Punk zine..!
              Pořádáme:             

23. 04. 2022
Plzeň (Družba)
NONSANTO (pol), ZATRATA (pol), LILIxELBE


FB event

                Pozvánky:              

ETERNAL NOISE MISERY vol. III

                  Akce:                   

                 TOP 3:               

SPAZZ - Crush Kill destroy MC
STRAGE DI STATO / DEATH CULTURE DEPRIVATION - split MC
D.F.C. - O Massacre Da Guitarra Eletrica MC
Dnes 9. 4. 2021 oficiálně vychází americký press desky HERIDA PROFUNDA / HELLO BASTARDS. Polsko-anglický crust/grind split vyšel původně v roce 2017 na černém vinylu v Evropě a nyní se dočkala i amerického pressu v nákladu 500ks na černo-rudém žíhaném vinylu. Vyšlo v kooperaci labelů To Live a Lie, DESTRUKTOMUZIK, No Time Records , Dilapidated Records a Dead Red Queen Records, v Evropě k dostání u 783punx.
https://783punx.bandcamp.com/album/split-ep
14. ročník ankety o nejlepší český vinyl BEST CZECH VINYL DISK 2020 pořádaný při e-zinu Vinyl Disk Musick je ve finále, její výsledky dalo dohromady 73 hlasujících, aktivních lidí ve scénách, kterou propojuje láska k vinylu. Jména hlasujících, podrobné kompletní výsledky a přehled veškerých námi evidovaných tuzemských vinylů vydaných v roce 2020 naleznete za tímto odkazem:
http://www.srpuls.cz/vdmusick/ankety/best-czech-vinyl-disk_2020.htm
Cca před dvěma týdny dorazila zásilka kazet z ukrajinského vydavatelství NO NAME distro/label, k pořádnému přebrání kazet jsem se dostal až teď. Ve většině případů se jedná špinavej hardcore ze států, v případě zájmu piš na: trojka007@seznam.cz.

EP: INSOMNIA ISTERICA / GROSSEL – split MC: BOOTLICKER - Nuclear Family, BLOOD LOSS - Demo, FUGA  - Sin Frontera Sin Nación, HEX CYSTS - Demo, PLASMA - s/t, RAW BREED – Demo, SCYTHE - s/t, STAGGER - Thermobaric Blues, SUB-LEGALS - Bastard Beat, VILE SPIRIT – Demo ZINY: GO AND KILL #5

Kompletní seznam věcí v distru:
http://rawezin.wgz.cz/rubriky/distro-2
Na apríla byl spuštěn pre-order kazetového boxu poslední velké desky “Storm Of Resentment“ legendárního britského crustu EXTINCTION OF MANKIND. Kazeta je zabalena do pizza boxu velikosti sedmipalce s kompletním artworkem, tří-panelový insert, celo-potištěná kazeta, kovový odznáček, plakát A3, limitovaný náklad 66ks - ručně číslováno, vydává label 783punx.
www.783punx.bandcamp.com
www.783punx.com
Druhá samizdatová kazeta jihlavských HRDINŮ NOVÉ FRONTY se dočkala zaslouženého vydání na vinylu. HNF jsou jednou nejdůležitějších punkových kapel naší historie a dočkali se uznání i mimo punkovou komunitu. Na nahrávce “Obyčejní Hrdinové“ již kapela zcela rozvinula svůj nezaměnitelný styl. Výsledkem je precizní součinnost hudební i textové složky. Osmnáct songů je plných válečných i postapokalyptických vizí, nihilistických pohledů na život, dobu a společnost. Pro HNF šlo o jejich dosud nejsilnější materiál, který nejen v osmdesátých letech změnil mnohým vnímání tuzemského punku. Nebyly to pivní popěvky nebo adresné narážky na komunistický režim, jak to často dělali jiní. Tahle kapela naučila posluchače vnímat realitu v širším kontextu. Propracovaná gradace skladeb, vražedná rychlost a na druhou stranu temné, až hypnoticky působící songy, naznačující pozdější příklon členů kapely ke gotickému rocku. Kompletní demo “Obyčejní Hrdinové“ z roku 1987 nyní vychází v remasterované podobě jako 2xLP se zbrusu novou grafikou obalu.
www.phr.cz
Anketa o nejvíc rezonující tuzemskou gramodesku očima vinylových příznivců, geeků a maniaků, tedy BEST CZECH VINYL DISK 2020 právě otevírá 14. ročník polyvinylchloridové hlasovací tradice. Za odkazem uvedeným níže naleznete přehledy veškerých námi evidovaných gramodesek tuzemských autorů a interpretů vydaných v roce 2020. Pro všechny letité, ale stejně tak relativně nové fanoušky tuzemské hudby na gramodeskách přinášíme možnost krátké rekapitulace a přisypání vlastních tipů do mlýna, kde vládne hmotný nosič, fascinující artefakt, sběratelská vášeň a povětšinou nebesky, stejně tak jako pekelně krásná hudba. Přejeme mnoho úspěchů při lovení v policích, oprašování nezapomenutelných pokladů a předem gratulujeme k rozhodnutí se k účasti na této mocné kratochvíli.
http://www.srpuls.cz/vdmusick/ankety/best-czech-vinyl-disk_2020.htm
Stejně jako u prvního čísla slovenského zinu B.I.T.CH. se i to druhé dočkalo online verze, kterou nalezneš na níže uvedeném odkazu. Fanzin vyšel někdy v polovině minulého roku. Druhé číslo je věnované polské DIY scéně, rozhovory s Robertem (Refuse recs.), GOVERNMENT FLU, OHYDA, ZATRATA a česko-polskými HOW LONG?, najdeš tady i další rozhovory s ADACTA, Ryno z TRIPLE CRIPPLE, ALWAYS NEVER FUN, s bubeníkem ASPHYX a SODOM a taky s Denisem zpěvákem DOOM. Nechybí ani tradiční fanzinové koření v podobě tour reportů, recenzí nebo sloupků.
https://bitchxzine.blogspot.com
Bubeník japonských SETE STAR SEPT Ryosuke Kiyasu krom hraní v kapele funguje i jako samostatná jednotka, kde dává vyniknout svému rytmickému běsnění. Před pár dny vyšla kazeta “Just Take Things For Granted“ se třemi improvizacemi u Inverted Inhumation recs., limitovaný náklad 33 ručně číslovaných kusů v červené krabičce.
https://ryosukekiyasu.bandcamp.com
http://www.invertedinhumation.com
Další video od alternativně grindcorové bandy BRAUNCHOLDA. Tentokrát k songu “Vzpomínka na nemoc“, který se objevil na debutní nahrávce “Stínohrad“. Nahrávka vyšla koncem minulé roku u Magick Disk Musick. https://youtu.be/IAniMcqMXyM
U nás dobře známá, v německém Bielefeldu usazená, power-violence/hardcore nakopávka WEAK TIES chystá novou desku "Find A Way". Na bandcamp nejdeš k poslechu dvě ochutnávky, které plynule navazují na předchozí nahrávky, vostrý jak břitva! Vydání je naplánované na 12. března u Contraszt! records.
https://weakties.bandcamp.com/album/e-blurred
           Novinky v distru:          

RABIES / GARAPAL - split LP
NOISE MASTER #37 zine
SYSTEMIC DAMAGE / CONCUSSA – split
MATRAK ATTAKK – What The Fuck Is Under The Spotlight? LP
SVAVELDIOXID – Första Dagen Efter Sista Bomben LP
TERLARANG – Forbidden LP
SCUMGUTS – s/t LP
FISSURE / SHACKLES – split 10"
ORBAN / CARL GUT – split EP
WARCOLLAPSE – Bound To Die EP
VA – Hladový Pes Žere Svého Pána EP
BRÜNNER TODESMARSCH – 2012-20:20 MC

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one