Punk zine..!
             Naše akce:             

18. 8. 2021 - Plzeň (Belfast)
MATRAK ATTAK (FR), LILIxELBEFB event

      Rozhovor (překlad):      

DROPDEAD

SEDITION

                  Akce:                 

                 TOP 3:               

BOOTLICKER - Nuclear Family MC
WEAK TIES - Find a way MC
METH DRINKER - Oil MC
Nová kapela punkových veteránů přichází se svou druhou nahrávkou. BRATISLAVSKÉ DIEVČATA hrají sice od roku 2016, ale muzikanti za sebou mají dlouholeté zkušenosti z různých bratislavských punkových kapel (mj. Zóna A, Lord Alex, Krach, Barbus...). Trojice pánů, kterým čtyřicítka v občance dávno vybledla, už svou první deskou před třemi lety rozvířila vody. Jejich deska se stala jediným debutovým albem v historii PHR, které se po bleskovém vyprodání dočkalo vinylového dolisu. Nová nahrávka pokračuje ve stopách svého předchůdce a sype silné melodie jednu za druhou. Snad by se dalo říct, že je i o něco kompaktnější a vyzrálejší. Muzikanti z Bratislavských Dievčat jednoduše vědí, co chtějí hrát a patří v tom k aktuální špičce. Dávno jsou pevně zakořeněni v sedmdesátých letech a rozkročeni mezi britský a americký punkrock, kterému dělají skvělé jméno. Album vychází na CD i vinylu u PHR records.
https://papagajuvhlasatelrecords.bandcamp.com/album/bratislavsk-diev-at
www.phr.cz
Pravděpodobně už si zaregistroval, že je venku druhé číslo fanzinu B.I.T.CH. Někteří už možná zaregistrovali i problémy s prvním vytištěným nákladem, tady je vysvětlení. Z tiskárny přišel celý náklad zinu s tiskovou chybou (chybou je myšleno, že zine není takový, jaký měl být, ale dá se v pohodě přečíst, akorát některé fotky a černé podklady jsou s pruhy). Na chybu se přišlo po Popradském koncertu a tak jsou už některé kopie s chybným tiskem v oběhu, ale odezva od lidí je dobrá, dá se to v pohodě přečíst a většině lidí to nevadí. Na základě toho, došlo k rozhodnutí, že se chybné kopie budou dále distribuovat za nižší cenu. S tiskárnou je dohodnuto asi nej(eko)logičtější možné řešení, a to, že chybné kopie zůstanou. Místo reklamace a skartování celého nákladu, vytiskne tiskárna polovinu nákladu na jejich náklady. Polovina nákladu s bezchybným tiskem je již připravena k distribuci. Možno objednat na mailu bxixtxchxzine@gmail.com a pro české objednávky piš Masskillahovi do Prahy na mail masskillah@gmail.com. V případě objednání chybné kopii na tebe čeká mini překvapení.
Právě vyšlo 24. číslo BURYZONE zine. V něm najdete na 136 stranách formátu A5 rozhovory s INSISTENT (grindcore), IDIOCRACY (power violence), Deadly Storm zine, MURDER RAPE AMPUTATE (gore grind), PURE (grindcore), CHOROBOPOP (pop-punk), Áda (MASSOLA), LUCIFER EFEKT (punk), CONQUESTIO (crust) a PRACH (punkrock/SK). Dále mini-info-rozhovory s PROLAPSED (death metal), ZATRATA (crust/PL), CONCQUEROR WORM (grindcore/UK), HACK JOB (power violence/UK), EMBRIONAL (death metal/PL), PRASELIZER (gore grind), tour reporty UŽ JSME DOMA Japan tour 2019, BETON Mexiko tour 2017, HIBAKUSHA England tour 2019, cestopisy Maroko 2019 a Thajsko 2016, ankety “Hardcore over 40“ a “Hardcore domovarnictví“ a recenze na ziny, filmy a nahrávky. V blízké době k dostání u spousty distributorů za 140Kč nebo rovnou piš na: buryzone@seznam.cz
www.bandzone.cz/fan/buryzone
Pozvánka na malý nezávislý DIY hardcore/punk festival SUMMER MOSHPIT PÁRTY, který se odehraje 1. 8. 2020 na kultovním místě na Vysočině - statek u Bílků s hospodou u Tadeáše ve Věžničce u Polné, zahrají: GOSPEL OF THE FUTURE, KURVY ČEŠI, PRŮMYSLOVÁ SMRT, NO GOD RHETORIC, LÁJE, PROLETÁŘI VŠECH ZEMÍ, MULLETHEAD, TERMINAL, MANGO SHEIKH. Bližší info zde.
Během května-června dorazilo pár menších zásilek s čerstvým matrošem do distra, jmenovitě tradiční ziny: Šakalovo NOISE MASTER #35 a v těsném závěsu Adrikovo PREDČASNÁ VZBURA #14 společně s ŽENSKOU VZBUROU. Z nahrávek je to finální dvoj-kazeta orlovské crust-grind fašírky HIBAKUSHA - Deset vteřin do konce světa/Little boy, 8:15 a debutní vinylový zářez vyškovského hc-punku HUMAN FAULT - Zjevné předurčení LP. Na cestě je horká novinka COFFIN VARNISH - Hajzle EP, tak buď ve střehu!

Kompletní seznam věcí zde:
http://rawezin.wgz.cz/rubriky/distro-2
Právě vychází historicky první CD release anglickému noisu KNIFEDOUTOFEXISTENCE pojmenovaný “A Fragile Future“. Nahrávka spojuje dvě již vyprodané EP “The Future Grows Beneath My Skin” a “Fragility”, ale také tam najdeš track ze splitu s PLAGUE MOTHER. Celý materiál dostal nový mastering, o který se postaral Foul Prey. Profi-tištěné CD s čtyř panelovým bookletem a novým artworkem, vyšlo u Outsider Art.
https://knifedoutofexistence.bandcamp.com/album/a-fragile-future
KIAL? (Francie) - je nová d-beat raw punk nářezovka členů BAKOUNINE, USA LA TUA RABBIA zpívaná ve španělštině se zpěvákem z Kolumbie. Šest odstřelů v počtu osmi minut vychází ve 300 kusech jako debut singl se středovou dírou, poslech je možný na bandcamp. Vychází v kooperaci labelů včetně tuzemského zastoupení ABACK distribution recs. https://kialpunx.bandcamp.com
http://abackdistrorecords.blogspot.com
Zítra oficiálně vychází druhé číslo slovenského fanzinu B.I.T.CH. Hlavním tématem čísla je polský punk, rozhovory s aktivními lidmi polské scény: Robert (Refuse recs.), GOVERNMENT FLU, OHYDA, ZATRATA a česko-polskými HOW LONG?. Tour reporty SOCIETY DECLINE (SWE) a TERRORVALDE (SWE), 7MS a MASSOLA v Japonsku, MEDICATION TIME, ADACTA/ENCORE, BETON/HARD CHARGER (CAN), CONTROLLED EXISTENCE, MOBIUS, RIVIERA (FIN) a CONCUSSA koncerty z roku 2019. Dále další reporty z koncertů, biografie BOILING POINT, cestopis z Kolumbie od Johnixe, povídky, rozhovory s ADACTA, Ryno z TRIPLE CRIPPLE, ALWAYS NEVER FUN, s bubeníkem ASPHYX a SODOM a taky s Denisem zpěvákem DOOM. Nechybí recenze a dočkáme se i sloupků. Společně s druhým číslem vychází i první číslo fotozinu #FTZN, který obsahuje fotky od autora B.I.T.CH.e z československých akcích v letech 2016-2018 a bude k dostání  jako limitovaná edice v počtu 50ks společně se zinem. B.I.T.CH. #2 se rozšířil na 156 stran a #FTZN má 124 stran, obojí v černo-bílém provedení. O svůj kus piš na: BxIxTxCHxZINE@gmail.com.
Dýchání je jev, který považujeme za přirozený, avšak způsoby, jak o něj přijít, se okolo nás množí každým dnem. Právě vychází kolaborační nahrávka IL VUOTO a UGFC. Projekt vznikal dlouho – od roku 2017 až po čas karantény, jaro 2020. Kompozičně je album na pomezí atmosférického doom / ambient / drone / apocalyptic folku, ale najdeš na něm i prvky dunivého industriálu. Vychází u Sky Burial production v nákladu 49 kusů na bílé kazetě v papírové krabičce z recyklovaného papíru s přiloženou kartičkou. Digitální verze k poslechu na bandcamp.
https://unclegrashasflyingcircus.bandcamp.com/album/withoutbreathing-ugfc-il-vuoto
Na bandcampu brněnského power-violence komanda ORBAN schytáš dva jedovaté plivance do ksichtu z připravovaného split EP s CARL GUT, které má jít co nevidět do lisu.
https://orbanviolence.bandcamp.com
           Novinky v distru:          

NOISE MASTER #36 zine
PAUCITIES / CHULO - split EP
INSOMNIA ISTERICA / GROSSEL – split EP
BLOOD LOSS - Demo MC
BOOTLICKER - Nuclear Family MC
FUGA  - Sin Frontera Sin Nación MC
HEX CYSTS - Demo MC
PLASMA - s/t MC
RAW BREED – Demo MC
SCYTHE - s/t MC
STAGGER - Thermobaric Blues MC
SUB-LEGALS - Bastard Beat MC

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one