Punk zine..!
             Naše akce:             

18. 8. 2021 - Plzeň (Belfast)
MATRAK ATTAK (FR), LILIxELBEFB event

      Rozhovor (překlad):      

DROPDEAD

SEDITION

                  Akce:                 

                 TOP 3:               

BOOTLICKER - Nuclear Family MC
WEAK TIES - Find a way MC
METH DRINKER - Oil MC
Od středy byl spuštěn pre-order velké desky CUIR (one-man synth-punk, Francie). Po dvou kazetách "Demo Demo Demo" a "Single Single" je tady první dlouhohrající deska čítající jedenáct vypalovaček a nesoucí jednoduchý název “Album“. Tajemného muže pod maskou si mohl již dříve vidět v přechozích projektech jako SORDID SHIP nebo COUPE GEORGE. Vydání mají pod palcem Rockstar recs. a Offside recs., slušivý růžový vinyl. Kompletní nahrávka k poslechu na bandcamp.
https://rockstarrecords.bandcamp.com/album/album-2
FABRIKA patří ke kapelám, které se vyrojily v letech těsně před sametovou revolucí. Jejich hvězda krátce zasvítila začátkem devadesátých let, kdy skupina dosáhla největšího ohlasu, a poté tiše zmizela v labyrintu nových časů. Kapela příznačného názvu pochází z v minulosti zaprášeného středočeského Kladna. I proto trochu stála mimo hlavní punkové dění, které je nejviditelnější v naší metropoli. Na druhou stranu si možná díky tomu dokázala udržet osobitou tvář. Ještě dnes, po třiceti letech od jejího vzestupu, při vznesení dotazu na kladenskou punkovou scénu jako jedna z prvních v mnoha myslích vyvane právě FABRIKA. V tradičním tříčlenném obsazení dokázali její členové vytvořit na tuzemské poměry svébytný nadčasový styl na pomezí starého britského punku a následných novovlnných či post-punkových kapel. Osobitý charakter muziky doplňují texty mající často silné antimilitaristické poselství.  I přes účast na legendární dobové kompilaci “Rebelie Punk’n’Oi“ kapela nikdy nenatočila vlastní desku. Ta vychází až nyní. Základem alba pojmenovaného jednoduše “Fabrika“ je dříve nevydaná demonahrávka z roku 1988 doplněná o několik skladeb pocházejících z koncertních záznamů. Album je věnováno Smíchovi (basákovi Fabriky), který se bohužel už nedočkal jeho vydání.
https://papagajuvhlasatelrecords.bandcamp.com/album/fabrika
www.phr.cz
V pořadí sedmé album speed/thrash metalové kapely BOMBARDER “Okot Iz Pakla“ se dočkalo kazetového vydání pod hlavičkou Inverted Inhumation recs a Grom recs. Druhý jmenovaný label vytáhnul nahrávku z pekelný ohňů již v roce 2016 v podobě CD. Vznik BOMBARDER se datuje k roku 1987 v bývalé Jugoslávii.
www.invertedinhumation.com
BRAUNCHOLDA vyplivla nový klip k titulní skladbě “Stínohrad“ z jejich nedávno vydané desky/kazety u Magick Disk Musick.
https://youtu.be/OAA2QfPuT3c
Na březen je naplánované vydání nové desky ostravské p/v chásky SHEEVA YOGA, konkrétně desetipalec s názvem “Vanitas Vanitatum”. První ukázka se jmenuje “Trumpf“, najdeš na bandcampu kapely. Celá nahrávka bude obsahovat šestnáct záseků včetně coveru od CAPITALIST CASUALTIES. Deska vyjde v kooperaci labelů Dead Heroes, Lixiviat, Totalitarianism Still Continues, Coxinha a Olga Hepnarová. V přípravě je i kazeta, kterou pod svá křídla vezme Larmö records.
https://sheevayoga.bandcamp.com/album/vanitas-vanitatum
Jihočeští GRIDE chystají první nahrávku v nové sestavě, která vyjde jako split LP s novou p/v úderkou SKIPLIFE, kde se sešli členové DECULTIVATE, LYCANTHROPHY, REPELENT SS a další. SKIPLIFE právě vyplivly dvě ochutnávky na bandcamp, naprostá pocta devadesátkovému west coast power-violence. O vydání se postará domácí label Insane Society Records, už aby to bylo!
https://skiplife.bandcamp.com/releases
První video z připravovaného alba francouzského sólo synth-punk projektu CUIR k songu "Dégâts". Debutní album CUIR vyjde začátkem roku na Rockstar records a Offside records.
https://youtu.be/kO8QPGCWfCg
LIGHT UP THE DARKNESS hardcore clothing je nová aktivita Mičla z kapely Průmyslová smrt, a právě vyráží na zteč s první várkou merchandise. Mičl k tomu říká: "Několik let jsem toužil koupit merchandise od kapel na kterých jsem začínal a nebylo kde! Tak vznikl nápad udělat ho sám a vytisknout pouhých několik kusů pro podobný fanatiky jako jsem já! Všechny designy jsem ale vytvořil sám přímo pro tuto edici, nikdy předtím jste je nemohli vidět a nikde jste si je nemohli koupit! Ve všech případech se jedná o kapely, které hrály kolem roku 2000, a navíc, a to především, se jedná o přístup od fanouška pro fanoušky, a tomu odpovídá i cena, která jako kdyby vypadla z toho roku, za kapelní triko 220Kč". Nyní si tedy můžete pořídit merchandise od kapel CHARLES BRONSON, TEAR IT UP, BLUDWULF a WHAT HAPPENS NEXT? v této omezené edici, která čítá pouhých 10 kusů trik od motivu. K dostání jsou pak i originální motivy LIGHT UP THE DARKNESS hardcore clothing. Ve všech případech se jedná o kvalitní textil, v případě trik od Fruit of the Loom, kterej na těle sedne jako ulitej, a mikiny jsou tištěny na super kvalitní řadě Gildan Dryblend, tzn. veškerý textil vám vydrží roky a merch LIGHT UP THE DARKNESS tě bude provázet na koncertech stejně spolehlivě jako škopek v ruce a opilí kámoši kolem tebe. Taška je pak tištěná na eticko-ekologický značce Westford Mill, takže potěšíme i příznivce environmentálního smýšlení. Pokud máš zájem o cokoliv z naší nabídky a vzrušuje tě komunikace se stoletím páry, piš na Mičlův email: mipunk@seznam.cz. No fb, no social ntwrk, no skynet!
UNCLE GRASHA´S FLYING CIRCUS vypustil minulý týden nový videoklip k doposud nevizualizovaným skladbám z alba “Stalinist God“ - Číhošť a Culpabilité. Vyšlo na výročí Číhošťského zázraku s připomenutím, že kdo jde s hlavou vztyčenou, tomu se lépe nasazuje oprátka. https://youtu.be/A_S4rzFlbfQ
152 stran A4, přes 50 článků od 27 autorů, více než 50 originálních ilustrací a jako dárek flexi disc na gramofon. Tak vypadá ve zkratce premiérové číslo nového tištěného časopisu, za kterým stojí redakce hudebního webzinu Kids and Heroes.  Zine vyšel 7. prosince v nákladu 300 kusů a vyprodal se už v předprodeji. Momentálně se připravuje dotisk, zamluvit si svůj výtisk můžeš na kidsandheroes.com/zine. Nový fanzine propojuje světy, kterým se od roku 2003 web Kids and Heroes věnuje – různé odnože kytarových žánrů, od stěžejního punku a hardcoru po metal, rock’n’roll, ska, folk nebo country. Kromě dlouholetých členů redakce přispělo textem či ilustrací také množství aktivních hudebníků z kapel jako N.V.Ú, Houba, Nežfaleš, Degradace, The Rocket Dogz, Empty Hall of Fame, Acid Row, Louty, Sorry Holka, Parketový lev, Hippie Chippies, Olaf Olafsonn and the Big Bad Trip nebo The Wilderness. Tisk a přílohu mají na svědomí Vojta a Pípa z ex-Cirguz.
           Novinky v distru:          

NOISE MASTER #36 zine
PAUCITIES / CHULO - split EP
INSOMNIA ISTERICA / GROSSEL – split EP
BLOOD LOSS - Demo MC
BOOTLICKER - Nuclear Family MC
FUGA  - Sin Frontera Sin Nación MC
HEX CYSTS - Demo MC
PLASMA - s/t MC
RAW BREED – Demo MC
SCYTHE - s/t MC
STAGGER - Thermobaric Blues MC
SUB-LEGALS - Bastard Beat MC

**************************************
Kompletní seznam věcí v distru ZDE!
**************************************
OBRAZ - Obránci zvířat
 
PHR

PHOBIA RECORDSMAGICK DISK MUSICK (online store & record label)

VINYL DISK MUSICK (e-zine about Czech vinyl records)
TOPlist
DIY HC-PUNK MAGAZINE!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one