Punk zine..!
      Rozhovor (překlad):      

DROPDEAD

SEDITION

                  Akce:                 

                 TOP 3:               

SCYTHE - s/t MC
BOOTLICKER - Nuclear Family MC
SUB-LEGALS - Bastard Beat MC
Právě v těchto dnech slaví PHR Records (Papagájův Hlasatel records) 20. výročí a k této příležitosti vydává 5 vinylových desek. U PHR tak vychází dvě alba anglické legendy THE EXPLOITED, slovenských punx DAVOVÁ PSYCHÓZA a v neposlední řadě album kultovní jihlavské kapely HRDINOVÉ NOVÉ FRONTY.

Sny se mají plnit i jindy než jen o Vánocích a tak přišel čas, aby si jeden splnili i u PHR Records. THE EXPLOITED – synonymum pro slovo punk, kapela s miliony fanoušků po celém světě. Občas trochu kontroverzní, ale na koncertech nekompromisní a vždy plni energie. Ve druhé půlce osmdesátých let nahráli The Exploited dvě alba, z nichž každé posunulo zvuk kapely o kus dál. Obsah alba “Horror Epics“ z roku 1985 plně respektuje název desky. The Exploited tu představují svou temnější stránku, včetně pomalejších skladeb se skutečně hororovou atmosférou.

“Death Before Dishonour“ z roku 1987 s jedním s nejlepších obalů v historii The Exploited, kde Wattie a spol jednoznačně říkají co si myslí o někdejší britské premiérce. Hudebně znamenala deska opět posun. Tentokrát více do metalových vod, ke složitějším postupům a předznamenává tak vývoj kapely v devadesátých letech. Obě alba vychází ve vinylových reedicích poprvé od osmdesátých let! V obou případech vychází jako pečlivé kopie původních pressů ovšem tentokrát na barevných vinylech!

Peklo zamrzlo! Poprvé vychází na vinylu vychází “Svet žaluje“ a “Nakŕmte prežratých“. Kultovní nahrávka “Svet žaluje“ z roku 1993 vychází s původními songy, tedy včetně raritní písničky “Chcem ísť von“, která se na žádné pozdější edici neobjevila. Kapela oproti předchozí Klusácké Antropofobii výrazně přitvrdila. Nekompromisní texty o lidských právech, ekologii nebo válkách, v kombinaci s mnohem tvrdším devadesátkovým punkhardcore soundem zní jako jiná kapela. Změnila se doba, ovšem sestava kapely zůstala beze změny. “Svet žaluje“ je jedna z nejlepších a rozhodně nejzásadnějších slovenských punkových desek. Právě tahle deska udělala ze spousty veselých 77 punkerů crustery! Nahrávku pro vinyl kompletně zremasteroval Jack Control!

“Nakŕmte prežratých“ – poslední album DAVOVÉ PSYCHÓZY před odchodem zpěváka do Austrálie. Trochu složitější hudební postupy dokazují, že členové Davovky jsou kromě jiného i skvělí muzikanti. Tehdejší sestavu doplnili Hulo a Cibi z Testimony, takže teorie o vyměknutí nejsou na místě. Album nicméně potřebuje trochu víc poslechů aby se zarylo pod kůži, ale o jeho kvalitách svědčí nejlépe to, že velká část písniček z alba patří k oblíbeným koncertním stálicím. Obě alba vychází na PHR Records v  limitovaných edicích na barevných vinylech!

Kdy jindy vydat legendární desku Hrdinů Nové Fronty – Válečný území, než právě letos! Sešla se dvě výročí, třicet let od založení kapely a dvacet let od založení labelu PHR Records. HNF jedna z nejdůležitějších punkových kapel v předrevolučním Československu. Hráli vlastně jen 3 roky (1985-1988), přesto si získali zástupy obdivovatelů a pamětníci na jejich koncerty stále vzpomínají. Na rozdíl od většiny tehdejších kolegů se HNF místo přehrávání západních vzorů soustředili na vlastní písničky a za těch pár let jich napsali několik desítek. V jejich tvorbě nechybí divoké punkové nářezy, které často přecházejí do šíleného chaosu, ale poznávacím znamením HNF jsou i pomalé a temné skladby často s apokalyptickými texty. Jestli je možné tvorbu HNF k něčemu přirovnat tak jsou to kapely jako Extreme Noise Terror nebo Antisect v těch rychlejších věcech, nebo The Exploited v období alba Horror Epics u těch pomalejších a zachmuřenějších. Až po revoluci a posmrtně se HNF objevili na vlastní vinylové desce, výběrovce “Válečný území“. V té době se už ovšem oba bratři Štěpánové věnovali své nové kapele XIII.století. Deska Válečný území je dnes vyhledávaným sběratelským kusem. Nyní vychází v nové úpravě na barevném vinylu, v otvíracím obalu a s obsáhlým bookletem. Součástí je jak historie kapely, texty písniček tak i dosud nikdy nezveřejněné barevné fotografie od Štěpána Stejskala.
www.phr.cz
Další páteční večer v plzeňské Pohodě do Místních borců. 13.11. zahraje noise punkové trio z Nového Zélandu HOLLYWOODFUN DOWNSTAIRS společně s belgickými CELESTIAL WOLVES, kteří plují na vlně instrumentálního post rocku. Info o koncertu zde.
V pátek šestého listopadu proběhne v plzeňském klubu Pohoda rakousko-pražský večírek, který budou mít pod palcem Místní borci, kteří přizvali různorodou trojici kapel LORRAINE (AT), LASTOFMYKIND a SOLAR BLAZE (AT). Pozvánka zde.
Švýcarská hardcore pětka INSANITY má v plánu odehrát tři koncerty na české půdě. 5.11. zahrají v Písku (Local club) společně s Finskými CRUCIFY THE FAITH a LIBIDO CHALLENGE, o den později 6.11. v Karlových Varech (Slash Bar) s libereckými SIGHT a poslední vystoupení se odehraje 7.11 v České Lípě (Rocku Archa club) společně s COUNTDOWN TO MADNESS A CRIPPLED FINGER. Upoutávka na mini-tour zde:
https://youtu.be/zw0RJbm_U28
Přidány dvě nové recenze na stále ještě aktuální nahrávky dvou tuzemských kapel... velká deska FEAR OF EXTINCTION ...and they still suffer a debutní sedmipalec JUST WÄR –The last goodbye.
Během posledního týdne přibylo v distru několik nových věcí, včetně nové čísla fanzinu SEBETVOR #3. Dalším titulem na kterém se bude podílet RAW ZINE records je split EP BOMBATÖLCSÉR / CARL GUT. Novinky: EP: PER CAPITA / DOOMSISTERS – split EP, DISKOBRA - A Diskobra Visszatér EP LP: STOLEN LIVES – Budoucnost sviní LP, PRAY FOR DEATH / V RUKOU OSUDU – split LP, THE BREED - Zeď LP Ziny: SEBETVOR #3 zine. Kompletní seznam věcí: http://rawezin.wgz.cz/rubriky/distro-2
Chci poděkovat všem za podporu a gratulace ze všech stran, velmi nás to těší! Ale je to teprve začátek... A co dál? Do jara vyřídit vše potřebné a pak se do toho vrhnout po hlavě. V plánu je malá rekonstrukce, nekuřácká hospoda otevřená všem, víc koncertů atd. Momentálně začal benefiční rozprodej některých věcí z mé hudební sbírky, plánují se nějaké benefiční koncerty v cizině atd. Koupě je totiž realizována z půjčených peněz od dvou lidí a bude se to muset splácet, nezbývají tudíž peníze na potřebnou rekonstrukci. Do jara potřebujeme tedy sehnat co nejvíc peněz a tak pokud máš nápad jak pomoci, rádi to uvítáme. Zatím jen financemi, materiál a lidskou otročinu bude třeba až na jaře... Takže pokud ti na Pallasitu záleží, můžeš uspořádat benefiční koncert nebo sbírku, vydat benefiční nahrávku, případně máš li peněz nazbyt, určitě dej vědět. Všechny informace včetně částečného rozprodeje sbírky najdeš na www.popesass.cz. Dík Sucháč.
Právě vychází split 7“EP kapel EVIDENCE SMRTI a BRÜNNER TODESMARSCH. Dva vály pekelného metal/punku versus 6 válů hardcore punk bordelu z Brna a okolí. Náklad je v počtu 250 kusů + 50 kusů limitované verze (jiný obal, modrý vinyl, plus plakát). Nahrané v dubnu resp. květnu  2014 u Rosičáka v Brně, mastering Peter / Tretradrot studio. Vydáno kapelami, pro kopie pište na kiljusystem-A-seznam.cz. Cena 110kč + pošta. Ukázky na bandzone profilech.
http://bandzone.cz/brunnertodesmarsch
http://bandzone.cz/evidencesmrti
Nezávislé vydavatelství Slush Records se hlásí o slovo. Poměrně krátce existující fanouškovský label se základnou v Plzni, již stihl vydat jeden samostatný singl, tři alba a točí i live sessions. Do jejich stáje patří kapely, jako například Snyder, efco. nebo Dildo Boyz. Nyní pod jejich křídly vydávají EP znovuzrození ANEURYSM. A vůbec první split album vydají emo hardcorový MELMÅC spolu s post-rockovými ARAI.
https://soundcloud.com/slushrecordscz/sets/aneurysm-retrospective
https://soundcloud.com/slushrecordscz/sets/melmac-arai-split-album-ma
První samostatné EP od hc-punkové skupiny z Bánské Bystrice PIVNICA je na světě. Zvukově a zaměřením navazuje na split EP, které kapela sdílela se skupinou SVINĚ! z roku 2014. Na singl kapela narvala šest písniček v kterých se střídají pomalejší pasáže s těmi rychlými. Kapela vznikla v roce 2003 inspirovaná kapelami jako Davová psychóza, Kritická situace nebo Toy pistols, připrav se na šestnáct minut živelné muziky. Deska vyšla v nákladu 220 kusů na průhledném modrém vinylu a 30 kusů limitovaná edice na modro-černém splatter vinylu. Vyšlo za spolupráce kapely a Ventilatörr Rechörds. O svojí kopii piš na: kubko.pivnica@gmail.com.
           Novinky v distru:          

GO AND KILL #5 zine
INSOMNIA ISTERICA / GROSSEL – split EP
BLOOD LOSS - Demo MC
BOOTLICKER - Nuclear Family MC
FUGA  - Sin Frontera Sin Nación MC
HEX CYSTS - Demo MC
PLASMA - s/t MC
RAW BREED – Demo MC
SCYTHE - s/t MC
STAGGER - Thermobaric Blues MC
SUB-LEGALS - Bastard Beat MC
VILE SPIRIT – Demo MC

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)
 
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one