Punk zine..!
      Rozhovor (překlad):      

DROPDEAD

SEDITION

                  Akce:                 

                 TOP 3:               

SCYTHE - s/t MC
BOOTLICKER - Nuclear Family MC
SUB-LEGALS - Bastard Beat MC
Zdá se to až neuvěřitelné, ale letos uplynulo už 25 let od vydání debutové nahrávky plzeňské kapely P.V.A. Nahrávka s názvem “Prasata Vyšší Autority“ byla jedním z prvních titulů u Papagájova Hlasatele. Z devatenácti skladeb se velká část stala nedílnou součástí koncertů P.V.A. Nejen díky výrazným melodiím a hlavně zapamatovatelným textům kazeta ovlivnila velké množství tehdejších pankáčů. Přesto, že se P.V.A. nikam výrazně netlačili, získala si kapela brzo v určitých kruzích až kultovní status. Jedním z neduhů původní nahrávky natočené ve zkušebně je nekvalitní zvuk. Z toho důvodu se kapela rozhodla k výročí čtvrt století od vydání debutu celou nahrávku natočit znova. V lednu se tak v Plzni odehrál vzpomínkový koncert, kde P.V.A. odehráli celý set sestavený ze všech písniček z původní kazety. A i když jde o živák je zvuk nahrávky mnohem lepší než u původní kazety. Deska právě teď vychází u PHR records jako vůbec první čistě digitální release. Kompletní nahrávka je k dispozici na bandcampu PHR a stejně tak na většině streamovacích služeb po celém světě.
https://papagajuvhlasatelrecords.bandcamp.com/album/25-let-prasat-vy-autority
https://www.supraphonline.cz/album/557545-25-let-prasat-vyssi-autority
www.phr.cz
Jedna z nejdivnějších kapel, kterou vyplivla New York city DIY scéna za posledních pár let - L.O.T.I.O.N. je tady s novým dvou skladbovým singlem “Multinational Corporation“, který vychází u SUB POP recs. Hudebně se stále vezeme na vlně špinavé elektro muziky namixované s živými nástroji, která odkazuje na elektronickou rave hudbu 90. let v Detroitu propojenou s  hardcore-punkovým feelingem. Grafika od Alexandera Heira samozřejmostí! K poslechu na bandcamp nebo čekuj video na youtube.
https://lotionmultinationalcorporation.bandcamp.com/album/alphabrain
https://youtu.be/RTISy6gYtcw
Provařený post-punk HORROR VACUI z italské Bologny má nahraný nový materiál pojmenovaný “Living For Nothing“. Osm skladeb s jasným rukopisem kapely, který odkazuje na jejich předchozí tři velké desky.  Artwork alba si vzal znovu na paškál Andrea Bonini. Dvě ukázky najdeš na bandcampu kapely. Ze zřejmých důvodů nyní nemůže deska vyjít na fyzickém formátu. https://horrorvacuilegion.bandcamp.com/album/living-for-nothing
Divoký peruánský crust-metal-rock´n´roll LOS REZIOS se znovu hlásí o slovo s novou nahrávkou, která je kompletně nahraná a připravená k vydání. Aktuálně kapela shání labely, které by šli do kooperace při vydání desky, v plánu je vydat 500ks. Čtyři ukázky najdeš na bandcampu včetně coveru od TERVEET KADET. V případě zájmu do toho jít piš na mail: rezioeres@hotmail.com.
https://losreziosmetalpunk.bandcamp.com/album/7-ruin-y-bestial
13. ročník ankety BEST CZECH VINYL DISK 2019 o nejlepší český vinyl pořádaný při e-zinu Vinyl Disk Musick je ve finále, její výsledky dalo dohromady 84 hlasujících, aktivních lidí ve scénách, kterou propojuje láska k vinylu. 84 hlasujících přidělilo 1260 hlasů velkým deskám a 402 hlasů deskám malým. Kompletní výsledky a přehled veškerých námi evidovaných tuzemských vinylů vydaných v roce 2019 naleznete za tímto odkazem: http://www.srpuls.cz/vdmusick/ankety/best-czech-vinyl-disk_2019.htm
HUMAN FAULT (Česká Republika) - Po letech hraní se kapele poctil v plné palbě první vinyl zářez, na němž najdete 11 hc/punk ostrých výstřelů do lidské rasy s kritickými texty, který mají co říci především v téhle ultra uspěchané době zasraných celebrit a konzumu kde jsou na prvním místě zisky korporací. Hudebně se v muzice prolíná vliv předrevolučních, československých kapel 80. let chytlavých vyhrávek a sborových zpěvů. Nahrávka odsejpá jak dobře seřízená mašina, celá rovněž uteče v pouhém lusknutím prstů se zvukem ze studia Davos. Nabízí se nám tak seriózní záležitost na které kapela velmi hodně zapracovala do světa bez zábran. Vychází u Aback distribution records v barevném provedení na červeném vinylu s černými cákanci v počtu 525 kusů, žádná limitovaná edice, žádné vytváření falešných privilegií, rovnoprávnost všem v punku i mimo něj! Poslech možný na soundcloud.
https://soundcloud.com/raw-noise
http://abackdistrorecords.blogspot.com
Osmdesátá léta rozhodně nebyla zlatá léta československého punku. Všeobecná represe nedovolila většině kapel více rozvinout své schopnosti. Mnoho z nich tak nikdy nedostalo šanci vylézt ze sklepů a garáží. Možná ale právě proto tato doba dokázala vyprodukovat hudební skupiny, které svými kvalitami bez problémů obstojí rovněž v dnešních dnech. Jedním z těchto nadčasových hudebních produktů byla i SMRT MLADÉHO SEBEVRAHA z Valašského Meziříčí. Krátce fungující skupina, která pocity a nálady většiny společnosti dokázala dostat nejen do textů, ale i do svého názvu. Jejich jediná demokazeta natočená v roce 1988 přináší na ploše necelé půlhodiny sedmnáct intenzivních zážitků. Písně S.M.S. jsou dobové vzkazy plné vzteku a nihilismu, doplněné o agresivní a zručný muzikantský základ (na nahrávce se podílel i Jiří Fiala – Mňága a Žďorp). Kapela si krom raných hardcore punkových part brala inspiraci i v tehdejších psychedelických a undergroundových skupinách. Remasterovaná nahrávka se nyní vůbec poprvé objevuje na vinylových drážkách doplněných o obal, jenž věrně vychází z původního kazetové nahrávky.
https://www.youtube.com/watch?v=1kU-WUdcK18&t=18s
www.phr.cz
Vyšlo 35 číslo NOISE MASTER fanzinu. Plných 100 stran č/b tisku. Stále xerox, chaos, žádný dodržování zkurvených pravidel. 35 číslo přináší rozhovory z celého světa napříč širokou hudební škálou. JUKAI – Chile, Luís Mosh – Brazílie, SOUND OF VIOLENCE – CZ, Chatchai Wattanachaisit – Thajsko, MULTINATIONAL CORPORATION – Pákistán, DEAD BHUTTOS – Pákistán, CHANGOZ – Paraguay, EDDIE x MURPHY – Itálie, IDIOCRACY – CZ a ERROR – Nepál. Rozhovory jsou prošpikovány reporty z akcí, biografiemi amerických GRIPPER, OUTED a libanonských BATTLAXE a tuniských FLAMES OF WRATH. Ve fanzinu se najdou recenze na hudbu, čtivo a článek nazvaným „Já, nepřátelé, přítel a duchovní štít“ z pera cyklo cestovatele Zbyni V. Bohužel současná „korona“ situace nesvědčí ani N.M. fanzinu, který bezvýsledně hledá kopírku, kde by se mohl namnožit a šířit jako vir do vašich rukou. Proto Vás prosím, mějte strpení. rabies-noise@volny.cz
Za poslední dobu přibylo do distra pár nových věcí: BAESTIEN ‎- Ritual LP, CRY OF HUMANS - ...still! MC, HARSH SUPPLEMENT / NAPALMED – split MC, OGNEMÖT ‎– Salvation Is Ognemöt MC, THE TRUTH / HELLTARD - split 10, XTEMATIC ‎– Constructive misanthropy MC. Kompletní seznam věcí zde:
http://rawezin.wgz.cz/rubriky/distro-2

Lehčího provětrání se dostalo i v sekci 2nd HAND distro, kde by v průběhu roku mělo dojít k masivnějšímu updatu.
https://rawezin.wgz.cz/rubriky/2nd-hand-distro
Od včerejšího dne si můžeš přečíst první číslo slovenského fanzinu B.I.T.C.H. (vydáno koncem roku 2018) na webu, sice bez papírového fetiše, ale pokud se k tobě zin nedostal, tak je to lepší, než drátem do oka. 128 stran obsahující  historii vranovského punku z pera toho nejpovolanějšího krakena, Markovo koncertní zážitky i z tour se 7M$ v minulém roce, shrnutí 20 let SHEEVA YOGA od Skuldíka, ohlédnutí za organizováním sympatického total DIY opičího bálu, tour report ADACTA, minimikro tour BETON / ROXOR, reporty z koncertů všude možně, sloupky, rozhovor s KOHTI TUHOA, nezkrácená verze rozhovoru s BETON, rozhovor s Danem z Orlové, s brněnskou nakopávačkou BRUNNER TODESMARSCH, s mladou stoner/sludge sebranou FAT, starší rozhovor s amíky RAD a taky recenze na kopu muziky.
https://bitchxzine.blogspot.com
           Novinky v distru:          

PAUCITIES / CHULO - split EP
INSOMNIA ISTERICA / GROSSEL – split EP
BLOOD LOSS - Demo MC
BOOTLICKER - Nuclear Family MC
FUGA  - Sin Frontera Sin Nación MC
HEX CYSTS - Demo MC
PLASMA - s/t MC
RAW BREED – Demo MC
SCYTHE - s/t MC
STAGGER - Thermobaric Blues MC
SUB-LEGALS - Bastard Beat MC
VILE SPIRIT – Demo MC

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)
 
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one