali jednu zelenou za druhou. oba už byli pěkně vláční. "už musím jít", zažvatlal Ron, "čeká mě doma Elis, moje milovaná Elis. snad se na mě nebude zlobit když přijdu tak pozdě... měj se Jimmy a někdy se ozvi." "jasně, Rone, já ještě posedím."
Ron se odbelhal ke dveřím a málem je vysklil. V baru už bylo docela prázdno, jenom ti vousatí chlápci pořád hráli, ale už se tolik nesmáli a ta černoška tam seděla pořád. Jimmy se zeptal barmana co je to za černé děvče.
"to je Tamika. vysedává tady celé dny, hledí do stěny a čeká až jí někdo něco koupí. připadá mi, že nemá kde bydlet. je tady pořád. musí být šílená."

"tak ještě dvě piva a dvě zelené", poručil Jimmy, zvednul se a šel směrem k jejímu stolu. přisedl si vedle ní a přitiskl své stehno na její. nic neříkala. jenom pořád hleděla do stěny. barman přinesl piva a zelené. Tamika se okamžitě na to pivo vrhla a upila tak polovinu na jeden dech a potom si pořádně říhla. Jimmymu se to líbilo a viděl, jak se Tamice na tváři začíná rýsovat nějaký výraz. Kopl do sebe zelenou a podal druhou jí. vzala skleničku a obrátila to do sebe. pak se podívala na Jimmyho a křikla: "ODPREJSKNI!" Jimmy nijak nereagoval. byl zvyklý. zvednul se a šel se posadit zpátky k baru. asi za další pivo a zelenou ucítil, jak někdo těsně za ním stojí. otočil se. byla to Tamika. dopil svoje zbytky, zaplatil barmanovi účet, chytil Tamiku za zápěstí a šli společně k autu. posadil ji na přední sedačku a po několika pokusech nastartoval. cestou k jeho domu neřekl nikdo ani slovo.

odemknul byt. Tamika dovnitř vplula jako obláček kouře a usadila se na gauč. Jimmy zašel do ledničky pro dvě piva a láhev ruské vodky. sedl si naproti ní do křesla a zapálil si cigáro.
"jsi skfělý chlap. jak se menuješ?"

"Jimmy."
"já Tamika." měla silný africký přízvuk. bylo to roztomilé.
"utekla sem z doma. tam hrozně strašný. každý v moje vesnice chtít to se mnou dělat. všichni večer stržídat a chodit do mojí chata. všichni mrd, mrd, mrd. můj otec taky. mě tam potom bolet čím dál víc. byl tam jeden, co měl hrozně moc velký pták. byl obrovský. každá se ho bát. jednou on pšijít do má chata a tam to se mnou dělat a on mě natrhnout. nemohla sem to už dál vydršet tak já utekla tady. ty si hodný chlap. já poznám hodný chlap."
Jimmy nalil do sklenic vodku.
"nepotřebuješ vzít do nemocnice?"
"ne, to je dobrý. už se mi to zachojit."
Tamika si překřížila nohy. její růžové šaty se jí vyhrnuly vysoko až k bokům. Jimmy nenápadně po těch krásných čokoládových nohách pokukoval. nikdy takové nohy neviděl. ani Patricie takové neměla. ona je nádherná, pomyslel si Jimmy. všechno měla tak neskutečně souměrné a vytvarované přímo podle jeho představ. nemohl z ní odtrhnout oči.

pili asi ještě hodinu. Jimmy se dozvěděl, že je ze Rwandy a že se do USA dostala načerno lodí. Jimmy už byl hodně unavený a musel ráno vstávat do práce.

"támhle je koupelna." a ukázal na dveře vlevo. "jdu si lehnout. tady máš deku a polštář. lehni si kde chceš." nechal tam Tamiku sedět a šel spát. pořád myslel na její úžasné tělo. možná jenom pro to si jí tam nechával. chtěl ji ošoustat, ale po tom, co prožila, se toho pokušení vzdal a říkal si, že to přijde samo. zachumlal se pod peřinu a slyšel, jak se Tamika sprchuje. byl už v polospánku, když vstoupila do ložnice a lehla si vedle něho na postel. cítil její nahé tělo, jak se k němu přitiskla. nijak nereagoval, nechtěl jí působit další trauma. a ani nemusel. zajela rukou tam dolů a začala si s ním hrát. za chvíli byl tvrdý. to už Jimmy nevydržel a skočil na ni. byl hrozně opilý, ale udělal se, odkulil se a oba usnuli. ráno šel do práce a Tamiku nechal ve svém domě samotnou. věděl že riskuje, ale nějaký vnitřní hlas mu říkal, že je to v pohodě. když se vracel večer z práce, zastavila ho sousedka a žalostně křičela:

"pane Jimmy, PANE JIMMY!"
"copak se děje, paní Mc Allisterová? co se vám stalo?"
"můj pes, víte, ten malý, bílý s dlohými chlupy! můj Puffy, ubohý Puffy je pryč, zmizel dnes ráno a ještě se nevrátil! nikdy neutíká, vždycky se potuluje po zahradě, ale nikdy nejde ven! neviděl jste ho, pane Jimmy?"
na schodech před vchodem do Jimmyho domu ležel malý, zubožený vořech.
"není tohle váš Puffy, paní Mc Allisterová?"
přešla k Jimmyho domu:
"ne, ach, ne, tohle není můj Puffy. ach, ubohý Puffy, kde se mi poděl..."
začala brečet a vzlykat.
"je mi to moc líto, paní Mc Allisterová, ale bohužel jsem vašeho psa neviděl. on se určitě objeví. víte, i psi si musí občas odpočinout od lidí. nashledanou a neplačte, on se objeví."

vešel do domu a Tamika tam byla. dokonce zašla do obchodu nakoupit jídlo, za peníze co ležely na nočním stolku, a uvařila večeři. pokaždé mu udělala nějakou pečínku. byla zvláštní, ale dobrá. africká receptura. po večeři si Jimmy vzpoměl na toho vořecha na schodech a zabylo mu ho líto. posbíral zbytky od večeře a zanesl je tomu nebohému tvorovi a vořech se už od jeho dveří nehnul. Jimmy ho vzal dovnitř a pořádně ho vydhrnul ve vaně. Tamika ho pojmenovala Bo-Bo.

Tamika se Jimmymu líbila čím dál víc a ona jeho lásku opětovala. nikdy nezažil lepší sex než s ní. bylo vidět, že v tom má dlouholetou praxi. byla fakt dobrá a navíc, byla to černoška, něco jiného. Jimmy pořád šoustal ty svoje hnědovlasý bílý pindy. společné dny ubíhaly. Jimmy se vracel domů pořád více utahaný. v práci po něm chtěli pořád víc a peníze mu nepřidávali. musel vydělávat za dva, aby uživil sebe, Tamiku a ještě psa. Tamika do práce nechodila. ani si jí nehledala a Jimmy jí to nevyčítal. miloval jí víc než kohokoliv na světě. celé dny jenom poskakovlala po pokoji, bušila do malého bubínku a zpívala si africké písničky. každý večer prováděla nějaký rituál, u kterého vypila dvě flašky vína, ale Jimmy se ho nezúčastňoval. seděl u klavíru a hrál Beethovena. každý měl svůj koníček. Bo-Bo pobíhal po domě a všechno očmuchával. každý večer, když se Jimmy vrátil z práce, tak ho Bo-Bo vítal. rád si s ním hrál. říkal mu jenom Bo. jednoho dne přišel Jimmy domů celý rozzuřený a prásknul dveřma. po domě voněla pečínka.

"co stalo se, milášku?", zeptala se Tamika.
"ten čurák mě vyhodil! mě, nejpoctivějšího pracovníka! že prej snižujou stavy zaměstnanců nebo co. že jim prej klesly zisky, tak musej vyhodit několi zaměstnanců, které tak nutně nepotřebujou! a to sem tam dřel jak nadrženej buzík, jenom abych se mu zavděčil!"
"ten pan Čurák je tvoje šéf?", zeptala se Tamika.
"jo, ten ČURÁK je můj šéf! BYL můj šéf."
"to bude dobrý, milášku, najdeš nová práce. tady máš další specialita našeho kmen." a položila jídlo na stůl. vonělo to nádherně. vypadalo to jako pečený králík. Tamika naložila talíř Jimmymu a pak sobě. oba si pochutnávali. Jimmymu to obzvláště chutnalo. snědl dvě porce.
"to bylo to nejlepší jídlo, které jsem kdy jed! jsi skvělá kuchařka."
Tamika se lehce usmála a řekla roztomile: "děkuji, slatíško."

Jimmy si otevřel pivo a zase seděl a hleděl na projíždějící auta. Tamika šla dělat ten svůj rituál s vínem. "kde se poděl Bo?", pomyslel si Jimmy. "jaktože mě dneska nevítal? vždycky mě vítá." Jimmy chodil po domě a hledal Boa. "Bo, kde jsi? k noze! Bo, kámo, pojď si hrát." prošel celý dům i zahradu, ale nikde ho nenašel.

"zlato, kde je Bo?", zeptal se Tamiky uprostřed rituálu.
"Bo-Bo.", řekla Tamika a ukázala na prázdný pekáč na kuchyňském stole a pokračovala.
30.08.09 10:51
trojka
           Novinky v distru:          

GO AND KILL #5 zine
INSOMNIA ISTERICA / GROSSEL – split EP
BLOOD LOSS - Demo MC
BOOTLICKER - Nuclear Family MC
FUGA  - Sin Frontera Sin Nación MC
HEX CYSTS - Demo MC
PLASMA - s/t MC
RAW BREED – Demo MC
SCYTHE - s/t MC
STAGGER - Thermobaric Blues MC
SUB-LEGALS - Bastard Beat MC
VILE SPIRIT – Demo MC

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)
 
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one