Punk zine..!
                 Akce:                 

???
                 TOP 3:               

SCUMPUTER / L.O.T.I.O.N. - split LP
ASCETICIDE - Vicious instinct MC
LOW THREAT PROFILE - Product Number One EP
Poslední květnový den 31. 5., se přijď zchladit do plzeňský Lampy. Místní borci ve spolupráci s Divadlem pod lampou si pro tebe nachystali Smoke"n"Chill Party!, kde zahrají: THE DEADNOTES (DE), LUSKY, WHAT´S IN THE BOX, JAKUB ŠMUCR. Bližší info v pozvánce.
Právě dnes vychází čtvrté album švédské sebranky GERM BOMB - Gist Sucked Out na vinylu. Dva maniaci z Gothenburg, kteří zničí vaše sluchovody divokým metal-punkem z apokalyptické pustiny. Deska vychází ve spolupráci tuzemského Insane Society records a nizozemského Inverted Inhumation records. Celá nahrávka k poslechu na bandcamp.
https://metalrace.bandcamp.com/album/germ-bomb-gist-sucked-out
Devátý ročník festivalu Hradby Samoty proběhne ve dnech 4. až 6. 7. na Slovensku – zámek Moravany nad Váhom. Spojení temnějšího audio a vizuálního umění vycházejícího z industrialu, noisu, black-metalu, neofolku a dalších hudebních stylů. Ve spolupráci s tvořivým centrem 4D gallery dá tento rok rozsáhlý interiér zámku prostor pro víc jak 20 audiovizuálních experimentů, instalacím, interaktivním strukturám, mappingu nebo site specific preforamcím, které bude v zámeckém parku doplňovat téměř 10 sochařů a tvůrců nejrůznějších artefaktů. Zatímco venkovní a vnitřní hudební scéna se bude dělit o hlukové, ambientní a rytmické triky pozvaných umělců, prostor chillout zóny nabídne čajovnu a autorské čtení. Tento už tak bohatý program doplní stejně jako minulý rok workshopy (linoryt, hrdelní zpěvy), přednášky nebo projekce filmových dokumentů.
https://youtu.be/xP-Rr4a8kYQ
https://www.hradbysamoty.org
Četná přání fanoušků byla vyslyšena. Deska TELEX – Řeznickej krám vychází v reedici. Původní vydání se vyprodalo raketovým způsobem a stalo se jedním z nejúspěšnějších titulů v historii PHR Records. Přesto se na mnoho příznivců kapely nedostalo. Nová verze je stejná obsahem, rozdíl je v obale. Předně se změnila barva obalu na retro-žlutou, jakou mají některé původní verze kazety. Upravený a rozšířený byl i insert, který je nyní vytištěn na extra tvrdém kartonu. Strakonický Telex je bez diskuse jedna z nejoblíbenějších českých punkových kapel a Řeznickej krám z roku 1989 je rozhodně jednou z těch nejdůležitějších punkových nahrávek osmdesátých let. Na desce tak najdete celkem 20 nesmrtelných songů, kompletně citlivě zremasterovaných Barmym ze Zeměžluče. Nechybí všechny zlidovělé hity jako “Zlatá mládež“, “Továrna na tvý sny“, “Skejtová Růžena“, “Zlatý slavík“ nebo “Umírající nosič vody“.
http://phr.cz
INVERT020 LUNAR SHADOW - Triumphator MC
Nahrávka německé bandy LUNAR SHADOW původně vyšla v režii kapely na CD v roce 2015 a o rok později u Stormspell Records. Nyní vychází její kazetová verze pod hlavičkou Inverted Inhumation rec. Obsahem nahrávky jsou čtyři heavy metalové skladby.
https://youtu.be/lDMCFIX9wd0

INVERT021 SEXPLOSION - Vol. 3: Nouvel Âge Des Ténèbres MC
Právě vychází debutní kazeta Francouzů SEXPLOSION - “Vol. 3: Nouvel Âge Des Ténèbres“. Metal-punková jízda pro fandy G.I.S.M., ZOUO nebo DISCHARGE.
https://sexplosion-gravenewpunk.bandcamp.com/releases
http://www.invertedinhumation.com
České rockové ceny Břitva, orientované na převážně tvrdší formy metalu či hardcore punku, oznamují nominace za rok 2018, které určilo hlasování 40 takto zaměřených publicistů z několika magazínů, fanzinů a webzinů.
http://cenybritva.cz/britva-oznamuje-nominace-za-rok-2018
Holandský label Inverted Inhumation  records se chystá v zimě vyplivnout kazetou verzi prvního alba “Pulverizing Lethal Force“ od americké grindcore fašírky P.L.F. Nahrávka pochází z roku 2007, kdy vyšla na CD a o rok později i na LP. Doporučeno pro kazetové fetišisty, k poslechu třeba na youtube, neočekávej nic jinýho než nekompromisní grindcore atak, texaský masakr blast-beatem!
https://youtu.be/2RDKMWQOS1w
http://www.invertedinhumation.com
Na bandcamp najdeš volně k poslechu zatím poslední nahrávku “Better days“ od belgické kapely MISSILES OF OCTOBER, která balancuje na hraně noise rocku / punku / sludge / stoneru. Nahrávka je stále k sehnání v podobě CD / LP / MC, takže je na tobě, po čem sáhneš. Doporučeno pro fandy UNSANE, LES THUGS, JESUS LIZARD, HELMET, BLACK FLAG nebo UNWOUND. V kapele najdeš členy kabel CONTINGENT, FRAU BLUCHER nebo [P.U.T].
https://missilesofoctober.bandcamp.com/album/better-days-2016
Devátý ročník festivalu JEŠTĚDSKÁ ODYSEA proběhne 1. 6. 2019 ve sportovním areálu Vesec – Liberec / Festival, kde se sci-fi mění v realitu. Na šesti pódiích se vystřídá široké spektrum žánrů metal / HC / elektronika / rap / experimental / breakbeat / tekno, odpoledne se můžeš těšit na workshopy. Doprovodným programem je dětský den, sport, zábav, jídlo a pití. Více info na webu akce: https://jestedska-odysea.cz
Šesté album [P.U.T] “We are (br)others“ je právě venku na CD nebo volně ke stažení na bandcamp. Nahrávka vznikala během dvou let na trase Paříž / Brusel. Kapela funguje od roku 1998 a svůj styl popisuje jako propojení industrial-sludge-noise, takže pozor pro všechny experimentátory.
https://putmusic.bandcamp.com/album/we-are-br-others-6th-lp-2019

[P.U.T] -  Nothing EP venku
Zároveň vychází i digitální EP “Nothing“ se třemi remixy, k poslechu na bandcamp.
https://putmusic.bandcamp.com/album/nothing-ep-2019
           Novinky v distru:          

THE TRUTH / HELLTARD - split 10"
HARSH SUPPLEMENT / NAPALMED - split MC
OGNEMÖT ‎- Salvation Is Ognemöt MC
XTEMATIC - Constructive misanthropy MC
CRY OF HUMANS - ...still! MC
BAESTIEN ‎- Ritual LP
PISSCHARGE - 8 Minutes Of Your Attention EP
SEE YOU IN HELL - Život ve strachu MC
BURYZONE #23 zine
SVAVELDIOXID / SKELETON - split EP

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)Punk.cz - vše o punku
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one