Punk zine..!
      Rozhovor (překlad):      

DROPDEAD

SEDITION

                  Akce:                 

                 TOP 3:               

SCYTHE - s/t MC
BOOTLICKER - Nuclear Family MC
SUB-LEGALS - Bastard Beat MC
Středeční večer bude patřit SAJJANU z Japonska, kteří přijedou potvrdit status jedné z nejprogresivnějších kapel ze země vycházejícího slunce a to už snad v tak šílený zemi něco znamená, ne? K Sajjanu Tě přiblíží šachetní bluegrass matykářů (eá=název kapely), kteří se znovu probírají k činnosti a tak to byla jasná věc je pozvat ke stylově spřízněným psychopatům. Na akci dále vystoupí jako speciální host post black noise smršť CALF z Řecka a na místě bude také jako doprovodný program k dispozici distro RAW zine a výstava fotek od Honzy Mikyšky. Bližší info zde.
Píše se rok 2015 a je to celých šest půl roků od vydání prvního počinu kapely, tedy Dvojdema, kde se na dvou CD objevilo 15 songů nahraných u kamarádů ve zkušebně, tehdy ještě v trochu jiné kytarové sestavě. A už bylo na čase přijít s něčím novým, konečně ze studia a taky že jo, každý člen rozbil prasátko a mohlo se jít na to. Dva dny stresu, potu, klidu a chlastu ve studiu AB records a nedaleké ubytovně ve Škrdlovicích přineslo pořádně šťavnatý ovoce. Devět nahraných punkových songů na cédo s názvem Naším dětem. Všechna hudba je vlastní a originální, ničím neovlivněna, stejně jako český texty. Grafiku stvořil kamarád Kari. Dítě s granátem v ruce a rouškou přes ústa vyjadřuje snad vše. Křest proběhl úspěšně a patronem desky se stal Štěpán z N.V.Ú. a kluci z VPV. CD už se na vás těší a je k zakoupení na koncertech kapely, nebo se dá zájemci poslat domů. Punk's not dead glády v před.
http://bandzone.cz/bermudskejkvadro
Dvanácté pokračování grindového večírku s názvem BIZARRO MASACRA VIOLENTA TORTURA FESTA XII., který proběhne v pátek 29.05. v Libereckém Azylu za účasti kapel RABID DOGS, G. I. JOKE, NEEDFULL THINGS, ONANIZER, EVIL REGIMENT. Bližší info v článku.
Hc-punková kapela z Jeseníků ILUZE SVOBODNÉ VŮLE shání labely, které by se chtěli podílet na vydání debutního EP. Začátkem května navštívili studio Ziki Records ve Zdětíně, dvě ukázky na BZ. V případě zájmu piš na: oldrichkozak@email.cz.
http://bandzone.cz/iluzesvobodnevule
Jako hlavní kapela prvního večírku v rámci Místního Fesťáku vystoupí nenápadná kometa na Rakouském nebi – HELLA COMET z Grazu. Výborně kombinující shoegaze, noise rock a kdo by to čekal i pop. Před nimi, se prémiově ukáže Káťa z Manon Meurt na bicí jako součást tria slečen CORE BELIEF, jenž vás zavedou nás na indiánská území zalitá v oparu psychedelie. Jako třešnička na dortu pro hudební fajnšmekry se moc těšíme na dva noise hip hopové projekty z USA – WALTER GROSS a TENSHUN, reprezentanty zámořského undergoundu a diy přístupu k věci. PS: Rumuni BASTOS, hrající chytlavej mix emíčka a indýčka potřebovali někde zahrát přímo v tomto termínu. Kromě hudebních vystoupení můžete těšit na výstavu fotek Matěje Hoška a na prezentaci „ještěnevíčeho“ od Slushmagu. Bližší info zde.
Poslední květnový víkend (28. – 30.06.) proběhnou tři koncerty spojené pod názvem Hardcore Attack East 2015. První v Novo Jičínském ESO baru za účasti kapel Right Reason, Stercore a domácích Přeplesk. O den později se vše přesune do Frýdecko Místeckého Master Rock Baru, kde návštěvníky večerem provedou kapely United Front, Smoketown G a Right Reason. Totožná sestava zahraje i 30.06. v Ostravské Mandragoře.
V červnu se z Italského Milána přižene hardcore/deathcore hurikán nesoucí název BEFORE TODAY COLLAPSES. Tito horkokrevní Italové budou brázdit České  a Slovenské kluby od 22 do 27 června.  Jako support se můžete těšit na mladou zlínskou kapelu RIGHT REASON a UNITED FRONT. Info a data koncertů zde.
https://www.youtube.com/watch?v=lJfSk54cAGQ
V druhé polovině října si hardcoreoví a deathcoreoví fanoušci přijdou opravdu na své. Neboť se do Česka ale také Slovenska chystá francouzská invaze v podobě kapely DAGARA. Pánové z tohoto pěti členného uskupení totiž vyráží na šesti denní Česko – Slovenské turné, po svém boku bude mít ostřílené borce z Pražské DIPHTERIE. Podrobnější info o koncertech zde.
https://www.youtube.com/watch?v=q1RI25vybOU
Na bandcamp najdeš k poslechu novou nahrávku od Švédů RÄD. Hlučný d-beat / punk, sedm songů se stopáží songů kolem minuty.
http://rad-hardcore.bandcamp.com/album/r-d-ii-2015
Letošní Pallasit fest proběhne ve dnech 12. a 13. června na tradičním místě ve Zruči nad Sázavou. Během dvou dnů se na pódiu vystřídá dvacet kapel, převážně tuzemské spolky, které doplní kapely z Německa, bližší info zde.
           Novinky v distru:          

PAUCITIES / CHULO - split EP
INSOMNIA ISTERICA / GROSSEL – split EP
BLOOD LOSS - Demo MC
BOOTLICKER - Nuclear Family MC
FUGA  - Sin Frontera Sin Nación MC
HEX CYSTS - Demo MC
PLASMA - s/t MC
RAW BREED – Demo MC
SCYTHE - s/t MC
STAGGER - Thermobaric Blues MC
SUB-LEGALS - Bastard Beat MC
VILE SPIRIT – Demo MC

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)
 
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one